Najwspanialsze powroty Arsenalu

Najwspanialsze powroty Arsenalu 01.11.2012, 10:14, Adam Cygański 91 komentarzy

Wszyscy we wtorkowy wieczór byliśmy świadkami czegoś niezwykłego. Kanonierzy po fantastycznym meczu z Reading, zakończonym zwycięstwem podopiecznych Wengera 7-5, awansowali do kolejnej rundy Capital One Cup, choć po 37. minutach przegrywali już 0-4.

Jednak czy był to najlepszy mecz w wykonaniu Arsenalu, kiedy to już nikt nie wierzył w zwycięstwo The Gunners?

Z tego faktu poniżej prezentujemy wam najwspanialsze powroty Arsenalu.

ARSENAL 5-2 TOTTENHAM

Premier League

Emirates Stadium

26 lutego, 2012r.

Te derby północnego Londynu na długo zagoszczą w głowach fanów Arsenalu. Kanonierzy do 40 minuty spotkania przegrywali z Tottenhamem 0-2 i do odwiecznego rywala tracili już 13 punktów w tabeli, co praktycznie oznaczało koniec marzeń o zakwalifikowaniu się do Ligi Mistrzów. Wtedy jednak jeszcze przed przerwą Bacary Sagna i Robin van Persie doprowadzili do wyrównania, dając tym samym impuls swoim kolegom, że to spotkanie można wygrać. W drugiej połowie istniała już tylko jedna drużyna. Po bramce Tomasa Rosicky’ego i dwóch trafieniach Theo Walcotta Kanonierzy ostatecznie wygrali 5-2, wydawać by się mogło przegrany już mecz, niwelując swoją stratę do Kogutów do 7 oczek.

BOLTON 2-3 ARSENAL

Reebok Stadium

29 marca, 2008r.

W tym meczu Kanonierzy byli w nie lada tarapatach. Nie dość, że po pierwszych 45 minutach przegrywali 0-2, to jeszcze grali w dziesięciu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Abou Diaby. Z szatni jednak wyszła zupełnie inna drużyna i po 68. minutach, po bramkach Williama Gallasa i Robina van Persiego z rzutu karnego, było już 2-2. Kłuski zaskoczone takim obrotem sprawy nie potrafiły już stworzyć zagrożenia pod bramką Arsenalu, a w ostatniej minucie meczu Cesc Fabregas zapewnił Kanonierom 3 punkty. Było to pierwsze zwycięstwo The Gunners na Reebok Stadium od 2002 roku.

ARSENAL 3-0 ANDERLECHT (4-3 w dwumeczu)

Drugi mecz finałowy Pucharu Miast Targowych

Highbury

28 kwietnia, 1970r.

Po 17-latach posuchy, dni chwały wróciły na Highbury. Po pierwszym meczu finałowym na Stade Émile Versé i porażce 1-3, nikt nie dawał Arsenalowi większych szans na zwycięstwo w Pucharze Miast Targowych. Kanonierzy jednak nie przestraszyli się silnego rywala i w rewanżu wygrali u siebie 3-0, po bramkach Franka McLintocka, Johna Radforda i Jona Sammelsa.

TOTTENHAM 4-4 ARSENAL

White Hart Lane

6 października 1962r.

Jest to jeden z niewielu meczów, kiedy to Kanonierzy potrafili odrobić 3-bramkową stratę. Po 26 minutach wydawało się już, że Koguty bez problemów zwyciężą w tym spotkaniu. Wtedy jednak David Cort strzelił dwie bramki i mogłoby się wydawać, że The Gunners pójdą za ciosem. Tottenham zdołał jeszcze podwyższyć na 4-2, jednak Kanonierzy nie poddali się i po 90 minutach na tablicy wyników widniał remis 4-4.

POWRÓT KRÓLA

3. runda FA Cup

9 stycznia, 2012r.

Ok, przyznacie, że nie jest to powrót drużyny z bardzo dalekiej podróży, jednak kto się nie zgodzi z tym, że był to jeden z najwspanialszych comebacków w historii klubu. I nie tylko dla nas, bo powrót Thierry’ego Henry’ego do Arsenalu z zapartym tchem śledził cały piłkarski świat. Francuz odszedł z północnego Londynu w 2007 roku, po rekordowych 226 strzelonych golach pod rządami Wengera, jednak prawie pięć lat później na The Emirates znów rozległo się gromkie „Thieeeery Heeeenry”, kiedy to w 68. minucie Francuz pojawił się na placu gry oraz 10 minut później, gdy po raz kolejny zapewnił Arsenalowi zwycięstwo, tym razem w meczu z Leeds.

autor: Adam Cygański źrodło: arsenal.com
poprzednia12 następna
damianARSENAL komentarzy: 855901.11.2012, 11:06

youtube.com/watch?v=ionvcsIRsBM&feature=related

aż sie łeska zakręciła...

maniek56 komentarzy: 300701.11.2012, 11:05

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/fc-barcelona-wykradla-wielki-talent-z-arsenalu,1,5293584,wiadomosc.html

widzieliście?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 11:04

damianARSENAL

Taki skład pewnie wystawimy.

kanonierosll komentarzy: 197901.11.2012, 11:03

sadzicie że walcott zagra po 120 minutowej meczarni?

