Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ashmadia komentarzy: 184501.05.2024, 12:49

@Rafson95 napisał: "Thierry Henry, Patrick Vieira, Dennis Bergkamp"
Króciutko ;)

dan komentarzy: 68201.05.2024, 12:44

@miki9971: czemu nie przedłużą ?

miki9971 komentarzy: 6811 newsów: 201.05.2024, 12:16

W ogóle, Chiesa nie przedłuży umowy z Juventusem... Oj widziałbym go u Nas. Świetny grajek.

miki9971 komentarzy: 6811 newsów: 201.05.2024, 12:15

@johnnycage1909: Gianfranco Zola

Rafson95 komentarzy: 1060701.05.2024, 12:12

@johnnycage1909: Thierry Henry, Patrick Vieira, Dennis Bergkamp

johnnycage1909 komentarzy: 111201.05.2024, 12:11

@ArsenalChampion: pokaz mi 3 zawodnikow z serie a, którzy naprawdę zaznaczyli swoją obecność w Anglii

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 12:10

@Olczyck: prędzej niż Jesusa sprzedał bym Zinchenko, chłop jakoś średnio się odnajduje w obecnym sezonie, a już nie chcę się wypowiadać jeśli chodzi o obrone w jego wykonaniu.

Olczyck komentarzy: 113401.05.2024, 12:07

@Paul77: też tak myślę no może jeszcze dal bym mu szanse i jakieś wypożyczenie na rok i później by się zobaczyło arteta chciał swojego bernardo silve na ten moment nic na to nie wskazuje

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 12:05

Jesus w porównaniu do Trossarda zagra spokojnie na prawej i lewej stronie, a to spory atut.
Lepiej kupić dwóch bardzo dobrych zawodników niż czterech średnich.
Dwa mocne transfery, a w kolejnym sezonie wymiana kolejnych elementów układanki.

miki9971 komentarzy: 6811 newsów: 201.05.2024, 12:00

@sWinny napisał: "To były spore gwiazdy swoich zespołów. Ile z tego wypaliło?"

W sumie zapomniałeś dodać do listy też Pogbę.

miki9971 komentarzy: 6811 newsów: 201.05.2024, 11:59

Maguire.

ZielonyLisc komentarzy: 2032101.05.2024, 11:57

Jesusa bym zostawił jako zmiennika, a dokupił jakiegoś kocura

ZielonyLisc komentarzy: 2032101.05.2024, 11:56

Arsenal jest gotowy aby tego lata wysłuchać ofert za Gabriela Jesusa.

The Athletic

miki9971 komentarzy: 6811 newsów: 201.05.2024, 11:56

Arsenal wysłucha ofert za Jesusa - Athletic
Nketiah może opuścić Arsenal - Romano.

Ależ ta majówka się zaczyna!

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 11:54

Cześć chce sprzedać Smith Rowe, a ja prędzej bym sprzedał Vieire, chłop nie nadaje się do tej ligi. Brakuje mi szybkości i fizyczności.
Do tego Nketiah, Tavares, Lokonga, Nelson i Ramsdale i juz trochę funtów jest.

1886gunner1886 komentarzy: 160501.05.2024, 11:52

@sWinny:
Casemiro w momencie odejścia już miewał spadki formy
Di Maria ok gwiazdą był ale liga go przerosła
Hojlund(74 mln euro to chyba gwiazda) - jak można rezerwowego napastnika Atalanty nazywać gwiazdą?
Mount- gwiazdą nigdy nie był co najwyżej miał aspirację na przyszłosć
Onana - zagrał dobry sezon LM gdzie też puszczał mase baboli
Antony(95 mln) - Antony gwiazdą? XD
Marinez( kontuzja, cieżko ocenić) - ok ale też nie był gwiazdą w Ajaxie co najwyżej solidnym stoperem
Eriksen - względy zdrowtone
Sancho - zgoda
Varane - zgoda
Ronaldo (nawet on się nie odnalazł) - marketngowo gwiazda
Van derawbeek(40 mln więc też nie mało) - średnia, nigdy nie był gwiazdą i nie zapowiadał się na nia
Harry maguire(prawie 90 mln euro XD )
Bissaka (55 mln) - typowy średniak
Bruno spoko transfer - TOP
Jak widzisz większość ich transferów to mocno przepłaceni zawodnicy, którzy raczej nie bywali gwiazdami w swoich zespołach

