Monaco za silne dla fatalnego Arsenalu, porażka 1:3

Monaco za silne dla fatalnego Arsenalu, porażka 1:3 25.02.2015, 21:44, Michał Koba 3540 komentarzy

Bezradność, brak skuteczności i zaangażowania – te trzy elementy idealnie opisują dzisiejszą postawę Arsenalu. W meczu, w którym mieli oni pokazać, że chcą w tej edycji Ligi Mistrzów bić się o pomyślne rezultaty, udowodnili tylko, że na takowe nie zasługują. Podopieczni Wengera zupełnie nie mieli pomysłu na rozgrywanie akcji i robili to w sposób tak przewidywalny, że nawet przeciętny zawodnik z B klasy, wiedziałby, gdzie zaraz będzie znajdować się futbolówka.

Giroud, tak chwalony w ostatnim czasie, mając kilka wybornych okazji na pokonanie Subasicia, nie potrafił nawet trafić w światło bramki. Mertesacker, który jako kapitan powinien mobilizować kolegów, wyglądał na najbardziej zrezygnowanego i zawinił przy każdym ze straconych przez The Gunners goli. Tak naprawdę żaden z piłkarzy Arsenalu nie zasługuje na choć jedno dobre słowo na temat swojej dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu.

Zupełnie inne nastroje mogą panować wśród sympatyków AS Monaco. Drużyna, która była skazywana na pożarcie i z której wylosowania tak cieszyli się fani Kanonierów, pokazała dziś gospodarzom, co to skuteczność oraz dobra gra w obronie. Zawodnicy Leonardo Jardimiego nie pozwolili ani na chwilę rozwinąć skrzydeł swoim rywalom, a co więcej byli zabójczo skuteczni: z siedmiu ich strzałów, trzy zatrzymały się dopiero w siatce Ospiny.

Dzisiejszy wynik niemalże przekreśla szanse Arsenalu na udział w ćwierćfinale Champions League, gdyż mało prawdopodobne wydaje się, aby piłkarze Monaco, którzy w obecnej edycji rozgrywek tylko dwukrotnie stracili bramkę, w meczu rewanżowym dali sobie ich wbić aż trzy.

Oto składy, w jakich spotkanie rozpoczęły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (82. Rosicky), Sanchez, Özil, Welbeck, Giroud (60. Walcott)

AS Monaco: Subasić - Elderson, Wallace, Abdennour, Touré, Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar (82. Kurzawa), Martial, Berbatov

Arsenal od początku meczu musiał sobie radzić z wysokim pressingiem rywala, ale już w drugiej minucie Welbeck miał dobrą okazję, aby otworzyć wynik. Długie podanie w jego kierunku posłał Gibbs, angielski napastnik świetnie się zastawił, dzięki czemu doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka wylądowała na trybunach.

Kanonierzy mieli jeszcze kilka obiecujących sytuacji na strzelenie bramki, ale zawsze czegoś brakowało: Welbeckowi szczęścia, a Özilowi dobrego przyjęcia. Mecz więc nieco się uspokoił i wyrównał.

Po upływie mniej więcej 15 minut to Monaco częściej operowało futbolówką, ale nic z tego nie wynikało, gdyż dobrze pracowała cała formacja defensywna The Gunners. Arsenal starał się wyprowadzać szybkie kontrataki, ale wyraźnie brakowało pomysłu na grę. Najbliżej pokonania Subasicia był w 23. minucie Giroud, ale jego strzał głową minął prawy słupek bramki.

Po pół godziny gry pojedynek, który tak elektryzował kibiców obu drużyn, nie przyniósł nam ani jednego celnego strzału w światło bramki! Byliśmy świadkami wielu podań, ale kompletnie nie przekładało się to na okazje strzeleckie.

Dopiero w 33. minucie fanów zebranych na trybunach i przed telewizorami obudził Sanchez. Chilijczyk po podaniu Özila znalazł się na piętnastym metrze i uderzył z miejsca, ale piłka poleciała ponad poprzeczką bramki Monaco.