----------------------Giroud----------------------

Uważam, że mamy szanse na remis. OT to nie jest łatwy obiekt dla nas..

kanonierosll komentarzy: 197901.11.2012, 10:59

mimo że wyjazd, trzeba wygwizdać persila równo!

damianARSENAL komentarzy: 855901.11.2012, 10:58

nie wiecie, czy Gibbs wraca na ManU?

Ratlerek komentarzy: 1501.11.2012, 10:58

„Thieeeery Heeeenry”

JESTES WIELKI

AFC1208 komentarzy: 137001.11.2012, 10:57

Rosicky tez juz chyba nie wroci w tym roku.

szymoniq97 komentarzy: 166801.11.2012, 10:55

Topek
Nie tylko Santos , ale i
Mannone...

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12601.11.2012, 10:53

TEAM NEWS: 'No Wojciech, no Gibbs, no Diaby as well. We have no injuries from Tuesday night. Gervinho is out for three weeks'

Santos...

Ars3n komentarzy: 1235401.11.2012, 10:48

Stefcio
no nie, ale tez trzeba pamietac jaka mielismy sytuacje ^^ reasumujac niech zostanie jak jest.

Lr556 komentarzy: 153601.11.2012, 10:45

Ja bym tutaj dodał 3:2 z West Bromwich Albion, gdybyśmy przegrali, możliwe, że nie gralibyśmy w Lidze Mistrzów...

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3401.11.2012, 10:41

Oj tak, powrót Henry'ego był magiczny. Normalnie rozpłakałem się po jego bramce. To było cudowne uczucie móc zobaczyć Francuza spowrotem w koszulce Arsenalu :)

kamil_malin komentarzy: 933201.11.2012, 10:38

@ stefcio15
Tak, wiem, Ale to jednak były czasy TI i była walka o podtrzymanie genialnej serii.

Ale rzeczywiście zwycięstw w dramatycznych okolicznościach było mnóstwo. Praktycznie co sezon mamy 2-3 takie spotkania, gdzie z teoretycznie straconej pozycji, Kanonierom udaje się wyrwać komplet punktów.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.11.2012, 10:37

Ars3n - no mecz był naprawdę fajny, tylko czy wyjście z jednobramkowej straty to już porządny comeback? :P

Od razu w takim razie rzuca się mecz z United, kiedy przegrywaliśmy 0-1 i wygraliśmy 2-1 po golach van Persiego i Henry'ego z bodajże 83. i 90. minuty. Też cudowny mecz.

Ars3n komentarzy: 1235401.11.2012, 10:36

Stefcio
aha, spoko. Wiadomo, ze wszystkiego nie bedziecie wypisywac, a mi wlasnie od razu sie rzucilo w oko brak tego meczu.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.11.2012, 10:33

Kamil, Ars3n - patrząc z tej strony, to wiele byśmy musieli tego wypisać. Z Boltonem kiedy indziej też przegrywaliśmy 0-2, by wygrać 4-2. Takich meczów jest wiele, a oficjalna wybrała te naprawdę najbardziej pamiętne.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35501.11.2012, 10:30

@ars3n- co racja to racja. Może powrót z jednobramkowej straty nie jest jakimś niesamowitym osiągnięciem, ale akurat tamten mecz zasluguje na miejsce w powyższej klasyfikacji

kamil_malin komentarzy: 933201.11.2012, 10:29

Mecz z Boltonem, coś genialnego... to była ekipa.

Dziwne, że nie ma meczu z Middlesbrough (5:3). Kanonierzy na początku drugiej połowy przegrywali 1:3.

pepe126p komentarzy: 66101.11.2012, 10:28

Heh to się zebrało wszystkim na wspomnienia ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320701.11.2012, 10:28

Tak teraz sprawdzam na nasz terminarz i abyśmy szybko wskoczyli do Top4, to jeśli nic nie uda się zdobyć na Old Trafford, to 2 kolejne mecze mogą nam spokojnie pozwolić wejść do Top4, bo Tottenham za 2 tyg gra z City a za 3 tyg z nami, napewno nie możemy pozwolić sobie aby kuraki wywiozły coś u nas .. do tego tydzień wcześniej gramy z Fulham, które również jest o 1 pkt za nami. Chociaż licze na zwycięstwo na Old Trafford.

WojO komentarzy: 225201.11.2012, 10:28

Brakuje mi tu meczu z 1989 gdzie graliśmy z Liverpoolem i potrzebowaliśmy w ostatnim spotkaniu wygrać z nimi co najmniej 2;0. Po 48minutach było tylko 1:0, a w 92minucie niemożliwego dokonał Thomas, który w ostatniej akcji meczu strzelił gola na wagę wygranej ligi!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.11.2012, 10:27

*sorry za doubla
Powrót oczywiście :D

Ars3n komentarzy: 1235401.11.2012, 10:27

Stefcio
Wyprzedziles mnie o kilka sekund ;d juz wszystko jasne.

Ostatni był najpiekniejszy :)

Insekt komentarzy: 148701.11.2012, 10:27

widzieliscie?;)

AFC1208 komentarzy: 137001.11.2012, 10:27

Z Aston Villą tez był dobry meczyk w FA CUP.

Ars3n komentarzy: 1235401.11.2012, 10:25

koxiarz
oj. 1:0 nie mniej jednak brakuje tego meczu, bo przegrywalismy dwukrotnie 1:0 i 2:1.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.11.2012, 10:25

3:2 dla nas* wybaczcie ten spam ^^