Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea

Nuda, brak zmian, spadek w tabeli. Arsenal 0-0 Chelsea 23.12.2013, 21:56, Damian Burchardt 934 komentarzy

"Mission completed" - zapewne pomyślał po meczu Jose Mourinho. Portugalczyka w tym meczu interesowało jedynie czyste konto bramkowe, stąd obecność trzech defensywnych pomocników w wyjściowej jedenastce Chelsea. W wykonaniu zadania bezsprzecznie pomógł rywalom Arsene Wenger, który mimo coraz defensywniejszej postawy gości, postanowił z wiadomych tylko sobie względów nie skorzystać z żadnej zmiany ustawienia, nie wprowadzając ani jednego wypoczętego piłkarza na boisko. Swoje trzy grosze postanowił dołożyć także Mike Dean, który fatalnie poprowadził zawody na Emirates Stadium.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozpocząć mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Ramsey - Walcott, Özil, Rosicky - Giroud

Chelsea: Cech - Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Willian, Hazard – Torres

Pierwszy kwadrans gry mógł przyprawić o senność niejednego widza, zasiadającego na trybunach Emirates Stadium. Od składnych akcji więcej było indywidualnych błędów piłkarzy, czy podań obrońców do swoich bramkarzy. Tymczasem telewidzów Canalu+ zabawiał Rafał Nahorny sentencjami typu „Nerwowa nerwowość i nerwowa atmosfera”.

W 22. minucie Mesut Özil próbował prostopadłym podaniem wprowadzić Aarona Ramseya w pole karne Chelsea. Walijczyka zastopowali jednak obrońcy rywali, więc piłka trafiła z powrotem do Niemca. Ten został sfaulowany, ale wykonanie przez 25-latka stałego fragmenty gry było podobne do dotychczasowego przebiegu spotkania – nijakie.

W 32. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Frank Lampard. Anglik odebrał piłkę w środku boiska, holował ją aż pod pole karne gospodarzy, podał Edenowi Hazardowi, Belg lobem oddał ją Lampardowi, a doświadczony pomocnik obił poprzeczkę bramki Szczęsnego. Szczęście Polaka.

W 35. minucie dwa fatalne błędy popełnił arbiter – Mike Dean. Najpierw nie wychwycił ostrego wejścia Johna Obiego Mikela w nogi Mikela Artety, a potem nie dostrzegł faulu Williana na Theo Walcottcie w polu karnym gości. Oba zdarzenia miały miejsce podczas jednej akcji Kanonierów.

Pod koniec trzeciego kwadransa spotkania koszmarnie zachował się Aaron Ramsey. Walijczyk wycofał piłkę wprost pod nogi Edena Hazarda, pozwalając The Blues na groźny kontratak, wyprowadzany w przewadze atakujących. Akcję zakończył Willian strzałem wprost w Wojciecha Szczęsnego.

Tak zakończyła się pierwsza połowa meczu, który zapowiadanym przez wszystkich szlagierem był jednak tylko z nazwy.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się zdecydowanie ciekawiej. W ciągu 10 minut dwie groźne kontry wyprowadzili goście. W obie zaangażowany był Willian, obie jednak zakończyli obrońcy Kanonierów.

W 63. minucie pierwszą żółtą kartkę pokazał Mike Dean. Otrzymał ją Ramires za ostry faul na… Mikelu Artecie. Minutę później kolejne „żółtko” pokazane przez arbitra derbów Londynu. Walcott podciął biegnącego na skrzydle Azpilicuetę.

W 66. minucie Frank Lampard próbował zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego mocnym, dalekim strzałem zza pola karnego. Polak nie miał jednak problemów z interwencją. Następnie swoją okazję na strzelenie bramki miał Mesut Özil, któremu piłka spadła pod nogi w jedenastce Petra Cecha. Niemiec został jednak zablokowany.

Chwilę później doszło do starcia Niemca z Branislavem Ivanowiciem. Serb mocno potraktował byłego pomocnika Realu Madryt, co rozwścieczyło Özila. Wywołało to małe spięcie, z udziałem innych zawodników obu drużyn.

Gra niesamowicie zaostrzyła się na przestrzeni ostatnich minut. Żółtą kartkę otrzymał Tomas Rosicky za faul na Ivanowiciu.

W 72. minucie szokującą zmianę przeprowadził Jose Mourinho. Andre Schurrle zastąpił Edena Hazarda. 4 minuty później Oscar zmienił Williana.

78. minuta na zegarze, a najlepszą akcję w tym meczu przeprowadził Arsenal. Ramsey, ponad obrońcami Chelsea, podał piłkę w pole karne do Oliviera Giroud, ten jednak fatalnie przestrzelił. Warto wspomnieć, że do tej pory Arsenalowi nie udało się jeszcze zaangażować Petra Cecha w żadną interwencję.

W 84. minucie kolejna świetna akcja Arsenalu! Piłka krążyła jak hokejowy krążek po obwodzie pola karnego Petra Cecha, następnie Rosicky wpuścił prostopadłym podaniem Gibbsa w jedenastkę Czecha, ten dośrodkował piłkę do Girouda, lecz jego strzał wybronił bramkarz gości.

W 87. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Jose Mourinho. David Luiz daje odpocząć Fernando Torresa.

W 91. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bacary Sagna uderzył futbolówkę w kierunku bramki Chelsea, wybił ją jednak na aut Cesar Azpilicueta.

Do końca meczu nic się już jednak nie stało. Po kiepskim widowisku na Emirates Stadium, Arsenal zrównuje się punktami z Liverpoolem, spada jednak na drugie miejsce w tabeli przez gorszy bilans bramkowy.

