Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze

Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze 22.07.2013, 13:21, Sebastian Czarnecki 5904 komentarzy

Arsenal wygrywa w pierwszym meczu sparingowym w Japonii 3-1. Ekipa z Nagoi była jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem The Gunners podczas azjatyckiego tournee i sprawili londyńczykom sporo problemów swoimi akcjami zaczepnymi. Podopieczni Arsene'a Wengera sprostali jednak temu wyzwaniu i w dobrych nastrojach przystąpią do ostatniego sparingu z Urawą Red Diamonds.

Już w 3. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Z prawego skrzydła celnie na głowę Girouda dośrodkował Rosicky, a Francuz zrobił, co do niego należało i strzelił gola.

Podopieczni Arsene'a Wengera cały czas atakowali. Cztery minuty później bliski strzelenia gola był Ryo Miyaichi, który kąśliwie uderzył lewą nogą, ale minimalnie nie trafił w bramkę. Okazało się, że kąt do oddania strzału był za mały.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Cały czas stroną dominującą był Arsenal, ale nic nie wynikło z żadnej z akcji zaczepnych. Około 20. minuty przebudzili się gospodarze, którzy dwukrotnie groźnie zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego, ale za każdym razem świetnie interweniował Bacary Sagna.

W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu po - wydawałoby się - faulu Tanaki na Olivierze Giroudzie. Japończyk jednak wcale nie sfaulował Francuza, a dotknął piłkę ręką.

Minutę później strzał z jedenastu metrów oddał Ryo Miyaichi, który zdobył gola w swoim rodzinnym kraju! Wyjątkowy moment dla młodego Japończyka, który oddał mocny strzał w prawy dolny róg bramki i nie dał żadnych szans Narazakiemu. 2-0 dla Arsenalu.

Japończycy rzucili się do ataku po straconej bramce, ale ich atak został znowu zatrzymany przez Bacary'ego Sagnę, który rozgrywał świetne zawody na środku obrony. Jego interwencja umożliwiła Arsenalowi przeprowadzenie szybkiej kontry, która prawie zakończyła się bramką. Theo Walcott wyszedł sam na sam z bramkarzem i oddał strzał prosto w jego ręce, ale mógł zachować się nieco lepiej, bo po lewej stronie wybiegał zupełnie niepilnowany Ryo Miyaichi.

W 44. minucie Nagoya mogła strzelić kontaktową bramkę. Jeden z napastników wykorzystał błąd w defensywie Pera Mertesackera i wyszedł na wolne pole, jednak nie potrafił wykorzystać dogodnej okazji i nie trafił czysto w piłkę.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli gospodarze, którzy w przeciągu pięciu minut aż trzykrotnie zagrozili bramce Fabiańskiego. Polski bramkarz za każdym razem wychodził bez szwanku, ale miał też sporo szczęścia, że napastnicy Nagoi byli nieporadni.

Odpowiedzią na akcje Japończyków był atak Theo Walcotta. Anglik ruszył prawym skrzydłem i miał kilka możliwości do wyboru. W polu karnym czyhało już trzech jego kolegów z drużyny i jeden obrońca z drużyny przeciwnej - Walcott wybrał jednak najgorzej. Minutę później ten sam zawodnik wyszedł z akcją sam na sam z bramkarzem, jednak i tym razem nie umiał dobrze zachować się w polu karnym. Tym razem strzał Anglik zatrzymał właśnie golkiper.

Dwie minuty później szansę na zdobycie gola miał Serge Gnabry, który oddał mocny, techniczny strzał z okolicy szesnastego metra, ale minimalnie się pomylił i posłał piłkę ponad bramką.

W 57. minucie było już 3-0. Fantastyczną prostopadłą piłkę między trzech obrońców posłał Gedion Zelalem, a Walcottowi nie przystało zmarnować tak idealnego podania na wolne pole.

