Niekonsekwentna gra Kanonierów, Arsenal 1-2 Aston Villa

Niekonsekwentna gra Kanonierów, Arsenal 1-2 Aston Villa 15.05.2011, 17:51, Rafal Mazur 1009 komentarzy

Dzisiejszego popołudnia kibice zgromadzeni na spowitym chmurami Emirates Stadium gorąco powitali zawodników londyńskiego Arsenalu, którzy stoczyli przedostatni bój w tegorocznym sezonie ligowym. Tym razem ekipie The Gunners przyszło mierzyć się z Aston Villą.

Warto zaznaczyć, że dzień wcześniej podopieczni Sir Alexa Fergusona zapewnili sobie tytuł mistrza Anglii po remisie 1-1 z Blackburn Rovers, a wczesnym niedzielnym popołudniem swoje spotkanie rozegrała Chelsea. The Blues zremisowali na własnym stadionie 2-2 z Newcastle, co pozwoliło zachować nadzieję Kanonierom na wywalczenie fotelu wicelidera.

Wracając jednak do potyczki Arsenalu, Arsene Wenger dokonał kilku znaczących zmian w składzie swojego zespołu. Po pierwsze i najważniejsze, do pierwszej jedenastki powrócił Thomas Vermaelen. W zespole znaleźli się także Kieran Gibbs, Aaron Ramsey i Andriej Arszawin. Na ławce rezerwowych zasiedli natomiast Conor Henderson i Ignasi Miquel.

Dokładnie o godzinie 17.00 sędzia główny dzisiejszego meczu rozpoczął gwizdkiem zawody.

Pierwsze minuty były dosyć wyrównane. Wydawało się jednak, że to Kanonierzy przeważali w środku pola, lecz niedokładność w podaniach sprawiała, że w środku pola futbolówkę przejmowali zawodnicy Villa, czego nie umieli sprawnie wykorzystać.

W 11. minucie goście wyszli na prowadzenie. Po błędach w środku pola piłkę przejął Walker, który wypatrzył i zagrał długim podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Darrena Benta. Anglik przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, po czym przelobował interweniującego Szczęsnego. 0-1!

Koszmar Kanonierów trwał dalej. W 15. minucie piłka trafiła pod nogi Ashleya Younga, który nie zastanawiając się ani chwili, podał do wybiegającego na czyste pole Darrena Benta. W tej sytuacji spalonego nie było, a kolejną wpadkę zaliczyła obrona londyńczyków, z czego skorzystał Bent umieszczając piłkę między nogami Szczęsnego. 0-2!

W 29. minucie Aaron Ramsey znalazł się w pozycji jeden na jeden z bramkarzem gości. Kiedy Walijczyk składał się już do strzału, jego nogi bardzo brzydko zaatakował Dunn, co uniemożliwiło zdobycie bramki. Mimo protestów zawodników The Gunners, sędzia nie odgwizdał rzutu karnego.

Chwilę później znakomite podanie w wykonaniu Jacka Wilshere'a otrzymał Robin van Persie. Holender zbiegł do lewego rogu boiska, przedryblował stoperów The Villans i uderzył prosto w słupek.

Mimo że podopieczni Wengera zyskali znaczną przewagą w posiadaniu piłki, nie byli w stanie udowodnić tego w postaci bramek. Wszystkie stałe fragmenty wyglądały tak samo, kończąc się w rękach Brada Friedela, a jeśli chodzi o skuteczność strzałów z daleka, których było niewiele, to pozostawia ona wiele do życzenia.

Do końca pierwszej części gry nic już nie uległo zmianie, więc arbiter zdecydował się zakończyć pierwszą połowę.

Drugą część gry londyński Arsenal rozpoczął od zmiany w swoich szeregach. Mianowicie, na murawie pojawił się Marouane Chamakh, który zastąpił Sebastiena Squillaciego.