Chwilę potem najlepszą okazję Arsenalu w pierwszej połowie zmarnował Giroud! Genialnie zapowiadającą się akcję stworzyli Özil z Cazorlą. Ten ostatni zagrał na skrzydło do Bellerina, który z kolei posłał płaskie podanie w pole karne, gdzie czekał już francuski napastnik The Gunners. Olivier uderzył jednak fatalnie z szóstego metra i wciąż mieliśmy remis.

W 38. minucie goście pierwszy raz trafili w światło bramki i od razu pokonali Ospinę! Zupełnie niepilnowany Kondogbia doszedł do piłki na 20. metrze i huknął jak z armaty. Piłka otarła się jeszcze o zdezorientowanego Mertesackera, co zupełnie zmyliło kolumbijskiego golkipera Kanonierów, 0:1!

Niedługo potem żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie otrzymał Coquelin, który zbyt długo zastanawiał się, co zrobić z futbolówką i w efekcie musiał ratować się faulem, by zapobiec kontratakowi rywala.

Na minutę przed przerwą w ślady młodego Francuza poszedł Elderson, który został upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem. Niedługo po tej sytuacji Deniz Aytekin zaprosił graczy do szatni.

Od mocnego uderzenia drugą część gry chcieli rozpocząć Kanonierzy. Świetnie w pole karne Monaco wbiegł Sanchez, który podaniem próbował znaleźć Girouda. Francuz jednak po raz kolejny nie potrafił znaleźć sposobu na choćby uderzenie w światło bramki.

W 51. minucie Olivier znów udowodnił, że to najwyraźniej nie jego dzień. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cazorli napastnik Kanonierów uderzył głową ponad bramką.

Minutę później piłkarze Monaco pokazali The Gunners jak należy rozgrywać kontrataki! Alexis stracił futbolówkę pod polem karnym gości, a ta zaraz trafiła do Berbatova, którego krycie całkowicie odpuścił Mertesacker. Bułgar nie miał więc żadnych problemów z pokonaniem Ospiny – dwa celne strzały Monaco, dwa gole, 0:2.

W 57. minucie Sanchez oddał pierwszy w tym meczu celny strzał na bramkę w wykonaniu Kanonierów. Piłkę odbił jednak Subasić, a dopadł do niej Giroud, który – kontynuując swoją „passę” niecelnych strzałów, przetransportował futbolówkę w trybuny.

Nieporadność Francuza zauważył także Arsene Wegner, który chwilę potem zdecydował się zdjąć swojego rodaka z boiska, a w jego miejsce pojawił się Theo Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 0:3! Genialne podanie do Martiala posłał Moutinho, ale młodego gracza Monaco zdołał zatrzymać Ospina.

W 65. minucie mogło i powinno być 1:2! Świetnie Walcotta wypuścił Alexis, Anglik uderzył, ale dobrze interweniował Subasić. Do piłki doszedł jeszcze Welbeck, który, mając przed sobą pustą bramkę, trafił w leżącego kolegę z szatni.

Trzy minuty później menadżer Arsenalu wprowadził Oxlade-Chamberlaina w miejsce Coquelina. Anglik mógł zaliczyć „wejście smoka”, świetnie podając na wolne pole do Walcotta, który został jednak uprzedzony przez golkipera Monaco.

Arsenal starał się zdobyć kontaktowe trafienie, ale goście dobrą grą w obronie zmuszali Kanonierów do grania wzdłuż boiska. Co więcej, w 72. minucie za faul taktyczny żółtą kartkę otrzymał Bellerin.

Arsene Wegner, chcąc zmienić cokolwiek w grze swoich podopiecznych, w miejsce Cazorli wprowadził Rosicky’ego. W tym samym czasie w drużynie Monaco Dirara zastąpił Kurzawa, a chwilę potem Martiala zmienił Silva.

Bezradność i rozgoryczenie piłkarzy Arsenalu idealnie obrazuje sytuacja z 87. minuty, kiedy to żółtą kartką za podważanie decyzji sędziego ukarany został Özil.

