O dwa punkty dalej od tytułu... WBA 2:2 Arsenal

O dwa punkty dalej od tytułu...  WBA 2:2 Arsenal 19.03.2011, 16:58, Kamil Pniak 1736 komentarzy

Sobota, 19 marca, godzina 16:00, stadion The Hawthorns, czyli kolejne spotkanie The Gunners w Premier League. Kanonierzy, by myśleć o tytule muszą pokonać West Bromwich Albion. O 3 punkty może być jednak niezwykle trudno. Jaki będzie końcowy wynik, przekonamy się już wkrótce.

Jeszcze nie wszyscy kibice Kanonierów zdążyli wygodnie rozsiąść się w swych fotelach, a na tablicy wyników już widniał wynik 1:0 dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Brunta, nieporozumienie w szeregach obronnych naszej ekipy, co skrzętnie wykorzystuje Steven Reid i pokonuje Almunię.

Mecz od tamtej pory toczył się głównie w środkowej części boiska. Gracze Arsenalu przeważali, próbowali konstruować składne akcje, ale wszystko toczyło się przed szesnastką bramki Carsona.

W 26. minucie powinien być remis. Van Persie strzela głową po dośrodkowaniu z lewej strony, piłka odbija się od poprzeczki i spada pod nogi stojącego na trzecim metrze Ramseya. Walijczyk strzela, ale Carson skutecznie interweniuje.

33. minuta i swojego bramkarza, po dośrodkowaniu Nasriego, sprawdza Meite. Carson na posterunku.

Kolejne minuty to głównie walka w środku pola i kilka rzutów rożnych w wykonaniu obu drużyn. Gra się nieco zaostrzyła, żółte kartoniki obejrzeli Meite, a także Denilson.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy.

Rzut wolny z prawej strony dla Kanonierów. Van Persie dośrodkowuje, ale po raz kolejny świetnie zachowuje się obrona West Bromwich. Praktycznie wszystkie górne pojedynki w polu karnym Carsona wygrywają dziś obrońcy The Baggies.

Sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy.

Jedna zmiana w szeregach The Gunners. Za Denislona wchodzi Chamakh.

Bo piłka nożna to nie balet. Tak drugą połowę rozpoczyna jak zawsze waleczny Jack Wilshere.

53. minuta i doskonała sytuację marnuje Brunt. Podanie z prawej strony wzdłuż pola karnego i niewiele brakło, by pomocnik West Bromwich pokonał Manuela Almunię.

Pięć minut później Ramsey opuszcza boisko, a zastępuje go Bendtner.

58. minuta...Niewielu ludzi na świecie oglądających tą transmisję będzie wiedziało, co swym wyjściem przed pole karne chciał osiągnąć Almunia. Odemingwe spokojnie przyjął piłkę na 20. metrze i posłał ją obok zaskoczonego widokiem swojego bramkarza Squillaciego. 2:0 dla The Baggies

W 67. minucie Robin Van Persie dostosował się do poziomu prezentowanego przez ekipę z północnego Londynu w tym spotkaniu. Holender uderzał z rzutu wolnego wysoko, wysoko nad bramką.

70. minuta i nadzieję w serca kibiców Arsenalu wlewa Arszawin. Rosjanin wykorzystał podanie Chamakha z narożnika pola karnego i wspaniałym uderzeniem pokonuje bezradnego Carsona. 2:1 na The Hawthorns.

Kanonierzy wciąż w natarciu. Gospodarze praktycznie ograniczają się do kontrataków, broniąc się czasami całą drużyną.

78. minuta! Piłkę z lewej strony dośrodkowuje Arszawin. Z linii końcowej dogrywa ją Bendtner, a Van Persie wślizgiem umieszcza ją w siatce. 2:2 i wszystko zaczyna się od początku.

Pięć minut później Van Persie uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niewiele zabrakło do szczęścia Holendrowi w tej sytuacji.

The Gunners próbują zdobyć zwycięskiego gola. Czy to z rzutu wolnego, czy z rzutu rożnego. Za każdym razem idealnie czyszczą stoperzy The Baggies.

Cztery minuty doliczone przez arbitra.