Mastec30 komentarzy: 698201.05.2024, 11:29

@Damper napisał: "tylko w takiej sytuacji należy się zastanowić nad rolą Jesusa w kadrze i jego pozycjonowaniem. Gość jest drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem w zespole, więc nie można udawać, że on nie istnieje."

No i dlatego The Atlethic pisze że rozważymy oferty za Jesusa w tym oknie. Według mnie Jesus, Nketiah i Nelson powinni częściowo sfinansować ( bo wiadomo, ze nie 1 do 1) nowego napastnika, pomocnika i najlepiej skrzydłowego. Nawet po powrocie Timbera odpuściłbym sobie transfery do obrony. Tych trzech na te pozycję potrzebujemy

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 11:07

@Mastec30: No dobrze @Mastec30 napisał: "@Damper napisał: "Czyli Jesusa w ogóle nie liczymy jako 9. A jest jeszcze Trossard, gdzie wielu mówiło, że z Trossardem na 9 graliśmy w tamtym sezonie swój najlepszy futbol."

A chcesz liczyć gościa, na którym nie można polegać bo albo kontuzja albo w decydującym momencie marnuje setkę? Już przestało go bronić to ile nam daje w grze bo Havertz też nam to daje i dla odmiany dokłada jakieś bramki. A Trossard to nie jest moim zdaniem docelowa opcja na 9 tylko jedna z opcji faktycznych/ewentualnie ze względu na urazy. Przy obecnej formie Martinelligo Trossard powinien być po prostu LS. Dlatego myślę, że powinniśmy w lecie sprowadzić napastnika bo poza Havertzem jedyne opcje jakie mamy to te awaryjne (Trossard) albo niewystarczająco dobre ( Jesus)"

No dobrze, tylko w takiej sytuacji należy się zastanowić nad rolą Jesusa w kadrze i jego pozycjonowaniem. Gość jest drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem w zespole, więc nie można udawać, że on nie istnieje. A dochodzimy do sytuacji, gdzie Jesus okazuje się być opcją niewystarczającą jako rezerwowa 9, a oprócz tego ciągle się mówi, że potrzebujemy kupić opcję rezerwową za Sakę. Więc rodzi się pytanie co z tym Jesusem- jeśli nie jest opcją do gry to należałoby go sprzedać, tylko tu pojawia się zasadnicza kwestia- komu, za ile i czy taki transfer jest w ogóle możliwy do zrealizowania.

Mastec30 komentarzy: 698201.05.2024, 10:59

@Paul77: No Isak, Zubimendi i odtwarzamy trio z Sociedad z Odegaardem :D chociaż tam Zubi chyba dopiero wchodził do składu

wookee komentarzy: 2201.05.2024, 10:58

Gdyby ktoś nie miał okazji obejrzeć, na Viaplay jest świetny półtoragodzinny dokument o drużynie George'a Grahama pt. "89". Wczoraj obejrzałem i fantastycznie wprowadza w klimat walki o mistrzostwo!:D
Trochę nie moje Arsenalowe czasy bo jestem z rocznika 1989 właśnie. Warto obejrzeć, szczególnie przed końcówką aktualnego sezonu!! COYG! ;)

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 10:56

Napastnik- Isak/Osimhen/ Gimenez i ktoś do środka pomocy pokroju Daglaz Luiz/Zubimendi/Guimaraez i naprawdę Arsenal ma mega mocny skład. Timber wróci spokojnie ogarnie lewa obronę.

