Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

Emirates CupOlimpique LyonRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło:
TheBestGooner komentarzy: 358431.07.2019, 11:12

Pchajcie dzieciaki w piłkę nożną. Nawet te miernoty z polskiej lidze zarabiają porządny hajs. Coś z tego wyjdzie, albo kariera i kasa, albo sama kasa.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 03:06

@Marcin2396 napisał: "Mam w rodzinie 9letnią dziewczynkę.
Chce zostać piosenkarką"

I bardzo dobrze kurna. 3 minutiowe piosenki razy 10 na koncercie i moze bedzie zarabiac jak Kozidrak i inne gwiazdki. Madra dziewczynka. Jeden z lepszych zawodów swiata.

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 131.07.2019, 03:04

@Damaks: Notatnik śmierci hi hi hi

Marcin2396 komentarzy: 21631.07.2019, 03:03

Mam w rodzinie 9letnią dziewczynkę.
Chce zostać piosenkarką, prosi mnie o serduszka na Instagramie żeby mieć więcej od kogoś innego, ogląda rakcontent na yt, nagrywa na tiktoka, ma oczywiście Iphone. Czyli typowa dzisiejsza dziewczynka

To pokolenie jest tragiczne

Marcin2396 komentarzy: 21631.07.2019, 02:56

@platinium:

Kiedyś to miało sens bo chodziło o to, że ktoś miał ciężej i wie więcej.
Teraz krytyka polega na tym, że stają się po prostu głupcami.

A to hasło o tym, że zmiana jest normalna to propaguje ktoś żeby to wyglądało na normalne. Ale nie jest.
Dawanie dziecku 2-3 letniemu tabletu na cały dzień nie jest normalne.
Życie portalami społecznośiowymi nie jest normalne.
Marzenie o zostaniu influencerem również.
itd

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:53

Rocznik 2002 kiedys do rocznika 2040- kiedys to byly zdjecia na instagramie i fb nie to co teraz, kiedys to były dobre patostramy nie to co teraz, kiedys to były fajne dziurawe spodnie nie to co teraz, kiedys iphone to był iphone, kiedys to był gry Wiedzmin 3 nie to co teraz.

Ale to beda fajne rozmowy...

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:52

@lukasz845: SALUT

Marcin2396 komentarzy: 21631.07.2019, 02:51

@RIVALDO700:

Ale to też tylko dla wybranych, jak dla mnie to cała ta s*******ina umysłowa przyśpiesza w takim tempie, że rzeczywiście może zabraknąć litery dla dzieci roczników 2005-2010+
Wzrost wykładniczy, nie ma jak uratować tego świata.

Ale eksperyment ciekawy zrobiło Apple, co się stanie jak technologia ukradnie Ci dziecko, a Ty zrobisz to dobrowolnie bo tak będzie Ci prościej się nim zajmować. Geniusz

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:50

@ZielonyLisc: dobra uciekam kolego, teraz mam 3 tygodnie urlopu, zgadamy się :D trzymaj się ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:46

@lukasz845: jazda z nimi :D

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:46

@gunner1704: mega zazdroszczę, Rosa to jeden z moich ulubionych piłkarzy ;)

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:44

@ZielonyLisc: ja z tymi baranami się użeram na codzień :D jeden mi przy kontroli drogowej skakał, prowokował, aż mu w końcu wylicytowałem na 700 zł i 10 ptk, poryczał się i skończył nagrywać, dostał 200 i 5 ptk xD jak mam kogoś normalnego to po prostu pouczenie, młodzi myślą, że jeśli sprowokowują i zastraszą policjanta to zyskają, a taki wał :D

platinium komentarzy: 139331.07.2019, 02:43

I ta krytyka obecnej młodzieży/przyszłego pokolenia - niezmienne od tysięcy lat.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:42

@Marcin2396: Juz jest zawod na bazie rocznikow 2000- influencer,

Czemu sie narodził? Mim wlasnie z tego, ze nie chce sie isc do roboty. Dostajesz kase za promowanie produktu na yt,fb i instagramie.

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:39

Tak jak patrzę na tą dzisiejszą młodzież to nóż w kieszeni się otwiera. Oczywiście są wyjątki można spotkań normalnych i ogarniętych 15-sto latków ale teraz większość jest pochłonięta erą interentu, debilizmu, głupoty, narkotyków i upodlenia. Jaranie się jakimiś youtuberami, trendami z zachodu itd itp aż strach pomyśleć co będzie z naszymi dziećmi. Ja będę robił wszystko co w mojej mocy aby mój najlepiej syn był uodporniony na tego typu głupotę.

