Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 18:33

@coooyg11: W studio mówią że choroba, a Halland pewnie jeszcze wejdzie

coooyg11 komentarzy: 343128.04.2024, 18:32

A co jest z Fodenem? Jakaś kontuzja?

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 18:29

@SzamanTheGunner: to chyba jedna z lepszych naszych szans, nie mają Fodena i Hallanda;p

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 18:28

Ciekawe czy Guardiol wpakowalby to z lewej strony bramki jakby LO Forest nie był poza boiskiem

SzamanTheGunner komentarzy: 89628.04.2024, 18:28

Spokojnie mogliby utrzeć dziś nosa a przy okazji 2 punkty obywatelom. Jest to do zrobienia, mają wystarczającą jakość. Grają u siebie, KIBICOWAĆ TAM PATAŁACHY ŚPIEWAĆ, będzie dobrze zobaczycie. Tylko niech trafiają w bramę chociaż !!!

sebaarsenal komentarzy: 166928.04.2024, 18:26

To mógłby być ten z meczy, gdzie City straci punkty, ale niestety grają z Forest. Troszkę lepszy rywal wpakowałby im przynajmniej dwa gole do przerwy.

Olczyck komentarzy: 113428.04.2024, 18:26

@thegunner4life: czemu niby mają podobna sytuację jak my jeśli wygrają zaległe mecze mają pkt straty do Aston i nie zdziwię wie jak drakula wyłoży się z Brighton

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 18:22

@radzio_TRN:
Tak, zobaczymy jak to bedzie. Na razie wracamy do tego, ze trzeba wygrac kolejny mecz B-)

tom8203 komentarzy: 152428.04.2024, 18:20

Wood to tylko z głowy potrafi przymierzyć !

Craz komentarzy: 365828.04.2024, 18:20

Brać tego Danilo z forest gość ma papiery na mega granie

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 18:19

A zaraz De Bruyne z 35m zdejmie pajęczynę i będzie po meczu..
Wiadomo, że każdy walczący o tytuł w jakimś momencie miał fart, no ale kurde im już wystarczy...

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1328.04.2024, 18:19

@thegunner4life: Nas dwa razy w tym sezonie porobili, z czego u siebie nawet wygrali, więc jakaś nadzieja jest.

A Forest ciśnie...

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 18:18

Poprzeczka Forest... Matko , już mogło być 3:1... Gdyby potrafili trafić w światło.

Bartek_ komentarzy: 39328.04.2024, 18:17

@thegunner4life: Błąd, każdy szanujący się ekspert napisałby "z tego co pamiętam"

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 18:15

Fullham ostatnio pokonało u siebie City w 2005 roku. Z tego co patrzyłem.

Na spurs nie licze wcale, bo na razie wygląda, że zagrają już z nimi o zlote kalesony.

Bartek_ komentarzy: 39328.04.2024, 18:15

Czytając komentarze o Woodzie aż mi się przypomniał sezon 12/13 i Giroud

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 18:14

Gwardiol taka sama bramka jak Hojbierg dzisiaj, tylko z drugiego rogu i do bramki przeciwnika xd

@Gunner27:

City w tym sezonie słabo gra z czołówka więc kury mogą ich ugryźć , my mieliśmy sporo szczęścia w meczu jak i w 1 połowie. Powiem więcej dzisiaj Forest gra bardzo dobrze tylko Wood kaleczy ,ale jeszcze mogą strzelić póki jest tylko 0-1

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 18:13

Bukayo Saka: “[I’ll] shower, get on the bus, put the [Man City] game on & hope for the best. City are an amazing team, but they’re not perfect, no one’s perfect, they can drop points. We just need to do our job & see where it leads, obviously.” [Sky] #afc

Marcel90 komentarzy: 835828.04.2024, 18:13