W 59. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem dobrze w polu karnym odnalazł się Kieran Gibbs, jednak jego strzał z pierwszej piłki znalazł się w bocznej siatce. Dwie minuty później odpowiedzieć spróbowali gospodarze, ale Łukasz Fabiański bez problemów wyłapał strzał głową jednego z zawodników Nagoi.

W 72. minucie Japończycy strzelili honorową bramkę. Dobre dośrodkowanie w pole karne mocnym strzałem głową wykorzystał Kisho Yano. Błąd w kryciu popełnił tutaj Bacary Sagna, nieco lepiej na bramce mógł zachować się Łukasz Fabiański. 3-1 dla Arsenalu.

Kilka chwil później kolejnym fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Gedion Zelalem, ale Akpom nie wyczuł zamiaru młodszego kolegi i nie zrozumiał, że to do właśnie do niego zagrywał na wolne pole.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Arsenalu. Przedostatni sparing przedsezonowy zakończył się po myśli Arsene'a Wengera, a jego drużyna odniosła kolejne cenne zwycięstwo.

Asia Tour 2013Raport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
fabik komentarzy: 2954 newsów: 2726.07.2013, 00:03

Hehe, podoba mi się ta gadka Rodgersa, widać że czuje, że sytuacja (dla niego) jest coraz gorsza. Wygląda jakby Suarez się mocno skłaniał ku Arsenalowi, a on chce go jeszcze odciągnąć od tej idei takimi tekstami.
Ale może nadinterpretuję :|

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1525.07.2013, 23:59

BREJKING : Suarez znów tematem nr. 1 na kanonierzy.com ( ToMo_18 )

Oggy komentarzy: 948925.07.2013, 23:58

carlosV- no dziwnie traktowany jest to zespół, a moim zdaniem są dobrzy, fajną muzę grają i z czasem zyskali dość powszechną akceptacje sceny. Gorzej z niektórymi fanami, ale to często bezmózgi więc nie ma czym się przejmować. A cd akceptacji sceny to mam dowód: po śmierci Schuldinera nagrywano płytę ku pamięci. I ktoś ze Slipknota był zaproszony trudno o lepszy symbol.

@Oggy
Nie, 3-4 lata temu, ni stąd ni zowąd, chyba w efekcie procesu dorastania zaczęła podobać mi się ostrzejsza muzyka, przez co zacząłem wertować piosenki oraz teksty różnych wykonawców, a te od Slipknota najbardziej do mnie trafiały. Trochę obawiam się mówiąc takie słowa, bo doskonale zdaje sobie sprawę, że Slipknot w internetach jest gnojony do bólu.

Oggy komentarzy: 948925.07.2013, 23:51

carlosV- a tak z innej beczki: czemu Slipknot? Oni byli sławni tak z 10 lat temu. Po rodzeństwie?

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:50

Dobre porownanie.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.07.2013, 23:48

Wierzę, łykam wszystko jak pelikan.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.07.2013, 23:47

.independent.co.uk/sport/football/premier-league/luis-suarez-pins-hopes-on-premier-league-settling-liverpoolarsenal-standoff-8732679.html

Zapraszam do lektury.

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:47

carlosV, a co ty wierzysz w transfer Luisa?

Oggy komentarzy: 948925.07.2013, 23:46

carlosV- a któryś z poinformowanych wypowiedział się publicznie na temat takiej informacji? Jeśli nie to spekulacje to są tylko.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.07.2013, 23:45

A proszę, malkontentów nigdy za wiele ;)

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:45

pauleta19, witaj w klubie:-D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.07.2013, 23:43

carlosV, a ja w to nie wierzę, więc będę 'marudził' :-)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.07.2013, 23:41

Turysta,
Ale to Ty sam wrzucales, że Liverpool jest w czolowce w europie pod względem kreowania akcji, wiec im trzeba takiego co wykonczy sytuacje ;) Soldado to bardzo dobry snajper, dynamiczny, dobrze gra głowa i szuka sobie pozycji w polu karnym... Szczerze to jakby Soldado był 2-3 lata młodszy to wolałbym go za te 30 Mln niz Suareza za 45.
A nawet jak sie nie uda sprowadzić suareza to własnie liczylbym, ze postaramy sie o Roberto

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:41

tayekars, tak. Suarez oficjalnie

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3425.07.2013, 23:40

Witam. Są jakieś nowe plotki w sprawie Suareza/Bernarda?