Mastec30 komentarzy: 698201.05.2024, 10:54

@Garfield_pl napisał: "A pamiętacie jak jeden użytkownik domagał się Richarlisona xD ależ byłby to strzał w stopę, tak samo jak Abraham;)"

To się aż tak źle nie zestarzało bo Richarlison u Ange gra już dużo lepiej i jakies tam liczby dokłada. U nas przy dobrym trenerze i systemie mógłby pokazać jeszcze więcej a Jesus który został sprowadzony wtedy wcale się aż tak mocno nie obronił. Też sezon ma wręcz słaby. Tak czy siak nam i tak potrzebny jest ktoś jeszcze lepszy niż Richarlison czy Jesus

Mastec30 komentarzy: 698201.05.2024, 10:50

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 10:39

@ArsenalChampion napisał: "Ja oglądam mecze Napoli juz od dawna i dla mnie Osimhen to jest napastnik kompletny, on ma wszystkie cechy, których oczekuje sie od napastnika, jest szybki,silny fizycznie, strzeku gola z kazdej pozycji. Kogos takiego w Arsenalu brakuje"

Zgadzam się, że Osimhen to bardzo dobry zawodnik i byłby realnym wzmocnieniem, natomiast trudno mi sobie wyobrazić, że licytujemy się z PSG o to kto da wyższą tygodniówkę, gdzie już sama kwota transferu przekracza sumę jaką zapłaciliśmy za Rice'a.

Arsenal2004 komentarzy: 413401.05.2024, 10:30

Teraz fajnie by było jak by tottki wygrały swój mecz z Chelsea żeby miały szanse na lige mistrzów i żeby wciąż mieli o co grać z City.

matikanonier komentarzy: 211301.05.2024, 10:28

@wajktor1998 napisał: "Z tego co wiem jest Football Pub na Roosvelta i tam jest taki typowo kibicowski pub z meczami, ale czy akurat nasz z Bournemouth bedzie to ciezko powiedziec"
Dzięki za info. Trzeba się jakoś dowiedzieć jaki tam mają plan na sobotę. Najgorsze że o 15 gra ŁKS

Bruno spoko transfer

To były spore gwiazdy swoich zespołów. Ile z tego wypaliło?

ArsenalChampion komentarzy: 838301.05.2024, 10:07

@pablofan napisał: ": trzyma poziom?? Jak ten obecny jest wyznacznikiem, to się zgadzam. Jeśli masz na myśli zeszłoroczny, który w jego karierze można jak na razie potraktować jako anomalie, to się nie zgadzam. VO to nie jest napastnik na topowe kluby.
Jak go kupi PS, to ok, jakieś liczby będzie robił. Przykład Icardi. Wymagająco nie będzie.
Natomiast jeśli ktoś pisze o tym, że w Arsenalu jest potrzebny napastnik kozak, który zrobi gola z niczego lub chociaż sam na niego zapracuje, to VO zdecydowanie NIE jest takim typem napadziora i naprawdę nie wiem skąd takie opinie ;o
Obecnie panują takie chore i przede wszystkim wygórowane oczekiwania za Zawodników, że po prostu trzeba szukać nieoczywistych graczy. Sesko takim jest, mądrze się rusza, potrafi grać zespołowo i ma dobre warunki fizyczne, a co najważniejsze, nie kosztuje 130 milionów. Nie dziwię się, że MA chce sobie wychować zawodnika o cechach, których on szuka niż kupić jednosezonowe objawienie. Sesko będzie dobra opcja, a o Osimhena jak ktoś się będzie starał to tylko desperaci w postaci P$G lub Chelsea."

jaka anomalie? i jednosezonowiec? Osimhen od 3 sezonów trzyma poziom i strzela po koło 20 bramek na sezon. W tym sezonie całe Napoli obnizyło poziom, kazdy zawodnik gra duzo gorzej, a Osimhen mimo ze przez kontuzje rozegrał duzo mniej minut niz w poprzednim sezonie, to i tak cały czas strzela i wykrecił dobre cyferki jak na to ile zagrał minut.
Jak Osimhen to nie jest pilkarz na topowe kluby? to jaki napastnik jest na topowe kluby? Chce go PSG? Jeden z najlepszych klubów, który jest obecnie w czwórce najlepszych klubów w Europie, bedzie grał dzisiaj o finał, to desperaci?

