Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal

Nerwowa końcówka na życzenie: Spurs 2-3 Arsenal 28.04.2024, 16:05, Łukasz Wandzel 3385 komentarzy

Następnym krokiem Arsenalu w walce o mistrzostwo na finiszu rozgrywek były kolejne derby Londynu. Po wysokiej wygranej z Chelsea Kanonierzy pojechali na stadion Tottenhamu. Na tym etapie sezonu Koguty walczą o miejsce premiujące grę w Lidze Mistrzów. Obu ekipom nie brakowało motywacji, by pokonać odwiecznego rywala.

Dzisiejsze spotkanie na pewno spełniało definicje North London derby. Tottenham wypracował dużo szans w pierwszej połowie, a mimo to schodził na przerwę, przegrywając 0-3. Z kolei w drugiej połowie piłkarze Artety przez długie minuty w pełni kontrolowali mecz, by podarować przeciwnikom dwa prezenty i zaliczyć bardzo nerwową końcówkę.

Składy obu drużyn

Tottenham: Vicario – Pedro Porro, Romero, Van de Ven, Davies (88' Lo Celso) – Hojbjerg (64' Bissouma), Bentancur (46' Sarr) – Kulusevski, Maddison (64' Richarlison), Werner (31' Johnson) – Son

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Odegaard (89' Kiwior), Partey, Rice – Saka, Havertz, Trossard (63' Martinelli)

W pierwszej połowie Tottenham grał bardzo ofensywnie, ale brakowało mu szczęścia i nie udawało się nic. Z kolei Arsenal grał swoje, karał każdy błąd przeciwnika, wykorzystał najpotężniejszą broń tego sezonu, czyil rzuty rożne, przeprowadził zabójczy kontratak i nagle wygrywał 3-0.

Kanonierzy doszli do sytuacji dopiero w 13. minucie. Odegaard dostał piłkę za plecy obrońców i podał do Havertza. Niemiec trafił do siatki, lecz Norweg był na spalonym. Chwilę później goście dopięli swego i otworzyli wynik spotkania. Tottenham stracił piłkę blisko pola karnego, a wywalczony rzut rożny został zamieniony na bramkę. Futbolówkę do własnej bramki skierował Hojbjerg po dośrodkowaniu Saki.

Piłkarze Postecoglou od razu chcieli odpowiedzieć na straconego gola. Romero dwukrotnie miał szansę wpisać się na listę strzelców. Najpierw jego główka minęła słupek, a w kolejnej akcji Argentyńczyk trafił w słupek. W 20. minucie gospodarze w końcu cieszyli się z wyrównania, bo piłka po strzale odbiła się wprost pod nogi Van de Vena, który musiał tylko pokonać Rayę. To mu się udało, jednak VAR anulował trafienie, bo Holender był na offsidzie.

W 27. minucie Tottenham nadal szukał gola na remis, ale dwóch zawodników gospodarzy wypatrywało także podyktowania karnego i przewróciło się w szesnastce. Arbiter nie gwizdnął, a Arsenal wyprowadził zabójczy kontratak. Havertz przerzucił piłkę do Saki, a ten po zwodzie podwyższył na 2-0. W 38. minucie Havertz jeszcze bardziej powiększył przewagę Arsenalu, trafiając na 3-0 po rzucie rożnym. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję na pierwszą bramkę Tottenhamu zmarnował Son.

Tottenhamowi nie można odmówić woli zdobycia bramki, ponieważ po każdej straconej bramce parli do przodu. Tuż przed przerwą Son zmarnował kolejną doskonałą okazję na gola. Jednak druga połowa wyglądała zupełnie inaczej. Pierwsze 20 minut Arsenal w pełni kontrolował grę. Gdyby w 53. minucie Saka strzelił po podaniu Havertza na 4-0, byłoby już po meczu.

