Monaco za silne dla fatalnego Arsenalu, porażka 1:3

Monaco za silne dla fatalnego Arsenalu, porażka 1:3 25.02.2015, 21:44, Michał Koba 3540 komentarzy

Bezradność, brak skuteczności i zaangażowania – te trzy elementy idealnie opisują dzisiejszą postawę Arsenalu. W meczu, w którym mieli oni pokazać, że chcą w tej edycji Ligi Mistrzów bić się o pomyślne rezultaty, udowodnili tylko, że na takowe nie zasługują. Podopieczni Wengera zupełnie nie mieli pomysłu na rozgrywanie akcji i robili to w sposób tak przewidywalny, że nawet przeciętny zawodnik z B klasy, wiedziałby, gdzie zaraz będzie znajdować się futbolówka.

Giroud, tak chwalony w ostatnim czasie, mając kilka wybornych okazji na pokonanie Subasicia, nie potrafił nawet trafić w światło bramki. Mertesacker, który jako kapitan powinien mobilizować kolegów, wyglądał na najbardziej zrezygnowanego i zawinił przy każdym ze straconych przez The Gunners goli. Tak naprawdę żaden z piłkarzy Arsenalu nie zasługuje na choć jedno dobre słowo na temat swojej dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu.

Zupełnie inne nastroje mogą panować wśród sympatyków AS Monaco. Drużyna, która była skazywana na pożarcie i z której wylosowania tak cieszyli się fani Kanonierów, pokazała dziś gospodarzom, co to skuteczność oraz dobra gra w obronie. Zawodnicy Leonardo Jardimiego nie pozwolili ani na chwilę rozwinąć skrzydeł swoim rywalom, a co więcej byli zabójczo skuteczni: z siedmiu ich strzałów, trzy zatrzymały się dopiero w siatce Ospiny.

Dzisiejszy wynik niemalże przekreśla szanse Arsenalu na udział w ćwierćfinale Champions League, gdyż mało prawdopodobne wydaje się, aby piłkarze Monaco, którzy w obecnej edycji rozgrywek tylko dwukrotnie stracili bramkę, w meczu rewanżowym dali sobie ich wbić aż trzy.

Oto składy, w jakich spotkanie rozpoczęły oba zespoły:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (82. Rosicky), Sanchez, Özil, Welbeck, Giroud (60. Walcott)

AS Monaco: Subasić - Elderson, Wallace, Abdennour, Touré, Fabinho, Moutinho, Kondogbia, Dirar (82. Kurzawa), Martial, Berbatov

Arsenal od początku meczu musiał sobie radzić z wysokim pressingiem rywala, ale już w drugiej minucie Welbeck miał dobrą okazję, aby otworzyć wynik. Długie podanie w jego kierunku posłał Gibbs, angielski napastnik świetnie się zastawił, dzięki czemu doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka wylądowała na trybunach.

Kanonierzy mieli jeszcze kilka obiecujących sytuacji na strzelenie bramki, ale zawsze czegoś brakowało: Welbeckowi szczęścia, a Özilowi dobrego przyjęcia. Mecz więc nieco się uspokoił i wyrównał.

Po upływie mniej więcej 15 minut to Monaco częściej operowało futbolówką, ale nic z tego nie wynikało, gdyż dobrze pracowała cała formacja defensywna The Gunners. Arsenal starał się wyprowadzać szybkie kontrataki, ale wyraźnie brakowało pomysłu na grę. Najbliżej pokonania Subasicia był w 23. minucie Giroud, ale jego strzał głową minął prawy słupek bramki.

Po pół godziny gry pojedynek, który tak elektryzował kibiców obu drużyn, nie przyniósł nam ani jednego celnego strzału w światło bramki! Byliśmy świadkami wielu podań, ale kompletnie nie przekładało się to na okazje strzeleckie.

Dopiero w 33. minucie fanów zebranych na trybunach i przed telewizorami obudził Sanchez. Chilijczyk po podaniu Özila znalazł się na piętnastym metrze i uderzył z miejsca, ale piłka poleciała ponad poprzeczką bramki Monaco.

