Martinez: Zasłużyliśmy na trzy punkty

Martinez: Zasłużyliśmy na trzy punkty 08.07.2020, 20:56, Patryk Bielski 12 komentarzy

Pod nieobecność Bernda Leno, Emiliano Martinez wyrasta na jednego z liderów drużyny Arsenalu. Argentyński bramkarz wczoraj był blisko swojego siódmego czystego konta w Premier League w zaledwie dziewięciu występach, jednak w końcówce spotkania z Leicesterem jego plany zniweczył Jamie Vardy, który na The Emirates doprowadził do wyrównania. Fakt ten nie umniejsza jednak kolejnemu świetnemu występowi 27-latka. Oto, co sam zainteresował miał do powiedzenia po meczu:

O tym, że ciężko jest przyjąć taki wynik...
Będąc szczerym, to nie było łatwe. Kontrolowaliśmy spotkanie w pierwszej połowie i przez 20 minut po rozpoczęciu drugiej odsłony. Gra w dziesiątkę przeciwko tak dobrej drużynie była naprawdę trudna, ale szczerze zasłużyliśmy na trzy punkty.

O szansach Auby na wygranie Złotego Buta...
Auba to świetny napastnik i mam nadzieję, że zdoła dogonić Vardy'ego.

O złych warunkach pogodowych...
Po pewnym czasie przyzwyczajasz się do tego. W Londynie zawsze pada deszcz, więc to dla mnie norma. Byłem rozczarowany wynikiem, który powinien być inny.

O szansach na grę w Lidze Mistrzów...
To bardzo ważne, to nasz cel. Dzisiaj chcieliśmy wygrać i zrobić ku temu krok naprzód, ale grając w dziesięciu było ciężko. Powinniśmy być dumni z tego, jak się broniliśmy. Mam nadzieję, że w niedzielę zdobędziemy trzy punkty.

Emiliano MartinezLeicester City autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Leehu komentarzy: 1049609.07.2020, 22:49

@bizooon: Niby tak ale nawet VAR tego nie analizował to jest przykre. :(

bizooon komentarzy: 687009.07.2020, 16:40

ja pamietam to tak ze Musti sie nadzial upadajac na korki Vardy'ego ktory biegl do pilki nie w kierunku Albanca. Nketiah nakladka w okolicach kolana trafil przeciwnika gdy obaj byli skierowani do pilki.
Nic dziwnego ze Vardy nie dostal a nasz miniWright tak

BolekCorpse komentarzy: 22609.07.2020, 11:54

Czy aż taka była fatalna ta druga połowa? Według mnie nie. Była całkiem niezła wymiana podań, gol co prawda ze spalonego, ale to pokazuje, że potrafiliśmy stworzyć sobie sytuację. Czerwień wszystko zmieniła. Czuję niedosyt po po tym remisie, ale widzę wiele pozytywów w grze Kanonierów.

kkam195 komentarzy: 138009.07.2020, 10:19

@henry1996 napisał: "ale to czerwo vardego to przesada. naturalny ruch noga podczas upadku. od razu widac było, ze jak poczul dotyk, to wstal i przepraszal."
No i co z tego że niechcący? A Nketiah to niby specjalnie wjechał w nogę obrońcy z zamiarem złamania mu jej? Nie. Vardy chciał czy nie chciał, to zrobił ruch, mocniej uderzył nogą, oczywiste jest to że zapewne chciał kopnąć w piłkę (Tak jak i Nketiah). Najważniejsze, że zaszkodził zdrowiu Mustafiego i powinien zostać zdjęty z boiska i dostać dłuższą karę niż 3 mecze. Powtórzę: NIGDY nie widziałem żeby ktoś komuś uderzył podeszwą buta w twarz.

Kris3Tears komentarzy: 442009.07.2020, 09:27

Mecz ligowy trwa dwie połowy. W pierwszej zagraliśmy naprawdę dobrze. W drugiej... Fatalnie. No więc nie, chyba nie zasłużyliśmy na trzy punkty. Remis był sprawiedliwy.

Er4s komentarzy: 308209.07.2020, 08:35

1 połowa super.
Druga do kartki dla Eddiego mocno przeciętna, po kartce fatalna gra, oddawanie piłki wykopami za darmo, prokurowanie jak największej liczby szans na wyrównanie dla przeciwnika. Stary Wengerowski Arsenal kiedy przy prowadzeniu 1:0 pod koniec meczu za środkowych pomocników czy napastników potrafiących potrzymać piłkę wchodził Gibbs żeby jak najszybciej dać jeszcze przeciwnikowi wyrównać.

glock9mm komentarzy: 25209.07.2020, 05:45

Nie. Nie zasłużyliśmy!
Pierwsza polowa byla naprawde fajna i tylko dobra postawa bramkarza lisow oraz niechlujne konczenie akcji spawilo ze bylo tylko 1:0.
Mecz jednak trwa 90minut i po zianie stron widac bylo brak pomysłu i checi do dalszej gry.
Grac na przeczekanie to mozna w ekstraklasie a nie w PL.

jurasmolas44 komentarzy: 184009.07.2020, 05:32

U Vardego nawet żółta się nie należała nktomist Eddie dostał zasłużoną czerwoną i taka jest prawda. Młody nie przemyślał wystawiania w ten sposób nogi i niestety poniósł tego konsekwencje. W sumie to jego waleczność jest dużym plusem ale lekcje z tego wejścia musi wyciągnąć

henry1996 komentarzy: 131709.07.2020, 01:35

@kkam195--- ja tez uwaza ze arsenal sedziowie krzywdza wyjatkowo chetnie i czesto, ale to czerwo vardego to przesada. naturalny ruch noga podczas upadku. od razu widac było, ze jak poczul dotyk, to wstal i przepraszal.pechowy mecz- minimalny spalony lacazette'a na sekundy przed zmiana. 2-0 i byoby po meczu. czasem tak bywa. mam nadzieje, ze arteta ogarnie obrone w 10, bo widac bylo, ze jedyny pomysl to hokejowe uwolnienie, a taka przez 20 min to proszenie sie o klopoty. no ale nie od razu rzym zbudowano. jak dla mnie jeden z lepszych meczu arsenalu od baaardzo dawna. po prostu zabrakloszczescia.

Simao12 komentarzy: 775208.07.2020, 22:55

Można powiedzieć że Arteta zabrał nas na podróż w czasie o 2 lata wstecz.

kuzguwu komentarzy: 538308.07.2020, 22:08

Do przerwy powinna być trójka w siatce Schmeichela i byłoby po meczu

kkam195 komentarzy: 138008.07.2020, 21:06

Brak czerwonej kartki dla Vardyego to jest niemożliwość, w sumie to nigdy w życiu nie widziałem żeby gość wjechał podeszwą korka w twarz innemu zawodnikowi... Tych sytuacji w tym sezonie można wyliczać a wyliczać, natraciliśmy przez nich mnóstwo punktów. Szkoda że to sędziowanie w Anglii tak wygląda. :/