1886gunner1886 komentarzy: 160501.05.2024, 10:02

@sWinny: ale kogo z ich ostatnich transferów można określić mianem gwiazdy? Ostatnie osoby które faktycznie były gwiazdami w swoich klubach to Sancho i Varane

sWinny komentarzy: 798601.05.2024, 09:52

Spójrzmy na transfery United. Przez ostatnie lata kupowali masę gwiazd za gigantyczne pieniądze. Ile z nich wypaliło? Żadna? Jedna? Dwie? (Bruno + ???)

Także to jest „mało ważne” kogo ściągnie Mikel. Ważne ile z niego wyciągnie ( patrz Kai)

wajktor1998 komentarzy: 141501.05.2024, 09:52

@matikanonier: Tez od paru spotkan staram sie coś znaleźć, tydzien temu dostalem info ze derby beda lecialy w Pubie w Sercu Lodzi, ale jednak nie bylo tam meczu. Z tego co wiem jest Football Pub na Roosvelta i tam jest taki typowo kibicowski pub z meczami, ale czy akurat nasz z Bournemouth bedzie to ciezko powiedziec

pablofan komentarzy: 261301.05.2024, 09:51

@nt2b: zgadzam się. Z tym, że do priorytetu na DP dodałbym jeszcze LO, a następnie kogoś za Sake. jak ME pójdą po myśli Anglii, to mamy wyautowanego Rice’a jak i Sake conajmniej do końca września jak nie dłużej. Nawet Ronaldo trochę czasu potrzebował by się zregenerować po turniejach międzynarodowych :/ no i jeszcze saliba… zależy czy będzie grał wszystko od dech do dechy na ME xo

nt2b komentarzy: 304 newsów: 401.05.2024, 09:38

W sumie też chciałbym napastnika, ale jakby na to spojrzeć realnie, to jeżeli nie zdobędziemy mistrzostwa to nie przez brak napastnika, tylko raczej przez kontuzję Parteya, z którym nasza gra wygląda dużo lepiej i kontuzje Tomiyasu/Timbera albo przez zajechanego do granic możliwości Sakę.
Więc o ile serce liczy na jakiegoś strikera do którego, którego będzie nam zazdrościł cały świat, to chyba jednak zmiennik 1:1 za Parteya i ktoś na poziomie zbliżonym do Saki powinien być priorytetem.

matikanonier komentarzy: 211301.05.2024, 09:12

Czy w Łodzi będzie można obejrzeć nasz sobotni mecz w jakimś lokalu lub coś w tym stylu? Może ktoś się orientuje?

sidtsw komentarzy: 334601.05.2024, 09:11

Jesus fajny do rotacji i na 9 i na skrzydła, mniej grania to i kolana wytrzymają :-)

Be4Again komentarzy: 379501.05.2024, 09:08

@Garfield_pl: Świetna wiadomość! Sprzedać póki możemy jeszcze odzyskać zainwestowane w niego środki. GJ+Eddie+ESR to spokojnie jakieś 120mln. W tej kwocie jesteśmy w stanie kupić Sesko/Zirkzee/Gyokeresa i do tego Zubimendiego lub Nevesa z Benfiki. Jak Edu dobrze ponegocjuje to zostanie jeszcze kilkanaście mln na jakiegoś wonder kida a’la Martinelli z Brazyli do rotacji dla Saki. Do tego sprzedaż Tierneya i Tavaresa za jakieś 25 mln i kupno Nouriego z Wolves i możemy wchodzić w nowy sezon. Zatrzymanie Thomasa na kolejne 24 mce może też by nie było złym pomysłem?

Paul77 komentarzy: 1018501.05.2024, 09:03

Jesus raczej powinien zostać, a być backup dla Saki który jest bardzo mocno eksploatowany.