Chwilę potem najlepszą okazję Arsenalu w pierwszej połowie zmarnował Giroud! Genialnie zapowiadającą się akcję stworzyli Özil z Cazorlą. Ten ostatni zagrał na skrzydło do Bellerina, który z kolei posłał płaskie podanie w pole karne, gdzie czekał już francuski napastnik The Gunners. Olivier uderzył jednak fatalnie z szóstego metra i wciąż mieliśmy remis.

W 38. minucie goście pierwszy raz trafili w światło bramki i od razu pokonali Ospinę! Zupełnie niepilnowany Kondogbia doszedł do piłki na 20. metrze i huknął jak z armaty. Piłka otarła się jeszcze o zdezorientowanego Mertesackera, co zupełnie zmyliło kolumbijskiego golkipera Kanonierów, 0:1!

Niedługo potem żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie otrzymał Coquelin, który zbyt długo zastanawiał się, co zrobić z futbolówką i w efekcie musiał ratować się faulem, by zapobiec kontratakowi rywala.

Na minutę przed przerwą w ślady młodego Francuza poszedł Elderson, który został upomniany przez arbitra żółtym kartonikiem. Niedługo po tej sytuacji Deniz Aytekin zaprosił graczy do szatni.

Od mocnego uderzenia drugą część gry chcieli rozpocząć Kanonierzy. Świetnie w pole karne Monaco wbiegł Sanchez, który podaniem próbował znaleźć Girouda. Francuz jednak po raz kolejny nie potrafił znaleźć sposobu na choćby uderzenie w światło bramki.

W 51. minucie Olivier znów udowodnił, że to najwyraźniej nie jego dzień. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cazorli napastnik Kanonierów uderzył głową ponad bramką.

Minutę później piłkarze Monaco pokazali The Gunners jak należy rozgrywać kontrataki! Alexis stracił futbolówkę pod polem karnym gości, a ta zaraz trafiła do Berbatova, którego krycie całkowicie odpuścił Mertesacker. Bułgar nie miał więc żadnych problemów z pokonaniem Ospiny – dwa celne strzały Monaco, dwa gole, 0:2.

W 57. minucie Sanchez oddał pierwszy w tym meczu celny strzał na bramkę w wykonaniu Kanonierów. Piłkę odbił jednak Subasić, a dopadł do niej Giroud, który – kontynuując swoją „passę” niecelnych strzałów, przetransportował futbolówkę w trybuny.

Nieporadność Francuza zauważył także Arsene Wegner, który chwilę potem zdecydował się zdjąć swojego rodaka z boiska, a w jego miejsce pojawił się Theo Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być już 0:3! Genialne podanie do Martiala posłał Moutinho, ale młodego gracza Monaco zdołał zatrzymać Ospina.

W 65. minucie mogło i powinno być 1:2! Świetnie Walcotta wypuścił Alexis, Anglik uderzył, ale dobrze interweniował Subasić. Do piłki doszedł jeszcze Welbeck, który, mając przed sobą pustą bramkę, trafił w leżącego kolegę z szatni.

Trzy minuty później menadżer Arsenalu wprowadził Oxlade-Chamberlaina w miejsce Coquelina. Anglik mógł zaliczyć „wejście smoka”, świetnie podając na wolne pole do Walcotta, który został jednak uprzedzony przez golkipera Monaco.

Arsenal starał się zdobyć kontaktowe trafienie, ale goście dobrą grą w obronie zmuszali Kanonierów do grania wzdłuż boiska. Co więcej, w 72. minucie za faul taktyczny żółtą kartkę otrzymał Bellerin.

Arsene Wegner, chcąc zmienić cokolwiek w grze swoich podopiecznych, w miejsce Cazorli wprowadził Rosicky’ego. W tym samym czasie w drużynie Monaco Dirara zastąpił Kurzawa, a chwilę potem Martiala zmienił Silva.

Bezradność i rozgoryczenie piłkarzy Arsenalu idealnie obrazuje sytuacja z 87. minuty, kiedy to żółtą kartką za podważanie decyzji sędziego ukarany został Özil.

W 90. minucie rozmiary porażki Kanonierów zmniejszył wprowadzony wcześniej Oxlade-Chamberlain! Po dośrodkowaniu w pole karne Özila, futbolówkę na 20. metr wybili obrońcy Monaco. Tam czekał już angielski skrzydłowy, który z łatwością ograł jednego z przeciwników i technicznym strzałem w lewy róg bramki nie dał szans na skuteczną interwencję Subasiciowi, 1:2!

