Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunerxxx komentarzy: 237728.04.2024, 17:47

@DexteR_000: nie, to bardziej wyglądało na rezygnację z pierwszego pomysłu, widać na powtórkach jak podnosi głowę patrzy gdzie jest rywal i zwalnia nogę. Niestety zawahał się i tak to wyszło. Trzeba się cieszyć s 3pkt a nie szukać dziury w całym.

DexteR_000 komentarzy: 765228.04.2024, 17:44

@domino178: Różnica jest taka że w tym sezonie Rayi właśnie ta gra na ryzyku nie wychodzi...

FlameDood komentarzy: 166128.04.2024, 17:44

@mlody323323 napisał: "1 Wojtek . 2Leno .3 Fabian .4Ramsdale 5 Raya dlaczego Leno tak wysoko ? dlatego ,ze pamietam ze i nie zapomnę kogo miał przed sobą i kto bronił dostępu przed strzałami na jego bramkę Mustafi/sokratis/luiz /lichsteiner/! ! ! pamiętam ze prawie 50% sezonu Leno ratował Arsenal przed totalną kompromitacja"
Tylko to jest bardzo głupie porównanie. Gdybyś wsadził Raye do tamtego składu to byś mógł to samo o nim powiedzieć, że ratuje nam wiele meczy swoimi interwencjami, kiedy przeciwnicy ładują po kilkanaście strzałów na mecz.

I żeby nie było, że jakoś bardzo chcę wybielić Raye. Po prostu to są fakty.

notopyk komentarzy: 360528.04.2024, 17:43

@Arsenal2004: ok, dzięki :)

Garfield_pl komentarzy: 3092128.04.2024, 17:43

@notopyk napisał: "A tak w ogóle to Happy St Totteringham’s Day ;)
Fuck spurs! :D"

Dokładnie!!

A tak w ogóle to Happy St Totteringham’s Day ;)
Fuck spurs! :D

DexteR_000 komentarzy: 765228.04.2024, 17:43

Kiks Rayi nie był typu że piłka mu się wyślizgnęła z rękawic czy by w nią w ogóle nie trafił przy wykopie, to bym jakoś akceptował ale on chciał przypajacowac i przelobować bardzo ryzykownie koguta.

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:43

@notopyk: podobno chory jest

domino178 komentarzy: 250228.04.2024, 17:43

@Ashburton napisał: "Dobrze, a pamiętasz newcastle gdzie rams wybronił praktycznie dwie albo trzy setki? On nam wygrywał mecze w zeszłym sezonie. A teraz
arsenal jest mocniejszy niz rok temu.
To teraz przypomnij mi taki mecz u rayi. Podpowiem, Zero. Nie ma."

Rams w ub sezonie też popełniał błędy, które skutkowały bramkami. W tym puszczał wszystko jak leci. Prawda jest taka, że nawet Neuerowi w całej karierze nie raz i nie dwa takie cuda wychodziły. Różnią między Raya a Ramsem jest taka, że his pan potrafi grać na tak dużym ryzyku czego anglik nie robił.

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 17:42

@Elastico07 napisał: "Podtrzymuje to co napisałem na początku poprzedniego sezonu.Jezeli Arsenal wygra mistrzostwo robię dziare nawiązująca"

mam tak samo XD

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:41

@zonadlapersiego: Zgodze się że potrzebujemy topowego napastnika, ale z tym że Giroud był takim świetnym napastnikiem i że był o wiele lepszy niż Havertz teraz to sie nie zgodzę. Trzeba sobie przypomniałem ile francuz pozabierał asyst Ozilowi, jak marnował sytuację. Giroud tak naprawdę stał sie lepszym napastnikiem jak od nas odszedł.
A co do Havertza to tak na początku sezonu byłem bardzo sceptyczny co do niego, ale po nowym roku po prostu pokazuję że jest dla nas bardzo wartościowym piłkarzem ( liczby tez to pokazują).

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:41

@thegunner4life napisał: "Nie mogłem oglądać meczu. Co zrobił Raya?"

eisz komentarzy: 49028.04.2024, 17:40

@Gunerxxx: głos rozsądku

notopyk komentarzy: 360528.04.2024, 17:40

Panowie wiadomo czemu foden nie gra?

Ashburton komentarzy: 454128.04.2024, 17:40

@miki9971: Co karne z porto? To jakaś argument w kontekście zawalania meczów? Loteria, a nie umiejętności.

