Nabrać rozpędu: Brighton vs Arsenal

Nabrać rozpędu: Brighton vs Arsenal 30.09.2021, 17:10, Eryk Szczepański 632 komentarzy

Obecny sezon to prawdziwa sinusoida zarówno formy Arsenalu, jak i nastrojów panujących wśród kibiców. Od dramatycznego startu, po cztery zwycięstwa z rzędu, okraszone okazałą pieczenią z koguta. Czy jednak syta uczta wystarczy, aby podopieczni Mikela Artety nabrali rozpędu i wskoczyli na odpowiednie tory? Pierwszy sprawdzian już w sobotni wieczór.

Początek kampanii ukazał słabości Kanonierów. W obliczu kilku kontuzji, niedostępności zawodników z powodu koronawirusa i trudnego terminarza, Arsenal okazał się bezsilny. Wątpliwości związane z osobą Artety zaczęło się pojawiać coraz więcej, a narastająca frustracja zdawała się osiągać maksimum. Hiszpan zareagował i wprowadził do pierwszego składu trochę świeżości w postaci Tomiyasu i Ramsdale’a, a z pomocą przyszły łatwiejsze spotkania, które udało się wygrać. Prawdziwym testem były derby północnego Londynu, które Arsenal rozegrał koncertowo. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że pierwsze 20 minut było najlepszym, co Arsenal pokazał w ciągu ostatnich dwóch lat. Przekonujące zwycięstwo na pewno doda skrzydeł piłkarzom, ale czy rzeczywiście będzie początkiem stałej i dobrej formy? Na to pytanie odpowiedzą nam kolejne tygodnie.

W ekipie Brightonu panują bardzo dobre nastroje. Podopieczni Grahama Pottera zaliczyli rewelacyjny początek sezonu, gromadząc 13 punktów w pierwszych 6 meczach, mając nawet realne szanse, aby po przedniej kolejce zostać liderem. Niemniej 6. miejsce, które obecnie zajmują, jest świetnym wynikiem i konsekwencją dobrej pracy, którą wykonuje angielski manager. Popularne Mewy pod wodzą Pottera przestały być już "chłopcami do bicia", a mecze rozgrywane na ich stadionie należą do naprawdę trudnych.

Statystyki przed sobotnim meczem przemawiają zdecydowanie za drużyną Arsenalu. Obie ekipy stoczyły ze sobą do tej pory 23 pojedynki, z których Kanonierzy zwycięsko wychodzili 14 razy. Podziałem punktów zakończyło się 5 spotkań, a Brighton zgarnął komplet oczek jedynie czterokrotnie.

Przyjdźmy do sytuacji kadrowych obydwu drużyn. Przed derbami z Tottenhamem mogliśmy być w sporym szoku, ponieważ pierwszy raz od niepamiętnych czasów w pierwszej drużynie nie było żadnych kontuzji. To dziwne uczucie nie trwało jednak długo i po urazie Xhaki wszystko wróciło do normy. Dużo większy ból głowy będzie mieć jednak Graham Potter, który nie będzie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników. Przez urazy wykluczeni są Bissouma, Webster, Mwepu, Alzate i Welbeck.

Podsumowując, przed Arsenalem trudne spotkanie na niewygodnym terenie. Brighton będzie chciało kontynuować dobrą serię i na pewno tanio skóry nie sprzeda. Arsenal przyjedzie jednak naładowany po derbowym zwycięstwie i w obliczu problemów personalnych w drużynie gospodarzy, ma nieco większe szanse na zwycięstwo. Jeśli Kanonierzy chcą myśleć o miejscach dających grę w europejskich, to takie spotkania powinni bezwarunkowo wygrywać. Nadchodzi czas ostatecznej weryfikacji, na wymówki już nie ma miejsca.

Rozgrywki: 7. Kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Brighton, Falmer Stadium
Data: Sobota, 02.10.2021, godzina 18:30 czasu polskiego
Skład Kanonierzy.com: Ramsdale - Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney - Lokonga, Partey – Emile Smith Rowe, Odegaard, Saka - Aubameyang.

Typ Kanonierzy.com: 0:1
Typy Premier League na Zagranie.com!

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueZapowiedź autor: Eryk Szczepański źrodło: własne
tomash473 komentarzy: 211502.10.2021, 19:13

@Slaviola: ta... może coś się im w głowach poprzestawia

majormati komentarzy: 191402.10.2021, 19:13

Brakuje Granita, tylko nieogary nieznający sie na piłce uważają inaczej

Mickeylo komentarzy: 272402.10.2021, 19:12

Wszyscy co są zdziwieni ze Brighton nas cisnie, ogladaja chyba 1szy mecz Mew w tym sezonie.

Naburator komentarzy: 278402.10.2021, 19:12

@damianARSENAL: To akurat straszny idiotyzm. Gramy lagi na Aube, który głową gra fatalnie. Dodatkowo Brighton ma wysokich obrońców więc każda piłka to strata xd

Slaviola komentarzy: 1237602.10.2021, 19:12

Trzeba liczyć na to że w drugiej połowie się przebudzą i zagrają zdecydowanie lepiej!

majormati komentarzy: 191402.10.2021, 19:11

@Elastico07: Kolejny z debilnym argumentem, czaisz, ze Legia kulnela Leicester pomimo składu węgla i papy?

triumphst666 komentarzy: 257402.10.2021, 19:11

Jak z jakimś Bayernem xd co tu się dzieje to ja nie wiem, dopiero co piękna gra przeciwko Totkom i sprowadzenie na ziemie przez Brighton xd

grzegorz1211 komentarzy: 1028302.10.2021, 19:11

@Garfield_pl napisał: "Laca i Pepe powinni wejść"

Marcel90 komentarzy: 809602.10.2021, 19:11

Dajcie Thomasowi karnego bo on inaczej nie trafi. Może po strzelonym karnym zacznie lepiej strzelać z gry

losnumeros komentarzy: 1318902.10.2021, 19:10

@Garfield_pl: Masz rację i jest jeszcze 2 połowa. Jednak na razie wyglądamy jakbyśmy byli beniaminkiem. Mam nadzieję, że w 2 w połowie Arczi coś zmieni.

