Marność nad marnościami, Arsenal 3-3 Anderlecht

Marność nad marnościami, Arsenal 3-3 Anderlecht 04.11.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 1836 komentarzy

Kiedy na pół godziny przed końcem spotkania Arsenal prowadził z mistrzem Belgii 3-0, wydawało się, że już nic mu nie przeszkodzi w wywalczeniu trzech punktów. Londyńczycy jak zwykle zagrali jednak na nerwach fanów i w pół godziny dali prawdziwy popis, jak nie należy grać w piłkę nożną. Fatalna dyspozycja zwłaszcza w grze obronnej sprawiła, że przeciętnej jakości rywal bezproblemowo wcisnął trzy bramki i wywalczył na Emirates Stadium jeden punkt.

Już wydawało się, że londyńczycy w końcu odzyskali wiarę we własne możliwości, że w końcu im zależy na grze w piłkę nożną, ale trwało to tylko chwilowo. Pierwsze miejsce w grupie przy komplecie punktów Borussii Dortmund wydaje się w tym momencie nieosiągalne nawet przy ewentualnym pokonaniu BVB na Emirates Stadium i wydaje się, że Arsenal przez własną głupotę znowu w 1/8 minucie zagra z rywalem pokroju Bayernu, Realu lub Barcelony.

Arsenal: Szczesny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta (62. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (81. Rosicky), Ramsey, Alexis, Cazorla - Welbeck (81. Podolski)

RSC Anderlecht: Proto - Vanden Borre, Deschacht, Mbemba (54. Dendoncker), Acheampong - Kljestan, Tielemans, Najar, Conte (46. Kawaya), Praet - Cyriac (62. Mitrović)

Początek spotkania należał do najbardziej wyrównanych. Obie drużyny preferowały spokojny i wyważony futbol, a także wyczekiwanie rywala do ostatniej sekundy. W pierwszych minutach nie obserwowaliśmy więc klarownych sytuacji w ataku.

Dopiero w 9. minucie goście z Anderlechtu wykorzystali niesubordynację przy wyprowadzeniu piłki przez swojego rywala i ruszyli z groźnym kontratakiem, który mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Denis Praet nie trafił jednak w światło bramki.

Kolejne minuty to lepsza gra mistrzów Belgii. Szczególnie aktywni w poczynaniach ofensywnych Anderlechtu byli młodzi Praet i Cyriac, którzy stawali przed dobrymi szansami, ale za każdym razem brakowało im tego ostatniego podania.

W 17. minucie świetnym strzałem na bramkę Szczęsnego popisał się Kljestan, ale polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się pierwszą poważną interwencją w tym spotkaniu.

Kanonierzy potrzebowali jeszcze chwili, by wejść w rytm meczowy. Sygnał do ataku dał Calum Chambers, który przeprowadził niezłą akcję prawym skrzydłem zakończoną podaniem do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał możliwości zagrania do lepiej ustawionych partnerów, a kąt był zbyt ostry, żeby strzelić bramkę. Ostatecznie piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku.

Trzy minuty później dobrą akcję przeprowadził Danny Welbeck, który bezproblemowo wbiegł w pole karne Anderlechtu, gdzie wypracował sobie dobrą pozycję do stworzenia zagrożenia. Rozpędzony Anglik został jednak powalony przez nacierającego Mbembę, a sędzia bez wahania wskazał na wapno!

Rzut karny na bramkę perfekcyjnie zamienił Mikel Arteta, który techniczną podcinką całkowicie oszukał Silvio Proto. Była to 500. bramka Arsenalu na Emirates Stadium!

Kanonierzy po wyjściu na prowadzenie zdecydowanie nabrali pewności siebie i zaczęli szturmem nacierać na bramkę Anderlechtu. W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany na 16. metrze przez Vanden Borre'a - rzut wolny dla Arsenalu z groźnej pozycji.

Do stałego fragmentu podszedł sam poszkodowany, jednak jego pierwsza próba odbiła się od muru. Piłka jednak ponownie znalazła się pod nogami Sancheza, który oddal strzał z dystansu i pokonał zaskoczonego Proto. 2-0!