W 64. minucie Romero w nietypowej roli pressującego napastnika znalazł się przy Rayi, który zaliczył koszmarne wybicie pod nogi Argentyńczyka. Mistrz świata wykorzystał błąd golkipera i Tottenham wrócił do gry.

Kanonierzy przetrwali chwilę nerwów, jednak w 84. minucie Rice kopnął Daviesa w szesnastce. Po konsultacji z VAR-em sędzia główny wskazał na wapno. Rzut karny wykonał Son, który pewnym strzałem w lewą stronę dał gospodarzom nadzieję. Goście zdołali jednak przetrwać końcówkę. Na ostatnie minuty na boisku zameldował się Kiwior, a Arsenal bronił wyniku przez sześć doliczonych minut.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
DexteR_000 komentarzy: 765228.04.2024, 17:31

Dobry start Nottingham

Freo98 komentarzy: 669528.04.2024, 17:31

No traf toooooo

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:30

Czerwona dla Walkera i to natychmiast, widziałem jak wyzywająco spojrzał na sędziego!

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 17:30

@FlameDood:

Co do Rayi pełna zgoda, co do Havertza zdecydowanie nie, to jeden z moich ulubionych gości w ostatnich tygodniach w Arsenalu (pewnie nie jestem w tym zbyt orginalny)

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:30

Dobrze Foden nie gra, jakies osłabienie tam jest, chociaż ich skład i tak ma niesamowitą głębie.

Koroniarz komentarzy: 1031228.04.2024, 17:29

Forest dzisiaj minimum remis i będziemy zadowoleni. Jejku jak już blisko końca sezonu

FlameDood komentarzy: 166128.04.2024, 17:28

@zonadlapersiego napisał: "Trzymanie Havertza jak i Rayi na siłę to wielki błąd, mając Ramsdela i Trossarda w gazie. Tu może nam braknąć tych kilku punktów."
Totalne głupoty piszesz. Tu piszesz, że kilka pkt może braknąć ale gdyby nie chociażby wywołany przez ciebie Havertz to tych punktów straconych było by jeszcze więcej. Sam Havertz uratował na chociażby dwa mecz i 6 pkt z Brentford w tym sezonie.

Ashburton komentarzy: 454128.04.2024, 17:28

@sidtsw: Po co kupować bramkarza skoro jest Ramsdale?
Ręcznik raya kolejny raz udowodnił na jakim poziomie się znajduje, wystarczy spojrzeć ile raya nam wybronił meczów, a ile ramsdale. I nie, nie wierzę tu w żadne dyrygowanie obroną, bo dziś był przykład tej jego dyrygentury.

Wszelkie ostatnie bramki stracone to głównie jego wylewy, a i tak ma szczęście że ma przed soba taką obronę. Śmiem twierdzić że gdyby ramsdale bronił z bayernem, to byśmy byli w półfinale.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:28

Sels nie puść dziś żadnej bramki a będę Twoim największym sezonowym kibicem.

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:28

@Damper napisał: "Co Ty bredzisz. Pijany?"
Mordo ja nie twoj stary.Pozdro rafon.

Gunner27 komentarzy: 54428.04.2024, 17:27

Drugi raz z rzędu kurnik zdobyty

ZielonyLisc komentarzy: 2032128.04.2024, 17:27

@zonadlapersiego: komuś zarzucasz, że nie zna się na piłce, a sam uderzasz w Havertza, który rozegrał dobre zawody. Masz rozdwojenie jaźni czy o co chodzi?

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 17:27

@Craz: Mnie tam najbardzie irytują takie mecze które po prostu nie powinny być przegrane, gdzie byliśmy lepsi...akurat z AV przegraliśmy sprawiedliwie, pewnie że szkoda ale trudno, mistrzostwo dalej jest realne

Craz komentarzy: 365828.04.2024, 17:26

Trzeba było wygrać z AV i autostrada by była ...

