Nie zadomowić się w dołku: Bayern vs Arsenal

Nie zadomowić się w dołku: Bayern vs Arsenal 16.04.2024, 17:22, Mateusz Rosłoń 932 komentarzy

Po niedzielnym potknięciu Arsenalu w Premier League czas na rewanżowe spotkanie ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. W środowy wieczór Kanonierzy udadzą się do Monachium, by zmierzyć się z tamtejszym Bayernem. Spróbują wrócić na zwycięską ścieżkę, bo z pewnością nie chcą popadać w kryzys na ostatniej prostej emocjonującego sezonu, w którym liczą się jeszcze w walce o dwa trofea. Za to dla Bawarczyków, którzy przegrali już walkę o mistrzostwo Niemiec, Liga Mistrzów jest ostatnią szansą na trofeum w obecnej kampanii. Można się więc spodziewać, że obie ekipy dadzą z siebie wszystko.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej obu zespołów. Po stronie Arsenalu z dużą dozą pewności na boisku nie pojawi się Jurrien Timber, który nie rozegrał jeszcze ani minuty od czasu swojego powrotu po kontuzji kolana. Pod znakiem zapytania stoi również występ Martina Odegaarda - podczas konferencji prasowej po spotkaniu z Aston Villą Mikel Artea stwierdził, że Norweg został zmieniony, ponieważ odczuł pewne dolegliwości - nie chciał jednak sprecyzować, jakie. Kapitan Arsenalu trenował jednak z drużyną. Thomas Tuchel nie będzie mógł natomiast liczyć na Alphonso Daviesa, który pauzuje za kartki. Poza tym tak jak poprzednio kontuzjowani pozostają Sacha Boey i Bouna Sarr, a dodatkowo urazów nabawili się Kingsley Coman i Serge Gnabry. Niepewny jest również występ Leroya Sane, choć z doniesień dziennikarzy wynika, że znajdzie się on w składzie Bawarczyków.

Czy Kanonierzy pokażą charakter i dadzą do zrozumienia wszystkim wątpiącym, że ich sezon się jeszcze nie skończył? Czy uda się im zniwelować przewagę Bayernu w postaci gry na własnym stadionie? Czy tym razem wystrzegą się głupich błędów? O tę wiedzę będziemy mądrzejsi już w środę późnym wieczorem.

simson16 komentarzy: 461417.04.2024, 22:10

Ja nie wiem co wy piszecie,wygranych po karnych będzie Cudem,Bayern nas gniecie strasznie, bądźmy Sprawiedliwi z tą kadrą to Arteta wycisnął Maxa w tym sezonie...

vitold komentarzy: 46217.04.2024, 22:09

Dlaczego on sam to nakłada i ma podsunięte lusterko, zamiast zrobić to medyk?

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 117.04.2024, 22:09

Uff to tylko szkła kontaktowe

MarkOvermars komentarzy: 915217.04.2024, 22:09

Macie jakiegoś strima? Strims padł

Tomiyasu firmuweczka?

cwalin komentarzy: 237217.04.2024, 22:09

Fajnie by było wygrać z Bayernem.Mecz jednej akcji.

1886gunner1886 komentarzy: 147717.04.2024, 22:07

Przecież ten faulu nie było

ravmc komentarzy: 18717.04.2024, 22:07

Trossard in Martinelli out

vitold komentarzy: 46217.04.2024, 22:06

Mam fleszbeki z meczu z Porto. Z jednej strony chciałbym zobaczyć karne i zwycięstwo po nich, z tą radością naszych, a z drugiej uniknąć niepotrzebnych minut. :-D w meczu z porto mówiłem to samo i wykrakałem

praptak komentarzy: 884217.04.2024, 22:04

Jak Arteta uważa że Partey jest w dobrej formie, to na w miarę wczesnym etapie drugiej mógłby wejść za Jorga. Ale mocno zmęczeni nie powinniśmy być bo to były głównie szachy i kilka zrywów w obronie i ataku

frozzen10 komentarzy: 6717.04.2024, 22:04

tam z tym kolanem Martina to bardziej wyglądało jak stłuczenie a nie coś co może budzić jakiś lęk, na pewno poboli ale z tym idzie zagrać zwłaszcza na adrenalinie ;) także do BOJUUUU

aaron komentarzy: 336617.04.2024, 22:04

My "możemy" , Bayern "musi". Taktycznie dziś top. Odwagi nie widać, ale z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej. Kane schowany do kieszeni przez Salibe i Gabriela. Spokojnie rozgrywamy piłkę i czekamy na wolne strefy. Doskoków pressingowych jest mało, ale są przemyślane. Martinelli dziś solidnie, Tomi zdaje póki co egzamin. Na pewno po pierwszej połowie to Bayern ma większe powody do rozczarowania aniżeli my. Jestem zadowolony. Nawet w przypadku dogrywki mamy lepszą ławkę, więc to może jakaś taktyka na ten mecz. Dla przeciętnego widza mecz nudny jak flaki z olejem, dla kogoś kto ogarnia trochę taktykę, dobre widowisko. Gramy strasznie mądrze i z klasą. Szanujemy piłkę i o to chodzi. Nie dopuszczamy do kontraataków Bayernu, a to również klucz. Mental póki co dojechał. Panowie, COYG!

