Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze

Nagoya 1-3 Arsenal, zwycięstwo po niezłej grze 22.07.2013, 13:21, Sebastian Czarnecki 5904 komentarzy

Arsenal wygrywa w pierwszym meczu sparingowym w Japonii 3-1. Ekipa z Nagoi była jak do tej pory najtrudniejszym przeciwnikiem The Gunners podczas azjatyckiego tournee i sprawili londyńczykom sporo problemów swoimi akcjami zaczepnymi. Podopieczni Arsene'a Wengera sprostali jednak temu wyzwaniu i w dobrych nastrojach przystąpią do ostatniego sparingu z Urawą Red Diamonds.

Już w 3. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Z prawego skrzydła celnie na głowę Girouda dośrodkował Rosicky, a Francuz zrobił, co do niego należało i strzelił gola.

Podopieczni Arsene'a Wengera cały czas atakowali. Cztery minuty później bliski strzelenia gola był Ryo Miyaichi, który kąśliwie uderzył lewą nogą, ale minimalnie nie trafił w bramkę. Okazało się, że kąt do oddania strzału był za mały.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Cały czas stroną dominującą był Arsenal, ale nic nie wynikło z żadnej z akcji zaczepnych. Około 20. minuty przebudzili się gospodarze, którzy dwukrotnie groźnie zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego, ale za każdym razem świetnie interweniował Bacary Sagna.

W 25. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arsenalu po - wydawałoby się - faulu Tanaki na Olivierze Giroudzie. Japończyk jednak wcale nie sfaulował Francuza, a dotknął piłkę ręką.

Minutę później strzał z jedenastu metrów oddał Ryo Miyaichi, który zdobył gola w swoim rodzinnym kraju! Wyjątkowy moment dla młodego Japończyka, który oddał mocny strzał w prawy dolny róg bramki i nie dał żadnych szans Narazakiemu. 2-0 dla Arsenalu.

Japończycy rzucili się do ataku po straconej bramce, ale ich atak został znowu zatrzymany przez Bacary'ego Sagnę, który rozgrywał świetne zawody na środku obrony. Jego interwencja umożliwiła Arsenalowi przeprowadzenie szybkiej kontry, która prawie zakończyła się bramką. Theo Walcott wyszedł sam na sam z bramkarzem i oddał strzał prosto w jego ręce, ale mógł zachować się nieco lepiej, bo po lewej stronie wybiegał zupełnie niepilnowany Ryo Miyaichi.

W 44. minucie Nagoya mogła strzelić kontaktową bramkę. Jeden z napastników wykorzystał błąd w defensywie Pera Mertesackera i wyszedł na wolne pole, jednak nie potrafił wykorzystać dogodnej okazji i nie trafił czysto w piłkę.

Drugą połowę z wysokiego C zaczęli gospodarze, którzy w przeciągu pięciu minut aż trzykrotnie zagrozili bramce Fabiańskiego. Polski bramkarz za każdym razem wychodził bez szwanku, ale miał też sporo szczęścia, że napastnicy Nagoi byli nieporadni.

Odpowiedzią na akcje Japończyków był atak Theo Walcotta. Anglik ruszył prawym skrzydłem i miał kilka możliwości do wyboru. W polu karnym czyhało już trzech jego kolegów z drużyny i jeden obrońca z drużyny przeciwnej - Walcott wybrał jednak najgorzej. Minutę później ten sam zawodnik wyszedł z akcją sam na sam z bramkarzem, jednak i tym razem nie umiał dobrze zachować się w polu karnym. Tym razem strzał Anglik zatrzymał właśnie golkiper.

Dwie minuty później szansę na zdobycie gola miał Serge Gnabry, który oddał mocny, techniczny strzał z okolicy szesnastego metra, ale minimalnie się pomylił i posłał piłkę ponad bramką.

W 57. minucie było już 3-0. Fantastyczną prostopadłą piłkę między trzech obrońców posłał Gedion Zelalem, a Walcottowi nie przystało zmarnować tak idealnego podania na wolne pole.

W 59. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem dobrze w polu karnym odnalazł się Kieran Gibbs, jednak jego strzał z pierwszej piłki znalazł się w bocznej siatce. Dwie minuty później odpowiedzieć spróbowali gospodarze, ale Łukasz Fabiański bez problemów wyłapał strzał głową jednego z zawodników Nagoi.

W 72. minucie Japończycy strzelili honorową bramkę. Dobre dośrodkowanie w pole karne mocnym strzałem głową wykorzystał Kisho Yano. Błąd w kryciu popełnił tutaj Bacary Sagna, nieco lepiej na bramce mógł zachować się Łukasz Fabiański. 3-1 dla Arsenalu.

Kilka chwil później kolejnym fantastycznym prostopadłym podaniem popisał się Gedion Zelalem, ale Akpom nie wyczuł zamiaru młodszego kolegi i nie zrozumiał, że to do właśnie do niego zagrywał na wolne pole.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla Arsenalu. Przedostatni sparing przedsezonowy zakończył się po myśli Arsene'a Wengera, a jego drużyna odniosła kolejne cenne zwycięstwo.