Elastico07 komentarzy: 1286328.04.2024, 17:26

Do meczu z City totki muszą być w grze o lm a mają teraz chelaea i live.Bez kitu dziwnie będzie im kibicować

Sztofort komentarzy: 260228.04.2024, 17:25

Ten mecz potwierdza jedno. Oprócz paru meczy Arsenal jak ma przegrać to tylko z Arsenalem.

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 17:24

@KapitanJack10:

Być może bez dzisiejszego błędu bym akurat teraz nie napisał tego komentarza, masz racje. Ale zdanie o Rayi mam wyrobione od dawna, możesz mi wierzyć lub nie, Twoja sprawa

zonadlapersiego komentarzy: 49128.04.2024, 17:24

@Armata500
Piłki to ty za dużo nie kumasz. Jasne bicie piany po wygranej dla was jest super. Przegraliby dzisiaj to pierwszy widły byś ostrzył. Na głupków nie patrzę, ale,... Sezon coby się nie stało, udany. Najlepsze ostatnie transfery to Rice, Trossard, Kiwior. Havertz to nie do końca porażka, ale transfer na wprowadzanie rezerwowe jak Kiwior. Trzymanie Havertza jak i Rayi na siłę to wielki błąd, mając Ramsdela i Trossarda w gazie. Tu może nam braknąć tych kilku punktów.

sidtsw komentarzy: 334828.04.2024, 17:23

Havertz ma dopiero 24 lata a juz jest mega ograny i bedzie tylko lepszy, prime przed nim dopiero a dzis jak profesor, brawo , King Kai !

miki007 komentarzy: 40828.04.2024, 17:23

Teraz mamy łatwiejszy terminarz niż City

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 17:23

@eisz:

Tak jak napisałem, nie chodzi mi tylko o dzisiejszy błąd. Raya puszcza mało goli bo ma świetnych obrońców. Serio, przypominasz sobie wiele sytuacji kiedy Raya nas ratował?

Niemiły komentarz puszczę mimo uszu, chętnie poznam inne zdanie niż moje.

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:23

@eisz: bramkarsko to na pewno nie jest topka. Owszem ma spokój w rozgrywaniu, ale to jest bramkarz który broni tylko to co musi, nic więcej. W głowie mam chyba tylko 2 może 3 parady godne topowego bramkarza.

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:23

@sobpiotr napisał: "Zapolować na kogoś typu Łunin z Realu"
O, tu się zgadzam, mega koleś, do tego za darmo, na chwilę obecną nie chce przedłużyć bo chce grać, a wiadomo że jak wróci Courtois to bez względu na wszystko i tak wyląduje na ławie.

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 17:23

@sobpiotr napisał: "Pisałem już z 2 razy o Rayi, i nie mówię tego pod wpływem tego meczu."
Zacząłem pisać, że nikt ci nie uwierzy, że nie mówisz tego pod wpływem, ale zrezygnowałem, zmieniłem temat, ale zapomniałem usunąć cytatu.

No więc nikt ci nie uwierzy, że nie mówisz tego pod wpływem.

Bartek_ komentarzy: 39328.04.2024, 17:22

Nottingham dziś wygra, to jest prosta matematyka:

2 LM > 1 LM

sidtsw komentarzy: 334828.04.2024, 17:22

z kupnem Gk to troche jak z napastnikiem, ciezko o jakiegos z topu, moze ten z milanu ale ciezko, moze Oblak ale tez ciezko i tu mamy problem

zwierz komentarzy: 179928.04.2024, 17:21

Jak Nottingham coś ugra, to idziemy sadzić las.