Trzeb przyznać, że początek drugiej części gry niczym nie odbiegał od tego, co pokazywali The Gunners w pierwszej połowie. Widać było chęć do zdobycia bramki i znaczną przewagą w posiadaniu piłki, jednak każda sytuacja podbramkowa kończyła się fiaskiem.

W 57. minucie dwójkowa akcja w polu karnym pomiędzy Gibbsem a Robinem van Persie zakończyła się niecelnym strzałem Anglika.

4 minuty później na boisku pojawił się Nicklas Bendtner, zastępując tym samym Andrieja Arszawina.

Z biegiem czasem rysowała się coraz większa przewaga Arsenalu. Mimo że wyglądało to niczym szturm na bramkę Friedela, nadal znakomicie spisywała się obrona gości, której główną postacią był właśnie amerykański golkiper.

Kilka minut później kapitalną okazje do zdobycia kontaktowego gola miał Robin van Persie, ale znów strzelił prosto w Friedela.

W 89. minucie Arsenal wreszcie zdobył kontaktową bramkę. Po długim podaniu Wilshere'a futbolówkę na klatkę piersiową przyjął Nicklas Bendtner, po czym wbiegł w pole karne i przewrócił się. Na szczęście do piłki doskoczył van Persie i strzałem w górny róg bramki umieścił piłkę w siatce.

Po doliczeniu 4 dodatkowych minut arbiter zakończył dzisiejszy pojedynek. Niestety, podopieczni Arsene Wengera stracili jakąkolwiek szansę na dogonienie drugiej Chelsea i wygląda na to, że ostateczne miejsce w tabeli zależy już tylko od gry Manchesteru City, które okupując 4 miejsce ma stratę tylko 2 punktów do The Gunners. Na słowa uznania zasługuje dzisiejsza gra między słupkami Brada Friedela, który przez całe spotkanie spisywał się perfekcyjnie.

Aston VillaPremier League autor: Rafal Mazur źrodło: WŁASNE
SaGnA komentarzy: 98515.05.2011, 19:58

@Wiola04
też prawda :D jeszcze można by tu przytoczyć czerwoną kartkę, ale zostawiam ten mecz już za sobą!
Czas na zwierciadła, soczewki i inne promienie świetlne!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:58

Wenger: 'It is our job to thank the fans. It was not a tour of glory, of course, but you have to respect the fans for turning up all season'

Wenger: 'Fabregas will not play again this season, he had a setback on his thigh injury. Nasri has a little chance to face Fulham' -
Czyżby , spotkanie ostatnie spotkanie Fabregasa przeciwko Boltonowi było ostatnim w barwach Arsenalu ? Oby nie .

Leehu komentarzy: 1049915.05.2011, 19:58

No to ładnie widać że Bentnera trzeba sprzedać nie walczy tylko przewraca się w polu karnym. Widać było że brakło nam też Nasriego i Fabsa może nie są w 100% formie ale samym byciem na boisku dają zawodnikom pewność gry szkoda że marnujemy świetne okazje na zdobycie bramki, ale tak to jest jak Van Persie nie ma presji i wie że może marnować sety a i tak nie ma kto go zastąpić i zacznijmy grać 3-5-2 z lepiej zgraną obroną byśmy byli jeszcze bardziej ofensywną drużyną niż Barcelona. Na podsumowania sezonu przyjdzie jeszcze czas ale trzeba powiedzieć jasno że Kanonierzy nie będą wysoko oceniani za ten sezon przede wszystkim dzięki bardzo bardzo bardzo... słabej postawie w końcówce. Gdyby nie głupio tracone punkty to my byśmy się cieszyli z mistrzostwa a nie czerwona część Manchesteru.