W 90. minucie rozmiary porażki Kanonierów zmniejszył wprowadzony wcześniej Oxlade-Chamberlain! Po dośrodkowaniu w pole karne Özila, futbolówkę na 20. metr wybili obrońcy Monaco. Tam czekał już angielski skrzydłowy, który z łatwością ograł jednego z przeciwników i technicznym strzałem w lewy róg bramki nie dał szans na skuteczną interwencję Subasiciowi, 1:2!

Na nic jednak to trafienie Oxlade-Chamberlaina się nie zdało. Chwilę potem w fatalny sposób stracił on piłkę w środku pola, a w kierunku pola karnego Arsenalu pobiegł z nią Carrasco, któremu w żaden sposób nie starał się przeszkodzić Mertesacker. Belg więc z łatwością płaskim strzałem pokonał Ospinę, 1:3.

Minutę później pan Deniz Aytekin zagwizdał po raz ostatni w dzisiejszym meczu i upokarzająca porażka Kanonierów stała się faktem.

AS MonacoRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 22:20

arsenal159
Jaki tablet?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:20

arsenal159
W ustawieniach bodajże jest takie coś, że pisze gdzie ma zapisywać. Zmień to, żeby ci na kartę pamięci zapisywało.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29727.02.2015, 22:19

Witam panowie, mam pytanie. Pewnie banalne, ale cóż. Mianowicie, kupiłem dzisiaj karte pamięci do tableta dla brata, bo tam chce na jakieś gierki itd. Biorę jakąś tam grę ze sklepu play, klikam pobierz, pisze, że za mało pamięci na tablecie. Czy to nie powinno być tak, że jeśli jest za mało pamięci wewnętrznej gry powinny zapisywać się na kartę?

zychuasnl komentarzy: 35727.02.2015, 22:18

Witam ! Znajdę może już napisy do dokumentu "the invicibles " ?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:17

Witowo95
Chodziło mi, żeby wywalić tego komentatora holenderskiego, który się śmiał po tym strzale.

Paniu76 komentarzy: 1246427.02.2015, 22:16

hax?

XandeR komentarzy: 972827.02.2015, 22:16

danielosik

Zdecydowanie bardziej polecam Filth, albo Eksperyment. Akcji w obu filmach nie mniej niz u Johna, a przynajmniej maja porzadna fabule, ten drugi powinien byc puszczany w szkolach, czerpie duzo z prawdziwego eksperymenu przeprowadzonego przez amerykanskich psychologow.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 127.02.2015, 22:15

@danielosik: Co ty tak tego Kucharczyka usilnie bronisz? Ok, mógł dziennikarz go o to nie pytać - ale skoro zapytał to mógł odpowiedzieć normalnie a nie wyskoczył do niego jak Jacek z 2A do Kacpra z 3B za to, że ten usiadł obok Ani na stołówce.
A ten tekst o wywaleniu dziennikarza to już wywołał u mnie śmiech. Aż tak ślepy jest twój patriotyzm, że kiedy ktoś pośmieje się z Polaka to biało-czerwone poślady są spięte i trzeba kontratakować?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:13

youtube.com/watch?v=MfvfM6OWWrU

Powie mi ktoś jak nazywa się ta melodyjka w tle, bardzo fajna.

XandeR komentarzy: 972827.02.2015, 22:11

obejrzenia, John'a*, uwielbiam swoja klawiature.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:11

XandeR
Mi właśnie kolega polecił i nie wiem czy się zabierać, ale chyba się skuszę.

schnor25 komentarzy: 1854727.02.2015, 22:10

Jendrisek co strzelił za stadion, gorzej jak Kucharczyk :d

XandeR komentarzy: 972827.02.2015, 22:10

danielosik

Mam na dysku Hohn'a juz z miesiac i nie moge sie zebrac zeby obejrzec. Podobno to jeden z najlepszych filmow akcji ostatnich lat, ale takiej czystej akcji w stylu Rambo itp, czyli przez poltorej godziny jest wiecej bijatyk niz dialogow.
Pobralem wlasciwie tylko dla Keanu, ale jest tyle dobrych filmow i seriali do obejzenia, ze nie wiem czy kiedykolwiek go odpale.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 22:09

Caen przegrywało z PSG 0:2 by wyciągnąć w 3 minuty na remis. Dziś przegrywali tyle z Marsylią i też jest remis po golach strzelonych w odstępie 3 minut.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:08

arsenallord
haha rozwydrzone panienki? serio?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2015, 22:07

marz2
Nie ma za co.

