Liga Mistrzów: Real gromi, Schalke miażdży

Liga Mistrzów: Real gromi, Schalke miażdży 06.04.2011, 01:45, Michał Kowalczyk 68 komentarzy

Debiutujący w Lidze Mistrzów Tottenham Hotspur przegrał z kretesem pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Realem Madryt aż 4-0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył były gracz Arsenalu - Emmanuel Adebayor, a po jednym trafieniu dołożyli Angel di Maria i Cristiano Ronaldo.

Śmiało można powiedzieć, że rewanż na White Hart Lane będzie dla podopiecznych Jose Mourinho formalnością i drużyna ze stolicy Hiszpanii jest już jedną nogą w półfinale.

Real Madryt 4 - 0 Tottenham Hotspur

4' [1 - 0] E.S. Adebayor

57' [2 - 0] E.S. Adebayor

72' [3 - 0] A.D. Maria

87' [4 - 0] C. Ronaldo

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym Schalke niespodziewanie wygrało na wyjeździe z tryumfatorem zeszłorocznych rozgrywek - Interem Mediolan. Oszałamiający rezultat 5-2 dla niemieckiej ekipy oznacza, że natchniony obecnością w składzie Raula Gonzaleza zespół zapewne awansuje dalej i powalczy o występ w finale Champions League ze zwycięzcą dwumeczu Manchester United - Chelsea Londyn.

Inter 2 - 5 Schalke 04

1' [1 - 0] D. Stankovic

17' [1 - 1] J. Matip

34' [2 - 1] D. Milito

40' [2 - 2] Edu

53' [2 - 3] Raul

57' [2 - 4] A. Ranocchia (samobój)

75' [2 - 5] Edu

Liga MistrzówReal MadrytSchalke 04 autor: Michał Kowalczyk źrodło: własne
poprzednia12następna
Zmudinho komentarzy: 14509.04.2011, 20:39

Hmmmm...Real od kilku lat nie może się dostać do ćwierćfinału, ale cóż...
W sumie racja, lig raczej się nie porównuje, ale zdania co do tego która liga jest mocniejsza są podzielone.

Iniesta84 komentarzy: 36508.04.2011, 21:46

@Zmudinho, nie dorasta do pięt, powiadasz? Prawda jest taka, że jesteś głupiutki. Cóż. PL jest siłowa, LL bardziej techniczna.
A porównywanie tych lig jest śmieszne, która silniejsza.
Barca, Real w PL to pewnie za każdym razem miejsca 1-3.
Serie A nawet mocniejsza? Proponuję zakupić pakiet C+ i zacząć oglądać mecze, a potem się wypowiadać.

Zmudinho komentarzy: 14508.04.2011, 15:58

Iniesta84----> Primera Division nie dorasta do pięt FA Premier League....powiem nawet, iż Serie A jest mocniejsza.
Cóż, taka prawda i tyle.

Zmudinho komentarzy: 14508.04.2011, 15:57

Ajrron komentarzy: 10407.04.2011, 17:46

to po co piszesz

Iniesta84 komentarzy: 36507.04.2011, 13:56

Widzę, że niektórzy ściskali kciuki za Szachtar... cóż:) jakoś nie jest mi przykro, że ich Barca rozjechała bo miałem na to nadzieję:D
Ja jako Kibic Barcy (od zawsze!), ściskałem kciuki za Real z Tottenhamem. Jednak górę wzięła miłość do hiszpańskiej piłki.
To co często się dzieje (między "kibicami" czyli porównywanie tych dwóch lig - jest bardzo śmieszne, a już pisanie że angielska jest silniejsza - żałosne. Ja nie wiem po cholerę w ogóle takie rzeczy pisać:)

domino523 komentarzy: 42906.04.2011, 22:43

i pary polfinalowe mozna powiedziec ze znane... wiecej sie spodziewalem po Chelsea i calym spotkaniu myslalem ze bedzie bardzo ladne widowisko... Barca w swoim stylu choc Szachtar mogl przynajmniej jeszcze bramke ukłuc ;)

Pegaz komentarzy: 57706.04.2011, 19:59

A kretyński Polsat nam dzisiaj zafundował mecz farsy z kopciuszkiem zamiast najlepszego z meczów tej kolejki. Czy jest jakiś obowiązek pokazywania każdego meczu tej drużyny? Chyba w ramach protestu obejrzę YCD ;/