Marcel90 komentarzy: 819217.04.2024, 22:03

Dobra, jest Ode

GreKa komentarzy: 342617.04.2024, 22:03

@sebaarsenal napisał: ". Przypomina mi się Timber, kiedy zszedł na przerwę z bólem kolana i zerwał ACL w 1 minucie drugiej połowy. Trzeba dmuchać na Martina."
A nie miał już kontuzji w 1 połowie?

thegunners101 komentarzy: 248717.04.2024, 22:03

Sane schodzi?

mlody323323 komentarzy: 215117.04.2024, 22:02

@Rynkos7: ja tez spekuluje , gdzie by mogł go Arsenal sprzedać lub z dwojga złego chociaż wypożyczyć bo tutaj kariery nie zrobi juz prędzej ESR gdyby został i uratował kariere cos by z niego było a z patyczaka to co najwyżej mzoe byc 10 -15 mln z Transferu jak sie połapią , ze trzeba go szybko sprzedać by cokolwiek na nim zarobic a mało nie kosztował

Arsenal2004 komentarzy: 381217.04.2024, 22:02

Ja sobie nie wyobrażam Arsenalu bez Martina, to jest nasz dyrygent.

Kiepomen komentarzy: 435217.04.2024, 22:02

Najgorzej, że jeżeli już Arteta zrobi jakąś roszade związaną z Havertzem, to albo go zmieni w 85 albo wejdzie Jezus i go przesunie do pomocy xD Niesamowicie zafiksowany jest na jego punkcie

sebaarsenal komentarzy: 160717.04.2024, 22:02

Ps. Przypomina mi się Timber, kiedy zszedł na przerwę z bólem kolana i zerwał ACL w 1 minucie drugiej połowy. Trzeba dmuchać na Martina.

Bartek_ komentarzy: 31417.04.2024, 22:01

@Craz: To bracia. Jeśli zejdzie OdegOrd to wejdzie za niego Odegaard

FlameDood komentarzy: 147917.04.2024, 22:01

Jeśli faktycznie Ode zgłosi problem w szatni to nie wierze, że sztab go puści na drugą połowę. Już nie raz podejmowali takie ryzyko i źle się to kończyło. Oby jednak było wszystko dobrze.

Arsenal2004 komentarzy: 381217.04.2024, 22:01

@Rynkos7: Ale to Arteta i on może mieć różne pomysły i bywa uparty

Craz komentarzy: 359817.04.2024, 22:01

Nie ma takiego zawodnika jak odegaard . Jest tylko odegord .

Reamoner komentarzy: 467817.04.2024, 22:01

Brakuje nam pazerności ciągle szukamy podania, brak męskiej decyzji żeby jednym dotknięciem przyjąć i od razu strzelić, albo saka wjazd do środka i strzał a saka cały czas chce podawać...

mlody323323 komentarzy: 215117.04.2024, 22:00

WGl to ja się boje o Odegaarda bo te kolano nie wygląda dobrze a jeszcze tfuuu kilka kontaktów na tę nogę i może sie skończyć złe . musi uważać !!

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 517.04.2024, 22:00

Mecz do jednej bramki. Jak stracimy pierwsi to po zawodach.

sebaarsenal komentarzy: 160717.04.2024, 22:00

Nie wydaje mi się aby dobrym posunięciem było trzymanie Ode na boisku. Widać, że chlopak walczy z bólem gra bardzo asekuracyjnie i walczy jak zawsze. Trochę te ostatnie 10 min drugiej połowy graliśmy w 10. Dać tam Parteya niech biega koń

Gunner915 komentarzy: 282117.04.2024, 21:59

dalsze ogladanie tego widowiska skraca zycie!

bobocian komentarzy: 154017.04.2024, 21:59

Hejo, jak meczyk? Jest nadzieja? Jak grają? Nie mam jak obejrzeć, chyba, że podrzucicie streama.

Rynkos7 komentarzy: 691617.04.2024, 21:59

@mlody323323 napisał: "jaki Vieira !!! wez pan wyrzuć telefon albo klawiaturę przez okno XD jego tu tylko brakuje Goretzka i laimer to by mu zrobili stompa nogą na głowę :D"

Ja tylko spekuluje xD

Craz komentarzy: 359817.04.2024, 21:59

Ja już widzialem yaya sanogo w lm także za nletjahy podziękuję również

@Arsenal2004 napisał: "przecież już tak Kai grał jak Odegaard nie było w jakimś meczu."

Tak i przegraliśmy z Newcastle a w meczu z Burnely zszedł w 59 minucie. Początek sezonu, dawno i nie prawda.

Marzag komentarzy: 41319 newsów: 117.04.2024, 21:59

@Placio napisał: "Chyba najgorszy mecz Saki w tym sezonie. Widać go tylko jak traci piłki. Nic nie walczy i nie robi przewagi. Czas najwyzszy na zmianę bo chłopak nie dojezdza niestety. Juz Martinelli daje z przodu więcej a w tym sezonie to coś nowego. Havertz jak zwykle wygrywa pojedynki główkowe i duzo pracuje w odbiorze ale tez mało go przed bramką."
Dzięki temu że go tak podwajają to Martinelli może błyszczeć ja bym potem Sake zostawił i Trossarda z Martinellego dał, Trossard jak będzie miał tyle miejsca to sobie pewnie znajdzie jakąś fajną okazję do strzału

Placio komentarzy: 256317.04.2024, 21:59

@aikon90
Eddie tego nawet nie potrafi. Z takimi obrońcami na plecach straciłby z połowe tych piłek i przewróciłby się z 3 razy.