Szef komentarzy: 1303515.05.2011, 19:58

ktos za te upokorzenia pod koniec sezonu musi beknac i to chyba Wenger

Kamiljohn komentarzy: 45015.05.2011, 19:57

Tak Snejdera i Robbena i mieć kolejny sezon bez trofeum !!!! chyba tego chcecie ;)

Ale fakt faktem że z Kanonierami dzieje się coś niedobrego ;/
Ostatnie dwa mecze idealnie nam to pokazują ;/
Totalnie nie wiem co się dzieje i z czym jest to spowodowane ;///
Ogólnie już od początku meczu jak widziałem Squillaciego to wiedziałem że Aston Villa strzeli jakiegoś gola, ale nie że będą dwie bramki w plecy w przeciągu paru minut ;////
Coś cholernie niedobrego dzieje się z Arsenalem ;(((((
Zmiany Rewolucyjne są potrzebne Arsenalowi i to je właśnie WENGER musi dokonać. Szanuje go jako trenera ale musi zostać postawiony pod ostrzem noża przez zarząd na następny sezon, bo inaczej będzie tak jak było poprzenimi sezonami, w których nic nie wygraliśmy, a tego żaden fan Arsenalu już niechce widzieć ;////

ste100 komentarzy: 331815.05.2011, 19:57

Wenger: 'it's very disappointing because we were caught on a very bad start. We became stronger and we were a bit unlucky'

Znowu to samo *******enie kotka za pomocą młotka...

kamil_malin komentarzy: 933215.05.2011, 19:57

I co powie Wenger po tym meczu? Swoje standardowe teksty, czyli po prostu "Wengeruj To!".
Oczywiście graliśmy dobrze, znowu mieliśmy pecha, do tego doszło fatalne sędziowanie.
Nie będzie ani słowa o słabej postawie Kanonierów, będzie mówienie że na pewno wyciągniemy wnioski z tego typu spotkań. Ale tak naprawdę to My ich nie wyciągniemy, bo tego nie robimy od X lat.
A i za jakiś czas spodziewam się narzekania na terminarz, bo przecież będą eliminacje LM...

Co do wzmocnień i ewentualnej rewolucji kadrowej, takowej nie będzie. Chyba, że za takie coś uznamy sprzedanie 2-3 niepotrzebnych zawodników i kupno jednego zawodnika + wprowadzenie młodzieży.

Dziękuję piłkarzom za genialny finisz. Prawdziwego mężczyznę (w tym wypadku klub) poznaje się po tym jak kończy. Jak My wyglądamy? Jak banda dzieciaków.

executer1 komentarzy: 281615.05.2011, 19:56

Po co wypisywac pierwsze sklady ktore chcecie w przyszlym roku.My w pierwszym skladzie mozemy miec najlepsza jedenastke na swiecie ale na rezerwach beda gracze pokroju Denilsona i Squila.

@vitoAFC
Niestety, ale w ciągu ostatnich tygodni tak gramy...

@vitoAFC

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1315.05.2011, 19:53

vito - Dokładnie, nie wiem czy mam się już śmiać czy płakać hehe.. Może lepiej by od razu dać to zdjęcie przy zapowiedzi, przynajmniej nie trzeba bedzie zmieniać..

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 315.05.2011, 19:53

DenisB Ja rozumiem,że Wenger będzie dzisiaj cynikiem aby dał mi nadzieję na wygranie Ligi Europejskiej ;)
To była piękna katastrofa,że zacytuje słowa pewnego starego kabaretu.

Ketiw komentarzy: 6715.05.2011, 19:52

Moim zdaniem głównym problemem Arsenalu jest sprowadzanie młodych, perspektywicznych graczy. Nie chodzi mi jednak o poziom ich gry, ale o podejście. Część tych młokosów przychodzi do Arsenalu nie z wizją zdobywania pucharów, ale z nadzieją, że się wypromują, poprawią swoje umiejętności i w końcu odejdą do klubów z którymi będą walczyć o trofea. Arsenal stał się ostatnio tylko odskocznią, a nie celem samym w sobie dla młodych piłkarzy. Takie mam przynajmniej wrażenie.

