Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal

Mniejsza o styl: Manchester 0-1 Arsenal 12.05.2024, 22:31, Mateusz Rosłoń 1996 komentarzy

Arsenal potrzebował trzech punktów na Old Trafford, żeby do ostatniej kolejki pozostawać w walce o mistrzostwo Anglii. Chyba nikt nie spodziewał się, że Manchester United będzie na własnym stadionie łatwym rywalem, i rzeczywiście drużyna Erika ten Haga postawiła londyńczykom trudne warunki mimo braków kadrowych i nie najlepszej formy w ostatnich tygodniach. Ale udało się - Kanonierzy strzelili jedyną bramkę w spotkaniu i wywieźli z Manchesteru komplet punktów.

Manchester United: Onana; Wan-Bissaka (87' Forson), Casemiro, Evans (75' Kambwala), Dalot; Mainoo, Amrabat (87' Eriksen), McTominay; Diallo (70' Antony), Højlund (88' Wheatley), Garnacho

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu; Partey (90' Kiwior), Ødegaard (90' Jorginho), Rice; Saka (82' Jesus), Havertz, Trossard (66' Martinelli)

W pierwszej połowie Arsenal zaczął bardzo aktywnie, choć Czerwone Diabły także wyprowadziły kilka groźnie zapowiadających się akcji, również w wyniku prostych błędów Kanonierów. Drużynie z Manchesteru brakowało jednak skuteczności, a Arsenalowi w 20. minucie udało się trafić do siatki. Ben White posłał długą piłkę do znajdującego się na prawym skrzydle Havertza, ten zszedł do pola karnego i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Tam świetnie wbiegał Trossard, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Warto zaznaczyć, że w sytuacji tej fatalnie zachował się Casemiro, który złamał linię spalonego.

Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że druga połowa toczyła się pod dyktando Arsenalu. Czerwone Diabły raz po raz zapędzały się pod pole karne Davida Rayi, zbyt dużo miejsca dostawał zwłaszcza Alejandro Garnacho. Na całe szczęście wciąż zawodziła ich skuteczność. Arsenal również miał swoje szanse - strzelali choćby Ødegaard, Rice i Martinelli (ten ostatni chyba najgroźniej), ale świetnymi interwencjami popisywał się Andre Onana. Mecz był napięty do ostatniego gwizdka, jednak ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie.

Przed nami już tylko jeden mecz obecnej kampanii Premier League - za tydzień Arsenal na własnym stadionie podejmie drużynę Evertonu. Natomiast już we wtorek Manchester City rozegra swoje zaległe spotkanie z Tottenhamem, po którym dowiemy się, która z drużyn pretendujących do tytułu podejdzie do ostatniej kolejki jako lider Premier League. Jakkolwiek to brzmi dla kibiców Kanonierów, musimy trzymać kciuki za Koguty i liczyć na potknięcie ekipy Pepa Guardioli.

Skrót spotkania:

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 21:26

tego nie da się oglądać mają szansę to wszystko pierdzielą

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:26

@MarkOvermars: Szczerze ?? sami sobie zgotowali taki los dwa mecze przegrane z AV,nie chcę być złej myśli ale obawiam się że nawet jak dziś Totki zremisują z City to nasi coś odjebią z Evertonem

sonic komentarzy: 76614.05.2024, 21:26

Nie oglądam nie chcemy się denerwować wynik i tak będę znał lepiej na konsoli pograć i się zrelaksować.

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:26

Porry sobie okakal.

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:24

@havoc: Wisi mi to bardzo. Niech tylko dziś wygrają z dwoma bramkami.

charlie360x komentarzy: 84814.05.2024, 21:24

Laga na Walkera

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 21:24

@Moczyknur napisał: "Szła kontra to koreaniec zatrzymał akcję."
Widać że przytulił kasę od szejka.

3rdpitch komentarzy: 468814.05.2024, 21:24

Można dostrzec duzo podobieństw w grze City i Arsenalu. Na przykład De Bruyne biega tak samo jak Odegaard xd

MarkOvermars komentarzy: 929614.05.2024, 21:23

@Chrapek596: jak totki nie dają rady to west ham tym bardziej

Moczyknur komentarzy: 188414.05.2024, 21:23

Oni grają do tyłu. Szła kontra to koreaniec zatrzymał akcję.

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:23

@Koroniarz: Podobnie jak my z United

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:23

Synu mój weź się postaraj.

GreKa komentarzy: 349814.05.2024, 21:23

@miki9971 napisał: "walker już chyba z 5 raz, po prawej tam ma normalnie tyle miejsca, że aż wstyd, że oni tego nie widzą...."
Od nich jest to zalatwil sobie

krzykus1990 komentarzy: 539414.05.2024, 21:22

Widzę jak gra Tottenham i jeśli się wyłoży w końcówce meczu to już wszystko będę wiedział xD w tej chwili widać że spokojnie przynajmniej 0:0 mogą utrzymać.

FoxuTheGunner komentarzy: 36714.05.2024, 21:22

Cóż to mogła być za kontra

Koroniarz komentarzy: 1031214.05.2024, 21:22

Totki bez napastnika wyglądają jakby grały w 10

havoc komentarzy: 1972 newsów: 414.05.2024, 21:22

@Szogun: Wole zeby oni mieli lm niz emery.

ostriket komentarzy: 669714.05.2024, 21:22

Van de ven zostawia takie dziury na LO że Walker tam zaraz zrobi akcje...

miki9971 komentarzy: 6809 newsów: 214.05.2024, 21:22

Walker już chyba z 5 raz, po prawej tam ma normalnie tyle miejsca, że aż wstyd, że oni tego nie widzą....

Dziadyga komentarzy: 867914.05.2024, 21:22

Straszne dziury u kur na bokach obrony.

Chrapek596 komentarzy: 68214.05.2024, 21:21

Panowie co wy się tak spinacie na ten mecz dzisiaj,MC wygra 1:0 w 91 minucie i dostaje po dupie od West Hamu 1:0 w doliczonym czasie gry,wtedy dopiero by to mistrzostwo smakowało i było zapamiętane na lata.

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 21:21

Sam się przewrócił i jeszcze się kula, żółta za symulkę!

Szogun komentarzy: 29537 newsów: 314.05.2024, 21:21

KFC po Ligę Mistrzów. Przynajmniej dzisiaj. Potem można ich zrównać z ziemią.

Thierry_H komentarzy: 1053 newsów: 114.05.2024, 21:21

@timiiiii: ototo... Jeszcze trochę i cały śpiewnik Tottenhamu rozkminimy.

D14 komentarzy: 438914.05.2024, 21:20

Historyczna chwila na forum Kanonierów... paradoks, ironia losu, nie wiem jak to inaczej nazwać xD czuje po prostu całym serduszkiem, że ostatnia kolejka będzie zapamiętana na zawsze.

enrique komentarzy: 2001614.05.2024, 21:20