W 92. minucie Wilshere decyduje się na atomowy strzał z 20 metrów. Piłka szybuje ponad metr nad bramką Carsona. Minutę później Clichy z ostrego kąta próbuje zaskoczyć Anglika. Carson paruje futbolówkę na rzut rożny. Po tym kornerze ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Remis z ekipą The Baggies w obliczu zwycięstwa Manchesteru United nad Boltonem, stawia Kanonierów w coraz trudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o końcowy sukces w Premier League.

West Bromwich Albion autor: Kamil Pniak źrodło: własne
damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:52

aRamsey-> Eduardo jakoś odszedł do (teoretycznie) słabszego klubu, bo w Arsenalu nic nie grał. Bendtner też zagroził że odejdzie jak nie będzie grał

aRamsey komentarzy: 948620.03.2011, 22:49

*ajajaj, "o kilka klas gorszego od Arsenalu"

sry, mały błąd :p

aRamsey komentarzy: 948620.03.2011, 22:47

@damian,
Tylko te 'ochłapy', też mają coś do powiedzenia i oni mogą się nie zgodzić przejść do klubu o kilka klas lepszych, zrozum to rzeczywistość, a nie FIFA czy FM, gdzie Ty wymieniasz zawodników za kogo chcesz i do jakiego klubu chcesz

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:43

aRamsey-> te ochłapy nie mają szans w Arsenalu, ale w słabszych klubach sobie poradzą

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52020.03.2011, 22:43

youtube.com/watch?v=ZPgXT1g7vPw&feature=related

Po obejrzeniu tego, co wpadło mi w ręce stwierdzam, że na Camp Nou blmażu nie było, a zdobycie LM w najbliższych latach jest nie możliwe. Wygra ją ten który wymyśli coś rewolucyjnego w futbolu. Innej drogi nie ma.

Wiem że odgrzewany kotlet, ale unaoczniający z całą siłą w każdym zagraniu gdzie jest ziemia, a gdzie niebo.

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:37

Gigi-> żaden klub nie chce sprzedawać dobrze zapowiadających się graczy

aRamsey komentarzy: 948620.03.2011, 22:36

@damian,
Za małe pieniądze z małych klubów? Niby jakim cudem, skoro jest to mały klub, to za swój talent który im się trafia raz na 10 lat, będą chcieli wyciągnąć jak najwięcej forsy - łatwo nie będzie, poza tym dochodzi jeszcze kwestia czy chcieli by 'ochłapy' z Arsenalu, no i czy te 'ochłapy' chciałby by iść do wiele, wiele słabszego klubu, często to byłby spadek o kilka lig

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.03.2011, 22:36

@damian

W rzeczywistości jest prawie bezcenny, bo Boss nie lubi sprzedawać zdolnych, młodych, rozwijających sięgraczy :P (Cesc przykładem)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.03.2011, 22:34

@aRamsey
Ale tak fajnie jest pomarzyć, a potem patrzeć jak ciężar rzeczywistości na nas spada, spróbuj kiedyś :D

P.S Widzę, że powoli ekipa się zbiera, czyli ja mogę spadać, trzymajcie się ;].

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:34

lepiej poszukać wielkich talentów ze słabych klubów. możemy dostać te talenty za niewielkie pieniądze oferując w zamian Denilsona, Rosickiego lub Almunie

aRamsey komentarzy: 948620.03.2011, 22:32

@bacary,
Nie mam innego wyjścia :p Nie łudźcie się ^^

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:32

Gigi-> wiem, już nie raz się o tym przekonałem. Szczęsny jest za 2 mln. euro, a w rzeczywistości wart jest 5 razy więcej

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.03.2011, 22:31

@aRamsey
Nie niszcz naszych marzeń!:D.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.03.2011, 22:29

Ja tam nie będę marudził, nawet jak Boss nikogo nie ściągnie, bo faktycznie mamy zdolna młodzież na wypożyczeniach, która wzmocni nas na przyszły sezon. Najważniejsze dla mnie jest to, aby Boss nikogo ważnego nie sprzedał.

Insekt komentarzy: 148720.03.2011, 22:29

@gunner48
niestety, zobacz ile juz lat cierpimy miedzy innymi przez to.

