Młodzież gromi rywali w Kijowie, Worskła 0-3 Arsenal

Młodzież gromi rywali w Kijowie, Worskła 0-3 Arsenal 29.11.2018, 19:49, Łukasz Wandzel 725 komentarzy

Nawet tak ambitny szkoleniowiec jak Unai Emery wie, że niektórym piłkarzom trzeba dać odpocząć. Już nikt nie może zagrozić Arsenalowi w grupie Ligi Europy, więc to doskonały moment, aby dać możliwość pokazania się młodym zawodnikom. Decyzję o mocno rezerwowym składzie z pewnością ułatwiła perspektywa zbliżających się North London derby. Stąd na murawę wyszli tacy piłkarze jak Smith Rowe, Nketiah czy Willock, ale także bardziej doświadczeni rezerwowi - choćby Aaron Ramsey. Z kolei filary pierwszego składu dostały więcej czasu na odpoczynek, pozostając w Londynie.

Nie wszystkich musiał emocjonować mecz Arsenalu, kiedy stawka była praktycznie żadna. Arsenal i Sporting nawet przed tym meczem byli pewni awansu do fazy pucharowej. Mimo to można było odnaleźć przyjemność w obserwowaniu młodych piłkarzy, którzy przy pomocy doświadczonych graczy ogrywali zespół z Ukrainy w każdym elemencie. The Gunners przez cały mecz kontrolowali grę, zamykając go jeszcze w pierwszej połowie.

Składy obu zespołów:

Worskła: Szust – Perduta, Dallku, Czesnakow, Artur – Sapaj (36' Careca), Skliar, Szarpar, Rebenok (85' Sakiw) – Kułacz (71' Kane) - Kołomojeć.

Arsenal: Cech – Lichtsteiner, Jenkinson, Holding (60' Medley), Maitland-Niles – Guendouzi (77' Glimour), Ramsey (69' Saka), Elneny – Willock, Nketiah, Smith Rowe.

Na początku to bramkarz Arsenalu musiał być czujny. Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez gospodarzy mogło zaskoczyć Petra Cecha, ale niecelne uderzenie pozwoliło mu odetchnąć. Zawodnicy Worskły pozostawiali wiele do życzenia w kwestii celności strzałów i tylko przez moment podjęli walkę. Po paru minutach występujący w roli przyjezdnych Kanonierzy przejęli inicjatywę i kontrolowali mecz do ostatniego gwizdka, starając się o kolejne gole.

Już w 10. minucie młodzicy pokazali, że potrafią grać w piłkę. Eddie Nketiah po uruchomieniu akcji przez Ramseya zagrał klepkę z Walijczykiem i wbiegł w pole karne. Tam nie zdołał opanować futbolówki, a ta wpadła pod nogi świetnie ustawionego Smitha Rowe'a, który strzelił niemal do pustej bramki. Po nieco ponad 25 minutach było już 2-0. Aaron Ramsey zakręcił się w szesnastce rywali i wywalczył rzut karny. "Poszkodowany" wykonał także przyznaną jego drużynie jedenastkę i pewnie zamienił ją na bramkę, wyczekując na ruch bramkarza do samego końca. Tuż przed przerwą, bo w 41. minucie, Joe Willock podwyższył na 3-0. Anglik skorzystał z faktu, że nikt nie starał się odebrać mu piłki, więc postanowił bardzo lekkim i kąśliwym strzałem wewnętrzną częścią stopy pokonać golkipera ukraińskiego klubu.

W drugiej części meczu obraz gry nie zmienił się. Nketiah czy Willock wydawali się jeszcze bardziej głodni gry, jednak większa ilość stworzonych szans nie przekładała się na zwiększenie przewagi bramkowej. Prawie 20 minut zajęło londyńczykom zdobycie trafienia po przerwie. Wydawało się, że dośrodkowanie Stephena Lichtsteinera minie wszystkich piłkarzy w polu karnym. Myśleli tak nawet piłkarze z Połtawy, ponieważ nikt nie dostrzegł Smitha Rowe'a, który zamykał akcję i znowu musiał zaledwie dołożyć nogę...

