Niekonsekwentna gra Kanonierów, Arsenal 1-2 Aston Villa

Niekonsekwentna gra Kanonierów, Arsenal 1-2 Aston Villa 15.05.2011, 17:51, Rafal Mazur 1009 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia kibice zgromadzeni na spowitym chmurami Emirates Stadium gorąco powitali zawodników londyńskiego Arsenalu, którzy stoczyli przedostatni bój w tegorocznym sezonie ligowym. Tym razem ekipie The Gunners przyszło mierzyć się z Aston Villą.

Warto zaznaczyć, że dzień wcześniej podopieczni Sir Alexa Fergusona zapewnili sobie tytuł mistrza Anglii po remisie 1-1 z Blackburn Rovers, a wczesnym niedzielnym popołudniem swoje spotkanie rozegrała Chelsea. The Blues zremisowali na własnym stadionie 2-2 z Newcastle, co pozwoliło zachować nadzieję Kanonierom na wywalczenie fotelu wicelidera.

Wracając jednak do potyczki Arsenalu, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojego zespołu. Po pierwsze i najważniejsze, do pierwszej jedenastki powrócił Thomas Vermaelen. W zespole znaleźli się także Kieran Gibbs, Aaron Ramsey i Andriej Arszawin. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast Conor Henderson i Ignasi Miquel.

Dokładnie o godzinie 17.00 sędzia główny dzisiejszego meczu rozpoczął gwizdkiem zawody.

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane. Wydawało się jednak, że to Kanonierzy przeważali w środku pola, lecz niedokładność w podaniach sprawiała, że w środku pola futbolówkę przejmowali zawodnicy Villa, czego nie umieli sprawnie wykorzystać.

W 11. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po błędach w środku pola piłkę przejął Walker, który wypatrzył i zagrał długim podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Darrena Benta. Anglik przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, po czym przelobował interweniującego Szczęsnego. 0-1!

Koszmar Kanonierów trwał dalej. W 15. minucie piłka trafiła pod nogi Ashleya Younga, który nie zastanawiając się ani chwili, podał do wybiegającego na czyste pole Darrena Benta. W tej sytuacji spalonego nie było, a kolejną wpadkę zaliczyła obrona londyńczyków, z czego skorzystał Bent umieszczając piłkę między nogami Szczęsnego. 0-2!

W 29. minucie Aaron Ramsey znalazł się w pozycji jeden na jeden z bramkarzem gości. Kiedy Walijczyk składał się już do strzału, jego nogi bardzo brzydko zaatakował Dunn, co uniemożliwiło zdobycie bramki. Mimo protestów zawodników The Gunners, sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

Chwilę później znakomite podanie w wykonaniu Jacka Wilshere'a otrzymał Robin van Persie. Holender zbiegł do lewego rogu boiska, przedryblował stoperów The Villans i uderzył prosto w słupek.

Mimo że podopieczni Wengera zyskali znaczną przewagą w posiadaniu piłki, nie byli w stanie udowodnić tego w postaci bramek. Wszystkie stałe fragmenty wyglądały tak samo, kończąc się w rękach Brada Friedela, a jeśli chodzi o skuteczność strzałów z daleka, których było niewiele, to pozostawia ona wiele do życzenia.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, więc arbiter zdecydował się zakończyć pierwszą połowę.

Drugą część gry londyński Arsenal rozpoczął od zmiany w swoich szeregach. Mianowicie, na murawie pojawił się Marouane Chamakh, który zastąpił Sebastiena Squillaciego.

Trzeb przyznać, że początek drugiej części gry niczym nie odbiegał od tego, co pokazywali The Gunners w pierwszej połowie. Widać było chęć do zdobycia bramki i znaczną przewagą w posiadaniu piłki, jednak każda sytuacja podbramkowa kończyła się fiaskiem.

W 57. minucie dwójkowa akcja w polu karnym pomiędzy Gibbsem a Robinem van Persie zakończyła się niecelnym strzałem Anglika.

4 minuty później na boisku pojawił się Nicklas Bendtner, zastępując tym samym Andrieja Arszawina.

Z biegiem czasem rysowała się coraz większa przewaga Arsenalu. Mimo że wyglądało to niczym szturm na bramkę Friedela, nadal znakomicie spisywała się obrona gości, której główną postacią był właśnie amerykański golkiper.

W 76. minucie Kanonierzy zdobyli wprawdzie bramkę, ale dzisiejszy, bardzo stronniczy arbiter nie uznał prawidłowo zdobytego gola. Według sędziego skaczący do główki Chamakh popchnął jednego z defensorów Villi, co uniemożliwiło odpowiednią obronę.