Kolejne minuty to gra w środkowej części boiska. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale defensywy spisywały się bez zarzutu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej odsłony meczu to zdecydowany atak drużyny z północnego Londynu. Alexis Sanchez posłał świetną piłkę do wybiegającego Cazorli, ale Hiszpan nie potrafił zrobić z niego użytku. Chwilę później sam na sam z Proto stanął Gibbs, który zdecydował się jednak oddać futbolówkę Chamberlainowi, ale jego uderzenie zostało dobrze zablokowane przez Acheamponga.

W 54. minucie kontuzji doznał obrońca Anderlechtu - Chancel Mbemba. Kongijczyka zastąpił na murawie młodziutki Leander Dendoncker.

Chwilę po zmianie Arsenal ruszył z kolejnym atakiem. Tym razem Chamberlain dośrodkowywał na głowę Welbecka, ale Anglik nie był na tyle dobrze ustawiony, by zrobić z tego podania użytek.

W 58 minucie londyńczycy podwyższają prowadzenie! Alexis Sanchez świetnie wyłuskał piłkę obrońcy na połowie rywala, a rajdem na bramkę Proto popisał się Alex Chamberlain. Anglik ze stoickim spokojem wyczekał belgijskiego golkipera i technicznym uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w jego bramce.

Trzy minuty później Anderlecht odpowiedział trafieniem Vanden Borre'a. Belg, który znajdował się na co najmniej metrowym spalonym, otrzymał dobre podanie od Kawayi i z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego.

Bramka dla Anderlechtu sprawiła, że Arsenal uaktywnił się w swoich poczynaniach ofensywnych. Kanonierzy nie potrafili jednak stworzyć sobie dobrej sytuacji i w rezultacie zamknęli gości na ich własnej połowie.

Jeden kontratak wystarczył, by RSCA stworzył zagrożenie pod bramką Arsenalu. Mitrović został w głupi sposób powalony przez Monreala, a sędzia słusznie wskazał na wapno.

Strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Anthony Vanden Borre, dla którego była to druga bramka w tym meczu, już tylko 3-2 dla Arsenalu.

Chwilę później odwet na Anderlechcie chciał przeprowadzić Welbeck, który minął jednego obrońcę, drugiego, trzeciego... i nie znalazł sobie dobrego miejsca do oddania strzału. Anglik zmarnował kolejną sytuację.

W 78. minucie Tielemans oddał dobry strzał z rzutu wolnego, ale Szczęsny pewnie złapał piłkę. Chwilę wcześniej Alex Chamberlain powalił przed polem karnym Denisa Praeta.

Anderlecht coraz groźniej atakował bramkę Arsenalu. 5 minut przed końcem meczu groźnie uderzał Acheampong, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 90. minucie drużyna gości doprowadza do wyrównania. Najar dośrodkował na głowę Markovicia, ten przeskoczył Mertesackera i pokonał Wojciecha Szczęsnego!

Kanonierzy po straconej bramce ruszyli jeszcze do ataku, ale było już na to za późno. Arsenal zremisował na Emirates Stadium z Aderlechtem 3-3 i stracił dwa punkty i prawdopodobnie pierwsze miejsce w grupie.

AnderlechtLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
royal87 komentarzy: 142406.11.2014, 13:59

szału nie robią te bramki

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 13:53

zzapolowy.com/top-10-bramek-pazdziernika-premier-league/

najlepsze bramy pazdziernika, jest i sanchez ;)

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 13:52

brakuje mu takiego wykonczenia, czesciej podaje w polu karnym, ale ostatniio zaczal troche wiecej prob podejmowac, jak to dopracuje to bedzie miazdzyl :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:50

i pare setek

temu grajkowi wlasnie tego brakuje do najlepszych, okolo 15 goli na 124 meczów z gry to nie przypadek.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 13:47

nie ogladalem, wiem ze karnego spartolil

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:45

daryl25

wczoraj hazard pokazal fajna efektywnosc co? hehe

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 13:44

mysle ze live nic nie pokaze w tym meczu, sa strasznie slabi i nudni :) ciezko bedzie ze swansea

