Młodzież gromi rywali w Kijowie, Worskła 0-3 Arsenal

Młodzież gromi rywali w Kijowie, Worskła 0-3 Arsenal 29.11.2018, 19:49, Łukasz Wandzel 725 komentarzy

Nawet tak ambitny szkoleniowiec jak Unai Emery wie, że niektórym piłkarzom trzeba dać odpocząć. Już nikt nie może zagrozić Arsenalowi w grupie Ligi Europy, więc to doskonały moment, aby dać możliwość pokazania się młodym zawodnikom. Decyzję o mocno rezerwowym składzie z pewnością ułatwiła perspektywa zbliżających się North London derby. Stąd na murawę wyszli tacy piłkarze jak Smith Rowe, Nketiah czy Willock, ale także bardziej doświadczeni rezerwowi - choćby Aaron Ramsey. Z kolei filary pierwszego składu dostały więcej czasu na odpoczynek, pozostając w Londynie.

Nie wszystkich musiał emocjonować mecz Arsenalu, kiedy stawka była praktycznie żadna. Arsenal i Sporting nawet przed tym meczem byli pewni awansu do fazy pucharowej. Mimo to można było odnaleźć przyjemność w obserwowaniu młodych piłkarzy, którzy przy pomocy doświadczonych graczy ogrywali zespół z Ukrainy w każdym elemencie. The Gunners przez cały mecz kontrolowali grę, zamykając go jeszcze w pierwszej połowie.

Składy obu zespołów:

Worskła: Szust – Perduta, Dallku, Czesnakow, Artur – Sapaj (36' Careca), Skliar, Szarpar, Rebenok (85' Sakiw) – Kułacz (71' Kane) - Kołomojeć.

Arsenal: Cech – Lichtsteiner, Jenkinson, Holding (60' Medley), Maitland-Niles – Guendouzi (77' Glimour), Ramsey (69' Saka), Elneny – Willock, Nketiah, Smith Rowe.

Na początku to bramkarz Arsenalu musiał być czujny. Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy mogło zaskoczyć Petra Cecha, ale niecelne uderzenie pozwoliło mu odetchnąć. Zawodnicy Worskły pozostawiali wiele do życzenia w kwestii celności strzałów i tylko przez moment podjęli walkę. Po paru minutach występujący w roli przyjezdnych Kanonierzy przejęli inicjatywę i kontrolowali mecz do ostatniego gwizdka, starając się o kolejne gole.

Już w 10. minucie młodzicy pokazali, że potrafią grać w piłkę. Eddie Nketiah po uruchomieniu akcji przez Ramseya zagrał klepkę z Walijczykiem i wbiegł w pole karne. Tam nie zdołał opanować futbolówki, a ta wpadła pod nogi świetnie ustawionego Smitha Rowe'a, który strzelił niemal do pustej bramki. Po nieco ponad 25 minutach było już 2-0. Aaron Ramsey zakręcił się w szesnastce rywali i wywalczył rzut karny. "Poszkodowany" wykonał także przyznaną jego drużynie jedenastkę i pewnie zamienił ją na bramkę, wyczekując na ruch bramkarza do samego końca. Tuż przed przerwą, bo w 41. minucie, Joe Willock podwyższył na 3-0. Anglik skorzystał z faktu, że nikt nie starał się odebrać mu piłki, więc postanowił bardzo lekkim i kąśliwym strzałem wewnętrzną częścią stopy pokonać golkipera ukraińskiego klubu.

W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się. Nketiah czy Willock wydawali się jeszcze bardziej głodni gry, jednak większa ilość stworzonych szans nie przekładała się na zwiększenie przewagi bramkowej. Prawie 20 minut zajęło londyńczykom zdobycie trafienia po przerwie. Wydawało się, że dośrodkowanie Stephena Lichtsteinera minie wszystkich piłkarzy w polu karnym. Myśleli tak nawet piłkarze z Połtawy, ponieważ nikt nie dostrzegł Smitha Rowe'a, który zamykał akcję i znowu musiał zaledwie dołożyć nogę...

