Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal

Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal 22.10.2017, 15:30, Łukasz Wandzel 1141 komentarzy

Potrzebne były 68. urodziny Arsene'a Wengera, żeby piłkarze Arsenalu przełamali wyjazdową niemoc, choć, mówiąc poważnie, złożyło się na to więcej czynników. Przede wszystkim po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagrali ze sobą Mesut Özil, Alexis Sanchez oraz Alexandre Lacazette. Każdy z wymienionej trójki zdobył bramkę i wpływał na jakość gry zespołu, który dominował przez całe spotkanie, mimo że nie wszystko układało się po myśli londyńczyków w tym meczu.

Nie da się też nie odnieść do formy prezentowanej przez ekipę Ronalda Koemana. Zawodnicy z Liverpoolu przed meczem wydawali się borykać z jeszcze większą liczbą problemów niż sam niezbyt dobrze prosperujący Arsenal, a po dzisiejszym starciu z pewnością będą mieli jeszcze większy ból głowy. Grający poniżej oczekiwań Everton musiał okazać się łakomym kąskiem dla Kanonierów, którzy byli zmuszeni zgarnąć punkty za zwycięstwo.

Powodem wysokiej wygranej gości, choć nawet bez tego byli lepiej prezentującym się zespołem na murawie, była agresywna gra gospodarzy. Zaraz na początku meczu żółty kartonik zarobił Ashley Williams, co sprawiło, że szkoleniowiec Evertonu zmienił go już w przerwie. Częściowe osłabienie formacji defensywnej przez brak Walijczyka na boisku mogło przyczynić się do łatwiejszego przedzierania się piłkarzy The Gunners w pole karne Pickforda. Jednak najważniejszym wydarzeniem była druga żółta kartka, którą zarobił Idrissa Gueye. Opuszczenie placu gry przez Senegalczyka oznaczało pożegnanie się Evertonu z szansą na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (82' Coquelin), Lacazette (77' Wilshere), Alexis.

Everton: Pickford - Jagielka, Kenny, Keane, Williams (46' Davies), Baines - Gueye, Vlasic, Sigurdsson - Rooney (76' Lookman), Calvert-Lewin (75' Niasse).

Nawet w 68. urodziny Arsene Wenger mógł mówić o pechu, jeśli spojrzy się na to, jak wyglądał początek meczu. Londyńczycy weszli w to spotkanie znakomicie, dominując wszystkie sektory boiska w pobliżu bramki gospodarzy, ale niemoc wyjazdowa trwała w najlepsze i Jordan Pickford bronił jak natchniony. Wysokie tempo narzucone przez gości szybko odbiło im się czkawką. Wystarczyła jedna kontra ze strony Evertonu, żeby kibice na Goodison Park wpadli w euforię.

Kontra po odebraniu futbolówki, kiedy to na około 30. metrze poślizgnął się Granit Xhaka. Szwajcar popełnił błąd, ale był też faulowany. Niemniej jednak sędzia nie zauważył kopnięcia w kolano, co skrzętnie wykorzystał Wayne Rooney, który bardzo lubi strzelać Arsenalowi. Tym razem wystarczył mu ułamek sekundy, aby przymierzyć i pokonać Petra Cecha zza pola karnego.

Zapał podopiecznych Arsene'a Wengera słabł z każdą minutą, dając się nieco zepchnąć rywalom na własną połowę przez krótki czas. Przyjezdni ciągle byli drużyną lepszą i jeszcze przed przerwą dali nadzieję solenizantowi na zgarnięcie pełnej puli punktów. Znakomity Jordan Pickford w końcu musiał skapitulować, ponieważ oddać strzał postanowił... Nacho Monreal. Bramkarz gospodarzy próbował interweniować, ale przy takiej liczbie strzałów to musiało się wydarzyć i padł remis.

W drugiej połowie Arsenal szybko udowodnił, że gra lepiej w piłkę nożną. Wydawało się, że Kanonierzy będą, jak to zazwyczaj bywa, walić głową w mur, starając się pokonać świetnie dysponowanego golkipera Evertonu. Na szczęście, jedyne, co było bliskie tym obawom, to fakt, że głową faktycznie uderzył... Mesut Özil! Niemiec wręcz dyrygował dzisiejszego popołudnia grą ofensywną, non stop kreując kolegom okazje, i nawet sam wpisał się na listę strzelców.

Za to lista zasług pomocnika Arsenalu jest dzisiaj długa, bo nieco ponad 20 minut później asystował przy golu Lacazette'a, kiedy to londyńczycy czuli się znacznie swobodniej, ponieważ z murawy chwilę wcześniej zszedł ukarany Idrissa Gueye. Zespołowi gości łatwiej było zaatakować, ale mogli oni sobie także pozwolić na chwilę oddechu i widać było, że spuścili z tonu. Potwierdza to zdobycie kolejnej, już czwartej bramki, dopiero w 90. minucie. Wtedy to Jack Wilshere, po wejściu z ławki, asystował przy pewnym strzale Aarona Ramseya.