Na nic jednak to trafienie Oxlade-Chamberlaina się nie zdało. Chwilę potem w fatalny sposób stracił on piłkę w środku pola, a w kierunku pola karnego Arsenalu pobiegł z nią Carrasco, któremu w żaden sposób nie starał się przeszkodzić Mertesacker. Belg więc z łatwością płaskim strzałem pokonał Ospinę, 1:3.

Minutę później pan Deniz Aytekin zagwizdał po raz ostatni w dzisiejszym meczu i upokarzająca porażka Kanonierów stała się faktem.

AS MonacoRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
Paniu76 komentarzy: 1246428.02.2015, 14:36

kurde, 1 ktoś haxa zrobi, to jeszcze nie zdążę...

Paniu76 komentarzy: 1246428.02.2015, 14:35

Super gra CP pod wodzą Pardew.

baranek19 komentarzy: 134128.02.2015, 14:31

Ciekawe kto będzie pierwszym wyborem na prawej obronie w przyszłym sezonie. Debuchy, Jenkinson, Bellerin, do tego Chambers, ale jego przyszłość jest chyba na środku defensywy. Dla mnie Bellerin na wypożyczenie, a o pierwszy skład walczy Mathieu z Carlem. Kto lepszy ten gra.

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45628.02.2015, 14:28

Cresswell haha co on zrobil :D

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 728.02.2015, 14:28

Puncheon dobry mecz rozgrywa.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125128.02.2015, 14:28

Wreszcie Murray strzela :) Zasłużenie Palace prowadzi.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125128.02.2015, 14:26

Palace powinno już spokojnie prowadzić..

Rafi komentarzy: 128128.02.2015, 14:26

Mic_now- nie wiem co to za ekspert, ale ma racje. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy.

Maciar komentarzy: 69328.02.2015, 14:20

thide
Na firefoxie jest to samo z tą wtyczką.

Dancer
To nie jest moje marzenie. To jest pewność siebie i wiara w swoje umiejętności

afc4life komentarzy: 478328.02.2015, 14:19

haxball.com/?roomid=~28a071a37c744581ddbdaaa0e01437827c830689570fa1b3056f385fee51182d8

mic_now komentarzy: 218928.02.2015, 14:17

Tak przy okazji nie wiem czy widzieliście że chelsea podpisała nową umowę sponsorską z "yokohama" na 40mln za sezon. Tylko united odstaje więcej od chevroletta.

mic_now komentarzy: 218928.02.2015, 14:13

Widzieliście jak jakiś ekspert La liga pojechał po wengerze i arsenalu? Powiedział że mourinho miał rację mówiąc że wenger to specjalista od porażek i dopóki arsenal nie zatrudni nowego trenera to nigdy nie będzeimy się bić o coś więcej niż top4.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.02.2015, 14:08

Tak naprawde marzenia sie nie spelniają, więc przykro mi, ale mnie nigdy nie pokonasz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.02.2015, 14:01

spróbuj firefoxa

Maciar komentarzy: 69328.02.2015, 14:01

Jak to naprawić? Czuje że pokonam dzisiaj Dancera. :v

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.02.2015, 14:00

co do Wiedźmina to Wiedźmin 2 jest średni, na pewno gorszy jedynki. strasznie krótki i przez całą grę jesteśmy prowadzeni za rączkę. jest wybór między ścieżką Roche'a i Iorwetha i to tyle, bo reszta wyborów pokaże się dopiero na samym końcu

Qarol komentarzy: 1450228.02.2015, 13:58

Fanom Wiedźmina polecam CD-Action z lutego, świetny plakat jest.

Na płycie Risen 2, więc też warto.