James komentarzy: 167406.11.2014, 13:43

mam nadzieje ze lfc sie przelamie w sobote i wygra z chelsea chociaz oczywiscie pewnie będzie remis.... mysle ze wygramy ze swensea po ciezkim meczu

koczan_4 komentarzy: 330206.11.2014, 13:40

Calum, Gibbs, Jack, Ox i Theo powołani do kadry

schnor25 komentarzy: 1854606.11.2014, 13:38

Stiułart, niczym Grzesiu Bonin, kiedyś rokował, coś pokopał, przeszedł do lepszego klubu, nic nie grał, a teraz w Łęcznej znowu gra :d jest wielu takich grajków

Gofer999 komentarzy: 1470706.11.2014, 13:37

@FabsFAN No to pojechałeś kolego. ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:36

kto by sie spodziewał

Stewart Downing: Only Cesc Fàbregas (31) has created more chances in the Premier League this season than Downing (28) /wshoscored/

schnor25 komentarzy: 1854606.11.2014, 13:35

FabsFan

niczym jeden z pseudo-komentatorów, który po najlepszy sezonie Anglika (gdzie załadował najwięcej bramek i zanotował najwięcej asyst w sezonie) stwierdził, że Frank jest piłkarzem wypalonym ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:34

co do gerrarda kiedys widzialem jego wszystkie asysty na kompili to jakie on dogrywał czasami asyst to glowa mała , widac to miedzy innymi na kompilach ze wszystkimi golami suareza i torresa.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.11.2014, 13:32

Lampard- 626 meczów w barwach Chelsea, 208 goli, 152 asysty.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 13:31

albo zaczales sie interesowac pilka miesiac temu albo jestes lekko opozniiony ! :) nie obraz sie ale piszac takie cos na to wychodzi. lapms byl jednym z najlepszych pomocnikow ! moze nie mial super szybkosci i bajecznej techniki, ale strzal, podanie, karne, wolne, poprostu mistrz w swoim fachu!nie bez powodu jest najlepszym strzelcem chelsea ! nie moge z ciebie, serio :)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.11.2014, 13:31

Po niektórych wypowiedziach tutaj pasuje to zdjęcie z powyższej pomeczowej relacji.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:30

lampard sredniawy? ja wiem, ze Angole nie sa cenieni, ale ten facet strzelil okolo 170 goli z samej gry dla chelsea bez karniaków.

gerrard i lampard w swoim prime to byli super grajki.

schnor25 komentarzy: 1854606.11.2014, 13:29

FabsFan

dawał tyle samo Chelsea, co Pirlo Milanowi/Juve, Xavi Barcie czy Alonso Realowi, to że nie darzysz być może Anglika sympatią nie oznacza, że musi deprecjonować jego piękną i bogatą karierę ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783406.11.2014, 13:26

FabsFAN
No Lampard jezeli chodzi o statystyki gole i asysty wszystkich tych panow miazdzyl;p 10 bramek i kilka asyst to bylo u niego norma w lidze co sezon;p

Piotrek95 komentarzy: 964506.11.2014, 13:26

Fabs ty sobie żartujesz? Przecież Lampard ze swoich najlepszych lat to ten sam poziom co Pirlo czy Xabi

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2014, 13:20

schnor25
Gdzie mu do Alonso, Pirlo czy Xaviego?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.11.2014, 13:19

Juz niech ten messi i cr7 pobija ten rekord raula w LM i zarry w lidze , bo juz mnie mdli jak wczoraj debinski 20 razy podczas meczu o tym gada i w studio inni komentatorzy tak samo. Nie wiem bardziej wnerwiajaca ta gadka o wasach 100 razy na godzine czy te rekordy.

Apropo rekordów to luiz adriano zrobi psikusa i raczej pobije rekord CR7 bramek w fazie grupowej LM, bo rekord ten juz wyrównal majac 9 goli w fazie grupowej, gdy strzeli jeszcze 1 bedzie liderem tego rankingu w historii LM

Najlepsze jest, ze na rm.pl maja spine, a ja sie pytam kto zabronil CR strzelic ludogorcowi w bulgarii 7 bramek, hehe.

schnor25 komentarzy: 1854606.11.2014, 13:09

FabsFan

Lampard nigdy nie był wspaniały? Proszę Cię, od rekordów CR7 i Messiego wam się w dupach poprzewracało, oj chciałbyś aby taki Wilshere chociaż nawiązał do osiągnięć starszego kolegi ;)