Szkoda tylko drugiego straconego gola, ponieważ Nacho Monreal i Petr Cech byli już chyba myślami w szatni, kiedy ten pierwszy zagrał za lekko do czeskiego bramkarza, który za późno ruszył do piłki, a Baye Oumar Niasse bez kłopotu przejął futbolówkę i nie musiał nawet spieszyć się z wpakowaniem jej do siatki.

Aż żal było patrzeć starającego się Alexisa, który bardzo pragnął zdobyć swoje pierwsze trafienie w tym sezonie w Premier League. Chilijczyk dwoił się i troił, a także kilka razy nie podawał do kolegów, żeby tylko gol wpadł na jego konto. W końcu mu się to udało, gdy w ostatniej doliczonej minucie jakimś cudem znalazł miejsce w lewym dolnym rogu bramki Pickforda, popisując się niezwykle celnym uderzeniem. Chwilę później mecz skończył się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Everton 2, Arsenal 5!

Oceń piłkarzy po meczu z Evertonem!

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mihex komentarzy: 2360423.10.2017, 23:08

No i wszystko jasne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2017, 22:58

Oglądam film raz na ruski rok, ale dzis odpaliłem raid 2, nie umywa sie do 1. Tamten film to dla mnie w swoim klimacie 10/10, ta czesc góra 6.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.10.2017, 22:47

A ja się pytam, gdzie jest Xavi?!

elsa komentarzy: 5823.10.2017, 22:35

@helzing: oglądasz czasem mecze Realu Madryt?
Luka to dyrygent w środku pola.

Tevez komentarzy: 408723.10.2017, 22:34

Akurat Alves to zasłużył bo ciągnął ten Juventus za uszy w poprzednim sezonie.

helzing komentarzy: 327323.10.2017, 22:29

@Fabri4: no dlaczego Modric jest coroku w 11, to też według mnie nieporozumienie, Kross tez nie dokońca rozumiem

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5023.10.2017, 22:12

Iniesta i Alves to nieporozumienie :D Ale przestałem sie przejmować tym gównianym zestawieniem już kilka lat temu ;p

AlexVanPersie komentarzy: 806423.10.2017, 22:04

@Kyrtap

No jako że najgłupsze bramki padają po jego stratach to Xhaka powinien sam siębie o pie przać, może wtedy byśmy zobaczyli jego zdolności przywódcze.

@Rafson95
Ty do końca życia chcesz zostać gościem, który się na nic nie nabrał? :P
Mieliśmy nadzieję, że coś z niego będzie, ale chyba niestety słaba zwrotność go zablokuje i nie wykorzysta swojego talentu.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.10.2017, 21:39

Przynajmniej w tym roku nie doszło do idiotycznej sytuacji jak w zeszłym, gdzie Griezmann był 3. najlepszym piłkarzem świata, a nie znalazło się dla niego miejsce w "11".

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 21:37

Iniesta, serio???WTF

Bonucci też asior.Tamten sezon swietny i miejsce w 11 sezonu dostał, a w tym gorzej niż źle on wygląda

adamkanonier komentarzy: 101623.10.2017, 21:32

Co to za pani prowadzi gale

Mihex komentarzy: 2360423.10.2017, 21:32

Gabriel Paulista?Konto zweryfikowane @gpaulista5 5 min.5 minut temu
Więcej
Congrats my bro @_OlivierGiroud_ The best goal of the year! #Puskas2017 ! #Scorpion ????????

Gabriel nauczył się Angielskiego :D?

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2017, 21:28

Iniesta hahahahaha koleś od kilku sezonow to już cień samego siebie ale miejsce w 11 ma do śmierci :D

djmacius komentarzy: 378223.10.2017, 21:28

Iniesta w 11-tce sezonu 17/18 to największe nieporozumenie w historii tych wszystkich gal :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.10.2017, 21:27

Z tym Iniestą to tak serio? Przecież to jest śmieszne xD

Rafson95 komentarzy: 1052923.10.2017, 21:27

"Z Xhaką daliśmy się nabrać na jego długie pasy i zdolności przywódcze."
Kto był naiwny to się dał nabrać :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2017, 21:26

@Traitor
Jak on chyba zawsze tam jest, więc co w tym dziwnego :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 21:25