gunner1704 komentarzy: 131931.07.2019, 02:39

@ZielonyLisc: @łukasz845
Z woli wykonywanego zawodu, miałem okazje poznać(zobaczyć na żywo) wiele znanych osób ale piłkarze Arsenalu wywołują u mnie skrajne emocje, które musze skrywać i być bardzo subtelny, a tak bardzo bym chciał pogadać, wypytać.
Zdjęcie w koszulce z autografem mam tylko z Rosickim, ale jego poznałem osobiście, wiele razy gościł z rodziną u Nas, zanim odszedł z Arsenalu:( uwielbiam gościa i jego żonę też;)

Marcin2396 komentarzy: 21631.07.2019, 02:36

System karmi ich marzeniami o zostaniu kimś sławnym i łatwym życiu, można powiedzieć, że ich niszczy bo nie ma miejsca dla tylu celebrytów, zapewne ma to jakiś cel bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Im dłużej im nie będzie wychodzić tym bardziej będą się zatracać w marzeniach, a potem w retrospekcjach. Technologia będzie wysysać z nich energię aż w końcu znajdą kogoś kto też narzeka na świat i będą mieć dzieci, które wychowają w sposób o którym lepiej nie myśleć.
W ten sposób powstaje nowe pokolenie. Pokolenie ostateczne,
nazwijmy je Pokoleniem Z bo to ostatnia litera alfabetu.
Black mirror, nwo, new age

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:36

@lukasz845: CSWL Poznań też daje w kość.

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:36

@ZielonyLisc: oj przydałoby się :D ja sam w wojsku nie byłem, ale szkoła w Słupsku zrobiła swoje, rygor pryma sort

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:33

Ja bym z chęcią przetyrał tych wszystkich głupich małolatów w wojsku :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:31

A wiecie, ze roczniki 2000+ beda robic na nasze emerytury? Mam nadzieje, ze yt bedzie odprowadzać im składki. Hehe

notopyk komentarzy: 344231.07.2019, 02:29

@RIVALDO700: fakt, udało mi się z tą pracą ;) jeszcze podwyżki często dają więc trzymam się jej na razie póki mogę ;)

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:28

Moja siostra pracuje w przedszkolu, to ma takiego jednego 4-latka co ją nazwał "głupią pizdą". Za moich czasów to nie do pomyślenia nawet w wieku 18 lat w liceum, teraz wszystko jest powalone

Marcin2396 komentarzy: 21631.07.2019, 02:28

W ostatnich 6 (SZEŚCIU) meczach Realu, padł bilans - 7 bramek strzelonych, 18 straconych

O jak ja czekam na ten sezon :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:28

@notopyk: Fajna praca, ze sobie seriale ogladasz :) Ja w biurku przy kompie 8 godzin, sztywniutko i własnie jak chce chillout to wbijam na k.com.

notopyk komentarzy: 344231.07.2019, 02:26

@RIVALDO700: Onetu to nie ma co czytać :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:25

@lukasz845: Szczerze? Kompletnie nie widzę roczników 2000+ jak ida z łatwością do roboty na 8-12 godzin.

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:25

@lukasz845: Dokładnie! Poszli by do wojska to zmienili by podejście do życia. Strasznie mnie wnerwia jak młodzi szponcą hajsem rodziców albo cwaniakują. Tak samo nie rozumiem jak można oglądać tych imbecyli na youtubie co nagrywają jakieś codzienne vlogi i pranki sranki. Gdyby nie internet to byliby nikim.

notopyk komentarzy: 344231.07.2019, 02:24

A ja pracuję na 3 zmiany, właśnie mam nockę. Nocki lubię bo jestem nocny marek, w dodatku mam baaaardzo lightowa pracę, raz na 45min wstanę uzupełnić kosz, zajmuje mi to 2min i znowu idę spać albo zwiedzam się na telefonie. BB i GoT obejrzana w całości 2 razy w niecały miesiąc ;) dziś np skończyłem czytać książkę pt. Niezwyciężeni pani Amy Lawrence, swoją drogą polecam jak ktoś nie czytał ;) jutro zaczynam Samotność na szczycie, biografia Thierrego ;) a co do 3 zmian to wszystko spoko, najgorzej mam na rano bo się nigdy nie mogę wyspać a tak to luźno, w weekendy płacą mi x2 więc sam chętnie chodzę do pracy ;) w lipcu 23 dni przepracowałem + 6 dni weekendów i nie ma tragedii :) pytanie tylko jak długo tak pociągnę

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:23

@RIVALDO700: aktualne pokolenie nie zna rygoru, brakuje im wojska ;) ja ojca w dzieciństwie widziałem 1-2 w tygodniu, leciał z 2 robotami żeby pobudować i spłacić dom :D

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:20

@gunner1704: zazdro kolego, większość byłaby pewnie podjarana spotkaniem z Sanogo :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:19

W systemie w którym żyjemy doba powinna miec minimum 60 godzin, bym mógł powiedzieć ze serio zyje od poniedziałku do piatku, a tak to czuje sie jak robocik, co ma 3 -4 godziny i do łóżeczka, dlatego jak chodziłem do szkoły to zawsze nerwowo przerabiałerm nogami, gdy wiedziałem ze zacznie sie praca, bo juz wiedziałem z czym to je widząc ojca w domu o 18. Dlatego teraz te wygodne pokolenie młodsze idzie na yt bo sie nie chce nikomu robic :) Onet pisał ostatnio, ze 5 mln Polaków nie pracuje, chocby mogło.Czasami jestem ciekaw jak dalej ten swiat będzie wyglądał.