...jednak jego trafienie nie zostało zaliczone. Mimo że w pierwszej chwili arbiter uznał gola, zmienił decyzję, gdyż Nketiah był na pozycji spalonej i sędzia liniowy stwierdził, że młody Anglik brał udział w akcji.

Warto zaznaczyć, że Unai Emery dał w tym spotkaniu zadebiutować kilku zawodnikom. Na murawie pojawili się Zech Medley, Bukayo Saka i Charlie Glimour, zastępując nieco bardziej doświadczonych, pod względem liczby występów z armatką na piersi, kolegów. Przez to nie oglądaliśmy już więcej goli na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Co prawda, gracze wchodzący z ławki pokazali, że mają potencjał, ale gra zespołowa straciła na jakości.

Ilość zdobytych bramek już się nie zmieniła, ale straconych też nie. Petr Cech zszedł z murawy z czystym kontem, głównie ze względu na niski poziom gry przeciwników, który można podsumować bardzo krótko. Worskła stanowiłaby zagrożenie, gdyby strzelała celniej. Sytuacji podbramkowych po stronie gospodarzy brakowało, a kiedy do takich dochodziło, piłka omijała bramkę Kanonierów o kilka metrów. Patrząc na tak słabą grę, trudno się dziwić, że w grupie E Ligi Europy to Sporting i Arsenal górują nad resztą rywali i nie muszą się martwić o awans.

Liga EuropyRaport pomeczowyWorskła Połtawa autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
pumeks komentarzy: 2080830.11.2018, 21:46

Cardiff powinno zmienić nazwę klubu na Afera.

pumeks komentarzy: 2080830.11.2018, 21:40

@MaciekGoooner:

A ja jestem starym fanem Wilków i oprócz FPL mam fajny mecz do oglądania.

;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.11.2018, 21:39

@Argudo: wiyaj w klubie, wzialem kolaswiniaka ;)

pumeks komentarzy: 2080830.11.2018, 21:38

Arter prawie gol kolejki....

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.11.2018, 21:36

@Lukkoss: O tej porze dość często. Ostatnie dwa tygodnie to wiatry po 40 węzłów i do góry, ale teraz prozgonzy mówią, że ma być dość spokojnie.

@sWinny: O piciu można zapomnieć. Na zbiornikowcach są bardzo często wizyty odnośnie próbek pod kątem alkoholu oraz narkotyków. O ile na suchym statku jeszcze w miarę można, to na zbiornikowcach już nie ma tak fajnie.

Catalonczyk komentarzy: 519830.11.2018, 21:34

@arsenallord: fajne cycuszki ma nawet B-)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.11.2018, 21:24

Ten sam Doherty, którego właśnie sprzedałem...?

Lukkoss komentarzy: 44230.11.2018, 21:21

@ToMo_18: Jak się pływa po irlandzkim, często sztormy? Wchodzę za kilka dni na roro ze Steny Line, Belfast - Anglia pływa statek. Wcześniej pływałem Sardynia - Genua więc lajcik.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.11.2018, 21:21

Doherty :)

Trempa (redaktor) komentarzy: 1149 newsów: 12630.11.2018, 21:17

Serwus. Z tego, co czytam to jest tu sporo znawców telefonów. Bawi się ktoś przy wgrywaniu oprogramowania? Chcę wrócić do poprzedniej wersji Androida (wszystko oryginalne do tej pory) w LG G2mini. Miałem się za to już wziąć, ale mam pewne wątpliwości i nie chcę z telefonu zrobić cegły. Opisałem to na forum (link niżej), więc nie bedę sie rozpisywał, ale nikt jeszcze nie odpisał. Jak ktoś się zna, proszę o pomoc :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190930.11.2018, 21:15