Sandbead komentarzy: 344028.04.2024, 17:21

@zonadlapersiego napisał: "Havertz nijak sie nie broni. W porownaniu z Giroud jest o wiele slabszy, a wtedy w panice szukaliśmy napastnika. Change my mind"
Nie no ludzie możecie trochę przyzwoitości i nie piszcie takich głupot zwłaszcza po meczu w którym gość ładuje bramkę i zalicza asystę której nie powstydziłby się Odegaard czy KDB w dodatku włożył mnóstwo serducha, nie tracił głupio piłek i mnóstwo razy dobrze się zastawiał i odbierał zyskując cenne minuty

KapitanJack10 komentarzy: 5564 newsów: 428.04.2024, 17:21

@sobpiotr napisał: "Pisałem już z 2 razy o Rayi, i nie mówię tego pod wpływem tego meczu." @Olczyck napisał: "Ciężko Artecie wyplenic frajerstwo z Arsenalu ale małymi kroczkami idzie do przodu w tamtym roku byśmy to zremisowali"
W sensie takie frajerstwo, że robimy sobie do przerwy taką przewagę, że po zmianie stron możemy sobie pozwolić na dwa prezenty, w tym pierwszy kuriozalny i dalej wygrać mecz. Z Tottenhamem. Na wyjeździe.
Takie frajerstwo ja bym chciał widzieć do końca sezonu i cały przyszły.

eisz komentarzy: 49028.04.2024, 17:20

@sobpiotr: przestań chłopie marudzić, bo na piłce znasz się, jak ja na haftowaniu. Raya to topka, a błędy zdarzają się każdemu.

pablofan komentarzy: 261728.04.2024, 17:19

Wiecie co? W trakcie spotkania przypomniałem sobie stare Logo Arsenalu - takie świąteczne - i tak naszła mnie mysl, że to granie na zawał, prezentowanie goli czy dostarczanie motywacji jak i wiary w pozytywny wynik rywalom przez kanonierów, to nie jest swego rodzaju jakimś Credo i nawiązaniem do nieznanych nam świątecznych tradycji… taki dobry wujek.
Raya dziś mi przypomniał Almunie, Fabiana, szczesnego no. Z soton czy lehmna w 2005 roku xD tego tyle było, że aż w pamięci się wyryło. O obrońcach nie ma coś pisać bo tylko się przykro robi heh

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 17:19

W ogole co to byly za niesamowite derby, ile zwrotow akcji. Gdyby nie minimalny spalony to moglo byc 1:1 w pierwszej polowie lub nawet 1:2, bo na upartego dalo sie podyktowac karnego na Kulusevskim, a tak to kontra i 2:0! Na poczatku drugiej polowy Saka mogl strzelic na 4:0 i zabic mecz, ale Vicario zachowal sie jak Casillas w peaku. Pozniej naszej bledy i niemalze otarlismy sie o utrate punktow. Meczycho!

krzykus1990 komentarzy: 539428.04.2024, 17:19

Ostatnie dwa mecze wyjazdowe City z Nottingham to renis 1:1 zobaczymy czy dzisiaj będzie podobnie czy City jednak wydrze kolejne zwycięstwo.

metjuAFC komentarzy: 5837 newsów: 128.04.2024, 17:19

Mogło być przyjemne i łatwe zwycięstwo, ale nasi musieli zafundować dreszczowiec. Może tak miało być bo teraz bardziej ich boli ;-) Przyznam, że jestem bardzo dumny z tego, że nasi nie pękają w takich momentach i dowożą mecze do końca z korzystnym dla siebie wynikiem. Najlepszy na boisku zdecydowanie Havertz, a obok niego Odegaard. Zawiódł mnie kolejny raz Martinelli. Zmiana kompletnie nieudana, złe decyzje i słaba praca w defensywie. Brazylijczyk nie bez powodu sadzany jest na ławce. Trossard nie błyszczał dzisiaj stąd ta zmiana, jednak po jej dokonaniu nie było widać różnicy we wprowadzeniu świeżego zawodnika. Cały czas zastanawia mnie czy Arteta zdecyduje się na zakup nominalnego lewego obrońcy. Tomi zagrał dziś solidnie bo defensywnie naprawdę się sprawdza, jednak widać że sprawia mu problem ustawianie się podczas akcji ofensywnych. Dobra najważniejsze 3pkt i czekamy na kolejnych 9. Tyle mogą zrobić. Reszta zależy od tego kto i czy w ogóle zatrzyma City. Obywatele mają jeszcze na rozkładzie Totki w kurniku i chyba tutaj upatrywałbym szans na stratę punktów.

domino178 komentarzy: 250228.04.2024, 17:18

@Arsenal2004 napisał: "Mnie zastanawia co Oliver miał w głowie że nie odgwizdał karnego dla tottków od razu. Przecież on to idealnie widział, nikt mu tego nie zasłaniał."

