Liga Mistrzów: Real gromi, Schalke miażdży

Liga Mistrzów: Real gromi, Schalke miażdży 06.04.2011, 01:45, Michał Kowalczyk 68 komentarzy

Debiutujący w Lidze Mistrzów Tottenham Hotspur przegrał z kretesem pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Realem Madryt aż 4-0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył były gracz Arsenalu - Emmanuel Adebayor, a po jednym trafieniu dołożyli Angel di Maria i Cristiano Ronaldo.

Śmiało można powiedzieć, że rewanż na White Hart Lane będzie dla podopiecznych Jose Mourinho formalnością i drużyna ze stolicy Hiszpanii jest już jedną nogą w półfinale.

Real Madryt 4 - 0 Tottenham Hotspur

4' [1 - 0] E.S. Adebayor

57' [2 - 0] E.S. Adebayor

72' [3 - 0] A.D. Maria

87' [4 - 0] C. Ronaldo

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym Schalke niespodziewanie wygrało na wyjeździe z tryumfatorem zeszłorocznych rozgrywek - Interem Mediolan. Oszałamiający rezultat 5-2 dla niemieckiej ekipy oznacza, że natchniony obecnością w składzie Raula Gonzaleza zespół zapewne awansuje dalej i powalczy o występ w finale Champions League ze zwycięzcą dwumeczu Manchester United - Chelsea Londyn.

Inter 2 - 5 Schalke 04

1' [1 - 0] D. Stankovic

17' [1 - 1] J. Matip

34' [2 - 1] D. Milito

40' [2 - 2] Edu

53' [2 - 3] Raul

57' [2 - 4] A. Ranocchia (samobój)

75' [2 - 5] Edu

Liga MistrzówReal MadrytSchalke 04 autor: Michał Kowalczyk źrodło: własne
poprzednia12 następna
Leehu komentarzy: 1049606.04.2011, 12:12

@piresfan: A w finale 1 angielska i jedna hiszpańska. Dominacja PL na tle innych jest nie zaprzeczalna oczywiście 3 zespołów z PL tak jak to było 2 lata temu nie będziemy mieli przez najbliższe lata, ale na pewno jest to bardziej prawdopodobne niż 3 hiszpańskie, niemieckie, włoskie, francuskie... i polskie ;). Więc z tym wnioskiem bym tak nie jechał za szybko.

Nie skreślajcie Szachtara pamiętajcie że Farsa nie lubi wyściubiać nosa poza Camp Nou (no dobra może Hiszpanię). Już z Arsenalem na ES mieli problemy, a przecież Ukraińcy pokonali nasze rezerwy i zajęli lepsze miejsce w grupie w dodatku są drużyną lepszą bo zdobyli w poprzednim sezonie mistrzostwo, a my nie mamy pucharu od 6 lat. (To oczywiście ironia z tym że Szachtar jest lepszy od Arsenalu ;)).

A co do losowania to od razu patrząc na pary w 3 meczach można było wskazać faworytów. Real, Barcelona i Inter (co prawda ten zawiódł, ale to i tak nie zmienia faktu że rewanż przyciągnie wielu neutralnych kibiców). Tylko "Bitwa o Anglię" nam została.

piresfan komentarzy: 104106.04.2011, 11:53

Szachtar jest następny w kolejce do bicia.
Tzn., że w półfinale będą 2 hiszpańskie,
1 niem. i 1 angielska. Tak jakby koniec
z dominacją angielską w LM.

KuBaJo komentarzy: 217406.04.2011, 11:17

Jakiś świetny ekspert powiedział ostatnio że Koguty mają lepszą obronę niż my...

bialysul komentarzy: 369906.04.2011, 10:03

glowki Ade naprawde spoko, Chamakh rowniez potrafi strzelac takie gole, ALE Ade potrafi przewidziec lepiej lot pilki, i lepiej ustawia sie do wrzutek

jak to mozliwe ze zelazna obrona mistrza wyjechala z 5 golami w plecy? :)

nurmi15 komentarzy: 36006.04.2011, 09:55

Transfer Adebayora coraz bliżej ;)

arsenalbarca komentarzy: 115606.04.2011, 09:50

Kto losowal te cwiercfinalowe pary?! Jedyny ciekawy mecz do ogladania za tydzien to bedzie MU-Chelsea. Dziekuje za taka LM ;)))

Neumann komentarzy: 3206.04.2011, 09:24

To dzisiaj Chelsea - ManU liczymy aby Muły dostały baty i może złapią słabą formę.

bigbusta99 komentarzy: 14006.04.2011, 09:13

A po wczorajszych batach od realu kibicow kogucikow ogladajacych mecz na telebimie White Heart Lane musieli pocieszac puszczaniem bramek strzelonych Arsenalowi. Pajace

beny komentarzy: 103906.04.2011, 08:54

troche zle ze real i schalke tak wysoko wygraly w pierwszym meczu,rewanz nie bedzie ciekawy obie ekipy odtruchtaja go i to tylko formalnosc
bo nie wierze ze spurs wygraja z realem mou 4-0 badz wiecej i inter niewygra z schalke 0-4 czy 1-5 bo niemcy u siebie w lm wszystko wygrali i to nierealne zeby teraz przegrali roznica 4 bramek wiec tak jak pisalem szkoda bo rewanze beda jak mecze towarzyskie...formalnosc

mitmichael komentarzy: 4924306.04.2011, 08:13

Ale ich rozwalili - nie ma szans by Inter odrobił taka strate bramkowa.

wito88 komentarzy: 38706.04.2011, 08:03

Jogurt, Stankovic za to bardzo słabo :P

ES_Asnl komentarzy: 51506.04.2011, 07:27

Widzę że Inter ładnie pocisnął 2-5 na własnym stadionie .

Jogurt komentarzy: 167106.04.2011, 05:59

nie wiem czemu jest napisane ze Chivu strzelil na 3-2, on zszedl za druga zolta. bramka Raula i ostatnia Edu pierwsza klasa, tak samo Di Marii. Szkoda ze Raul nie postrzela w nastepnej edycji LM ;/ wielki zawodnik

rage6 komentarzy: 54106.04.2011, 02:32

No to Real i Schalke jadą dalej, ładną bramkę walnęli Stankovic oraz Di Maria.

Czeczenia komentarzy: 1248906.04.2011, 02:29

Czy Schalke niespodziewanie wygrało? Spierałbym się. Na pewno ogromną sensacją są rozmiary porażki Interu.

W drugim meczu sędzia trochę wypaczył wynik spotkania. Z drugiej jednak strony, Real mógł i powinien wygrać wyżej.

Z obu wyników jednak jestem niezmiernie zadowolony. Dziś jeszcze tylko Szachtar wygra i będę szczęśliwy.