Z Minnesoty to mi najbardziej podobał się Gibson chociaż pod koniec to KAT wziął na siebie dwa ważne rzuty.Buttler wygląda bardzo dobrze.Ciekawa ekipa się tam wytworzyła.Piąta siła zachodu według mnie ale w play off ich mimo wszystko nie widzę w rywalizacji z pierwszą czworką

Traitor komentarzy: 10296 newsów: 2423.10.2017, 21:25

Iniesta w 11 roku XD XD

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 21:21

@Kyrtap: Ogólnie meczycho jak ta lala.Za kilka dni rewanż w Minneapolis i będzie 1-1 w tym pojedynku :D śmiać mi się chciało jak Russ przypomniał sobie w czwartek kwarcie o celnych rzutach.Z nożem na gardle wyglądali dużo lepiej.Czemu?Nie mam pojęcia :D

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 223.10.2017, 21:18

Ox jest dobry w nabieraniu wszystkich na swój talent.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 21:17

@Kyrtap: Tak samo mogę napisać, że jeszcze bardziej OKC pomogło nie trafiając trójek :P

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2017, 21:13

Piękny filmik o futbolu na gali. Przy Bradleyu aż łezka mi się zakręcila. I ten chłopiec od Messiego.. Piękne sceny.

@DawidAFC
Gol zawodnika United wygrał nagrodę za grudzień.

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 123.10.2017, 21:05

@DawidAFC: Wydaje mi się, że Carrolla

lays komentarzy: 3987123.10.2017, 21:04

Ex-Arsenal director David Dein tells incredible Invincibles story
Speaking exclusively to SFR, former Arsenal director David Dein explained the camaraderie between members of the club?s Invincibles team with an incredible story.

?For 2014 for the World Cup I was in Brazil, as were you, in Brazil and I hosted a dinner one evening for three of our former Brazilian players. Gilberto Silva, Edu and Sylvinho. And of course both Gilberto and Edu were in that squad. And over the course of the dinner, to your very point. I said to Gilberto tell me about the Invincibles, give me a sense of what it was really like to play for that team. He thought about it, he was very pensive, and then he said: ?Mr Dein, I will give you an example. He said when we were in the tunnel waiting to go out to the game we were just in the tunnel waiting and the game is about to start and the referees and the assistants are just about to come in, he said we would all be in a line and we had to be in a line for this. (Dein stands up to demonstrate) We would be in the tunnel waiting just before the kick-off, waiting to go out into the stadium, we would always be in the same line. So we would have Patrick Vieira as captain in front, then there would be Thierry, then Jens Lehmann, then myself then Dennis (Bergkamp) then Lauren. And then Sol Campbell. And then he said just before we went on the pitch, Patrick Vieira would turn to Henry and go (nods), with a knowing nod as if to say we were going to do it today. Thierry passed that nod to me, I?d pass it to Jens and it would be going down choreographed all the guys one after the other as if they gave themselves strength before the game. Then they would look over to the opposition, they could see them lining up and they sensed that there was literally fear in their eyes. We knew we could beat them, and he said we gave each other strength. It is a wonderful story.?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.10.2017, 21:04

@Marzag: o ilę się nie mylę, to wtedy wygrała bramka Mikiego :)

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 123.10.2017, 21:03

Giroud bramka roku, a FA nie uznała jej nawet za bramkę miesiąca bo anglik strzelił z przewrotki :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.10.2017, 21:00

@mistiqueAFC:

Już tak nie gloryfikuj tej 4. kwarty, bo Wilki też bardzo mocno pomogły w odrobieniu strat.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.10.2017, 20:59

@AlexVanPersie:

Do dziś się zastanawiam, gdzie te zdolności przywódcze Xhaki...
Mimo, że w Arsenalu jest problem z charakterem i dowodzeniem, to i tak Granit się w tej kwestii nie wyróżnia. Jedynym jego plusem są długie podania, z których przy obecnym ustawieniu za bardzo nie korzystamy.

Kowal96 komentarzy: 1758923.10.2017, 20:58

Jednak Żwirek bramka roku. Gratulacje ;D

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 20:55

@XandeR: OKC się ogarnie.Spokojna twoja rozczochrana.Russ jest w bardzo średniej formie ale w czwartej kwarcie z Twolves już chłopaki pokazali na co ich stać.Cavs zawaliło jeszcze bardziej, a GSW chyba zapomniało, że za nazwiska nikt wygranych nie daje za darmo.Za 2-3 miesiące będzie można ich oceniać.Muszą się dotrzeć i dostrzelać.

XandeR komentarzy: 966323.10.2017, 20:50

Xhaka zaraz pewnie straci laske, ktoś jej szczeli gola, a na końcu posypią się kartki

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.10.2017, 20:45

Nagrodę imienia Johna Torrego wręczy Ryan Giggs.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.10.2017, 20:45