Mertesacker: Musimy się przegrupować

Mertesacker: Musimy się przegrupować 01.09.2014, 18:55, Michał Lach 16 komentarzy

Per Mertesacker uważa, że przerwa reprezentacyjna da Arsenalowi szansę, by się przegrupować po intensywnym początku sezonu.

The Gunners zremisowali wczoraj z Leicester City 1:1 i pozostają niepokonani po rozegraniu 5 meczów w ciągu 16 dni.

Pomimo dominacji w posiadaniu piłki w 2. połowie, Kanonierom nie udało się udokumentować przewagi trafieniem. Według Mertesackera podział punktów jest sprawiedliwym rezultatem tego wymagającego pod względem fizycznym spotkania.

- Grali naprawdę dobrze przez całe 90 minut, jednak wiedzieliśmy wcześniej, że będą walczyć do ostatniej minuty i tak właśnie było - mówi Mertesacker. - W 2. połowie mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać.

- Nie stworzyliśmy sobie wielu okazji i mieliśmy szczęście przy kilku ich sytuacjach. Musimy zaakceptować ten rezultat, jednak nie jesteśmy z niego zadowoleni.

- W defensywie graliśmy po swojemu i staraliśmy się pozostać solidni przez 90 minut. To było bardzo ważne, szczególnie w 2. połowie. Nie pozwoliliśmy im stworzyć zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Generalnie ten remis jest ok.

- Musimy zaakceptować ten podział punktów oraz to, że po 3 meczach mamy 5 punktów... Taki start jest dla nas ok. Wywalczyliśmy awans do fazy grupowej Champions League i po 2 meczach wyjazdowych w lidze mamy 5 punktów. Myślę, że musimy się przegrupować i wrócić do gry po przerwie reprezentacyjnej.

Leicester CityPer MertesackerReprezentacje autor: Michał Lach źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605002.09.2014, 17:44

Dobrze, że Per skończył reprezentacyjną karierę, bo teraz przy tego typu zgrupowaniach możemy być przynajmniej o niego spokojni...

Waskitcz komentarzy: 448502.09.2014, 17:09

Acapulco

Ilu piłkarzy Barcy wyszło z grupy na MŚ?
Messi? Alves? Mascherano?
Hiszpanie, Rakitic, i reszta ekipy mieli taki Mundial jak reprezentacja Polski, po czym maja być zmęczeni?

Podobnie jak Fabregas i COSTA którzy wymiataja.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.09.2014, 16:05

Musimy się ustabilizować z formą, bo narazie słabo jest.

Turek44 komentarzy: 231702.09.2014, 07:59

''Generalnie ten remis jest ok.'' zgłupiał czy jak?

Oldgunner3 komentarzy: 967501.09.2014, 21:08

Przez to,że szkopy zdobyły mistrza mamy teraz kibel - długie urlopy i jeszcze dłuższe dochodzenie do formy.Jak zawsze problemy z nimi.A Per jak prawdziwy szkop - musimy się przegrupować.Jawohl Herr Hauptmann!

Blizniak96 komentarzy: 1457 newsów: 501.09.2014, 19:30

takie proste się wam wydaje , wrócą i będą grać od razu najlepiej jak potrafią. Muszą zbudować forme, złapać rytm i tyle, niedługo pójdzie

Acapulco komentarzy: 119201.09.2014, 19:30

Ashmadia
Jakoś nie widze żeby Barca przeżywała męczarnie... 2 mecze 6 pkt -,-

Ashburton komentarzy: 450101.09.2014, 19:24

przegrupować... Wermaht mi się przypomniał.

Ashmadia komentarzy: 169801.09.2014, 19:23

Wszystkie czołowe kluby we wszystkich ligach przeżywają męczarnie, bo miały wielu piłkarzy na mistrzostwach. Barca, Real, Bayern... Chwila na dojście do optymalnej formy się przyda nie dramatyzujcie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 101.09.2014, 19:20

Plan minimum (awans do LM, brak porażki w lidze) wykonany + wywalczenie Tarczy Wspólnoty dobrze wygląda. Tylko że jak przyjrzy się dokładnie ( pół-rezerwowy skład City, męczarnie z Besiktasem, szczęśliwe zwycięstwo z CP, fatalna I połowa z Evertonem i remis z beniaminkiem) to już tak kolorowo nie wygląda

Jackie10 komentarzy: 58401.09.2014, 19:18

Kurde, naszym graczom brak ambicji. Męki z beniaminkami są ok. Zapowiada się bolesny sezon...

Jogurt komentarzy: 164301.09.2014, 19:17

mamy stracone 4 pkty z leszczami, mozna sie spodziewac ze cfc i lpool znowu nam walna 5 bramek z taka gra

robhans komentarzy: 32201.09.2014, 19:15

Ostatni akapit mistrzostwo świata :D 5 pkt ok, uczestnictwo w LM jak wygrana i konieczność przegrupowania. Normalnie pokłony

Paniu76 komentarzy: 1246401.09.2014, 19:15

Tak naprawdę każdy mecz tego sezonu ( oprócz City ) graliśmy na farcie... to ma być dobry start?

Kowal96 komentarzy: 1758901.09.2014, 19:12