Kilka minut później kapitalną okazje do zdobycia kontaktowego gola miał Robin van Persie, ale znów strzelił prosto w Friedela.

W 89. minucie Arsenal wreszcie zdobył kontaktową bramkę. Po długim podaniu Wilshere'a futbolówkę na klatkę piersiową przyjął Nicklas Bendtner, po czym wbiegł w pole karne i przewrócił się. Na szczęście do piłki doskoczył van Persie i strzałem w górny róg bramki umieścił piłkę w siatce.

Po doliczeniu 4 dodatkowych minut arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Niestety, podopieczni Arsene Wengera stracili jakąkolwiek szansę na dogonienie drugiej Chelsea i wygląda na to, że ostateczne miejsce w tabeli zależy już tylko od gry Manchesteru City, które okupując 4 miejsce ma stratę tylko 2 punktów do The Gunners. Na słowa uznania zasługuje dzisiejsza gra między słupkami Brada Friedela, który przez całe spotkanie spisywał się perfekcyjnie.

Aston VillaPremier League autor: Rafal Mazur źrodło: WŁASNE
Pinguite komentarzy: 1502015.05.2011, 19:10

Ej! Idźcie się wypłakać wśród waszych czterech ścian, które są waszym całym życiem. I powtarzajcie sobie w międzyczasie te słynne słowa pewnego inteligentnego człeka, bodajże wronka25, czyli : "Wenger out". Przeszło wam? :) Jeśli nie, to włączcie sobie muzykę Hannah Montanę czy Justina Biebera, czyli waszych idoli :P

clash123 komentarzy: 192815.05.2011, 19:10

RvPersie

bo to wenger ich wyselekcjonowal, ustawil i ma problem ze zmotywowaniem ????? Ale spox, ja tez uwazam ze Wenger powinien zostac, nie dlatego ze jest najlepszy na swiecie, bo nie jest. Ale dlatego ze nie ma obecnie dostepnego, lepszego trenera

wronka25 komentarzy: 224515.05.2011, 19:10

mdr_AFC; wiem ale kurde takie wnioski sie nasuwaja

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 315.05.2011, 19:10

Frustracja sięgnęła zenitu. Nie tylko za sprawą naszej gry, ale także (a może przede wszystkim) ze względu na sędziowanie.

Swoją drogą, bardzo mi szkoda West Hamu. Czemu takie Stoke nie spadnie...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:10

Trzeba się modlić ,że Stoke City będzie wstanie odebrać jakieś punkty City na wyjeździe ,a także że Bolton będzie wstanie sprawdzić niespodziankę w pojedynku z City .

KondzioElite komentarzy: 618715.05.2011, 19:09

Jak to ktoś kiedyś powiedział (Kenny?):
Sędzia popełniał błędy, ale my popełniliśmy ich więcej.

fabregas1987 komentarzy: 2603915.05.2011, 19:09

imprecis -->
Chamakh tez nie najgorzej gral i nie zapominaj, ze gdyby Beniu nie faulowal to wlasnie Marokoańczyk by stzrelil gola ;pp

Czternasty komentarzy: 515 newsów: 215.05.2011, 19:09

@RvPersie

Idąc tokiem Twojego rozumowania trenerzy nigdy nie powinni być zwalniani z klubów tylko wymieniani mają być piłkarze.

Luki342 komentarzy: 278515.05.2011, 19:09

Wenger to jest dupa widac to o naszej kadze i transferach na ten rok wymienił 7 transferów w tym 5 to zawodnicy francuscy. ludzie sie dziwia ze my tacy słabi jak francuska reprezentacja jest na dnie a my tlko francuzów sciagamy.Wengera powini na zbyty ryj wywalic

ste100 komentarzy: 331815.05.2011, 19:09

O ile z Villą zakładałem zwycięstwo, o tyle z Fulham remis lub przegraną. Patrząc jednak na dzisiejszy wynik, i na to jak zagrało dziś Fulham, w ostatniej kolejce będą kolejne lepy.