@arsenallord:

Ostatnio oglądałem detektywa i mówię kurde znam skądś tą kochankę Martina. To była ta Pani z twojego avatara chyba.

sWinny komentarzy: 786130.11.2018, 21:10

@ToMo_18: no buja niesamowicie. Szczególnie taką żaglówke co ja pływam. Niestety ale wymioty to norma na takich rejsach. Morze północne podobało mi się ze względu na plywy i wielkie kontenerowce. Nie miałem z tym do czynienia na morzu bałtyckim czy Adriatyku. No a jak człowieka przepizga na wodzie to i wódeczka lepiej wchodzi chociaż Wy pewnie macie surowo zakazane. Dla Was to nie przyjemności, ale praca

Chopinno komentarzy: 328730.11.2018, 21:07

@arsenallord: ładna, takie 8/10, ale na piękną to musi być minimum 9 :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.11.2018, 21:00

@sWinny: Głównie plywamy w rejonach Walii oraz Anglii, a konkretnie Morze Irlandzkie. Z większych miast portowych w jakich bywam to Liverpool, Belfast i czasem Cardiff. Na Morzu Północnym spędziłem prawie 5 miesięcy podczas poprzedniego kontraktu. Często potrafi na nim pobujać. Szczególnie podczas pory zimowej.

sWinny komentarzy: 786130.11.2018, 20:56

@ToMo_18: po jakich wodach pływasz?
Ja w sumie mam patent morski i czasem żegluje. Podobało mi się morze północne. Bardzo niebezpieczne i jest tam coś pociągającego. Korci mnie żeby tam wrócić.

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11730.11.2018, 20:54

@tomke: Jak się nie mylę to 1262 osoby zarejestrowały się przed Tobą.

@Chopinno: Ale jest piękna, co? :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.11.2018, 20:49

@Alonso: Zbiornikowce, tankowce. Obecnie siedzę na chemikaliowcu, a wracam z niego tuż przed świętami.

Kontenerowce i turystyki nie dla mnie. :D

Alonso komentarzy: 1282430.11.2018, 20:47

@ToMo_18: o prosze pan marynarz, jakieś kontenerowce czy turystyczne?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1530.11.2018, 20:44

To, że ktoś jest nieaktywny, nie znaczy, że zapomniał o Kanonierach. Ja np. Prowadząc życie na statkach mam ograniczony dostęp do strony, ale ja odwiedzam ją jak tylko mogę. Dobrze, że mam Skysports i mogę oglądać mecze na telewizorze.

Chopinno komentarzy: 328730.11.2018, 20:44

@arsenallord: to piękną panią czy z Twojego avka? :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 130.11.2018, 20:41

Z nieaktywnych też parę by się znalazło.

tomke komentarzy: 26630.11.2018, 20:27

Kto ma więcej stażu na stronie niż 4024 dni ?

@Marcinafc93: Dzięki. Szkoda.

Oglądasz w tv czy na internecie?

Jeśli na internecie to podrzuć proszę linka :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 130.11.2018, 20:26

@Wojakus: nie leci

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.11.2018, 20:24

Wiecie może czy teraz na Canal+Sport 2 leci studio przed meczem ligi angielskiej?

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11730.11.2018, 20:23

Jak ktoś chce piękną Panią z mojego avka pooglądać to leci właśnie na TVN

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 330.11.2018, 20:18

Dawać już ten dzisiejszy rewelacyjny mecz... ile to czekanie może trwać :D

Ordzik komentarzy: 81330.11.2018, 20:17

Powie mi ktoś skąd zamówić najlepiej kombinezon treningowy z arsenalu??

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11730.11.2018, 20:12

Nie czaje czemu po ostatnich mistrzostwach nasze piłkarki ręczne nie dostały nowego trenera. Krowicki bardzo marnuje niezły potencjał tej reprezentacji.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185230.11.2018, 20:10