Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aguero10 komentarzy: 861201.05.2024, 21:11

No tak nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia . Miał być to Jesus ale nie wypaliło i Arteta dobrze o tym wie . Problem u nas jest ławka z której po wejściu do pierwszej 11 nic nie dają . Tylko zastanawia mnie jedno czemu tak mało Arteta rotuje składem ? Czy ESR albo Vieira są tak słabi że nawet nie dostają po 20 minut żeby być w rytmie meczowym ? Nawet ten Nelson w miejsce Saki który jest zajechany sezonem .

kubus766 komentarzy: 36101.05.2024, 21:08

Witam ma ktoś transmisję z meczu Borussia-PSG Po polsku komentator ???

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 21:07

@Garfield_pl: Rashford gra głównie na lewym skrzydle, a tam mamy chyba jednak dobrą sytuację. Trzeba klasycznego napastnika

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 21:03

@Garfield_pl: jeśli odejdzie Nelson, Nketiah to nie sądzę że aż taką rewolucję przeprowadzi Arteta w ataku
Trochę to bez sensu by aż tyle elementów wymieniać. Ok ci dwaj nie byli aż tak znaczącymi zawodnikami, ale chyba nie aż tak ostro wymieniać będą.

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 21:02

@Paul77 napisał: "tu nie trzeba kogoś , kto się będzie odbudować. Potrzeba kogoś, kto podniesie poziom wyżej ten zespół."
Sam nie wiem, czy chciałbym Rashforda, bo trochę mi jego zachowanie nie pasuje( być może po prostu muły tak działają na niego na tym etapie) , ale z drugiej strony ciekaw jestem co by z niego zrobił Mikel, skoro z "najgorszego transferu zeszłego letniego okienka", zrobił takiego grajka z Havertza;)

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 20:59

@Szogun: tu nie trzeba kogoś , kto się będzie odbudować. Potrzeba kogoś, kto podniesie poziom wyżej ten zespół.

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 20:59

Dobra, niech BVB klepie ten śmieszny klubik z Paryża;) a nawet niech wygra LM :)

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 20:58

@Paul77 napisał: "Zdrowy Jesus jest ważnym elementem w składzie, ale już w City okazało się że nie jest kluczowy.
Nie ta półka i nie jest zawodnikiem który pociągnie zespół do zwycięstwa.
Fajnie uzupełnienie składu, dający głębokość i pole manewru. Co jest istotne w walce o najwyższe cele. Ale musi być w Arsenalu ktoś jak nie dawno Auba, że podasz mu piłkę i zrobi coś takiego z pika że w tabeli będą trzy punkty."

Generalnie to jeśli go nie sprzedamy, to moim zdaniem i tak opuści początek sezonu prawdopodobnie, bo jeśli zdecydują w klubie , że trzeba powtórzyć operacje i wyleczyć kolano, to trochę mu zajmie powrót do zdrowia. Lubię gościa, chciałbym żeby się wyleczył i został, niekoniecznie jako zawodnik podstawy, ale jak wpadnie dobra oferta, to trzeba zaakceptować, jeśli ma to być kolejny krok w ewolucji drużyny. Z każdym kolejnym okienkiem będzie więcej takich rozkmin, że ktoś wartościowy będzie odchodził, ale tym razem nie dlatego, że musimy sprzedawać, czy idzie do klubu z lepszą perspektywą, a zwyczajnie dlatego, że będziemy chcieli uzupełniać skład lepszymi piłkarzami.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 20:58

pewnien czas

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 20:57

@Paul77: Jeśli by się odbudował bo talent niewątpliwie ma. Ciągnął przez pewien sam ten wózek.

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 20:55

@Szogun: już widże Rashforda w Arsenalu... To by była porażka dopiero.

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 301.05.2024, 20:48

EXCLUSIVE:

#Arsenal looking to sell Gabriel Jesus in the summer.

#AFC want to sign new centre forward who can press & bring others into play.

Mikel Arteta believes he can turn @MarcusRashford into a elite striker

Multiple reports

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 20:16

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 20:01

@Arsenal2004:

Ja już mam cygaro i 18 letnia whisky mam nadzieję ,że nie będę musiał czekac kolejny rok.

Dominik11 komentarzy: 2046101.05.2024, 19:50

Jesus jeden z moich ulubionych piłkarzy, to jak drybluje, gra na małej przestrzeni jest super. Ale koleś jest bez formy w tym sezonie, i jak sam mówi ze cały czas gra z bólem. Nie usprawiedliwiam go bo sam chce topowej 9, ale to jest świetny zawodnik.