KingsofLondon komentarzy: 124015.05.2011, 19:09

Jakie tu teksty lecą :) Guardiola to dla mnie żaden trener, a za Rijkaarda może tak dobrze nie grała, bo rywale byli silniejsi :) Praktycznie całą podstawę składu Barcelony zbudował Rijkaard.
Nasza gra była Made in Pakistan Sebastien Mistrz te jego popisy w obronie były bajeczne!!! Sadlok by już lepiej zagrał!!! Sędzia Hardkorowy Koxu, szkoda, że za kopnięcie piłki nie gwizdał wolnego, bo przecież piłkę też to boli.

damcioo komentarzy: 58515.05.2011, 19:09

yatx
*******isz farmazony jakj on ich motrywuje
nic nie osiognal a marwajk jest zajebisty w porownaniu do wengera

aaron komentarzy: 337115.05.2011, 19:09

2-1 dla aston villi żal arsenal potrafi przegrać każdy mecz a z wygraniem mają problem :(

TOmm1 komentarzy: 121515.05.2011, 19:09

@imprecis
Chyba inny mecz oglądałeś bo dla mnie obok RVP to się Chamakh wyróżniał...

grand92 komentarzy: 793715.05.2011, 19:08

Powoli przyzwuczajam sie do rozmyslania przed meczem ile dostaniemy w du** a nie ile wygramy

mdr_AFC komentarzy: 308315.05.2011, 19:08

wronka25 - to nie fifa -.-

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.05.2011, 19:08

ale powinni. 4 miejsce to jest wstyd i hańba !

fabregas1987 komentarzy: 2603915.05.2011, 19:08

kurde ...
niby Arsenal gral beznadziejnie, ale jakby tak popatrzec na caloksztalt to tak:
nalezal nam sie karny, trafilismy w slupek, i IMO gol Chamakh'a byl prawidlowy, wiec gdyby to nam sedzia pozaliczal to by bylo 4:2, wiec Wenger powie, ze mielismy pecha i ze druzyna jest dobra i nie tzreba robic transferow, a 8 porazka jest faktem i zapewne bedziemy miec 4 msc. ;///

clash123 komentarzy: 192815.05.2011, 19:08

dziwne ze po dzisiejszym meczu wiecej gromow zbiera wenger niz slepy, stronniczy sedzia....

wronka25 komentarzy: 224515.05.2011, 19:08

moze sambe:)

ste100 komentarzy: 331815.05.2011, 19:08

Jeżeli liczycie na jakieś wielkie transfery to się przeliczycie. Dziś Wenger powie że to sędzia, stan murawy i ptaki na niebie znowu nie pozwolił nam wygrać i że bierze to na siebie bo jest super trenerem; jutro powie że może przydaliby się jacyś nowi zawodnicy; pojutrze zaś powie że jednak widzi jakość w naszej grze i będzie lepiej.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:08

Dajcie mi maila Kroenke , trzeba napisać do niego :D HAHA .

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 615.05.2011, 19:08

Mowcie co chcecie, ale i tak Wenger zostanie, bo nie wierze w to , ze go zwolnia

schade komentarzy: 386215.05.2011, 19:07

Jestem już przyzwyczajony do tego, dlatego nie jestem tak strasznie załamany. Myślę, że z przebiegu meczu NIE zasłużyliśmy na porażkę. Najwyżej na remis. Niestety dwa błędy i 2 gole. Taka jest piłka nożna. Jeżeli z Fulham zagramy takim składem to nie ma co liczyć na zwyciestwo. Czy oni myślą, że sam się ten mecz wygra? Trzeba więcej wiary i strzałów- może któryś wejdzie, a może po dobitce będzie gol.

Myślę, że mecz z Fulham powinniśmy oddać walkowerem. Żart oczywiście.

damcioo komentarzy: 58515.05.2011, 19:07

a Robin ladnie strzeli

fabs93 komentarzy: 10915.05.2011, 19:07

QSF odchodzi z atletico madryt można jego namówić. Rozumiem to że wenger trochę osiągnął z arsenalem ale to co teraz cały klub piłkarze i trener prezentują to jest dno i to trzeba zmienić

RvPersie komentarzy: 1145815.05.2011, 19:07

mikros7 ALE NASI PIŁKARZE TEŻ NIE WYGRALI NIC W ARSENALU OD 6 LAT! CZEMU CHCESZ WYWALIĆ WENGERA A NIE ICH?!

pHunt komentarzy: 59615.05.2011, 19:07

Faktem jest ze sedziowanie bylo beznadziejne. To nie przez nie jednak przegralismy. Dwa poważne bledy w obronie sprawiły ze przegralismy. Ale jak się wystawia na boisko "demona" defensywy. Megabrzmotozorda w postaci SS-a to musisz oczekiwac min. jednej bramki w plecy.