SaGnA komentarzy: 98515.05.2011, 19:51

@Dennis_Bergkamp
Teraz tak szczerze. Nabijasz sie że Wenger może mieć pretensje do sędziego? Tylko, że gdyby uznał tą bramke i dał karnego to wygralibyśmy mecz. Uważasz, że skoro przegrywaliśmy 0-2 to już nie możemy wygrać? Co z tego że powinno być 3-2. Przegrywaliśmy po 15 minutach 0-2 to już reszta meczu sie nie liczy nie? A gdybyśmy to my strzelili bramke, potem nie podyktowano by nam karnego i nie uznano bramki, AV strzeliła 2 bramki to też uważałbyś, że to nie winna sędziego?

vitoAFC komentarzy: 31415.05.2011, 19:51

A te zdjecie z mina Wengera jest co tydzien w newsie pomeczowym czy mi sie tylko wydaje?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:49

West Ham spadł ,a więc jest paru dobrych graczy do wyciągnięcia za małe pieniądze , jak -
Parker , Demba Ba czy Cole .
Za darmo można wyciągnąć Greena czy Upsona .

fabs93 komentarzy: 10915.05.2011, 19:48

Wenger znowu będzie winą obarczał sędziego jak przez cały sezon a swoich błędów nie widzi

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277015.05.2011, 19:45

Szogun

Jak to się nie da ? Będzie na pewno wypowiedź w stylu:"Wygralibyśmy gdyby nie sędzia ,powinniśmy mieć karnego i sędzia nie uznał prawidłowej bramki."
jak tak piszesz to nie znasz wengera on zawsze coś wymyśli :)

SaGnA komentarzy: 98515.05.2011, 19:45

@Gigi
opanuj sie człowieku! a tak poza tym to powinieneś dodać jeszcze Sneijdera i Robbena :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:44

gracze*

SaGnA komentarzy: 98515.05.2011, 19:44

@schade
jak chcesz to kupie ci Grześka.. w czekoladzie!
@AlanMr
Really? To może powinieneś sie cieszyć, że to on będzie grał zamiast SS18.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:43

tomek0100 > Neymar i Aguero to graczy ,którzy by kosztowali ponad 35 mln funtów ,więc odpadają.
Nie licz na takie transfery .

KondzioElite komentarzy: 618715.05.2011, 19:43

@Gigi
Jestem za! ;d

Neymar? Kolejny do kolekcji marzycieli o Barcelonie lub Realu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:42

Wenger powinien już ruszyć tyłek i zakupić jakiś graczy , jeszcze w maju . Żeby nie było tak ,że pod koniec okienka transferowego powie ,tak -
Byłem aktywny na rynku ,ale gracze którzy mogliby podnieść naszą grę , nie było .

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4815.05.2011, 19:42

@AlanMr

Ja myślę, że najlepszy to by był Vidić, Iniesta, Messi, Cristiano Ronaldo i Lahm. Co Ty na to ?

cypisek95 komentarzy: 43115.05.2011, 19:42

Arsenal_1886
Też czytałem wypowiedz Piresa :P

tomek0100 komentarzy: 915.05.2011, 19:42

Ja bym kupił kogoś na atak np. Neymara z Santos, Aguero z Atletico Madryt lub na skrzydło Hazarda

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 315.05.2011, 19:41

Z utęsknieniem czekam cóż teraz Nam powie papa bo tej porażki już niczym usprawiedliwić się nie da.
Gra wyglądała niesamowicie chaotycznie a drobne przebłyski nie dają Nam kibicom nadziei,że będzie lepiej

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:40

Tej drużynie brakuje mentalność zwycięzców .
Potrzeba nam więcej Anglików lub graczy którzy zdobywanie trofeów to u nich jest na porządku dziennym .

KondzioElite komentarzy: 618715.05.2011, 19:40

O Bencie wspominałem baaardzo dawno.
Typowy dostawnoga, ale jeśli trzeba to i sam coś wskórać może. IMO jest lepszy od Benzemy.

