Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 867904.05.2024, 14:25

Dobry mecz,ale skuteczność mega szwankuje.

thegunners101 komentarzy: 249904.05.2024, 14:25

KDB by zrobił to, co Havertz i nazwaliby go geniuszem, wizjonerem, spryciulą itp. Olać opinie ekspertów, mamy to co chcieliśmy. Styl ocenimy po zdobyciu trzech punktów.

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:25

@kaziu874 napisał: "szukanie kontaktu (w innych meczach nawet symulki) Havertza."

TO JEST CZĘŚĆ PIŁKI NOŻNEJ - CWANIACTWO. Jak w każdej grze, trzeba być po prostu lepszym i wykorzystywać "BUGI"

miki9971 komentarzy: 6810 newsów: 204.05.2024, 14:24

O nie, fujka! Karny niezasłużony.

Ale , że Saka ma nadal cały piszczel - luzik.

kaziu874 komentarzy: 683304.05.2024, 14:23

Karny oczywisty według zasad jakie są w takich sytuacjach, ale denerwuje takie szukanie kontaktu (w innych meczach nawet symulki) Havertza.

Koroniarz komentarzy: 1031204.05.2024, 14:22

@zgubilemlodowke: Gabriel wygląda jak student po juwenaliach xD

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:22

Mnie to naprawdę nie interesuje czy to ładne czy nie. Ładne okazję tworzyliśmy nie strzeliliśmy więc trzeba wykorzystać pewną dozę cwaniactwa.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:22

@Furgunn: mój komentarz nie jest trudny do zrozumienia, ale jakoś nie dziwie się, że Cię przerosła jego interpretacja no chyba, że kibicujesz Arsenalowi od zeszłego sezonu to wtedy zwracam honor, bo czasów Sterlinga z City możesz nie pamiętać :P

XandeR komentarzy: 990804.05.2024, 14:22

@M4rcin: @M4rcin napisał: "Karny jest jak sędzia gwiźnie. Zamykam temat"

Gwiznie bo gwiznac, 100% legit :D

Oldgunner3 komentarzy: 1009104.05.2024, 14:22

Brak nam wykończenia,a widać,że goście są dziś do pyknięcia i to zdecydowanie z przynajmniej trzema bramkami.Byle nie walić baboli - póki co jeden Gabriela.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:21

@miki9971 napisał: "Tylko na tej stronie spotkania muszą wyglądać idealnie, żeby było 100% zadowolenie.

Do porzygu."

To cena tego jak Arteta rozbestwil fanów. Wzniósł Arsenal tak szybko na najwyższy poziom że fanom nie kończy się apetyt i oczekują że perfekcja będzie standardem.

Frytek komentarzy: 320304.05.2024, 14:21

Ogólnie większość użytkowników tej strony pisze o mentalu tej drużyny podczas gdy Arsenal mimo nieskuteczności ciągle prze do przodu, jest 30 minuta, nadal 2/3 meczu przed nimi, a tutaj ciągle narzekanie.

zgubilemlodowke komentarzy: 72704.05.2024, 14:21

Dzisiaj znów profesor Saliba i nawalony student Gabriel.

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:20

@minio7 napisał: "jak Sterling nam padał tak w naszej 16tce jeszcze za czasów reprezentowania błękitnego trykotu to też tak pisaliście xD?"

A co mnie w tym momencie Sterling interesować ma? Bo nie za bardzo rozumiem

mel75 komentarzy: 74304.05.2024, 14:20

Mogli być 5 jest 1:0. Uff tak czy siak

Ups147 komentarzy: 359604.05.2024, 14:19

Kij tam,że miękki ten karny, Bournemouth powinno grać w 10 już dawno w końcu my coś dostaliśmy, a nie rywal. Zresztą kontakt był, więc musiał dać karnego.

enrique komentarzy: 2001604.05.2024, 14:19

Ludzie, dajcie sobie spokój z tymi ocenami karnego, bo ten sędzia kręci od samego początku meczu. Christie już dawno powinien wylecieć z boiska za 3 żółte kartki, a nadal na nim jest, a kartek jak nie ma, tak nie ma.

Poza tym wstrzymajcie się ocenami, bo przed nami druga połowa, i nie wiadomo co ten typ jeszcze odwali.

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:17

@Oldgunner3 napisał: "Powinien to skończyć,a nie gleba.Trochę biedny jest w tym wykończeniu."
No ale to że karnego szukał z wykończeniem nie ma nic wspólnego. Już strzelał bramki z tamtej pozycji, uznał że tu znajdzie łatwego karnego i znalazł.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:17

@Furgunn: @Placio: jak Sterling nam padał tak w naszej 16tce jeszcze za czasów reprezentowania błękitnego trykotu to też tak pisaliście xD?

Gunner000 komentarzy: 7204.05.2024, 14:17

No ale cieszmy się z tego karnego, bo kto wie czy później nasza skuteczność nie będzie wyglądać podobnie

Frytek komentarzy: 320304.05.2024, 14:17

Ja nie gwizdałbym takich karnych. Tym bardziej w dobie VAR. Ale skoro sędziowie odgwizdali karnego np. Eliottowi za identyczną sytuację to niestety a stery dla nas muszą być konsekwentni. Sami sobie narzucają gwizdanie za takie wymuszone kontakty więc ja tę decyzję przyjmuję. Konsekwencja jest kluczowa.

M4rcin komentarzy: 174204.05.2024, 14:17

Karny jest jak sędzia gwiźnie. Zamykam temat

XandeR komentarzy: 990804.05.2024, 14:16

Ale nurek xD Jeszcze zanim wyszedl sam na sam wiedzial ze sie przewroci. Kai probuje tego w kazdym meczu, pozostalosci z CFC

Furgunn komentarzy: 961504.05.2024, 14:16

Karny to karny, panowie strażnicy moralności. Jest 1:0? Jest

sWinny komentarzy: 798604.05.2024, 14:16

Kai wykorzystaj te sytuacje i tu wychodzi jego doświadczenie. To jest karny i tyle w temacie. Bramkarz mógł trafić w piłkę albo nie trafiać Kaia. Imo karny 100%

executer1 komentarzy: 281004.05.2024, 14:16

Co by nie mówić prowadzenie zasłużone ale traciliśmy już nie raz punkty jak miażdżyliśmy rywala ale nie potrafiliśmy nic strzelić. Nie ważne jak ważne żeby to wygrać

Marzag komentarzy: 41826 newsów: 104.05.2024, 14:16

@pLYTEK napisał: "To nie jest karny
Podobna sytuacja do Saka/Nojer"

Tam Saka szukał Neuera wyciągając nogę w bok, a tu po prostu Havertz nie próbował przeskakiwać bramkarza.

Gunner27 komentarzy: 54404.05.2024, 14:16

I tak to jest. Jak powinniśmy dostać karnego bo jest oczywisty faul w polu karnym to nie dostajemy a teraz sytuacja się odwróciła

Placio komentarzy: 259704.05.2024, 14:15

Chłop wywalczył karnego a wy sie zes*aliście zamiast pochwalić. Typical kanonierzy.com

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 304.05.2024, 14:15

Karny jest. Jest..Lepszej okazji nie będzie. Dwie setki stworzone przez Niemca. Tyle w temacie.

minio7 komentarzy: 300704.05.2024, 14:15

Ten karny to chyba rekompensata za brak czerwonej w każdym innym wypadku czuję obrzydzenie myśląc o takim objęciu prowadzenia

Gunner000 komentarzy: 7204.05.2024, 14:15