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 08:59

@Damper napisał: "Ależ to byłby transfer. Aż mam ciarki jak pomyślę o pomocy Rice, Guimaraes, Odegaard."
Na ławce Partey i Jorghinio na przyszły sezon do tego, a wzmacniamy skrzydło , napastnik i środkowy lub lewy obrońca też by się przydał. Generalnie ewolucja drużyny idzie szybko i tak jak pisałem że Jesus i Zina długo nie będą w klubie być może, to już newsy, że nawet tego lata przy dobrej ofercie mogą odejść, dają pozytywne nastawienie, że wtedy mamy plan na jeszcze lepszych zawodników do podstawy i na rezerwę :)

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 08:44

@Garfield_pl napisał: "to raise funds to sign Bruno Guimarães from Newcastle this summer."

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 08:42

Last season, Mikel Arteta said that Gabriel Jesus “changed our world”.

But Arsenal’s world may be changing again.

With Jesus struggling for form and fitness, #AFC are ready to listen to offers for the 27-year-old in the summer.

@TheAthleticFC

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 08:37

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 08:35

Arsenal are willing to listen to offers for Reiss Nelson, Emile Smith Rowe and Eddie Nketiah in order to raise funds to sign Bruno Guimarães from Newcastle this summer.

[via @footyinsider247].

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 08:30

@Mastec30 napisał: "Jak chcemy być lepsi to naszą jedyną dobra 9tkq nie może być tylko Havertz. Musimy mieć kogoś jeszcze"

Mastec30 komentarzy: 698201.05.2024, 08:21

@Damper: no Havertz musiałby wtedy wymyślić się trochę na nowo. To będzie dla niego wyzwanie ale takie już jest życie. Jak chcemy być lepsi to naszą jedyną dobra 9tkq nie może być tylko Havertz. Musimy mieć kogoś jeszcze

Damper komentarzy: 296201.05.2024, 08:07

Rozumiem, że po przyjściu tej mitycznej 9, która jak rozumiem ma strzelać gole z niczego i wygrywać mecze kiedy drużynie nie idzie to głównym miejscem dla Havertza ma się stać ławka rezerwowych?

sidtsw komentarzy: 334601.05.2024, 08:03

jak to mowił papcio Wenger : " we dont buy superstars, we make them " ...

Garfield_pl komentarzy: 3091701.05.2024, 06:39

David Coote will take charge of #Arsenal’s #PL tie against Bournemouth this Saturday.

#ARSBOU

aguero10 komentarzy: 861201.05.2024, 06:24

Obiektywnie patrząc to nie ma znaczenia ile będzie kosztował dany piłkarz . 30 czy 100 mln . Jeśli będzie będzie dobra drużyna poprzedzona odpowiednią taktyka i trenerem który wyciągnie z Ciebie max umiejętności to nawet młody Sesko będzie kotem w ataku . Chodź nie twierdzę że akurat chłopak się nadaje jako nowa 9 w AFC. Prosty przykład takiego MU . Słabe zarządzanie potem nie ogarnięty trener co kończy się tym że każdy kolejny piłkarz który przychodzi cieniuje i ogólnie zespół gra kupę . Przecież jak SAF ogląda mecze to aż mu się płakać chce co te MU sobą obecnie reprezentuje . Nas to cieszy wiem xd

pablofan komentarzy: 261301.05.2024, 01:06

@ArsenalChampion: trzyma poziom?? Jak ten obecny jest wyznacznikiem, to się zgadzam. Jeśli masz na myśli zeszłoroczny, który w jego karierze można jak na razie potraktować jako anomalie, to się nie zgadzam. VO to nie jest napastnik na topowe kluby.

marcin04c komentarzy: 307830.04.2024, 23:18

Osmihen nie jest gwarancją zdobytych bramek. Jak przyjdzi to nie wygryzie Havertza. Wszyscy będą narzekać jakie to drewno. Ale gdybym miał wybierać z dwójki Isak Osmihen, zdecydowanie Isak.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30