Chelsea FCRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło:
Mikko komentarzy: 47423.12.2013, 22:09

cały się trzesę..

Thierry77 komentarzy: 340823.12.2013, 22:08

Poldi musi wejść. Nikt nie próbuje lutować z daleka.

Mikko komentarzy: 47423.12.2013, 22:08

ramsey nie strasz..

aNormalny komentarzy: 348223.12.2013, 22:08

My dzisiaj mamy połowę składu widmo, także Podol da radę.

Jokullus komentarzy: 29723.12.2013, 22:07

@Czajnik17

Póki co najczęściej korytarze tworzą się dla naszych bocznych obrońców. Gdzie jest wtedy Walcott?

skyrim komentarzy: 807123.12.2013, 22:07

Nasi piłkarze mają już święta w głowie i nie chce im się.

Vermaelen5 komentarzy: 265923.12.2013, 22:06

Wiecznie się męczy z tą kurtką :D

Vendeful komentarzy: 237023.12.2013, 22:06

nasze rozne od poczatku sezonu sa tragiczne

gunners007 komentarzy: 954323.12.2013, 22:06

Podolski to jednak piłkarz widmo i jeśli ktoś myśli, że on może rozruszać naszą grę to się niestety zawiedzie. Poldi jak wchodzi na boisko to ponownie go dojrzeć można dopiero przy ostatnim gwizdku sędziego - jest tak za każdym razem więc o tym pamiętajcie.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7223.12.2013, 22:06

Jokullus
Będzie miał miejsce by się rozpędzić, to prędzej czy później dostanie taką piłę.

mitmichael komentarzy: 4924323.12.2013, 22:05

Ciekawe czy Poldiego wpusci potrzeba nam zawodnika strzelajacego z dystansu a Poldi potrafi to swietnie

bialysul komentarzy: 369923.12.2013, 22:05

8mln funtow rocznie a Wenger ciagle z zepsutym zamkiem w kurtce :D

Jokullus komentarzy: 29723.12.2013, 22:05

@czajnik17

Żeby móc wykorzystać Walcotta trzeba mu posłać bardzo dokładną piłkę i to w tempo.

IwoSzymon komentarzy: 60923.12.2013, 22:04

Przydałby się Santi za Ozila za swoim uderzeniem z dystansu. Musimy się obudzić.

Mariusz28 komentarzy: 495223.12.2013, 22:04

hahahhaahaah zamek w kurtce.... xD

OFFO komentarzy: 354523.12.2013, 22:04

hahah jest i kurtka ------wygramy

Mikko komentarzy: 47423.12.2013, 22:04

dzisiaj znowu strace hajs na arsenal ehh 3 raz z rzędu..obym się mylił..

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7223.12.2013, 22:04

Przesadzacie z tym Deanem, większość sędziów by nie gwizdnęło.

FanekAFC komentarzy: 511223.12.2013, 22:04

wybicia Gibbsa są strasznie irytujące, powinnien zdecydowanie być spokojniejszy w takich sytuacjach.

pumeks komentarzy: 2080823.12.2013, 22:04

Jeżeli Podolski wejdzie to Giroud musi zostać, bo zawsze ściągnie na siebie obrońców i może mu się udać coś odegrać na bombę.
Już tak grali nie raz więc może spróbować takiego wariantu?
Wilshire'a brak więc i strzałów z daleka brak.

Mariusz28 komentarzy: 495223.12.2013, 22:02

Podolski potrafi z dystansu uderzyć, błagam, Arsen dawaj Go za Giroud.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7223.12.2013, 22:02

Myślę, że w drugiej połowie zrobi się więcej wolnej przestrzeni dla Walcotta - to może być nasza szansa.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078423.12.2013, 22:02

Dean nie dał karnego Arsenalowi, bo kibicuje Tottenhamowi. Tak cieszył się kiedyś z gola dla Spurs

Bejlal komentarzy: 18723.12.2013, 22:01

Nie widziałem w tym sezonie żadnego meczu z czelsi, który dałoby się oglądać bez ziewania

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 22:01

Chyba nic nie dostal, FA hejtuje Arsenal niesamowicie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2013, 22:01

Podsumowanko pierwszej połowy:

vine.co/v/hETibbIhtEw

Mariusz28 komentarzy: 495223.12.2013, 22:01

Flamini za Aarona, Poldi za Giroud. Tak to widzę.

fabregas1987 komentarzy: 2583823.12.2013, 22:01

Walcott powinien zostać, do zmiany jest zdecydowanie Giroud, a reszta w miarę ogarnia

mallen komentarzy: 2123923.12.2013, 22:01

Ozil powinien coś z dystansu sieknąć.

damianARSENAL komentarzy: 857523.12.2013, 22:01

MIKEL ZA TEN FAUL CHOCIAZ ZOLTA DOSTAL?

gunners007 komentarzy: 954323.12.2013, 22:01

Na Giroud na razie nie mamy co narzekać. Piłek, żadnych nie dostawał więc musi polegać na sobie. Wyłuskał parę piłek w defensywie i z powodzeniem grał tyłem do bramki. On nie jest indywidualistą więc nikt od niego nie wymaga strzałów z niczego. Wreszcie mamy konkretną, alternatywę na ławce więc sądzę, że Podolski wejdzie za Giroud na jakieś 15 min, lecz nie spodziewam się cudów po Łukaszu.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.12.2013, 22:01

trzeba spiac poslady i wygrac

Nie mozemy narzucic naszego stylu
2-3 podania i strata, niech ktos wezmie ciezar gry na siebie, bo potrzeba nam zrywu, dobrej akcji i strzalu

mskafc komentarzy: 579623.12.2013, 22:00