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:18

@gunner1704: zazdro :D

gunner1704 komentarzy: 131931.07.2019, 02:18

Sorry panowie i panie muszę się pochwalić, w sobotę wieczorem restauracje w której pracuje po raz kolejny odwiedził piłkarz Arsenalu. Tym razem był to Bernd Leno razem z dziewczyna/żoną, w sumie już nie pierwszy raz do Nas zawitał, ale dopiero teraz trafiło, że byłem w pracy:) pomimo dużego ruchu udało mi się zamienić z Nimi pare słów. Ależ to są emocje, za każdym razem;) pozdrawiam

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:17

@ZielonyLisc: nie masz czego żałować :D ale nie ma co się na czymś takim zatrzymywać, bo można wpaść w takiej robocie na 50 lat :D

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:13

@JanikK: skończona

@lukasz845: na szczęście nigdy nie pracowałem na 3 zmianówce.

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:11

@ZielonyLisc: wcześniej robiłem na produkcji na 3 zmiany po tygodniu na innej, zarobki dramat i z życia nic nie ma, ale weź nie pracuj :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 231.07.2019, 02:11

@ZielonyLisc: ja znam podobne story Chodziłem do gimby z taką koleżanka. Uwielbiała za zakopiańskie klimaty, góralskie znajomości, a do tego miała przeogromny biust, przez który ledwo biegała ale jako tako byla ok. Nigdy nie lubiła zagranicznych rzeczy, piosenek i takich tam.
Ja poszedłem do lo ona do technikum. Ostatnio się dowiedziałem, że oblała mature ustna z angielskiego, bo w sumie nawet nie potrzebuje tej matury bo poznała 30letniego bogatego górala. Jej życie, ale moim zdaniem głupio tak zaprzepaszczać lata nauki i nie zdać matury przez coś tak idiotycznie banalnego. Ciekawe jak się życie potoczy dalej

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:09

Są różne systemy pracy. 24/48, od pon do pt 8-16, systemy 12-sto godzinne dzień don i 2 dni wolne jak i trzy zmianówki moim zdaniem najgorsze. Wyobraźcie sobie mieć cały tydzień na 2 zmianę 14-22... nie masz życie, żyjesz pracą albo nocki... to już w ogóle ujnia.

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:09

@RIVALDO700: poniedziałek - piątek to jest bajka, ja robię 3/4 weekendy w miesiącu plus święta, nie wiem dokąd to zmierza

lukasz845 komentarzy: 454431.07.2019, 02:07

@RIVALDO700: ten system to działa jedynie w straży pożarnej, gdzie mają 8 służb miesięcznie :D i tak jak piszesz, w tym miesiącu miałem 22 służby, a w jednym z dni wolnych wklepali mi oddanie nadgodzin, czyli powinienem robić 23 dni w miesiącu. Takie czasy nastały, tempo życia wzrasta, zobaczymy do jakich rozmiarów to osiągnie.

ZielonyLisc komentarzy: 2027931.07.2019, 02:06

@RIVALDO700: coś w tym jest

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.07.2019, 02:03

Pieniadze to nie jest najgorsza choroba ludzkości. Jest nia 8 godzinny system pracy, a jak jeszcze masz dojazdy to o ludzie. Dlaczego Wam pada życie po latach 20+ , proste bo nie ma czasu. I teraz albo wybierasz -pasje,-rodzine, -kumpli . Zycie jest za mało elastyczne i zbyt krótkie by to rozdzielić. U mnie w koło ludzi, którzy jak ja ruszają od 6 do roboty , a w domu sa 18-19. Chodząc do szkól człowiek mogł byc w domu koło 15 i znalazłeś czas na wszystko, a jak ktoś ma dzieciaka to w ogóle. Dlatego smieszy mnie hasło przewodnie tego systemu na poczatku gdy je wymyślono 8 godzin pracy, 8 godzin odpoczynku, 8 godzin snu. Drugie hasło to kompletna bzdura, gdy żyjesz na dojazdach. Dlaczego ciezko ludziom poskladac dobrze klocki, gdy od poniedzialku do piątku robota to ich 80 procent zycia.

gabrys80COYG komentarzy: 43631.07.2019, 02:02