wronka25 komentarzy: 224515.05.2011, 19:07

almunia ss denilson rosicky arszawin(poki jeszcze cos jest wart) beniek out i kupi 4 graczy : sakho hazarda benzeme i jakiefgos def

grand92 komentarzy: 793715.05.2011, 19:07

lukkos

padłem czytajac twoj koment , hahahaha i wcale bym sie nie zdziwil jakby tak Wenger odpowiedzial na konferencji

damian199656 komentarzy: 762615.05.2011, 19:07

Skoro Wenger chce dobrze dla Arsenalu, niech odejdzie

badyl254 komentarzy: 264115.05.2011, 19:06

Krew mnie zalewa, gdy ktoś broni jeszcze Wengera! Czy wy jesteście ślepi?! 6 lat wam mało? Ile mamy być niedorajdami? 10, 20, 30 sezonów? My nie mamy wcale ławki rezerwowych. To, że tam ktoś siedzi to nie znaczy, że może grać w Arsenalu. A stawianie Bendtnera na skrzydle to ... ech, sam bym, tego lepiej nie wymyślił! Cóż za myśl trenerska!

yatq komentarzy: 146715.05.2011, 19:06

tak damcioo,
opowiedz to jutro kolegom z podstawówki...

executer1 komentarzy: 281615.05.2011, 19:06

Z pewnoscia bedzie przelomowe.Sciagniemy kolejnych sredniakow i na dodatek zostana z nami obecne "gwiazdy"

clash123 komentarzy: 192815.05.2011, 19:06

rewolucja w klubie swoja droga ale dzis to nam sedzia przegral mecz

mikros7 komentarzy: 114615.05.2011, 19:06

yatq

co ty piszesz za bzdury!? że nie możemy winić Wengera! Ja jestem kibicem Arsenalu a to nie oznacza że jak Weger (jest z Arsenalu) będzie gwałcił małe dzieci to nadal mam go lubiś, wspierać i popierać! Ten człowiek nie wygrał żadnego trofeum od 2005 roku!!!! co roku 4 miejsce!!! A klub taki jak Arsenal zasługuje na więcej!!!

manu1234 komentarzy: 128115.05.2011, 19:06

Zapomniałem dodać że nie rozumiem decyzji o strzale na siłę Vermaelena w końcówce meczu. Zdecydowanie lepiej byłoby pozwolić oddać strzał Robinowi.

AlanMr komentarzy: 56215.05.2011, 19:06

MARWIJK GO TO ARSENAL!!!

helzing komentarzy: 327315.05.2011, 19:06

karny i czerwona, 2 nie uznane gole!!!!!!!!!
Dziękuje, dowidzenia.
Nieważne jakiego piłkarza sie kupuje, ważne żeby kupić odpowiednich arbitrów, najlepszy przykład w lidze angielskiej

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 615.05.2011, 19:06

ale po prostu nie moge tego zbolec ze nie kupilismy van der Vaarta, a o dzisiejszej jego bramce juz nie wspomne

GO TO ARSENAL!!!

vitoAFC komentarzy: 31415.05.2011, 19:06

a CC przegralismy z druzyną która ma 90% szans na spadek z ligi

SkrEtcH komentarzy: 33715.05.2011, 19:06

Rewolucja w Arsenalu w lecie musi być. !!!
Ale taka aby to co się dzieje w 2 połowie sezonu już nigdy nie wracało ;//

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:05

Wolę ,aby nowi gracze się z nami zgrywali na nowo niż miałbym oglądać ponownie takie ciamajdy jak - Almunia , Squillaci , Denilson , Arshavin czy Rosicky .

RvPersie komentarzy: 1145815.05.2011, 19:05

Theo44 - aż mi smutno... a mogę wiedzieć czemu? : ( jeżlei ci się podoba jak ludzie widząć 11 zawodników tracących 2 bramki chcą wywalić tego który stoi przy lini bocznej to sory ; [

Kieszku23 komentarzy: 815.05.2011, 19:05

Wiesek mówisz? Barcelona nie grała tak dobrze pod wodzą rijkarda jak za czasów guardioli.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 615.05.2011, 19:05

Sanchoo - ale potrafi wygrywać, Benitez tez miał podobno super skład Interu i wiadomo jak to wszystko wyszło.

damcioo komentarzy: 58515.05.2011, 19:05

Marwajk zajebisty trener za wszelka cene by sciganal Van der Varta
i 2 obroncow i mamy zajebisty sklad

Asiek69 komentarzy: 236615.05.2011, 19:05

nawet najwięksi zwolennicy AW mają już tego dosyć...Arsene wiecznie pieprzy o zmianach, a w kółko jest to samo.
Z AW zaczyan być to co z Benitezem pod koniec jego działalności w LFC.
Stan musi to ogarnąć, bo jak tak dalej pójdzie skończymy jak oni w tamtym sezonie

smod3r komentarzy: 108615.05.2011, 19:05

Może i zawodnicy grają ale ktoś tych zawodników wybiera ktoś ich ustawia i ..... dajcie spokój niech mi ktoś jeszcze tylko pojedzie jakimś tekstem zajebistego kibica to oszaleje.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30