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 12:42

lampard nie byl jakis wspaniały !? teraz to juz nie jego lata ale kiedys ... troche mnie rozbawiles a troche mi ciebie szkoda :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2014, 12:36

Jesli bedzie gral Lampard, to totalnie pokaze upadek angielskiej pilki:) zeby gosc, ktory nigdy nie byl jakies wspanialy, w dodatku tuz przed emerytura mial decydowac o sile srodka mistrza anglii. Co to sie dzieje.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 12:15

zagraja lampsem w srodku, bedzie dzielil pilki, a i moze cos ustrzeli

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.11.2014, 12:14

City chyba zmieni formacje na następny mecz w LM, chyba, że wroci Lampard.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2014, 12:09

Ciekawe, czy Bayern zgranie 18 pkt. Pewnie teraz będą się oszczędzać.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 206.11.2014, 12:08

City i tak gra bez fernandinho, który wchodzi głównie z ławki. Fernando go wygryzł.
Brak yayi to big problem dla city, kogo oni wstawią do środka jestem ciekaw.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 12:01

ok, jest swietny ! do arsenalu z nim.
kurde bez przesady. dla mnie jest srednim napastnikiem.

TlicTlac komentarzy: 601906.11.2014, 11:59

CSKA ustawiane jako faworyt do przegrania tej grupy;

a teraz ma wszystko w swoich rękach ;)

meczu u siebie z Romą będzie bardzo ciekawy;
ciężko będzie City wygrać z Bayernem bez Yayi, Fernandinho;

choć Roma w razie porażki z CSKA ma jeszcze ostatni mecz z City, któremu już wtedy może być wszystko jedno

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.11.2014, 11:55

Już bez przesady z tym sredniakiem. O ile dobrze pamiętam, Doumbia ostatnio leczył poważną kontuzję. Ogólnie chłop ma szybkość, dobrą technikę i nieźle strzela obiema nogami. Imo jest lepszy niż welbeck, któremu "60% skilla" dodaje fakt, że jest Angolem.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.11.2014, 11:53

adamandium
Kto sędziował ten mecz?

adamandium komentarzy: 127706.11.2014, 11:51

mimo, że walić CSKA to dawno nie widziałem tak dobrego sędziego jak w spotkaniu City- CSKA :)

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 11:43

dokladnie, sredniak jakich wielu i tyle :)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 11:42

gdyby Doumbia był dobry to już grałby w lepszej lidze, a tak kisi się u ruskich. kopia Hulka, Danny'ego, Witsela

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 11:37

haha doumbia zagral 2 dobre mecze a wy juz go chcecie w arsenalu.moze zlota pilke mu dac :) masakra

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 11:31

@gurson, sporo lig ma dłuższe przerwy. w bpl grasz puchar ligi, puchar Anglii, lm + ligę

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 11:27

kopnijbiegnij=drugi onet

gurson komentarzy: 9506.11.2014, 11:16

To co dzieje się z angielskimi klubami w Europie to dramat

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.11.2014, 11:12

David Alaba kontuzjowany. Według wstępnych diagnoz, nie zagra przez najbliższe dwa, trzy miesiące.

kamilo_oo komentarzy: 2356706.11.2014, 11:07

Najlepiej to trafić kogoś z grupy C albo H

hei007 komentarzy: 352806.11.2014, 11:05

I zasłużenie odpadniemy :).

DavidSilva21 komentarzy: 338106.11.2014, 11:00

Oprócz Chelsea żaden z Angielskich klubów nie wygra swojej grupy w LM, niby dobrze dla nas bo drużyn do wylosowania dla nas jako potencjalnych przeciwników będzie 6. Zdarzało się że tych potencjalnych przeciwników było 5 albo 4 co zmniejszało bardzo nasze szanse. Niestety tymi naszymi możliwymi przeciwnikami będą zespoły jak: Barca, Real, Bayern, Juve/Atletico, Porto/Szachtar lub któryś z klubów z grupy C. Znając nasze szczęście wpadniemy na kogoś mega mocnego. :(

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.11.2014, 10:48

Nie jestem fanem Messiego ale 71 goli w 90 meczach Ligi Mistrzów robi wrażenie.

sobpiotr komentarzy: 123706.11.2014, 10:38