Pozniej jak wrzuce spotkanie z Chelsea to zabiore sie za mecz Milanem 3-0. A potem to juz chyba tylko zostaje mecz po angielsku.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 22:05

Lewandowski kolejny gol.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:04

A tego holenderskiego komentatora powinni wywalić na zbity pysk.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11727.02.2015, 22:03

simpelmann---> Wiśnia to kozak. Jeszcze pamiętam, że Hajto potrafił prawdę powiedzieć. Wyjątki się zdarzają.

danielosik---> Nigdzie nie napisałem, że w Polsce jest najgorzej. Po prostu większość polskich ligowych piłkarzy, to rozwydrzone panienki, którym nic nie wolno powiedzieć. A broń boże skrytykować.

schnor25 komentarzy: 1854727.02.2015, 22:03

Radek dobrze dał wtedy po meczu z Olimpią, żeby każdy potrafił się tak pokajać.

novak15 komentarzy: 26027.02.2015, 22:02

o własnie! dzięki :P

Paniu76 komentarzy: 1246427.02.2015, 22:01

schnor

ajj, myślałem, że dasz wywiad z Majdanem dla C+.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 22:00

Robben miałby zostać królem strzelców?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 22:00

mar12301
heh, ale powiem szczerze, że jeden z najlepszych horrów jaki obejrzałem.

arsenallord
Ale mnie wkurza jak ktoś gada ... "A w Polsce najgorzej", "Polska taka, taka, taka". Każdemu mogą puścić nerwy. To właśnie pokazuje, że dla kogoś ważne są barwy, według mnie. Niektórzy grają dla kasy i ktoś się i pyta dlaczego nie trafił "E nie chciało mi się".

schnor25 komentarzy: 1854727.02.2015, 21:58

polecam obejrzeć klasyk :D

youtube.com/watch?v=_6n81d3mC2A

Paniu76 komentarzy: 1246427.02.2015, 21:57

simplle

słyszałem, że Jastrzębie ma takich kiboli, że masakra. :D podobno zagorzali fanatycy :)

schnor25 komentarzy: 1854727.02.2015, 21:57

W Polsce to jak było powie jedynie Budziński z Cracovii lub Żytko, o, albo i Janukiewicz :D

mar12301 komentarzy: 2316927.02.2015, 21:57

danielosik

heh, rozumiem. To dobrze, że jeszcze "sieka" po tylu latach ;)

wojtek1256 komentarzy: 298627.02.2015, 21:55

Ten dziennikarz nie chciał obrazić Kucharczyka, nawiazywał do meczu, ze może byc przybity porażka.
Ale Kucharczyk zachował sie jak gbur

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 21:54

arsenallord
Są którzy mówią jak było:
youtube.com/watch?v=Eot5n07NyaY

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11727.02.2015, 21:52

danielosik---> To jest właśnie brak profesjonalizmu. Każdy po porażce powinien wziąć się w garść i się do tego przyznać, że zagrał fatalnie. Tak zazwyczaj jest na poziomie europejski. W Polsce piłkarze nigdy się nie skrytykuję tylko mówią, że ich grę oceni trener. Zobacz choćby na naszych siatkarzy. Tam po porażce każdy z nich powie, że dał d..

A ten dziennikarz to co miał powiedzieć? Michał, fajnie wyglądasz, co się stało w tamtej sytuacji? Trawa była zbyt wysoka? Media też mają prawo wielmożnych panów skrytykować.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 21:47

mar12301
Powiem, że ten film trochę mnie "sieknął", nie oglądnąłem do końca hehe.

