Najwspanialsze powroty Arsenalu

Najwspanialsze powroty Arsenalu 01.11.2012, 10:14, Adam Cygański 91 komentarzy

Wszyscy we wtorkowy wieczór byliśmy świadkami czegoś niezwykłego. Kanonierzy po fantastycznym meczu z Reading, zakończonym zwycięstwem podopiecznych Wengera 7-5, awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup, choć po 37. minutach przegrywali już 0-4.

Jednak czy był to najlepszy mecz w wykonaniu Arsenalu, kiedy to już nikt nie wierzył w zwycięstwo The Gunners?

Z tego faktu poniżej prezentujemy wam najwspanialsze powroty Arsenalu.

ARSENAL 5-2 TOTTENHAM

Premier League

Emirates Stadium

26 lutego, 2012r.

Te derby północnego Londynu na długo zagoszczą w głowach fanów Arsenalu. Kanonierzy do 40 minuty spotkania przegrywali z Tottenhamem 0-2 i do odwiecznego rywala tracili już 13 punktów w tabeli, co praktycznie oznaczało koniec marzeń o zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów. Wtedy jednak jeszcze przed przerwą Bacary Sagna i Robin van Persie doprowadzili do wyrównania, dając tym samym impuls swoim kolegom, że to spotkanie można wygrać. W drugiej połowie istniała już tylko jedna drużyna. Po bramce Tomasa Rosicky’ego i dwóch trafieniach Theo Walcotta Kanonierzy ostatecznie wygrali 5-2, wydawać by się mogło przegrany już mecz, niwelując swoją stratę do Kogutów do 7 oczek.

BOLTON 2-3 ARSENAL

Reebok Stadium

29 marca, 2008r.

W tym meczu Kanonierzy byli w nie lada tarapatach. Nie dość, że po pierwszych 45 minutach przegrywali 0-2, to jeszcze grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Abou Diaby. Z szatni jednak wyszła zupełnie inna drużyna i po 68. minutach, po bramkach Williama Gallasa i Robina van Persiego z rzutu karnego, było już 2-2. Kłuski zaskoczone takim obrotem sprawy nie potrafiły już stworzyć zagrożenia pod bramką Arsenalu, a w ostatniej minucie meczu Cesc Fabregas zapewnił Kanonierom 3 punkty. Było to pierwsze zwycięstwo The Gunners na Reebok Stadium od 2002 roku.

ARSENAL 3-0 ANDERLECHT (4-3 w dwumeczu)

Drugi mecz finałowy Pucharu Miast Targowych

Highbury

28 kwietnia, 1970r.

Po 17-latach posuchy, dni chwały wróciły na Highbury. Po pierwszym meczu finałowym na Stade Émile Versé i porażce 1-3, nikt nie dawał Arsenalowi większych szans na zwycięstwo w Pucharze Miast Targowych. Kanonierzy jednak nie przestraszyli się silnego rywala i w rewanżu wygrali u siebie 3-0, po bramkach Franka McLintocka, Johna Radforda i Jona Sammelsa.

TOTTENHAM 4-4 ARSENAL

White Hart Lane

6 października 1962r.

Jest to jeden z niewielu meczów, kiedy to Kanonierzy potrafili odrobić 3-bramkową stratę. Po 26 minutach wydawało się już, że Koguty bez problemów zwyciężą w tym spotkaniu. Wtedy jednak David Cort strzelił dwie bramki i mogłoby się wydawać, że The Gunners pójdą za ciosem. Tottenham zdołał jeszcze podwyższyć na 4-2, jednak Kanonierzy nie poddali się i po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 4-4.

POWRÓT KRÓLA

3. runda FA Cup

9 stycznia, 2012r.

Ok, przyznacie, że nie jest to powrót drużyny z bardzo dalekiej podróży, jednak kto się nie zgodzi z tym, że był to jeden z najwspanialszych comebacków w historii klubu. I nie tylko dla nas, bo powrót Thierry’ego Henry’ego do Arsenalu z zapartym tchem śledził cały piłkarski świat. Francuz odszedł z północnego Londynu w 2007 roku, po rekordowych 226 strzelonych golach pod rządami Wengera, jednak prawie pięć lat później na The Emirates znów rozległo się gromkie „Thieeeery Heeeenry”, kiedy to w 68. minucie Francuz pojawił się na placu gry oraz 10 minut później, gdy po raz kolejny zapewnił Arsenalowi zwycięstwo, tym razem w meczu z Leeds.

autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
poprzednia12następna
michal192837465 komentarzy: 765402.11.2012, 12:41

Thierry wróć!

przemass89 komentarzy: 63601.11.2012, 21:21

Ostatnią sytuację zatytułował bym bardziej jako "Najwspanialszy debiut", choć już drugi w Arsenalu.
Ach Titi, jak ja wtedy się cieszyłem:D

Edi89 komentarzy: 25301.11.2012, 19:47

Henry - mistrz nad mistrzami :)

piotrek08155 komentarzy: 19401.11.2012, 16:49

Henry , pamietam to jak strzelil tego gola, cos pieknego ..