Gunerxxx komentarzy: 237728.04.2024, 17:39

Znowu umniejszanie Rayi? Rams jest fajny i sam go bardzo lubię, ale Hiszpan to bramkarz o klasę wyżej. I to jego zasługa również, że blok defensywy tak dobrze broni, zarządzanie obroną na najwyższym poziomie.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:39

@thegunner4life napisał: "Co zrobił Raya?"
Stwierdził że się robi nudno i nic się nie dzieje, więc podał piłkę przeciwnikowi by ten strzelił i rozruszał towarzystwo.

gregory3213 komentarzy: 96628.04.2024, 17:39

Forrest wytrzymało dłużej niż myślałem bo myślałem że po 5 minutach już City będzie prowadzić

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:39

Zobacz w necie wszędzie to będzie.Tragedia

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:38

@miki9971 napisał: "Łydki mam takie duże, że mógłbym całą tabelę sezonu mistrzowskiego wydziarać :D"
To masz motywację żeby redukcję zrobić.

thegunner4life komentarzy: 908728.04.2024, 17:38

Nie mogłem oglądać meczu. Co zrobił Raya?

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 17:38

@Elastico07 napisał: "To.zrob na łydce,ew w miejscu gdzie aż takiej różnicy nie będzie"

Łydki mam takie duże, że mógłbym całą tabelę sezonu mistrzowskiego wydziarać :D

sonic komentarzy: 76628.04.2024, 17:37

Boże błagam żeby zremisowali ten mecz

mlody323323 komentarzy: 232028.04.2024, 17:37

@minio7 napisał: "Ja to się tak zastanawiam czy co poniektórych tutaj za każdy błąd w pracy szef łaja jak burą sukę że musicie się na tym Rayi wyżywać? Każdy popełnia błędy i każdy zasługuje na odrobinę wyrozumiałości. I tak możemy się cieszyć, że mamy bardzo solidnego człowieka między słupkami. Od czasów Lehmanna bardziej stabilnego bramkarza nie mieliśmy między słupkami. Warto chyba czasem docenić całokształt a nie przypierdzielać się o detale, z taką refleksją idę świętować 3 punkty j czekać aż City się wywróci i sobie głupi ryj rozwali COYG"
ja bym dyskutował . czy nie bylo lepszego GK od Rayi , z biegiem czasu zacząłem byc bardzo wybredny co do umiejętności bramkarzy którzy grają w Arsenalu i analizuje sobie ich tak dla zasady . Raye to ja bym umiescił własnie w top 5 zaczynając zestawienie od jedynki1 Wojtek . 2Leno .3 Fabian .4Ramsdale 5 Raya dlaczego Leno tak wysoko ? dlatego ,ze pamietam ze i nie zapomnę kogo miał przed sobą i kto bronił dostępu przed strzałami na jego bramkę Mustafi/sokratis/luiz /lichsteiner/! ! ! pamiętam ze prawie 50% sezonu Leno ratował Arsenal przed totalną kompromitacja a Aubameyang ciagnał za uszy Kanonierów bo zamiast 5, 8, i 10 lokaty o których nawet o zgrozo pomysleć . dlatego ten człowiek ma u mnie szacunek ! no nie był idealny i wiele bramek zawalil zwlaszcza nie potrafił time'ingu złapac przy wrzutkach i dosrodkowania były grozne nie radził sobie z nimi ale co branił sam na sam i zawsze bajecznie skracał kont na blizszy słupek to jego . to cos co brakuje Rayi ma RAmsdale ! rayi latwo trafic z bliska Ramsowi z daleka ... bramkarze w Arsenalu to ciezki temat nie dokonca jestem w stanie oszacować czy Arteta prawidłowo rozwija i ma nos do bramkarzy , bo jak wiem Neuera z Rayi juz nie będzie na 100%

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:37

@miki9971 napisał: "Ja też chciałem już kiedyś, ale jestem otyły, boję się, że jak schudnę to będzie przypominać Tottenham."
To.zrob na łydce,ew w miejscu gdzie aż takiej różnicy nie będzie

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 17:37

@Ashburton napisał: "odpowiem, Zero. Nie m"

Karne z Porto.

marcin04c komentarzy: 307828.04.2024, 17:35

City jaki ofensywny skład.

eisz komentarzy: 49028.04.2024, 17:35

@Waskitcz: prawie bym zapomniał. Happy St Totteringham’s Day!
Jeszcze wygrana/remis City i mamy potrójne świeto!