Tyle że bez formy i gra z bólem i mamy to co mamy.

Inna sprawa to że nigdy to nie był typowa 9 tak samo jak Giroud.

A i ogólnie w tym sezonie nasza ofensywa jest średnia owszem do Dubaju jest super ale wcześniej było średnio.

Oczywiście jak się pojawi bardzo dobra oferta to można go sprzedać, ale nie za paczkę gruszek bo w przyszłym sezonie może dać nam bardzo dużo.

Arsenal2004 komentarzy: 413401.05.2024, 19:36

Powiem wam, że jak by się udało to mistrzostwo Arsenalowi zdobyć, to bym się chyba zesrał ze szczęścia xd

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 19:35

@pablofan:

faul na Jesusie faktycznie o tym zapomnialem, a z Luton juz slabo pamietam.

Cartman_KG komentarzy: 370201.05.2024, 19:05

@M4rcin: xD

pablofan komentarzy: 261301.05.2024, 18:55

@Barney: dodałbym jeszcze faul na jesusie w meczu z Chelsea 2:2 oraz niepodyktowany karny na Gabrielu, którego w powietrzu szarpano za koszulkę odciągając go od piłki w meczu z Luton (3:4)

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 18:45

@Damper:

tak Kai mogl dostac czerwo ,ale w meczu z Newcastle to na nasza niekorzysc byly z 4 decyzje nie 1.

Nawet jak nie ogladasz Cit to jest glosno o kontrowersjach po meczu.
Teraz ich uratowali z CFC jak byla ewidentna reka,

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 18:29

@Barney napisał: "To z grubsza pewnie cos pominalem, wymien mi tyle sytuacji gdzie walili Manchester City."

Nie oglądałem od deski do deski każdego meczu City, natomiast trudno mi uwierzyć, że nie była podjęta na ich niekorzyść żadna decyzja sędziowska. Gdybym kibicował City może prowadziłbym takie kalendarium. Tyle, że my jako kibice swojego zespołu pamiętamy głównie o decyzjach podjętych na naszą niekorzyść, natomiast dyskusyjna decyzja która nam sprzyja traktowana jest jako normalność i jest zapominana. Przykład? Wejście Havertza w meczu z Newcastle, gdzie niejeden sędzia mógł pokazać za to czerwoną kartkę.

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 18:19

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 18:18

@Damper:

8 kolejka Kovacic dostaje żółtą zamiast czerwnoej kartki, 7 minut pozniej Kovacic znow fauluje i nie dostaje w ogole kartki gdzie to ewidentna żolta kartka. 2 skandaliczne bledzy Michaela Oliviera. MEcz z City

9 kolejka West Ham-Arsenal 3-1 pierwszy gol dla West Hamu nie powienien byc uznany nawet mowili na Viaplay ,ale nie ma Varu w tej rundzie Pucharu Ligi

11 kolejka Newcastle-Arsenal 0-1 kazdy wie jak bylo

16 kolejka ewidentny karny na Jesusie za taki sam Crystal P dostalo karny w tej samej kolejce. Reka Casha w polu karnym Aston -Arsenal 1-0

19 kolejka Arsenal-West Ham 0-2, pilka wychodzi za boisko widac to na powtorce ,ale sedzia uznaje gola.

34 kolejka Arsenal-Chelsea 5-0 , w 8 minucie meczu Tomiyasu faulowany przez Jacksona

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 18:04

@Barney napisał: "Zobaczcie mecze City ich sędzia ile razy wyrolował w tym sezonie no nie pamiętam wielu sytuacji nas i lfc częściej dymali"

Sędziowie nas dymali? Nie przesadzajmy. Mecz z Newcastle na pewno położył nam sędzia. Z drugiej strony np. w meczu z United na Emirates gol dla United w końcówce szczęśliwie dla nas nie został uznany- tam ten spalony to była kwesta milimetrów i wyrysowania linii. Gdyby to puścili i uznali gola nie wygralibyśmy tego meczu. Była nieuznana bramka Havertza w meczu wyjazdowym z AV, no ale tam rzeczywiście ta ręka była. Tych sytuacji przeciwko nam wcale tak dużo nie było. Jeśli traciliśmy punkty, to przede wszystkim była to nasza wina a nie decyzji sędziowskich.

M4rcin komentarzy: 174201.05.2024, 17:52

@Cartman_KG napisał: "Piłkarz nie może być kontuzjogenny tylko podatny na kontuzje."
No nie wiem, imo kiedyś cały skład stoke był kontuzjogenny xD

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 17:50

Barney komentarzy: 2142401.05.2024, 17:49

@Theo44:

Oczywiście ,że możemy bo wiem mi Saka zamiast grać co 3dni odpocznie parę razy i w mniej męczy zrobi więcej goli i asyst niż teraz. SN z topu zrobi mega różnice i nowy pomocnik.