...jednak jego trafienie nie zostało zaliczone. Mimo że w pierwszej chwili arbiter uznał gola, zmienił decyzję, gdyż Nketiah był na pozycji spalonej i sędzia liniowy stwierdził, że młody Anglik brał udział w akcji.

Warto zaznaczyć, że Unai Emery dał w tym spotkaniu zadebiutować kilku zawodnikom. Na murawie pojawili się Zech Medley, Bukayo Saka i Charlie Glimour, zastępując nieco bardziej doświadczonych, pod względem liczby występów z armatką na piersi, kolegów. Przez to nie oglądaliśmy już więcej goli na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Co prawda, gracze wchodzący z ławki pokazali, że mają potencjał, ale gra zespołowa straciła na jakości.

Ilość zdobytych bramek już się nie zmieniła, ale straconych też nie. Petr Cech zszedł z murawy z czystym kontem, głównie ze względu na niski poziom gry przeciwników, który można podsumować bardzo krótko. Worskła stanowiłaby zagrożenie, gdyby strzelała celniej. Sytuacji podbramkowych po stronie gospodarzy brakowało, a kiedy do takich dochodziło, piłka omijała bramkę Kanonierów o kilka metrów. Patrząc na tak słabą grę, trudno się dziwić, że w grupie E Ligi Europy to Sporting i Arsenal górują nad resztą rywali i nie muszą się martwić o awans.

Liga EuropyRaport pomeczowyWorskła Połtawa autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.11.2018, 19:37

@michal192837465: wszystko już masz ustalone?

michal192837465 komentarzy: 765430.11.2018, 19:35

Pamiętajcie, że o 20 kończy się czas na FPL i pierwszy mecz w typerze

JarEgon komentarzy: 5530.11.2018, 19:18

Czy tylko mnie cieszy gdy oglądam filmiki/zdjęcia naszych zawodników w mediach społecznościowych i widzę jak dobrze się bawią i dogadują :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.11.2018, 19:16

@Kanonier204: haha! W pierwszej chwili nie zalapalem, dopiero po chwili :D
Fajny sprzęt!

eboue_luq komentarzy: 1230.11.2018, 19:16

@filo94: Teraz już CZTERY! Piękna liczba :D Tak jakoś wyszło, wolałem czytać wszystkie komentarze niż się udzielać. Taka moja nieśmiałość :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2018, 19:15

@filo94
Właśnie do tego nawiązuje :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.11.2018, 19:14

@Trequartista: po pierwsze o sprzęt. Masz jakaś ławeczkę która mógłbyś polecić? Solidna i nie droga:)

Oglądałem te od hop sportu.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.11.2018, 19:12

@eboue_luq: masz konto od 2010 roku i 3 komentarze? :D kozak!

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11730.11.2018, 18:49

Da się gdzieś Wikingów w internecie już obejrzeć?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 930.11.2018, 18:36

Jagiellonia i Lech chcą wykorzystać problemy finansowe Wisły i sprowadzić do siebie zima Jesusa Imaza. Na prowadzeniu w wyścigu póki co Lecha. Na moje to wyląduje w Poznaniu. Niestety.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 930.11.2018, 18:33

Lechia mocna jest. Farta też mają, ale wyglądają dobrze. Ciekawe jak zaczną wiosnę i czy wytrzymają w walce o tytuł.

Tevez komentarzy: 408730.11.2018, 18:24

Po co ta dyskusja skoro każdy wie że najlepszy i najbardziej kompletny jest Neuer.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.11.2018, 17:58

@sWinny: wariacie, dziś nawet Serie A nie gra :P

sWinny komentarzy: 786130.11.2018, 17:52

@Redzik: już bramkę strzelił? odblokował się skubany na dobre

Czeczenia komentarzy: 1249830.11.2018, 17:52

Dobry bramkarz, to bramkarz który ma przed sobą dobrych obrońców.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9230.11.2018, 17:51

W końcu piąteeeeeeeeeeeeeeekkk!

pawel94 komentarzy: 122330.11.2018, 17:43

Tylko Mart Poom i nawet z tym nie dyskutujcie.