Ashburton komentarzy: 454128.04.2024, 17:35

@sidtsw: Dobrze, a pamiętasz newcastle gdzie rams wybronił praktycznie dwie albo trzy setki? On nam wygrywał mecze w zeszłym sezonie. A teraz
To teraz przypomnij mi taki mecz u rayi. Podpowiem, Zero. Nie ma.

Pod emocje też wam nie będę pisał.
Bo jak nasi przegrywają to macie wszystkich do zwolnienia.
Jasne dzisiaj był super.
Co z tego jak większość meczy gdzie powinien być wartością dodaną nam po prostu mecz przegrał.
Nunez w Liverpoolu też ma mecze wybitne, ale większość im meczu jednak spuścił.
Potrzebujemy mocnego napastnika na już.
Mamy Haveetza, który w moim mniemaniu jest o wiele słąbszy od Giroud.
Podjaraliście się dzisiaj jego wystepem i co?
Nawet niech będzie Giroiud, ale Lewy na następne dwa sezony byłby lepszy od tej dwójki z pocałowniame w rękę, pomimo swojego wieku.
Jesusowi wyszłyby trzy mecze i móiwłbyś o napadziorze godnym walki o LM?
Ja nic do nich nie mam, ale Nunez czy Havertz nie zapewnią nam trofeów

Waskitcz komentarzy: 450028.04.2024, 17:34

Happy St Totteringham’s Day ❤️

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 17:33

@Craz: West Ham, Tottenham, Fulham, Notthingam, Everton i coś tam jeszcze.

lordoftheboard komentarzy: 834528.04.2024, 17:33

@Craz: kury na wyjeździe, to jedyne co mogą stracić punkty, reszta to bye

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:33

@miki9971 napisał: "napisał: "Mordo ja nie twoj stary.Pozdro rafon."

Ale żeby na rodziców wjeżdżać? Trochę klasy @Elastico07...."

Ale.zeby komuś alkoholizm zarzucać jak to poważna choroba ? Trochę klasy A tak na serio to było nawiązanie do legendarnego tekstu,widać że nie kumasz

@Elastico07: chyba cały północny Londyn kibicuje od teraz żeby Kury wygrały wszystko do końca

Craz komentarzy: 365828.04.2024, 17:32

Jakie mecze ma jeszcze city ?

eisz komentarzy: 49028.04.2024, 17:32

@sobpiotr: nie doceniasz tego jak dryguje obroną, ilu sytuacjom zapobiega, jak dobrze radzi sobie przy dośrodkowaniach i jak wpływa na to, że Ci obrońcy świetnie bronią, podpowiadając im jak się ustawić, przesunąć, czy wyjść czy zostać etc. Jasne, popełnia błedy, ale który bramkarz ich nie popełnia? Nawet Allison, się obciął w tym sezonie w meczu z nami. Czy są lepsi? No są. Ale czy są do wyciągnięcia? No nie są. Chciałbym u nas 25-letniego Neuera, ale takiego bramkarza nie ma na rynku.
Mówicie o wybronionych sytuacjach i topowych interwencjach, ale ja wolę jak nie musi robić takich parad jak Ramsdale w zeszłym sezonie na Anfield. Wolę jak do tych sytuacji w ogóle nie dochodzi.

Ashburton komentarzy: 454128.04.2024, 17:32

@zonadlapersiego: Havertz dobrze gra, jest drewniany, ale bramki strzela, co w przypadku giroud nie było oczywiste.

bartek2815 komentarzy: 85428.04.2024, 17:32

Ale okazja Nottingham

zwierz komentarzy: 179928.04.2024, 17:31

Forrest gniecie City! Ależ to jest ogień! Ależ to jest dobre!

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:31

Oni nawet kolory mają takie jak my xd
Pieknie Nottingham zaczęło.

sidtsw komentarzy: 334828.04.2024, 17:31

@Ashburton: Ramsdale to samo co dzis Raya zrobil u siebie z Southampton i ten mecz nas u pograzył...

miki9971 komentarzy: 6812 newsów: 228.04.2024, 17:31

@Elastico07 napisał: "Mordo ja nie twoj stary.Pozdro rafon."

Ale żeby na rodziców wjeżdżać? Trochę klasy @Elastico07....

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30