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.11.2012, 14:01

Powrót Henryka i mecz z Tottenhamem :) Najpiękniejsze na świecie.

luzak79 komentarzy: 106901.11.2012, 13:46

powrót króla był wspaniały

arsenalbarca komentarzy: 115601.11.2012, 13:26

Hej, hej, Redakcjo!

A gdzie powrót z Manchesterem? Przegrywanie 1:0, a potem dwa gole RvP i Henriego i pod sam koniec zwycięstwo 2:1!

youtube.com/watch?v=vGd9Ks8Ed5M

Jedna z moich ulubionych celebracji TH.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.11.2012, 13:17

Powrót z Reading będzie chyba najlepiej zapamiętany ;p

FrancescFabregas04 komentarzy: 93801.11.2012, 12:48

@pajdi, dostałaś, nie dostałeś. Nie wiem, czy akurat dzisiaj został wrzucony do skrzynki, ale dopiero dzisiaj sprawdziłam, bo wczoraj nie miałam czasu ;)

pajdi komentarzy: 378001.11.2012, 12:37

W święto zmarłych dostałeś list ? Wydaje mi się, że listonosze mają wolne, ale mogę się mylić : P

FrancescFabregas04 komentarzy: 93801.11.2012, 12:31

A propos Wojtka, jakieś pół godziny temu przeżyłam jedno z największych zaskoczeń w życiu. Otóż jakoś tydzień przed ostatnim meczem zeszłego sezonu (West Brom - Arsenal) napisałam list do Wojtka (zaadresowany na The Emirates), żeby dali z siebie absolutnie wszystko, bo ten mecz zadecyduje o tym, które miejsce zajmiemy. Nie miałam większych nadziei, że Wojtek go przeczyta, a już na pewno nie na czas, ale warto było spróbować - przynajmniej miałam czyste sumienie. Od tamtej pory była cisza - mecz wygraliśmy 3:2, 3 miejsce zostało, wszystko było super.
I dzisiaj otwieram skrzynkę pocztową, i dostałam odpowiedź z The Emirates i autograf Szczęsnego :) Bardzo mnie to ucieszyło, choć kompletnie zaskoczyło - nie spodziewałam się czegokolwiek dostać, bo nawet przez myśl mi nie przeszło, żeby pisać list tylko po to, żeby mi przesłali jakiś drobiazg. Powiem Wam, naprawdę fajne uczucie :)

pajdi komentarzy: 378001.11.2012, 12:29

Mi tutaj ewidentnie brakuje meczu z LFC wygranego 0:2, meczu na wagę mistrzostwa. Musieliśmy wygrać dwoma bramkami, więc można powiedzieć, że z początku byliśmy zmuszeni odrobić jednobramkową startę, LFC podchodził do meczu z HC 1:0 :)

tomekafc95 komentarzy: 413601.11.2012, 12:18

Emmanuel Frimprong on twitter :
"We not only want to win at Old Trafford, but also to give someone, a something.

Giroud

Wiem, Theo i Arsha są zmęczenie po wtorkowym pojedynku, ale jeśli mamy coś ugrać to powinniśmy wyjść takim składem. C'MOON!

Theo10 komentarzy: 828301.11.2012, 12:15

Ale Farsa to więcej niż klub i im wszystko wolno. Cholerni hipokryci.

Pinguite komentarzy: 1502001.11.2012, 12:14

O! I Barcelona wykradła nam perełkę ze szkółki Arsenalu... mowa oczywiście o zawodniku, który nazywa się Giancarlo Poveda. Świetnie, jak Arsenal podbiera to jest be i tfu, a jak Barcelona to robi to już jest gites. Ale to jest niespotykany proceder, bo Barcelona ukradła nam 14-latka! A my im zabieramy 16 latków ;] Jest różnica? Jest. I kto tu jest kidnapperem? Rosell, a nie Wenger.

Theo10 komentarzy: 828301.11.2012, 12:14

Najgorsze co może być w meczu z ManU to Ramsey w wyjściowej jedenastce. A obawiam się że Wenger postawi na swojego pupilka.

vinio komentarzy: 254701.11.2012, 12:05

ja się obawiam tylko Robina jak on strzeli... nie będzie to fajne uczucie.

piter1908 komentarzy: 510401.11.2012, 12:04

Mnie najbardziej zapadł w pamięci pojedynek z Kurzakami :)
Szkoda tylko że w tym miejscu niema powrotu ze spotkań z Milanem ...