My przegraliśmy sezon ławka i jak zwykle z sędziami moim zdaniem.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 17:39

@Cartman_KG: Dobrze wiedzieć!

Cartman_KG komentarzy: 370201.05.2024, 17:38

@Nicsienieda napisał: "kontuzjogenność"
Piłkarz nie może być kontuzjogenny tylko podatny na kontuzje. Bł nawet parę lat temu o tym artykuł B-)

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 17:27

@Damper: pierw trzeba dać znać że do opchniecia jest Vieira, bo niczym trafił do Arsenalu, Atletico interesowało się nim.
To nie jest zawodnik na Arsenal, za wolny, za słaby fizycznie, bez skila....

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 17:24

Jesusa kupiliśmy my za 50 mln. Od tego czasu tylko potwierdziły się jego kontuzjogenność, nieumiejętność wykończenia i został odsunięty od pierwszego składu. Wątpię, że dostaniemy za niego więcej, a nawet tyle samo co sami wydaliśmy.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 17:20

@Paul77: Nie rozumiem sytuacji z Vierą i ESR, czemu nie grają. Chyba profil zawodnika przestał podobać się Artecie, prawie samych fizoli wystawia.

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 17:03

@Paul77 napisał: "kilka hiszpańskich klubów by dało podobną cenę za Vieire co był kupiony do Arsenalu."

Niby których? Przecież poza ścisłą topką te kluby są biedne jak mysz kościelna. Wystarczy prześledzić ruchy transferowe tych zespołów- wypożyczenia, wolne transfery i zakupy do maks 10-15 mln. Taki Tierney od razu byłby sprzedany do Sociedad, gdyby mieli odpowiednie pieniądze.

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 16:53

@Nicsienieda: ale Smith Rowe byś za drobne sprzedał?kilka hiszpańskich klubów by dało podobną cenę za Vieire co był kupiony do Arsenalu.

Chlopek komentarzy: 3751 newsów: 101.05.2024, 16:49

W jej wysokość premier league była statystyka:
"Najlepiej punktujący w meczach z Big 6"
1. Arsenal 2. Aston Villa 3. Wolverhampton 4. West Ham

Man City ma słaby bilans przeciwko KFC (6Z/3R/6P) i Wolvs (7Z/1R/3P) od kiedy Pep jest trenerem. Najlepszy bilans przeciwko nam i WHU.

To daje nadzieję!

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 16:01

@Theo44 napisał: "My w 2024 roku rozegralismy jedna slaba polowe…2ga z Villa.. i mozemy nie wygrac mistrza. Oczywiscie wierze ze bedzie inaczej, ale czy moznemy byc jeszcse lepsi w przyszlym sezonie?"

Myślę, że jak najbardziej możemy być lepsi, mamy jeszcze marginesy do poprawy. Można popatrzeć choćby na pierwszą część sezonu, gdzie mieliśmy pewne problemy z tempem i płynnością w grze, oraz kreowaniem odpowiedniej liczby sytuacji z gry. Kadra nie była jeszcze gotowa na wszystko- (problemy na lewej obronie, gdzie po kontuzji Timbera nie było pewniaka do gry, proces adaptacyjny i nieoptymalne wykorzystywanie Havertza, brak odpowiedniego partnera dla Rice'a przez kontuzję Parteya itd.). Spójrzmy choćby na mecz wyjazdowy z Fulham- wychodzimy z Nketiahem w ataku i Havertzem na 8- w efekcie gramy najgorszy mecz w sezonie, nie kreujemy zagrożenia i przegrywamy spotkanie. Letnie okienko transferowe będzie niezwykle istotne i pozwoli nam jeszcze uzupełnić braki, z których największym jest wg mnie brak światowej klasy partnera dla Rice'a. Oprócz tego z pewnością sięgniemy po jakiegoś topowego zawodnika do ofensywy. Arsenal i tak wykonał w tym sezonie duży postęp. W poprzednich rozgrywkach, mimo, że przez większość sezonu graliśmy porywająco to jednak jak przychodziło do tej kluczowej fazy, czy meczów z City to było widać, że ta drużyna nie jest jeszcze gotowa, że sporo brakuje. Obecnie ten dystans dzielący nas z City został już na tyle zmniejszony, że idziemy praktycznie równym krokiem, a jak dochodzi do bezpośrednich starć to wytrzymujemy ciśnienie, nie pękamy i dajemy radę. Ta drużyna naprawdę okrzepła i dojrzała. Jesteśmy gotowi mentalnie. Ugruntowaliśmy swoją pozycję jako TOP-2 zespołu w lidze. City to w dalszym ciągu maszyna, ale nie są niezniszczalni. Przy życiu trzyma ich chęć pobicia rekordu 4 mistrzostw z rzędu, czego nikt wcześniej w Premier League nie dokonał. Ale i u nich może przyjść w końcu zmęczenie materiału- nad takimi nazwiskami jak De Bruyne, Walker czy Silva wisi znak zapytania jeśli chodzi o przyszłość a to były kluczowe postaci w tym całym zwycięskim cyklu ekipy Guardioli. Nawet Bayern w Bundeslidze dopadła w końcu słabość- najpierw cudem obronili mistrzostwo wyrywając je BVB, teraz ustąpili pola Bayerowi. My po prostu musimy cały czas robić swoje i być gotowi na wykorzystanie słabości rywala. Patrząc na to co dzieje się w takich klubach jak Chelsea, czy United i zmierzch ery Kloppa, Salaha i van Dijka w Liverpoolu to my w najbliższych sezonach cały czas powinniśmy być podłączeni do gry o tytuł mistrzowski.