Może dostał talon na zakupy w Wallmarcie w zamian miał nie widzieć tego i owego, no ale tego akurat nie dało się obronić :D

sobpiotr komentarzy: 123728.04.2024, 17:16

Pisałem już z 2 razy o Rayi, i nie mówię tego pod wpływem tego meczu.

Chciałbym żeby latem został zamieniony. Wydajemy po 100 mln na piłkarzy, stać nas żeby mieć jakiegoś normalnego bramkarza. Nie mówię że musi to być jakiś top of the top, ale Raya dla mnie klasą to sredniak premier league (co najwyżej). Zapolować na kogoś typu Łunin z Realu (albo na kogokolwiek przynajmniej solidnego) latem.

Co do samego Arsenalu, fajna postawa obrony, 2 gole dla Spurs z niczego, poza tym obrona nie pękała, nawet w bardzo ciężkich momentach przy 2:3. Brawo. Nie ma co narzekać, pokonaliśmy Spurs na wyjeździe, nie jest to teraz istotne w jakim stylu, byle wyciągać wnioski (szczególnie w związku z bramkarzem).

enrique komentarzy: 2001628.04.2024, 17:15

No nic, za chwilę wszyscy będziemy kibicami Nottingham.
Nie żebym wierzył, że do przerwy nie będzie 0:3, ale jak nie dziś, to kiedy i z kim...

eisz komentarzy: 49028.04.2024, 17:15

@Szogun: haha
Ja rzeczywiście byłem kiedyś w tych lasach, a nawet na meczu Forrest, jak jeszcze grali w 3 lidze xD
Prawdziwy kibic xD

Armata500 komentarzy: 4401 newsów: 13028.04.2024, 17:15

Kup sobie okulary albo zrozum piłkę nożną. Change my mind.

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:14

@zonadlapersiego: w tym meczu dla mnie najlepszy na boisku. Change my mind

krzykus1990 komentarzy: 539428.04.2024, 17:14

City ma teraz trudniejszy terminarz w dodatku są w rozsypce . Nie ma ich gwiazdy Fodena a Haaland po kontuzji na ławce

Bartek_ komentarzy: 39328.04.2024, 17:14

@Arsenal2004: To jest proste, bo nas sędziowie wiozą

zonadlapersiego komentarzy: 49128.04.2024, 17:13

Arsenal2004 komentarzy: 413428.04.2024, 17:13

fabregas1987 komentarzy: 2603828.04.2024, 17:13

@Marcinafc93 napisał: "Wygrana jest, ale w **** niedosyt, mecz pod pełną kontrolą i takie coś…"

w jakim sensie niedosyt? Zgarniaja 3 pkt. w derbach na wyjezdzie i licza sie dalej w walce o tytul, okolicznosci nie maja zadnego znaczenia. Przed spotkaniem kazdy to 3:2 bralby z ucalowaniem reki

Oldgunner3 komentarzy: 1009128.04.2024, 17:12

Na NF nie liczę to jednak za duża różnica klasy.Za to 14.05 liczę na naszych dzisiejszych rywali,że chociaż zremisują z City.A my wiadomo,że jeśli chcemy marzyć o mistrzostwie musimy wygrać wszystko do końca czyli z Bou i Eve u siebie oraz na OT.

Theo10 komentarzy: 851028.04.2024, 17:12

Swoją drogą - dla mnie Havertz MOTM - genialny mecz.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30