LM: Udany weekend rywali Arsenalu

LM: Udany weekend rywali Arsenalu 01.09.2009, 16:27, Maciej Lewandowski 15 komentarzy

Arsenal poznał już swoich rywali w fazie grupowej Champions League, dlatego warto bliżej przyjrzeć się ich poczynaniom na krajowych boiskach. Poszczególne ligi są na różnych etapach, dla jednych ostatni weekend oznaczał inaugurację nowego sezonu, dla innych była to już piąta kolejka.

AZ Alkmaar pokonało u siebie ekipę Willem II Tilburg 2:1. Obrońcy tytułu wyszli na prowadzenie już w 7. minucie za sprawą Bretta Holmana. Goście zdołali wyrównać w 23. minucie dzięki trafieniu głową Sergio Ziljera. Ich radość nie trwała jednak długo, bo już 60 sekund później Hector Moreno pokonał bramkarza Willem i, jak się później okazało, ustalił wynik meczu. Po pięciu kolejkach piłkarze AZ są liderami holenderskiej Eredivisie.

Olympiakos Pireus w niedzielę rozpoczął zmagania w lidze greckiej od wyjazdowego spotkania z Larisą. Były klub Maciej Żurawskiego nie był w stanie przeciwstawić się krajowym mistrzom i przegrał 2:0 po golach Leonardo i Mareski.

Pomimo słabego początku sezonu Standard Liege był wstanie ugrać remis na boisku swojego wielkiego rywala, Anderlechtu Bruksela. W 36. minucie Mbokani zdobył bramkę dla gości, jednak jeszcze przed przerwą zdołał wyrównać Gillet. Polscy kibice z pewnością najbardziej zapamiętają wydarzenie z 27. minuty, kiedy to Alex Witsel fatalnie sfaulował reprezentanta Polski Marcina Wasilewskiego, łamiąc mu przy tym nogę. Brutalność i konsekwencje tego faulu można porównać z tragedią Eduardo, który półtora roku temu musiał się zmagać z podobnym urazem.

Liga Mistrzów autor: Maciej Lewandowski źrodło: Arsenal.com
waldek_89 komentarzy: 573502.09.2009, 09:40

widać będzie zacięta walka szczególnie ze Standardem Liege

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.09.2009, 23:40

Liga Belgijska jest ostra, więc trzeba uważać na graczy Standardu.

Kondzior12 komentarzy: 490001.09.2009, 21:33

Oby ten Standard nie zrobił takiego czegoś graczom Arsenalu.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 501.09.2009, 20:02

Aż strach grać z tym Standardem, wiem, że Witsel został zawieszony, ale od kogoś musiał się tak faulować nauczyć.

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 201.09.2009, 19:58

I tak bardzo łatwo mamy w tej grupie.

crisadus komentarzy: 850701.09.2009, 19:43

Już tak nie najeżdżajcie na Witsela. On tego nie chciał:/ Gdyby nam się takie coś wydarzyło...
Po prostu stało się i już, nic nie zrobimy. Równie dobrze mógłby to inny zawodnik zrobić.

wronka17 komentarzy: 82801.09.2009, 19:00

Alex Witsel dostal kare do 23 listopada dobrze bo takich zawodnikow trzeba izolowac bo moglby cos zlego zrobic naszym kanonierom

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 201.09.2009, 18:53

AZ odziwo dla innych utrzymuja sie wciaz na szczycie dla mnie to zdziwienie bo w Eredivisie zawsze zadzili PSV lub Ajax

MagicznyRolnik komentarzy: 7101.09.2009, 17:31

Moim zdaniem brutalne kontuzje tego typu (oczywiście z powodu ewidentnych fauli) powinny być karane zakazem wystepow tak długo, jak poszkodowany będzie się leczyć.

MagicznyRolnik komentarzy: 7101.09.2009, 17:29

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 801.09.2009, 17:27

no bo widocznie zmienili mu długosc kary.Niedawno czytałem ze miał dostac kare do 31 grudnia

Henry komentarzy: 49701.09.2009, 17:12

Faul był brutalny nie ma co gadać, ale nawet najgorsza kara nie pomoże już marcinowi :( nie wiadomo czy kiedykolwiek wróci do dawnej formy, oby nie było tak jak z Lubańskim. Co do rywali, dla wszystkich byłą to dobra kolejka, ale wszystkie te zespoły są bezsprzecznie w naszym zasięgu.

IronHide_AFC komentarzy: 164201.09.2009, 16:40