Naburator komentarzy: 278402.10.2021, 19:10

@PietrasM: I żadna nie była celna

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 102.10.2021, 19:10

Powinien wejść Laca i Pepe, bo esr i saka fizyczne gorzej na tle turów.

majormati komentarzy: 191402.10.2021, 19:10

Przy takiej pogodzie, ciężkiej murawie i wysokiej intensywności (gra Brighton) kluczem będzie to przeczekać i wprowadzić później rezerwowych.

PietrasM komentarzy: 249402.10.2021, 19:10

Każda akcja Brigton jest bramkowa. Wyglądają naprawdę nieźle.

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2021, 19:09

Pierwsza połowa w skrócie. Aaron laga na Aube, jak piłka nie odskakuje mu na 3m to poda do Saki, który jest kryty przez 2-3 zawodników Mew

schnor25 komentarzy: 1854602.10.2021, 19:09

Coś słabo dzisiaj nasz Nagatomo w obronie

Spodek komentarzy: 62902.10.2021, 19:09

kolega wyglada jak Mkhitaryan z dlugimi wlosami

Elastico07 komentarzy: 1250802.10.2021, 19:09

@majormati napisał: "Wy ogarniacie, ze Brighton jest na 5 miejscu a tym bardziej gra u siebie?"
A Ty ogarniasz że to ciągle tylko Brigton które nie ma ani jednego topowego zawodnika w składzie

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 102.10.2021, 19:08

Japończyk gra gorzej zapewne przez pogodę.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 502.10.2021, 19:08

O zaczyna się hejt na Tomiyasu. Wiedziałem, ze nie potrwa to długo.

enrique komentarzy: 1905302.10.2021, 19:08

Mamy dużo szczęścia w tym meczu że Brighton ma zwichrowane celowniki.

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2021, 19:08

Tomi tydzień temu jak Kawasaki, dzisiaj Mazda

majormati komentarzy: 191402.10.2021, 19:08

Ciężki mecz, Brighton nabuzowane ale cały mecz nie da sie tak grać ławki nie mają

triumphst666 komentarzy: 257402.10.2021, 19:08

ale niedbały ten nasz pressing

Elastico07 komentarzy: 1250802.10.2021, 19:08

Jezu jacy my paskudni dziś jesteśmy,gorsi niż ta pogoda..

Naburator komentarzy: 278402.10.2021, 19:07

@majormati: Ludzie wychodzą z założenia, że Brighton to leszcze do bicia. Szkoda, że od dłuższego czasu jedyne co u nich szwankuje (nawet w tym meczu) to skuteczność

sebaarsenal komentarzy: 159702.10.2021, 19:07

Azjata na prawej flance u nas jest beznadziejny

kubeczek85 komentarzy: 87002.10.2021, 19:07

@Bialyx94: Oo a po jakim czasie dostałeś od odebrania?

youngd komentarzy: 73702.10.2021, 19:07

Aubie piłka odskakuje jakby od ściany się odbijała.

bedek (zawieszony) komentarzy: 42002.10.2021, 19:07

Mitsubishi tydzień temu nakrył czapką Sona, a jakiś noł nejm Ciuciurella go jedzie jak juniora.

Garfield_pl komentarzy: 2778302.10.2021, 19:07

@losnumeros napisał: "Siemka, gramy słabo i tyle. Jakbyśmy grali dobrze, to bym tak pisał."
Mecz się nie skończył :)

@Kris3Tears: No nie wygląda to dobrze, jednak często te strzały Brighton są tyle warte co wolny Parteya

Kris3Tears komentarzy: 442002.10.2021, 19:07

Cucurella co zrobił z Tomiyasu :((

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2021, 19:07

Partey podsumował pierwsza polowe

majormati komentarzy: 191402.10.2021, 19:06

Wy ogarniacie, ze Brighton jest na 5 miejscu a tym bardziej gra u siebie?

tomash473 komentarzy: 211502.10.2021, 19:06

Czyżby balonik miałby zostać pęknięty w tym meczu? Cisną nas jakieś zafajdane mewy...

rekas137 komentarzy: 402.10.2021, 19:06

Wyglądamy trochę jakbysmy byli czerwoną latarnią ligi i grali z liderem. nie potrafimy za połowe płynnie wyjść bez straty.

damianARSENAL komentarzy: 851102.10.2021, 19:06

Mikel działaj, krzycz. Tutaj nie ma karnych

Barney komentarzy: 2084902.10.2021, 19:05

Thomas Partacz

Marcel90 komentarzy: 809602.10.2021, 19:05

I oczywiście bez kartki, dlaczego ten gruby sędzia dalej biega po boiskach premier league, w każdym meczu daje ciała mniej lub bardziej

Bialyx94 komentarzy: 29802.10.2021, 19:05

Działa wam apka na tv canal +? Mam wszystkie programy poza c+ sport 2 .....

Kris3Tears komentarzy: 442002.10.2021, 19:05

Brighton już chyba z 8 strzałów a nasz jedyny strzał to główka Aubamryanga wcześniej. Słabo to wygląda.

@kubeczek85: ja dostałem na maila kod - ps4

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 502.10.2021, 19:04