Logiczne wtopy
1. dlaczego Ci "geniusze/narkomanii" co umierali sami nie potrafili stworzyć narkotyku, który udało się zrobić zwykłym śmiertelnikom
2.wykorzystywanie przez człowieka 10/20% mózgu to mit, więc burzy to cały pomysł

Nie rozumiem motywów kierujących głównym bohaterem. Gdyby był naprawdę inteligentny to by wiedział, że światem rządzą ludzie 'ukryci' za znanymi nazwiskami.

Brakowało mi przesłania w filmie. Wyszło coś wręcz przeciwnego. Iście na łatwiznę, branie narkotyków i okradanie martwych popłaca. Zakończenie cukierkowe tzw. Happy End. Liczyłem na upadek głównego bohatera.

spoiler! limitless

mar12301 komentarzy: 2314026.07.2013, 01:09

Daniho

Bękarty wojny :D

arsenalfann komentarzy: 1024326.07.2013, 01:08

@Daniho
A nie chciałbyś obejrzeć Tajemnicę Westerplatte? ;) Fajnie się zapowiada.

A jakie klimaty? II WŚ/I WŚ, współczesne czasy?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.07.2013, 01:08

cytrynówka również dobra, najlepsza własnej roboty! ;p

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 126.07.2013, 01:06

arsenalfann
ja mam ochote od dawna na jakis film wojenny ;d mozesz mi podac cos :P tylko nie szeregowiec ryan bo ogladalem juz tyle razy ;P

arsenalfann komentarzy: 1024326.07.2013, 01:05

Cytrynówka jest dobra ^^

arsenalfann komentarzy: 1024326.07.2013, 01:04

@Daniho
Nie znam tego filmu ;)
A z racji, że lubię filmy wojenne to obejrzę Tajemnicę i dopiero ocenię :)

arsenalfann
ocen nie ma za dobrych ;d tak myslalem nad filmem "ghost writer"

arsenalfann
w sumie jakis film ktorego nie ogladalem znalazl by sie na kompie ;p a ty co ogladasz teraz?

invisible komentarzy: 41426.07.2013, 00:57

@arsenalfann
Ja wódki nie pije;p wle piwko :p Ale wiesz.Po co ma sie zmarnowac ;P Nie chcem ale muszem:P

MadMax14 komentarzy: 266926.07.2013, 00:56

Kto jeszcze nie oglądał to niech obejrzy Limitless z Bradleyem Cooperem. Świetny film, na prawdę wciąga i idealny na tą godzinę bo trwa tylko 1 godz. 30 min.

arsenalfann komentarzy: 1024326.07.2013, 00:55

@Daniho
Co by ci tu polecić... hm a jakie filmy lubisz? ;)

arsenalfann
tez bym cos porobil bo spac jeszcze mi sie nie chce :D wczoraj ogladałem film The Grey do 2 albo 3 ;d

mar12301 komentarzy: 2314026.07.2013, 00:53

invisible

tylko nie pij jej teraz sam! ;p

Maniekx komentarzy: 35126.07.2013, 00:53

@invisible
Ile wiosen już? Postawiłbyś nam jakiś trunek byśmy wspólnie mogli się napić i marzyć o Suarezie.

invisible komentarzy: 41426.07.2013, 00:52

Pani w szkole nakazała dzieciom napisać wypracowanie, które miało by się kończyć zdaniem: "Matka jest tylko jedna". Na drugi dzień pani pyta się dzieci.
- No dzieci przeczytajcie co napisaliście - może zaczniemy od Małgosi.
- Mama jest kochająca przytula nas, układa do snu. Matka jest tylko jedna.
- Gosiu 5 siadaj. Teraz Pawełek
- Mam wyprowadza nas na spacery kupuje nam rowery. Matka jest tylko jedna.
- Pawełku 5 siadaj.
Wreszcie Pani przepytała prawie całą klasę. Pozostał tylko Jasiu.
- Jasiu a ty, co napisałeś?
- W domu balanga,a wódka leje się litrami, goście rzygają na dywan.
Nagle wódka się skończyła, więc matka do mnie: Jasiek skocz do lodówki przynieś dwie wódki. Idę do kuchni, otwieram lodówkę i drę się z kuchni:
Matka! Jest tylko jedna!

:D

mar12301 komentarzy: 2314026.07.2013, 00:52

A ja lecę ze starym serialem Kingdom Hospital ;) Na razie średnio, ale zobaczę co dalej się wydarzy.

arsenalfann komentarzy: 1024326.07.2013, 00:52

@invisible
Wbijam!

Maniekx komentarzy: 35126.07.2013, 00:51

@carlosV
Z chęcią obejrzę i dowiem się więcej.
A jeśli chodzi o samego Coreya to jestem fanem jego głosu. Fajnie, że jest wokalista w dwóch zespołach lecz ciekawi mnie jak on to wszystko pogodził. Mam na myśli ofc trasy koncertowe itp.

invisible komentarzy: 41426.07.2013, 00:51