Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal

Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal 22.10.2017, 15:30, Łukasz Wandzel 1141 komentarzy

Potrzebne były 68. urodziny Arsene'a Wengera, żeby piłkarze Arsenalu przełamali wyjazdową niemoc, choć, mówiąc poważnie, złożyło się na to więcej czynników. Przede wszystkim po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagrali ze sobą Mesut Özil, Alexis Sanchez oraz Alexandre Lacazette. Każdy z wymienionej trójki zdobył bramkę i wpływał na jakość gry zespołu, który dominował przez całe spotkanie, mimo że nie wszystko układało się po myśli londyńczyków w tym meczu.

Nie da się też nie odnieść do formy prezentowanej przez ekipę Ronalda Koemana. Zawodnicy z Liverpoolu przed meczem wydawali się borykać z jeszcze większą liczbą problemów niż sam niezbyt dobrze prosperujący Arsenal, a po dzisiejszym starciu z pewnością będą mieli jeszcze większy ból głowy. Grający poniżej oczekiwań Everton musiał okazać się łakomym kąskiem dla Kanonierów, którzy byli zmuszeni zgarnąć punkty za zwycięstwo.

Powodem wysokiej wygranej gości, choć nawet bez tego byli lepiej prezentującym się zespołem na murawie, była agresywna gra gospodarzy. Zaraz na początku meczu żółty kartonik zarobił Ashley Williams, co sprawiło, że szkoleniowiec Evertonu zmienił go już w przerwie. Częściowe osłabienie formacji defensywnej przez brak Walijczyka na boisku mogło przyczynić się do łatwiejszego przedzierania się piłkarzy The Gunners w pole karne Pickforda. Jednak najważniejszym wydarzeniem była druga żółta kartka, którą zarobił Idrissa Gueye. Opuszczenie placu gry przez Senegalczyka oznaczało pożegnanie się Evertonu z szansą na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (82' Coquelin), Lacazette (77' Wilshere), Alexis.

Everton: Pickford - Jagielka, Kenny, Keane, Williams (46' Davies), Baines - Gueye, Vlasic, Sigurdsson - Rooney (76' Lookman), Calvert-Lewin (75' Niasse).

Nawet w 68. urodziny Arsene Wenger mógł mówić o pechu, jeśli spojrzy się na to, jak wyglądał początek meczu. Londyńczycy weszli w to spotkanie znakomicie, dominując wszystkie sektory boiska w pobliżu bramki gospodarzy, ale niemoc wyjazdowa trwała w najlepsze i Jordan Pickford bronił jak natchniony. Wysokie tempo narzucone przez gości szybko odbiło im się czkawką. Wystarczyła jedna kontra ze strony Evertonu, żeby kibice na Goodison Park wpadli w euforię.

Kontra po odebraniu futbolówki, kiedy to na około 30. metrze poślizgnął się Granit Xhaka. Szwajcar popełnił błąd, ale był też faulowany. Niemniej jednak sędzia nie zauważył kopnięcia w kolano, co skrzętnie wykorzystał Wayne Rooney, który bardzo lubi strzelać Arsenalowi. Tym razem wystarczył mu ułamek sekundy, aby przymierzyć i pokonać Petra Cecha zza pola karnego.

Zapał podopiecznych Arsene'a Wengera słabł z każdą minutą, dając się nieco zepchnąć rywalom na własną połowę przez krótki czas. Przyjezdni ciągle byli drużyną lepszą i jeszcze przed przerwą dali nadzieję solenizantowi na zgarnięcie pełnej puli punktów. Znakomity Jordan Pickford w końcu musiał skapitulować, ponieważ oddać strzał postanowił... Nacho Monreal. Bramkarz gospodarzy próbował interweniować, ale przy takiej liczbie strzałów to musiało się wydarzyć i padł remis.

W drugiej połowie Arsenal szybko udowodnił, że gra lepiej w piłkę nożną. Wydawało się, że Kanonierzy będą, jak to zazwyczaj bywa, walić głową w mur, starając się pokonać świetnie dysponowanego golkipera Evertonu. Na szczęście, jedyne, co było bliskie tym obawom, to fakt, że głową faktycznie uderzył... Mesut Özil! Niemiec wręcz dyrygował dzisiejszego popołudnia grą ofensywną, non stop kreując kolegom okazje, i nawet sam wpisał się na listę strzelców.

Za to lista zasług pomocnika Arsenalu jest dzisiaj długa, bo nieco ponad 20 minut później asystował przy golu Lacazette'a, kiedy to londyńczycy czuli się znacznie swobodniej, ponieważ z murawy chwilę wcześniej zszedł ukarany Idrissa Gueye. Zespołowi gości łatwiej było zaatakować, ale mogli oni sobie także pozwolić na chwilę oddechu i widać było, że spuścili z tonu. Potwierdza to zdobycie kolejnej, już czwartej bramki, dopiero w 90. minucie. Wtedy to Jack Wilshere, po wejściu z ławki, asystował przy pewnym strzale Aarona Ramseya.