Skorupa193 komentarzy: 47606.04.2011, 19:59

O ile zaskoczeniem była wielkość porażki Interu, o tyle ich przegrana nikogo chyba zbytnio nie zdziwiła. Bądźmy obiektywni, ten klub w tym sezonie to średniak, dlatego też wcale nie zdziwiłem się ich porażką, a z każdym kolejnym golem Schalke się cieszyłem :).
Mam nadzieję, że tę edycję LM wygra... Szachtar. I nie jest to nierealne. Oby już dziś pokazali na co ich stać.

bikerek komentarzy: 29906.04.2011, 19:54

wspaniale ze koguty przegraly. jeszcze barca dzisiaj tez przegra i normalnie mozna sie upic ze szczescia

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020406.04.2011, 19:33

Real wczoraj świetnie zagrał i bliżej finału a jeśli chodzi o finał to widział bym w nim Real i Menu.

beny komentarzy: 103906.04.2011, 19:17

a ja bym nie chcial finalu schalke szachtar,lepiej zeby final byl szlagierem tak samo polfinaly,kibicuje w lm faworytom mam nadzieje ze barca sie zamelduje z realem w 1/2 w sumie szkoda ze inter polecial ale schalke mam nadzieje odpadnie z chelsea/mu bo tak jak pisalem chce zeby final byl szlagierem typu barca chelsea czy real mu

Wera_xD komentarzy: 43306.04.2011, 18:48

Ja bym chciała żeby w finale był Szachtar i Schalke, ale w to wątpie... ;D Pomarzyć zawsze można ;)

MatArsenal9870 komentarzy: 216706.04.2011, 18:45

Schalke z MU oraz Real i Barcelona to wg mnie półfinały champions league. Szkoda mi Interu bo kibicowałem im a zwłaszcza kilku graczom m.in Eto'o czy Snejider.

piteros_ komentarzy: 55206.04.2011, 17:55

beny

Tak, zgadzam się, że Real ma potencjał na zwycięstwo w LM, głupotą by było jak bym myślał inaczej. To bardzo niebezpieczny zespół. Chciałem tylko powiedzieć, że w swojej drodze do 1/2 nie pokonali żadnych potęg. A mówiąc potęga mam na myśli: Barce, ManU, Chelsea a nie Lyon czy Spurs. Ale już ostrzę sobie zęby na mecz Barca-Real (a wiele wskazuje, że tak będzie) i wtedy Real będzie się mogł wykazać ;) I również mam nadzieję, że tę edycję wygra ktoś z pary ManU/Chelsea.

underdog komentarzy: 17806.04.2011, 17:42

Jak Wy możecie kibicować Realowi? Jaj, trzymać się od tego bagna z daleka. Mniej lubię tylko Inter.

schade komentarzy: 386206.04.2011, 17:38

Przemo810
Bo Arsenal odpadł. ;-)

Szef komentarzy: 1303506.04.2011, 17:18

stankovic fajnie strzelil, respekt :) ale Inter dostal baty i zegna sie z LM

VoXy komentarzy: 205706.04.2011, 16:53

danielho6 -> Nie miał przyjemności, bo grał z najlepszym klubem na świecie (nie oszukujmy się...) i odpadł, a Tottenham grał ze słabym w Lidze Mistrzów Milanem i wygrał . . .

VoXy komentarzy: 205706.04.2011, 16:45

Ja chciałbym, żeby tegoroczną Ligę Mistrzów wygrał Szachtar, bądź Schalke ..

danielho6 komentarzy: 47706.04.2011, 16:42

Arsenal tak panuje, że nawet nie miał przyjemności zagrać na tym poziomie, w przeciwieństwie do Tottenhamu.

Przemo810 komentarzy: 11206.04.2011, 16:42

W tym wszystkim zadaje sobie pytanie : Dlaczego nie ma tam Arsenalu ?....

Przemo810 komentarzy: 11206.04.2011, 16:41

Dobrze , że Inter i Tottenham dostali ;] Teraz liczę na zwycięstwo Chelsea .

ArsenalFan92 komentarzy: 183506.04.2011, 16:39

Tegoroczną Ligę Mistrzów wygra Real Madryt. A farsa odpadnie w połfinale właśnie z Realem!

meisterek komentarzy: 228906.04.2011, 16:36

Cieszę się bardzo, z wyniku Realu! Widać, że Arsenal panuje w Północnym Londynie.

danielho6 komentarzy: 47706.04.2011, 16:27

Piłka by BARDZO dużo straciła gdyby zabroniono wślizgów, a poza tym zaraz zaczęły by się problemy kiedy dane zagranie było wślizgiem a kiedy nim nie było. A gdyby w Anglii kartkowali za byle faule to zrobiła by się tak samo pedalska jak LaLiga a przecież nikt by tego nie chciał.

