Mustafi: Mogliśmy zachować się lepiej

Mustafi: Mogliśmy zachować się lepiej 06.11.2019, 23:27, Diam51 20 komentarzy

W czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy, The Gunners zaledwie zremisowali na wyjeździe z Vitorią SC 1:1. Po tym spotkaniu, wywiadu udzielił zdobywca jedynego gola dla Arsenalu - Shkodran Mustafi. Oto, co niemiecki obrońca miał do przekazania:

O występie...

Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg tego pojedynku, utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki, lecz pozwalaliśmy rywalom na przeprowadzanie groźnych kontr. W drugiej połowie poprawiliśmy swoją grę, nasze podania były dokładniejsze i regularnie atakowaliśmy bramkę przeciwników. Niestety, udało im się w końcówce wyrównać, a my mogliśmy zachować się lepiej przy straconym golu. Musimy zaakceptować zdobycie tylko jednego punktu.

O Vitorii...

W tych rozgrywkach musisz traktować poważnie każdy zespół. Vitoria potrafi świetnie grać u siebie, co udowodnili przeciwko nam. Są w Lidze Europy nie bez powodu. Szanujemy każdego rywala i staramy się grać jak najlepiej, by móc zwyciężać w każdym meczu.

Czy jesteś rozczarowany?

Oczywiście wolałbym, by nie wyrównali końcowych momentach spotkania. Gdy strzelasz gola i do ostatniego gwizdka jest jeszcze trochę czasu, to taka drużyna, jak Vitoria, rzuci wszystkie swoje siły na atak. Może ich akcje nie były składne, ale regularnie dośrodkowywali w nasze pole karne, gdzie był ogromny tłok. Mogliśmy zachować się lepiej, ale przyjmujemy ten punkt.

Czy mogliście nie dopuścić do wyrównania?

Jak powiedziałem wcześniej, powinniśmy lepiej sobie poradzić w tej sytuacji, ale musimy zaakceptować podział punktów. Postaramy się pokazać pozytywne akcenty tego meczu również w następnym.

Nie stworzyliście sobie zbyt wielu dogodnych szans...

Vitoria to klasowy zespół i dlatego występuje w Lidze Europy. Nie pozwolili, byśmy narzucili im nasz rytm. Pierwsza połowa nie poszła tak, jak ją zaplanowaliśmy, ale po przerwie było już lepiej. Musimy zachować spokój. Każdy pragnie i wymaga, abyśmy zawsze dawali z siebie wszystko, jednak gdy jesteś aż za bardzo zmotywowany, to ciężko czasami zagrać na odpowiednim poziomie. Musimy robić swoje, a pod bramką przeciwników wykazywać się większą inteligencją i skutecznością podań.

Liga EuropyShkodran Mustafi autor: Diam51 źrodło: arsenal.com
Montoya komentarzy: 64007.11.2019, 17:46

Przecież piłkarze i trener powtarzają od sierpnia że grają skoncentrowani, zmotywowani, co mecz grają z klasowym zespołem.
I co najważniejsze ZAWSZE KONTROLUJĄ PRZEBIEG SPOTKANIA.
Przecież to żenada co ci piłkarze i trener wygadują

kuzguwu komentarzy: 538307.11.2019, 17:14

"jednak gdy jesteś aż za bardzo zmotywowany, to ciężko czasami zagrać na odpowiednim poziomie."

Chyba przemotywowani od początku sezonu

Ech0z komentarzy: 1039407.11.2019, 13:55

"gdy jestes zbyt bardzo zmotywowany " AHAHHAHA wez co ty dzbanie wiesz o motywacji, poogladaj sobie prawdziwych sportowców albo chociaż Liverpool bo cienki jesteś jak wafel

anolis komentarzy: 107307.11.2019, 13:41

@kubex: a spodziewałeś się szczerości? Przecież to nie konfesjonał.

piter1908 komentarzy: 509807.11.2019, 12:26

"Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg tego pojedynku" - przestałem czytać dalej...
pewnie powiedział że mógł zagrać równie dobrze jak w meczu z LFC i zabrakło szczęścia aby zdobył kolejnego gola do swojej bramki...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.11.2019, 11:09

Ty też Mustafa mogłeś zachować się lepiej. Nie mówiąc już o tym, że prawie swojaka trafiłeś, i podawałeś do rywala.

patryksz komentarzy: 364807.11.2019, 10:28

Są w Lidze Europy nie bez powodu.

To zdanie powinno tyczyć się Arsenalu.

Adi17 komentarzy: 297407.11.2019, 08:56

@mikowhy:

Klasowy, klasowy - w końcu gra w pucharach europejskich.

Amadi komentarzy: 51307.11.2019, 08:55

"Może ich akcje nie były składne...", a nasze w ogóle były? :D

tomash473 komentarzy: 211507.11.2019, 08:53

Co za bełkot... widać kasztanoza jest zaraźliwa

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1007.11.2019, 08:40

Arsenal to klasowy zespół i dlatego występuje w Lidze Europy.

kubex komentarzy: 574407.11.2019, 08:35

Pytania dziennikarzy po meczach i w trakcie konferencji to też są beznadziejne jak te odpowiedzi... Chyba kluby płacą im, żeby nie było trudnych pytań.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18406.11.2019, 23:40

@Heloy: Przecież on nawet nie wie, co robi na boisku, więc czego od niego oczekujesz?

Heloy komentarzy: 12006.11.2019, 23:36

"Uważam, że kontrolowaliśmy przebieg tego pojedynku, utrzymywaliśmy się w posiadaniu piłki"
"Nie pozwolili, byśmy narzucili im nasz rytm. Pierwsza połowa nie poszła tak, jak ją zaplanowaliśmy, ale po przerwie było już lepiej."