Szkoda tylko drugiego straconego gola, ponieważ Nacho Monreal i Petr Cech byli już chyba myślami w szatni, kiedy ten pierwszy zagrał za lekko do czeskiego bramkarza, który za późno ruszył do piłki, a Baye Oumar Niasse bez kłopotu przejął futbolówkę i nie musiał nawet spieszyć się z wpakowaniem jej do siatki.

Aż żal było patrzeć starającego się Alexisa, który bardzo pragnął zdobyć swoje pierwsze trafienie w tym sezonie w Premier League. Chilijczyk dwoił się i troił, a także kilka razy nie podawał do kolegów, żeby tylko gol wpadł na jego konto. W końcu mu się to udało, gdy w ostatniej doliczonej minucie jakimś cudem znalazł miejsce w lewym dolnym rogu bramki Pickforda, popisując się niezwykle celnym uderzeniem. Chwilę później mecz skończył się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Everton 2, Arsenal 5!

Ewenement komentarzy: 209122.10.2017, 16:54

@Sobieski14: Akurat Ramsey moim zdaniem rewelacyjnie dziś nie zagrał. Xhaka swoje na sumieniu też ma aczkolwiek jego występ był dużo lepszy od występu Walijczyka.

TW_Szczepan komentarzy: 188422.10.2017, 16:54

No poczytałem sobie komentarze, które były pisane podczas meczu i mój rak dostał raka.

stanyal komentarzy: 138722.10.2017, 16:52

@Argudo: chyba tylko LOS sprawił że wyszli w ustawieniu OSL :)

DexteR_000 komentarzy: 764222.10.2017, 16:50

Uwazam, że Wenger robi bardzo dobrze postepujac z Jacusiem ostroznie.
Powoli malymi krokami do przodu.

maciekbe komentarzy: 1245822.10.2017, 16:50

@DontCry: dodaj to tego brak Lallany i Mane ;)

DexteR_000 komentarzy: 764222.10.2017, 16:49

Szkoda meczu z Watfordem, wygrana i brak 6 pkt do Lidera.

DontCry komentarzy: 760822.10.2017, 16:48

Jeśli mogę trochę pośmieszkować - Wijnaldum wylatuje ze składu z powodu kontuzji i w jego miejsce nie wskakuje naturalny, środkowy pomocnik - Alex Oxlade - Chamberlain tylko Milner? Jak to?

f4bregas komentarzy: 103722.10.2017, 16:48

Poratuje ktos streamem do mecza Totkow ?

Barney komentarzy: 2100522.10.2017, 16:44

DObrze, że z czołówką mamy LFC i CFC na wyjeździe, niedługo też City potem u siebie w drugiej czesci sezonu

thegunners101 komentarzy: 248422.10.2017, 16:43

@Garfield_pl
Ale Ty chyba nie zrozumiałeś sensu mojej wypowiedzi. Pozdrawiam.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2017, 16:43

Fajnie ze zaliczylismy wyjazd na Everton teraz, kiedy są kupą. Prędzej czy później się obudzą, bo aż tak słabi jak to teraz wygląda nie są. Koeman poleci, przyjdzie nowa krew i pewnie wskoczą na wyższe obroty.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2017, 16:42

@ProroK
Po tej ostatniej żenadzie, to nie ma czego weryfikować.

ProroK komentarzy: 86122.10.2017, 16:41

@maciekbe Otwieraj swoją weselną bo, zaczynasz bredzić

Monszur komentarzy: 27422.10.2017, 16:40

@maciekbe:
Daj Bóg. Ja mam obawy że Wenger nie będzie stawiał na Jacka w wyjściowym składzie nawet kiedy będzie w 100% gotowy kosztem aarona i granita

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2017, 16:40

Arsenal fan runs onto the pitch. Asks Wilshere for his shirt. Steward drags him away. Wilshere follows and hands the fan his shirt.

stanyal komentarzy: 138722.10.2017, 16:39

Very good job guys :V COYG

Sparku komentarzy: 340222.10.2017, 16:39

Teraz mecz Live Tottki ale Lyon wyskakuje takim ciekawym ustawieniem że też bym ich zobaczył grrrr

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.10.2017, 16:39

Teraz konfa: "Mamy odpowiednią jakość. Pokazaliśmy charakter i odpowiedzieliśmy na ostatnią porażkę. Aaron Ramsey udowodnił jak wielkim jest zawodnikiem..."

ProroK komentarzy: 86122.10.2017, 16:36

Dobra.. ładny mecz w naszym wykonaniu oprócz paru baboli ale panowie.. Prawdziwa weryfikacja naszego dzisiejszego zwycięstwa i (być może tego ze Swansea za tydzień) , będzie miała miejsce 5 listopada meczem z $ity ;)

kluivert000 komentarzy: 15022.10.2017, 16:36

Mogę śmiało stwierdzić że Wilshere musi być naszym podstawowym graczem. Idealny następca Cazorli

praptak komentarzy: 883422.10.2017, 16:36

Cieszę się, że można chwalić Arsenal za grę (szczególnie w pierwszej połowie) za skuteczność w drugiej, oraz Wengera za zmiany i - w czym mam nadzieję, że maczał w tym palce - zmobilizowanie drużyny.