havoc komentarzy: 1972 newsów: 401.05.2024, 15:46

@Er4s: Ta Forest i Everton, ktorym odejmuja punkty za FFP przyjda i lekka reka wyloza £30-40 milionow za Edka.

NaliniAFC komentarzy: 100401.05.2024, 14:59

@Theo44: chyba 2023 też się wlicza do mistrzostwa a mecze z Fulham, West Hamem i Villą też się w to wliczają.

Gunner000 komentarzy: 7201.05.2024, 14:58

Myślę, że to grudniowy spadek formy mógł być kluczowy, prawda że ten mecz z Villa na Emirates nam się kompletnie nie udał, ale takie mecze się po prostu kiedyś zdarzają, a w grudniu nie kleiła się gra, i porazka z whu i fulham mogą nam zawalić tytuł, gdyby tam były chociaż remisy...

Theo44 komentarzy: 434401.05.2024, 14:52

Er4s komentarzy: 338601.05.2024, 14:03

Jesusa za 50m i do góry bym się nie zastanawiał.
Bardzo duża tygodniówka, słabe cyfry, bogactwo na jego pozycjach zwłaszcza po zakupie nowego ŚN plus takie sobie zdrowie.

Er4s komentarzy: 338601.05.2024, 14:01

@Nicsienieda:
Ja się wcale nie zdziwię jak po Nketiaha przyjdzie z ofertą jakiś Everton czy Forest właśnie rzędu 30-40 mln.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 14:00

Swoją drogą dla mnie Jesus to jedyna postać w składzie, która wprowadza chaos. Coś jak Doku w City. Na niektóre mecze z ławki będzie przydatny. Duża tygodniówka na rezerwowego, z drugiej strony nie dostaniemy za niego zbyt wiele po słabym sezonie. Pierwszy mecz z Bayernem nam wyratował.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 13:44

@FlameDood napisał: "30 mln to my chcemy za Nketiaha"
Chcemy a dostaniemy to co innego. Nketiah pójdzie za 20, i tylko bo jest Anglikiem. Co innego sprzedawać jak jest popyt, co innego jak każdy wie, że miejsce robimy w składzie.

FlameDood komentarzy: 166001.05.2024, 13:38

@Nicsienieda: 30 mln to my chcemy za Nketiaha dostać i za tyle samo by miał Jesus odejść?

FlameDood komentarzy: 166001.05.2024, 13:37

@Nicsienieda napisał: "Nie ma żadnych szans. Bliżej 30 mln za niego dostaniemy."
No już nie róbmy z siebie frajerów. Wiadomo, że taki transfermarkt nie jest do końca wyznacznikiem cen ale jest wyceniany na 70mln. Ma 27 lat więc to jest jeszcze bardzo dobry wiek, ogromne doświadczenie.

Nicsienieda komentarzy: 823 newsów: 101.05.2024, 13:34

@FlameDood napisał: "Gdyby był ktoś skłonny dać za niego 60/70 mln to trzeba się mocno nad jego sprzedażą zastanowić."
Nie ma żadnych szans. Bliżej 30 mln za niego dostaniemy.

FlameDood komentarzy: 166001.05.2024, 13:30

@ZielonyLisc napisał: "Arsenal jest gotowy aby tego lata wysłuchać ofert za Gabriela Jesusa.