arsenalbarca komentarzy: 115606.04.2011, 16:12

Bardzo sie ciesze, ze sedzia sie nie zawahal i dal czerwien Crouchowi. Dlaczego w lidze angielskiej tak nie robia sedziowie, tylko daruja Scholsom i innym, bo "juz maja zolta na koncie"?
Gdyby jeszcze dawali od razu czerwone za wejscia typu Callagher na Naniego i zawieszali np. na 3 miesiace takiego zawodnika, to moze PL rzeczywiscie zrobilaby sie wyraznie najlepsza na swiecie. A poki co przy obecnym sposobie sedziowania beda kontuzje i wypruwanie flakow przez graczy PL.
Mam dosyc patrzenie na brutalnosc zawodnikow PL. Jestem myslami o krok od zakazania wslizgow. Ani to efektowny sposob obrony (w rzeczywistosci jest to najslabszy sposob bronienia), a do tego jest najbardziej niebezpieczny dla zawodnikow.
Pilka bardzo duzo by zyskala, gdyby zakazano wslizgow.

W tym roku puchar LM wzniesie druzyna hiszpanska po pokonaniu w finale angielskiej. I mam wrazenie, ze ten final bedzie spacerem, bo Real, czy Barca beda potrafili spokojnie rozegrac pilke z MU, czy Chelsea.

czesiek_4 komentarzy: 111206.04.2011, 15:51

Zaje.iste wyniki;)
Nie lubię tottenhamu i bardzo się ciesze że dostali takie baty. A co do interu to nie toleruje włoskiej piłki i też cieszę się ze zwycięstwa Niemców. Dziś trzymam za CFC ponieważ mam 2 kolegów w kl którzy są za Mu i są bardzo pewni siebie.

madjer komentarzy: 553406.04.2011, 15:45

Szkoda trochę Tottenhamu ,mimo wszystko to drużyna z PL ...

KanonierTH1411 komentarzy: 482806.04.2011, 15:37

Co do Schalke, wszystkim mówiłem że oni awansują dalej. Nawet wczoraj pisząc cały terminarz i wyniki jakie typuję naszych meczy oraz MU w półfinale LM przeciwko United dałem Schalke. Nikt mi nie wierzył, choć powiem że takiego wyniku na San Siro to się w ogóle nie spodziewałem.

Co do meczu Realu z Tottenhamem, tu byłem przekonany o pewnym zwycięstwa Królewskich. Wczoraj ten mecz oglądałem i trzeba powiedzieć że Tottenham w tym meczu tylko statystował gospodarzom. Real był cały czas pod polem karnym Suprsów, Marcelo grał właściwie jako bardzo ofensywny skrzydłowy a nie LO.

Chcę też poruszyć temat Adebayora. Patrząc na jego wczorajszą grę, trzeba powiedzieć że takiego meczu w wykonaniu Bendtnera to my nigdy nie zobaczymy. Ade przyjął piłkę, zastawił się wysuną na strzał stojąc plecami do bramki, dobrze dryblował, nie zwalniał akcji. Widać gołym okiem że jego technika jest dużo lepsza od techniki Benia. A więc dlaczego odszedł!? Jedni mówią że dla kasy, ale to niestety nieprawda. Odszedł bo Wenger jest ekonomistą. Był wyraźny problem na linii Adebayor-Bendtner, więc któryś z nich musiał odejść. Jak na to popatrzył Wenger? Benio warty 5mln funtów, ale młody więc się rozwinie, zaś Adebayor warty 25mln funtów. Wybór mógł być tylko jeden, niestety nietrafiony. Za to mam spory żal do Wengera, bo Ade chciał zostać, ale będąc zmuszonym odszedł do MC, okrzyknięto że dla kasy, z kibicami żegnał się w wojennym humorze co pokazał podczas meczu 4 kolejki w tamtym sezonie.

beny komentarzy: 103906.04.2011, 15:33

maczo
uspokoj sie glupolu
piteros
no masz racje kurczaki i lyon to nie zespoly na zwyciestwo LM ale jednak real ich wyraznie pokonal i mysle ze maja oni potencjal na wygranie lm chociaz mam nadzieje ze lm wygra ktos z pary mu/chelsea bo jakos kibicuje premier league i chce zeby byla najlepsza

drQ komentarzy: 71506.04.2011, 15:18

Tottenham grał w 10 bez napastnika... nawet trochę się dziwię że w takiej sytuacji real wygrał tylko 4 bramkami.
I troche szkoda mi Interu ;d