AlanMr komentarzy: 56215.05.2011, 19:40

SAMBA BYŁBY DOBRY CAHILL TEŻ VERTONGHEN NAJLEPSZY CHYBA

vitoAFC komentarzy: 31415.05.2011, 19:39

Wenger musi zostac i potrzebne są wzmocnienia...te dwie rzeczy wzajemnie sie wykluczają.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.05.2011, 19:39

Mariachi > Wiadomo ,że lepszy ,ale Wenger nie chciał go kupić to po pierwsze ,a po drugie to sam Robinho chciał transferu poza Anglię , po tym jak w City się nie sprawdził .

grand92 > J.Cole bez przesady ;p
Cieszę się ,że Wenger go nie zakontraktował .
Ten facet leczy urazy przez cały sezon ,a zarabia na tydzień 100 tysięcy funtów .

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 315.05.2011, 19:38

szefu91--> są tez inne polskie strony traktujące o Arsenalu. Jak Ci k.com nie pasuje, to po prostu tu nie zaglądaj.

AlanMr komentarzy: 56215.05.2011, 19:38

WENGER ŚCIĄGNIE TEGO SŁABIAKA SPAHICA Z MONTPELLIER TAK BĘDZIE MÓWIE WAM

Wazza komentarzy: 20415.05.2011, 19:37

Bent to jest jednak snajper..Ciekawe jestem ile by strzelal bramek w mocniejszym klubie..

"W 76. minucie Kanonierzy zdobyli wprawdzie bramkę, ale dzisiejszy, bardzo stronniczy arbiter nie uznał prawidłowo zdobytego gola. Według sędziego skaczący do główki Chamakh popchnął jednego z defensorów Villi, co uniemożliwiło odpowiednią obronę. "

Jak zwykle pretensje do sedziow heh:)

radzio_TRN komentarzy: 2728 newsów: 1315.05.2011, 19:37

yatq - O Nasrim nikt nie słyszał? Prosze cie, Nasri był cholernie znany zanim trafił do Arsenalu. Van Persie wielokrotnie przyznawał że kocha Arsenal (Nie Arsena a Arsenal), Clichy? Może odejść, jest sporo lepszych na jego pozycję. Przewidujesz jakieś kataklizmy, rozsypkę klubu, da spokój. Jeszcze kogoś wymieniałeś?

damian199656 komentarzy: 762615.05.2011, 19:37

Pinguite-> dla dobra forum, przestań już komentować. gdybyś się wykazał choć odrobiną dorosłości przestałbyś do mnie pisać. widać szukasz zaczepki.

schade komentarzy: 386215.05.2011, 19:36

Bendtner, Almunia, Squillaci, Denilson - out!
Benzema, Rodwell/M'vila, Hazard, Sakho/Cahill in!

Atak: Benzema, van Persie
Zakładam, że Fabs odejdzie i jest zmiana formacji na 4-4-2.

Arnold14 komentarzy: 130715.05.2011, 19:36

Affelay ? Szanse sprowadzenia go były znikome, i graniczyły z cudem, iż dostał on ofertę od "najlepszego" klubu na świecie. A Van der Vaart był do wzięcia, nawet z HSV, a potem z realu.

Mariachi komentarzy: 128515.05.2011, 19:36

Arsenal_1886 -> pfff, patyczak, napewno lepszy ten patyczak od Bendtnera.

AlanMr komentarzy: 56215.05.2011, 19:36

żartowałem bo już zgupiec mi idzie jak ciągle arsenal przegrywa albo gubi punkty

grand92 komentarzy: 793715.05.2011, 19:36

Affelay , Van Der Vaart i Joe Cole to były moje marzenia na te okienko transferowe bo kasa jaka chcieli za 2 pierwszych byla smieszna i bez chwili zawahania bym zakontratował a o Joe Cole tez bym sie postaral zeby go namowic

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30