Kowalczyk11 komentarzy: 325327.02.2015, 21:47

Arsenallord , a jaką widziałbyś dobrą odpowiedź na pytanie , Michał wyglądasz fatalnie co się stało że nie trafiłeś z 12m w bramke a poza stadion ? Jakby nie wiedział co się stało ten dziennikarz , ale oczywiście my musimy zacząć od krytycznego pytania , nie można by tak zapytać o coś bardziej standardowego a potem pół żartem coś wspomnieć o tej sytuacji...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 21:45

arsenallord
Mógł nie drązyć tego tematu, albo ccoś innego wymyślić ... każdy w nerwach coś palnie nie raz.

mar12301 komentarzy: 2316927.02.2015, 21:45

danielosik

I jak tam Egzorcysta? :) Oglądałeś do końca?

gosku komentarzy: 126027.02.2015, 21:45

8. Juan Mata – półbóg kibiców Chelsea, deklarujący wielokrotnie przywiązanie i miłość do klubu ze spleśniałej części Londynu postanowił pokazać fanom fucka odchodząc do ligowego rywala, zostawiając drużynę jedynie z będącym bez formy Oscarem. Według 99,9999% ludności jego odejście to wina Mourinho, jednak Przedjutrze sugeruje, że to wina Tuska.
Genialne!

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.02.2015, 21:45

novak15
Przecież to Hey Jude.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11727.02.2015, 21:44

danielosik---> Dlaczego się nie popisał? To co miał powiedzieć?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 127.02.2015, 21:43

@novak15: Nie jestem pewien, ale przyśpiewka na cześć Giroud to chyba pod melodię ,,Hey Jude'' Beatlesów

gosku komentarzy: 126027.02.2015, 21:42

Bóg przebacza, Rooney nigdy!
Słynne powiedzenie kibiców Manchesteru
Dumni po zwycięstwie, zmiana klubu po porażce.
Powiedzenie kibiców Manchesteru
Jestem fanem United od początku istnienia klubu!
Prawdziwy kibic Manchesteru.
Nonsensopedia :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 21:42

arsenallord
Kto powiedział, że bronie? mówię tylko, że dziennikarz też się nie popisał.

novak15 komentarzy: 26027.02.2015, 21:41

Wie ktoś może jak się nazywa piosenka śpiewana Giroud'owi ? chodzi mi skąd wzieli ten beat youtube.com/watch?v=Xl6Rla6h0nM chyba, że to wymyślona przyśpiewka..

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11727.02.2015, 21:40

danielosik---> Serio bronisz tego buraka, Kucharczyka?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698227.02.2015, 21:38

Oglądał ktoś może film "John Wick"? opłaca się to oglądać?

marz2 komentarzy: 521927.02.2015, 21:38

nonsensopedia.wikia.com/wiki/Arsenal_F.C.

Jak ktoś jeszcze nie czytał to polecam. Świetne opisy piłkarzy haha :)
Chelsea, Kurczaki i reszta też niezłe opisy.

marz2 komentarzy: 521927.02.2015, 21:35

schnor25
Mam wrażenie, że jednak Crystal Palace miało gorszą murawę niż ta w Krakowie.

K204
O cholera! Dzięki :)
Odpalam pobieranie i lecę po piwko. Mecz z Chelsea zostawię sobie na później w razie jakbyśmy znowu się gdzieś upokorzyli to odpalę i poprawię sobie humor.

schnor25 komentarzy: 1854727.02.2015, 21:34

Tak wgl wyobrażam już sobie Arsenal grający na takiej murawie jak w Krakowie, a po meczu gadkę Wengera dot. stanu boiska :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.02.2015, 21:33

marz2
Jak nie mam jak mam! :D

mega.co.nz/#F!jJpS3T5J!KXR9g9vJkDnYAzOYm6yKZA

Trzymaj ; )

Wlasnie wrzucam pierwsza polowe z Chelsea wiec jutro bede mial caly mecz wrzucony na serwer.