Ciasteck2 komentarzy: 446706.04.2011, 15:14

Brawo Schalke! Oni są świetni!

piteros_ komentarzy: 55206.04.2011, 15:08

beny

Spodziewałem się, że ktoś mi wypomni porażkę 3-2. Okej, fakt przegraliśmy raz, każdemu się zdarza. Ale policz ile razy my pokonaliśmy Spursów. Na naszym stadionie to była pierwsza porażka z nimi od kilkunastu sezonów (bodajże). I nie pisz, że jestem hipokrytą, bo w mojej wypowiedzi nie stwierdziłem ani razu, że Arsenal jest mega dobry w ogóle powinniśmy wygrać LM, bo niestety tak nie jest. Kontynuując przyznam Ci rację, że Real gra dużo lepiej pod wodzą Mou, ale jak dla mnie ani Lyon ani Koguty to nie są zespoły na wygranie LM, więc zwycięstwo nad nimi jeszcze dla mnie nie jest jakąś wielką rewelacją.

Powiem to raz jeszcze- jeśli Real (uczciwie) pokona Barce w 1/2 wówczas przyznam, że są na prawdę bardzo dobrym zespołem.

aRamsey komentarzy: 948606.04.2011, 15:07

Brawo dla Realu, mam nadzieję, że uda im się wygrać LM.

maczo12348 komentarzy: 6006.04.2011, 14:58

beny ; Ty nie chciałbyś w pałe przyrobić ty jesteś cienias i ten twój *****y REAL !!!!!!!!!!!

Barney komentarzy: 2085206.04.2011, 14:58

Najlepiej jak by wygrało Schalke, ale że to i tak mało prawdopodobne to jestem za CFC lub MU, byle nie Barca.

beny komentarzy: 103906.04.2011, 14:52

piteros
mowisz ze real pokonal slabeuszy...wiec arsenal to wogole jakis cienias bo dostal od slabeusza tottenhamu 2-3 nei badz hipokrytą real to absolutny top LM a tottenham ucieral nosa milanowi interowi czy nawet dla nas i chelsea w lidze to samo lyon zawsze jest w lm i zawsze wychodzi z grupy byc moze to nie poziom barcy czy MU ale lyon i koguty to bardzo dobre teamy

beny komentarzy: 103906.04.2011, 14:50

niech was nie zwiedzie te schalke inter jest slaby i to nie jest ten sam inter co za mou z samym bayernem stracili 3 gole a rok temu w fazie pucharowej ogolnie stracili przez 7 meczy tez 3 gole...
po prostu ten inter dostal by becki od kazdego zespolu z osemki
mysle ze anglicy wyeliminuja schalke a real z barca to bede kibicowal krolewskim

holyart32 komentarzy: 36106.04.2011, 14:47

Moim skromnym zdaniem będzie finał
REAL - CHELSEA/Schalke

Zaloguj komentarzy: 216606.04.2011, 14:41

Jestem mega zadowolona z tych wyników bo kibicowałam i Realowi i Schalke:D

piteros_ komentarzy: 55206.04.2011, 14:34

Nie lubię ani Interu ani Realu. Mediolańczycy są słabi co zresztą pokazali w tym meczu. A Real? Od 6 sezonów nie mógł awansować do 1/4 finału, żenada. Po za tym, kogo oni pokonali w tej edycji? Lyon i Tottenham- doprawdy europejskie mocarstwa... Od Barcy dostaną po dupie w półfinale i się skończy, jeśli pokonają 'Dumę Kataloni' to okej- dopiero wtedy przyznam, że są dobrzy.

piresfan- nie pisz, że koniec z dominacją angielską w LM. Zdarzyło się się raz od wielu lat (i to szczęśliwym trafem), że będą mieć więcej drużyn w 1/2. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

COME ON Chelsea i ManU, pokażcie jaka liga jest najlepsza na świecie!

lakomcia52 komentarzy: 5706.04.2011, 14:18

Fajnie by było jakby Schalke albo Szachtar wygrało LM.

ELViS95 komentarzy: 70806.04.2011, 14:14

portugalec :D
ale schalke jak dla mnie niesamowita sensacja tej edycji... no i wynik tez niesamowity...

Damian20 komentarzy: 127506.04.2011, 13:44

Shachtar zrobi niespodzianke xD

piter1908 komentarzy: 510006.04.2011, 13:30

oby w dzisiejszych meczach liczba bramek została podtrzymana :) dawno w pierwszych meczach nie padało tyle bramek :)