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.07.2013, 23:36

@pauleta
O tym, że ciągle marudzisz o Realu i o tym, że włączy się do wyścigu o Suareza :P Ktoś wstawiał informacje, z kilku źródeł, że Morata i Jese zostali poinformowani o tym, że Real nie będzie starał się o nowego napastnika ;)

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:36

Gadacie tak jakby Soldado juz był w lfc, a Suarez w Arsenalu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.07.2013, 23:34

carlosV, nie wiem o czym mówisz.

turysta komentarzy: 608925.07.2013, 23:33

afcforever

Nie napalam się póki co na Soldado, bo totki w każdej chwili mogą go sprzątnąć.

Niemniej sposób zdobywania przez niego bramek bardzo przypomina mi Torresa. Suarez ma świetny bilans bramkowy i daje naprawdę dużo drużynie, ale potrafi być niezwykle irytujący próbując przedryblować nieskutecznie kilka razy pod rząd cała drużynę albo waląc milion razy po autach.

Soldado jak strzela to często trafia, jednak bardzo będzie brakować kreatywności gryzonia.

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 125.07.2013, 23:33

@pauleta
Kiedy Real oświadczył, że nie potrzebuje napastnika..

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.07.2013, 23:30

Gdyby Benteke chciał odejść to nie cofnąłby transfer request... Wydaje mi sie, że nie odejdzie w tym roku, no chyba, ze naprawdę ktoś da ze 30 Mln... Ale to już mi sie wydaje, ze AVB wolałby kupić Martineza z porto.

MarcinMotyl komentarzy: 163725.07.2013, 23:30

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.07.2013, 23:27

@arsenalfcfan

Czyli jest z 10 mln drozszy.AV pewnie zawola sobie 40 jak juz by zapytali o nego, a jak odejdzie Bale to ich na niego bedzie stac :P

turysta komentarzy: 608925.07.2013, 23:25

Myślę, że LFC kupi Soldado zanim sprzeda Suareza, bo równie dobrze totki mogą zaraz uruchomić klauzulę.

Potem zostaje targowanie się o te 5m funtów z Wami.

shark31 komentarzy: 601325.07.2013, 23:25

Arsenalfcfan Thiago Silva przed przejsciem do PSG tez...

krzykus1990 komentarzy: 521425.07.2013, 23:23

lfc.pl/51562/rodgers-ostrzega-arsenal

Tutaj znalazłem jeszcze ten sam news w naszym języku.

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 525.07.2013, 23:22

krzykus, to samo jest na lfc tyle ze po polsku. Brendan ostrzega Arsenal - albo dadza coś koło 50 baniek albo spadajcie

Ewenement komentarzy: 209125.07.2013, 23:22

Panowie sprawa jest. FPL: Deulofeu, Weimann czy Odemwingie?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.07.2013, 23:19

Dzięki, no to chyba taki zostanie, korci mnie żeby Garrido na Shawa zamienić i może jakiego Berbatova za Wolfswinkela

krzykus1990 komentarzy: 521425.07.2013, 23:19

1.skysports.com/football/news/11669/8839533/liverpool-boss-brendan-rodgers-says-arsenal-must-up-bid-for-luis-suarez

Tutaj macie coś o Suarezie na skysports. Wystarczy dopisać przed jedynką www bez kropki i wczyta.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320725.07.2013, 23:18

Fabik,
Z duńskim messim sprawy miały sie inaczej, bo Benio strzelał fochy, ponieważ nie gral, a myślał, ze jest nie wiadomo jak dobry i powinien grać w 1 składzie w Kazdym meczu, to ze jest słaby mu nie przeszło przez myśl. Jego nie szło ogarnąć, tak jak Balotelliego.

turysta komentarzy: 608925.07.2013, 23:16