Insekt komentarzy: 148701.11.2012, 12:03

moze wojciu jednak zagra? Przeciez debiutowal w premier league na old trafford, swietnie wtedy zagral ;)

vinio komentarzy: 254701.11.2012, 12:03

co jak co ale na obronę nie ma co narzekać bo jest najlepsza w lidze, można zobaczyć w tabeli jak ktoś nie wierzy na słowo.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 12:01

Robzig1

Ja się boję Mannone vs ktokolwiek :]

Arsenalfcfan komentarzy: 1320701.11.2012, 12:00

Podolski napewno wyjdzie w 1 składzie.. a to dlatego, że dużo w obronie gra, tak samo jak z Liverpoolem.. będzie dużo się cofał i pomagał Santosowi przeciwko Valenci i Rafaelowi.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 11:59

4R53NAL

Wiadomo o co chodzi :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.11.2012, 11:58

vinio
Wiesz że będzie cholernie ciężko... Ale spina na 1000% bez idiotycznych błedów w obronie i wszystko jest możliwe. Boje się tylko Santos vs Valencia albo Santos vs Rafael i tyle :P

vinio komentarzy: 254701.11.2012, 11:58

Podolski i Ramsey na ManU nie mają co szukać z taką grą jeden tworzy nowy futbol drugi znika na boisku i się pojawia sporadycznie. Theo i AOC w pierwszym albo Arshavin myślę, że Arszawin na pewno pojawi się na boisku.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.11.2012, 11:56

4R53NAL
Little Boy :P. Frimmy go chyba zje xd

vinio komentarzy: 254701.11.2012, 11:56

Chelsea na mecz z ManU napięła, MU sobie grała rezerwowymi i ich prawie pchnęli. Mecz w sobotę będzie najtrudniejszym w lidze ale da się to wygrać. Liczę na wygraną typu 3:1 i zamknięciu ryja reszty klubom bo za bardzo się panoszą

4R53NAL komentarzy: 43101.11.2012, 11:53

Emmanuel Frimprong on twitter : We not only want to win at Old Trafford, but also to give someone , a something !

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.11.2012, 11:52

Dawid
To był dwumecz LOL xd. Pozatym jak Ramsey wyjdzie na UTD to ja chyba sobie łeb urwę :(

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1401.11.2012, 11:37

Mi tu brakuję tylko dwumeczu z Milanem. Ach gdyby Persie strzelił wtedy na 4:0..

damianARSENAL
przeciez wiadomo, ze na lewej poldi, a na prawej syn wengera RAMSEY...

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2012, 11:26

Insekt

a kto ma zagrać? Kontuzjowani Gervinho, Alex? Może niedoświadczony Gnabry? Przecież Manchester też grał 120minut. I nie grał byle kto, bo Chicharito, Welbeck, Giggs, Rafael, Nani...

pronik komentarzy: 517901.11.2012, 11:21

sport.wp.pl/kat,1750,title,Barcel­ona-wykradla-talent-Arsenalowi,wid,15057­902,wiadomosc.html

srv92 komentarzy: 60201.11.2012, 11:18

Nie wiecie czy Kieran i Alex beda gotowi na Diabły?

Insekt komentarzy: 148701.11.2012, 11:17

nie ma opcji zeby theo zagral w 1 skladzie, jak 120 minut gral

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 11:16

maniek56

Walcott musi przekonać Wengera, że warto wystawiać go bardziej centralnie - lub, że warto zaoferować mu lepszy kontrakt.

Eyeless komentarzy: 25701.11.2012, 11:12

Przede wszystkim brakuje tu meczu z Middlesborough gdzie Kanonierzy wyrównali rekord meczów bez porażki (42 kolejne spotkanie ligowe). Po 53 minutach było 1:3, potem w ciągu mniej niż kwadransa Bergkamp, Reyes i Pires wyciagnęli wynik na 4:3, dzieła zniszczenia dokończył Henry w ostatnich minutach.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068701.11.2012, 11:12

Najlepszy comeback to 5-2 z Tottenhamem

maniek56 komentarzy: 300701.11.2012, 11:09

To według Was, Walcott ma przekonać do siebie Wengera? Mi się wydaje że odwrotnie. To Wenger od jakiegoś czasu próbuje przekonać Walcotta do Arsenalu.

Gadzhiev komentarzy: 11701.11.2012, 11:07

Kiedy czytałem notkę na team powrotu Henry'ego to przeszły mnie ciarki.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 11:07

kanonierosll

Jak nie on to kto? Gervinho kontuzjowany, Ox wraca do zdrowia, Gnabry niedoświadczony. Nie ma wyjścia. A jeśli chce przekonać do siebie Wengera, to lepszej okazji niż z ManU nie dostanie.