Maciar komentarzy: 69328.02.2015, 13:54

lol. Chce zagrac w haxa a tu mi wyskakuje że nie mam aktualnej wtyczki flasha. Chce ją zaaktualizować to mi wyskakuje " błąd wczytywania strony"

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40028.02.2015, 13:51

haxball.com/?roomid=~2a605c08f3caf96e04b81d09edf4e1ee1c2fa47caaeec81f60f3f7343413c30cc

To ja zrobie na 15 minut. Kto chce przegrać?

afc4life komentarzy: 478328.02.2015, 13:50

Sory za 15 min zrobie jak ktos bedzie chcial haxa.

afc4life komentarzy: 478328.02.2015, 13:49

haxball.com/?roomid=~2a47676a5ab9292bb64b3fea1c5bc8621b482adfa1a57a99c597ad2c5c962b62e

mitmichael komentarzy: 4924328.02.2015, 13:48

No własnie dziwne, ze Sanogo nie gra bo był desygnowany przez media. Byc moze jakis uraz na rozgrzewce, geny Arsenalu juz ma wiec wcale bym sie nie zdziwił gdyby tak bylo

mic_now komentarzy: 218928.02.2015, 13:44

Pewnie nie kontuzja tylko Pardew sie poznał że to kłoda.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 228.02.2015, 13:41

Po tych wszystkich wywiadach pomeczowych coraz bardziej mi się wydaje, że zagra madafaka w obronie i będzie standardowy zawał, który zacznie się od 70 min

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.02.2015, 13:37

Dancer - kto sie obija z zapowiedzia meczowa?
Juz sobota i 25 godzin do meczu!

Trequartista komentarzy: 536628.02.2015, 13:35

Bielik w U18 a nie w u21?

Mihex komentarzy: 2360428.02.2015, 13:31

Sanogo kontuzja, że nie ma go w składzie na WHU?

paw3u komentarzy: 563028.02.2015, 13:09

Orientuje się ktoś czy w necie znajdę powtórkę Premier League World, które "leci" Na C+ Sport? Widzę, że za tydzień będzie Giroud, chętnie bym obejrzał, a niestety nie będzie mnie w domu

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2228.02.2015, 13:02

K204
No to moze faktycznie mi sie mecze pomylily.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.02.2015, 12:59

Gozdzik
Ja tam nic takiego nie widzialem. R700 podawal identyczny duet jak ja wiec watpie. No ale zobaczymy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.02.2015, 12:57

U18's v Norwich

Krystian Bielik makes his Arsenal debut.

gosku komentarzy: 126028.02.2015, 12:57

tidzejjj
Ok, ale Swansea wygrało z United, tutaj dałbym Swansea bądź X.

gosku komentarzy: 126028.02.2015, 12:56

Oficjalne składy na mecz z West Ham United:
West Ham: Adrian, Jenkinson, Reid, Tomkins, Cresswell, Song, Kouyate, Noble, Downing, Valencia, Sakho
rezerwowi: Jaaskelainen, O'Brien, Collins, Demel, Jarvis, Nolan, Nene
Crystal Palace: Speroni, Kelly, Delaney, Dann, Ward, Jedinak, Mutch, Bolasie, Puncheon, Zaha, Murray
rezerwowi: Hennessey, Souare, Hangeland, McArthur, Ledley, Gayle, Ameobi

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2228.02.2015, 12:55

K204
Byc moze ale wydaje mi sie ze ktos kilka dni temu wstawil ze Pelka+Rudzki. Moze jakas zmiana nastapila bo ostatnio ich duzo na c+.

tidzejjj komentarzy: 138528.02.2015, 12:55

Sugerowałem się tym, że Soton ma 4 mecze wyjazdowe z rzędu, a to jest ich rekord jeśli chodzi o BPL i pora przegrać, a że grają z maszyną Pulisa to kurs 3,4 jest niezłą okazją

Co do Burnley, uważam, że po prostu tego meczu nie przegrają. Nie przegrali na Stamford, więc morale poszły w górę

Czeczenia komentarzy: 1248728.02.2015, 12:55

thide

Do mnie pytanie? To po prostu jest we mnie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 328.02.2015, 12:54

Sklad Dancera calkiem spoko, ewentualnie Giroud w podstawie i zmiana po 60 minutach

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2228.02.2015, 12:54

Ja wole Zwira na jutro. Ostatnio strzelal a to ze jeden mecz nie wyszedl.. coz tak tez musi byc.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.02.2015, 12:53

Gozdzik
To ci sie z innym meczem pomylilo. Tutaj juz oficjalnie. No chyba ze w ostatniej chwili bedzie zmiana. Bo ostatnio jest wszystko mozliwe.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2228.02.2015, 12:53