@Qarol:
Absolutny numer jeden, który kazda piłkę wali po aucie oraz gra jak ziemniak na przedpolu?

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49830.11.2018, 17:19

Rowniez jestem zdania, ze jesli juz by ukladac jakas liste najlepszych bramkarzy, trzeba by bylo ja zaczac od DDG.

Qarol komentarzy: 1450230.11.2018, 17:04

Dla mnie De Gea to absolutny numer jeden.

Nawet jeśli teraz nie jest w formie, to na przestrzeni kilku sezonów już pokazuje, że jest bramkarzem wybitnym. Wyłapuje niesamowite piłki, ratuje drużynę, top. Nie widzę bramkarza, który w ostatnich latach miałby tyle spektakularnych parad i nie miał wielkich wpadek (tutaj wyjątkiem mundial i bramka z Portugalią).

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.11.2018, 17:02

@Chopinno:
U mnie istnieją tylko skrajności xD

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11730.11.2018, 16:56

Fabs powie, że ten strzał był w DDG i łatwo było obronić.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2018, 16:54

@Chopinno
Taki trochę Lineker w rurkach.

Chopinno komentarzy: 328730.11.2018, 16:51

@rreddevilss: jak można opinie fabsa brać na serio xD gość z opiniami o piłkarzach to taka lżejsza wersja Soulstorma xD

michal192837465 komentarzy: 765430.11.2018, 16:51

Żyła co za forma. Właśnie wygrał kwalifikacje, Stoch 4, Kot 8

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466930.11.2018, 16:46

@FabsFAN:

Obejrzyj obronę z YBB, ręcznik by to odprowadzil raczej wzrokiem a nie utrzymal drużynę w grze

Kysio2607 komentarzy: 1336030.11.2018, 16:43

Chłopaki na instastory cisna beke z rowerka Welbecka xD widać że atmosfera jest

Chopinno komentarzy: 328730.11.2018, 16:43

@rreddevilss: a od kiedy "bez formy" oznacza, że puszcza babole? De Gea cały czas broni to co powinien bronić dobry bramkarz, ale dużo mniej ma tych obron, które odróżniają bramkarza dobrego od najlepszego. Tylko tyle i aż tyle. Porównując jego ostatnie występy z meczem z Arsenalem, gdzie zaliczył kilkanaście obron doskonale widać, że to nie jest to. W formie imo de Gea jest najlepszym bramkarzem na świecie, ale teraz jest jednym z lepszych.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.11.2018, 16:32

@kamilo_oo: Uuuu,ciekawy kierunek. Długo lat juz?

kamilo_oo komentarzy: 2356730.11.2018, 16:32

Holandia

Kurski OUT!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747430.11.2018, 16:31

@kamilo_oo: Z UK jestes?

Gdybym miał sie bawic to dzis czołowka u mnie to Oblak,Ter Stegen, De gea Szczesny.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.11.2018, 16:30

Chciałem sobie obejrzeć odcinek Koła fortuny z Kysio, a tu kurłła "Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz".

Chu.....e!

Ranczomen komentarzy: 1236530.11.2018, 16:30

Oblak>DDG>Leno Paleno> Reszta

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 130.11.2018, 16:28

@filo94: Też tak myślę, że Oblak jest obecnie najlepszym bramkarzem

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466930.11.2018, 16:27

No uratował awans z YBB ale Poprostu nie wybrania tyle cudownych piłek co dawniej, mimo sporej ilości puszczonych goli o żaden nie mogę winić De Gei, dlatego chciałem by ktoś wskazał mi jego ewidentny błąd coś jak Ter Stegen z Betisem np

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 230.11.2018, 16:26

@michal192837465: prawda!