Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 18:52

@Bartek_: no ja zawsze jestm pozytywnie nastawiony przed meczami City, ale jak pierwsi strzelają bramke to bardzo szybko cały mój optymizm ucieka.

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 18:51

spokojnie Panowie, najpierw my musimy wygrać ostatnie dwa mecze a city i tak zgubi gdzieś punkty, może nie przegra ale zremisuje

thegunner4life komentarzy: 908704.05.2024, 18:51

No to już po Wilkach. To teraz trzymamy kciuki ze Spurs.

wawrzyn1903 komentarzy: 23404.05.2024, 18:49

Przy takim pressingu jaki stosuje city oni powinni ustawić dwóch napastników i próbować grać długą piłka i spróbować szybki atak City angażuje wielu zawodników do ataku a te downy klepią od tyłu a City ich spycha jeszcze niżej.

Bartek_ komentarzy: 39304.05.2024, 18:49

Ależ tu nadzieja siada, gdy tylko City wbija pierwszą bramkę

Arsenal2004 komentarzy: 413404.05.2024, 18:49

Jedyna nadzieja dla nas jak by dzisiaj Rodri dostał bezpośrednią czerwoną i by nie grał w następnych meczach, ale to jest bardzo mało prawdopodobne.

determinat00r komentarzy: 360 newsów: 4904.05.2024, 18:48

Pie*dolone monstrum z Manchesteru, ale wierzę, że Wilki postaraj się o remis.

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 18:46

Ale to jeszcze nie koniec... Przypomnę tylko jak my prowadziliśmy 2:0 z WHU I 2:0 z Liverpoolem w zeszłym sezonie.... :-)

Freo98 komentarzy: 669504.05.2024, 18:45

No cóż in spurs we Trust

Rosomak komentarzy: 255704.05.2024, 18:45

Szkoda że sędziowie nam nie gwiżdżą tak magicznych karnych.

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 18:45

Kwiatek wlasnie mialem nadzieje, ze sie zle wyraziles. Jak ktos kto kibicuje Arsenalowi od lat, na 3 kolejki przed koncem nie jest w stanie wrzucic w kontekst sezonu a nawet kilku lat...kiedy male dziecko wie ze nawet 1-0 dzis byloby super wynikiem....Absolutnie pelna kontrola, plaza przez 90 min i to po 50 meczach w sezonie...nawet mi sie nie chce w staty zagladac konczy sie 3-0 a ty ocierasz lezki jak mala dziewczynka bo Havertz nie strzelil hattricka z przewrotki i pierwszych 15 minutach. Slabe.

Garfield_pl komentarzy: 3090904.05.2024, 18:45

@gunner1990 napisał: "Niestety city nie da nikomu szans co więcej żadna drużyna nie potrafi ich trochę wybić z rytmu wychodząc na prowadzenie wywrzeć jakąkolwiek presję , pozamiatane została im tylko liga i dowiozą wszystko jak leci i to pewnie"
Wilki im wbija w 90 min na remis;)

Garfield_pl komentarzy: 3090904.05.2024, 18:44

Na VAR sędzia którego O'Neil cisnął,to wiadomo że mu się nie chciało sprawdzać xD

gunner1990 komentarzy: 374104.05.2024, 18:44

kamo99111 komentarzy: 728004.05.2024, 18:43

Tak gdzie zawodnicy nie mogą tam PGMOL pomoże.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 18:43

To jeszcze nie koniec zabawy, gramy do końca... tzn Wolves gra

Krzyk komentarzy: 17704.05.2024, 18:43

Nie ma co winić sędziego, to piłkarz Volves ma rozum wielkości orzeszka.

Furgunn komentarzy: 961304.05.2024, 18:43

I tak nie wygrają ligi wieśniaki od Guardioli :D

pablofan komentarzy: 260904.05.2024, 18:43

I to jest karny z d* py . Nie ma to jak wpada zawodnik atakujący na obrońcę i jeszcze go karaja 11stka xD

silvano95 komentarzy: 991404.05.2024, 18:43

Nie maja z kim stracić tych pkt

Damper komentarzy: 296104.05.2024, 18:43

I Wy mieliście jakieś skrupuły i wyrzuty, że my dostaliśmy karnego?

Er4s komentarzy: 338604.05.2024, 18:42

Szybko dali pretekst do druku obrońcy wilków. Wiadomo że sędzia z city będzie grał

djmacius komentarzy: 385704.05.2024, 18:41

Chociaż ten karny dla mnie jeszcze bardziej miękki niż nasz dzisiejszy, ale na pewno jestem nieobiektywny:P

krzykus1990 komentarzy: 539404.05.2024, 18:40

10 min już wytrzymali .

djmacius komentarzy: 385704.05.2024, 18:40

Haha pograne

Theo44 komentarzy: 434404.05.2024, 18:37

Wiadomo, ze sie drocze. To co zrobili to byl majstersztyk. To jest dokladnie to czego Wengerowi brakowalo. Mielismy fajny trzon a on upychal dziadostwem typu Squillaci czy Silvestre. Nawet gdyby 7 czy 8miu bylo w najwyzszej formie i tak te dziury na boisku sprawialy, ze jego projekty nie mialy zadnych szans na dluzsza mete.. Najlepszy przyklad ten sezon - lewa obrona.. I tak Jakub dobra robote zrobil. Tomiyasu tez daje ogien, ale brak pewnego ogniwa j(ak na kazdej innej pozycji) dawal sie we znaki od poczatku sezonu.
To mowi jasno. Jezeli Arteta z Edu kupia jeszcze 2-3 wielkie (badz z realnym potencjalem jak Sesko) nazwiska Bruno projekt mozna uznac za zamkniety i jezeli nikt nas nie opusci (chyba ze wymiana bez utraty jakosci) bedziemy mieli zniwa przez 4 bite lata. NIkt tu nie moze miec co do tego zadnych watpliwosci.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 18:37

Wilki dzisiaj zafarbowane na Liverpool, kiedyś pomyślałbym, że to dobrze. Dzisiaj niekoniecznie

Oldgunner3 komentarzy: 1009004.05.2024, 18:37

@thegunner4life: Racja.Trzeba.

djmacius komentarzy: 385704.05.2024, 18:36

Nie wygląda to obiecująco, bo już podwójny zawał w polu karnym Wolves, ale wierzymy! Come on bracia Wilki!

sonic komentarzy: 76604.05.2024, 18:35

Narazie wilki dobrze grają

silvano95 komentarzy: 991404.05.2024, 18:35

Jak bedzie 1:0 dla City to jest koniec , im dluzej bedzie sie utrzymywał wynik 0:0 tym lepiej

kwiatinho komentarzy: 1315604.05.2024, 18:35

@Theo44 napisał: "Kwiatinho juz zapomnial jak cieleciem byl... NIedosyt bo nie bylo 5-0 po pierwszych 15 minutach. Jestes tu od zawsze, ale pamiec widze masz krociutka jak lawka Arsenalu sprzed roku."

Masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem czy o co chodzi? Mam niedosyt bo stworzyliśmy wiele okazji a schodziliśmy do przerwy z prowadzeniem po wątpliwym karnym.

Nie mogę czuć niedosytu czy o co chodzi? Każdy z nas chciałby oglądać świetny Arsenal wygrywający w fajny sposób każdy mecz.

Przecież nie napisałem nic co byłoby nieprawdą

XandeR komentarzy: 990704.05.2024, 18:35

4 min, KDB juz dwie setki xD Dobry znak

thegunner4life komentarzy: 908704.05.2024, 18:35