A tutaj tutorial dla kibiców którzy zapomnieli co się robi po takim meczu:

Garfield_pl komentarzy: 2825122.10.2017, 16:35

@thegunners101: ale dlaczego z góry skreślać nas w meczu z City, bo graja teraz super? Zapomnieliscie ze rok temu też grali,a nasze mecze z nimi były wyrównane? Czy możecie choć raz optymistycznie myśleć? Co jest z wami? Powtórzę kolejny raz, Ci którzy narzekali niech nadal narzekają, nie powinniście się cieszyć z ani jednej wygranej póki nie zmienicie nastawienia!! Bo różnie idzie, nie zawsze pięknie, ale kibic wspiera klub zawsze, a patrząc na notoryczne wpisy niektórych to wydaje się że macie smutne życie i problemy a całą frustracje wyrzucacie tutaj!! Może lepiej dla was, bo na pewno dla prawdziwych kibiców, po prostu udać się do specjalisty? Pozdrawiam, a i uprzedzam nie szukam zaczepki, i spodziewam się ataku właśnie ludzi o których napisałem, ale myślę ze kanonierzy po wygranym meczu wchodzą tu by się przede wszystkim cieszyć a nie czytać kolejny dzień płacz " kibiców "

MarkOvermars komentarzy: 914722.10.2017, 16:34

to nasz drugi dobry mecz w tym sezonie ( po 0-0 z Chelsea), fajnie wygląda współpraca trójki z przodu. Szkoda tylko że popełniamy tyle głupich błędów w defensywie. Po 9 rozegranych spotkaniach aż 12 straconych bramek to trochę dużo. Połowa z nich to indywidualne błędy. Czemu to My nie potrafimy wykorzystywać takich błędów ?

Mam nadzieję że jakieś wnioski nasi w końcu wyciągną. Niemniej jednak cieszy wygrana i przynajmniej niedziela spokojna będzie :P

Leehu komentarzy: 1049622.10.2017, 16:34

@Gerwciu: No ja myślę że my możemy dostać już ze Swansea od kiedy Fabiański tam przeszedł ta ekipa wyraźnie nam nie leży.

maciekbe komentarzy: 1245822.10.2017, 16:33

@Monszur: Akurat w tej kwestii Wengera można pochwalić - zna terminarz i póki co idealnie wprowadza Wilshera. Teraz dostanie z 60 minut w Carabao Cup i na Swansea będzie gotowy.

Sparku komentarzy: 340222.10.2017, 16:33

Pięknie się oglądało dzisiejsze spotkanie, tyle szans, super mecz

Artu komentarzy: 190322.10.2017, 16:33

Teraz na spokojnie czekam na Totki vs Live,oby na remis

Topek komentarzy: 13963 newsów: 12622.10.2017, 16:33

@FoxuTheGunner: Ozil dobry mecz, ale ogólnie nie odmienia naszego zespołu tak jak Alexis. Podania Chilijczyka to czyste sytuacje, Mesut jednak rozgrywa głębiej i mniej efektownie. Na pewno cała trójka robiła dzisiaj różnicę, ale Sancheza najbardziej będzie nam brakować. Oby się udało z Lemarem za rok, bo Arsene będzie miał słabe pożegnanie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.10.2017, 16:33

Nie to,ze ujmuje ale ten everton jest katastrofalny. Wlasnie spadli do strefy spadkowej, a nie liczac babola cecha, zapamietam tylko gola roo, a tak to bieda. Sigurdsson , 50 mln funtów. Zmarnowana kasa raczej. Za to mogli miec fajnego napadziora. Tak to jest jak sie zawali transfery w lato.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 122.10.2017, 16:32

Czyli będzie party. Szkoda, że nie zjawił się na tę najważniejszą

youtube.com/watch?v=CHt5hfXsA5c

Gerwciu komentarzy: 372222.10.2017, 16:31

Znów nadzieja zagościła w naszych sercach. Po meczu ze Swanseya nastroje będą jeszcze lepsze, aż do momentu, gdzie znów dostaniemy baty w dwóch meczach :D Wenger we trust :D

Monszur komentarzy: 27422.10.2017, 16:31

Zdrowy Wilshere to jest fenomalny piłkarz. Łamie schemat tej gry po obwodzie, nawet jako kibic nigdy nie wiesz jaki nada pomysł przeprowadzanej akcji (ramsey, xhaka i elneny = podanie do kolegi najbliżej lub do tyłu), jest lekarstwem na naszą bezproduktywność w meczach przeciwko solidnym obrońcom.
Wenger open Your Eyes

maciekbe komentarzy: 1245822.10.2017, 16:30

*gdybanierzy mode ON* Fabian/Wojtek na bramce i kończymy mecz z czystym kontem #takaprawda

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2017, 16:30