Gunner_995 komentarzy: 655020.03.2011, 22:29

Boże... jak patrzę na tabelę i widzę, że Rusowie nam już siedzą na tyłku to aż żal za du** ściska... ;/

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.03.2011, 22:28

@damian

To niestety mało wiarygodne żródło, nie sugeruj się nim, bo można tam znaleźć sporo "kfiatkuf"

aRamsey komentarzy: 948620.03.2011, 22:27

Boss nikogo na DP nie ściągnie - przecież to jest oczywista oczywistość, nie zrobił tego, gdy zostaliśmy z Denim i Songiem bez żadnego ogrania, mówił, że to by zahamowało ich rozwój, teraz jest ta sama bajka, tylko, że występują w niej Frimpong i Coquelin

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.03.2011, 22:26

Hmm, a co powiecie o M'Vili ? Młody, Francuz(Wenger Lubi To) gra w tym sezonie stabilnie, tylko cena może odstraszać, bo nie wierzę, żeby Rennes puściło go za maximum 11 milionów ojro, lub 6 milinów ojro+jakiś piłkarz do wypożyczenia.

Gunner48 komentarzy: 792920.03.2011, 22:24

@Insekt
28 lat... to nie standardy Bossa ;)

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:23

Gigi-> z transfermarkt.

Insekt komentarzy: 148720.03.2011, 22:22

jaki tam cana stary.... przeciez nie musza same jacki grac :)

Gunner48 komentarzy: 792920.03.2011, 22:20

Matuidi, też o nim myślałem, gra w francuskim klubie, o dziwo nie jest przereklamowany w przeciwieństwie do Pjanica. Reprezantanta Bośni uważam za bardzo zdolnego, mimo to wątpliwe jest jego przyjście do nas.
Cana? Zbyt stary...on nie miał nic wspólnego z AFC w przeszłości?:>

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4820.03.2011, 22:19

+ zobaczymy co z Coquelinem

@damian199656

Już widzę jak Lyon go sprzedaje za 10 mln. Skąd wziąłeś taką cenę, z FMA, czy transfermarket. de? Poza tym to nie jest DM, prędzej CM / OM.

Ja liczę na to, że Frimpong wróci po kontuzji do formy sprzed sezonu, on ma predyspozycję do bycia zmiennikiem Songa.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.03.2011, 22:17

Ja też chciałbym Matuidi'ego, ale znając życie i Wengera, to jakby sprowadził Djurdjević'a, który czasami grywa jako Defensywny Pomocnik, to byłby cud...

Insekt komentarzy: 148720.03.2011, 22:16

gunner48 lorika cane

luq007 komentarzy: 289920.03.2011, 22:15

Mi po naszym zenujacym wystepie i 3 punktach mu odechcialo sie udzielac dzis na forum ;p

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:14

Gunner48-> Miralem Pjanic. 20 lat, regularnie występuje w OL i reprezentacji Bośni. dostępny za 10-13 mln. euro

popekns komentarzy: 742020.03.2011, 22:12

IMO Matuidi byłby dobry.

concrete13 komentarzy: 869820.03.2011, 22:11

taaa. na pewno cisza jest spowodowana słabymi występami Arsenalu..

Gunner48 komentarzy: 792920.03.2011, 22:10

Jakiego zmiennika dla Songa byście chętnie zobaczyli w Arsenalu, za rozsądne pieniądze?

damian199656 komentarzy: 762620.03.2011, 22:08

na forum ogólnie ostatnio cicho, po tych słabych występach. pamiętacie co było po meczu z barcą?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1120.03.2011, 22:07

Ekipa czeka zapewne na odpowiedni moment i temat :P.

ncba:

ta zabroń mu pić... na bank ten frajerski taksówkarz przekręcił. zrobił z siebie taką ofiarę, że nie wiadomo co a pewno sam prowokował cymbał je,bany

DARKING komentarzy: 33120.03.2011, 21:27

Ej coś mi sie wydaje czy ta stronka sie zmniejszyla?? Tak jakby czcionka była mniejsza!

FORMA komentarzy: 320.03.2011, 21:22

sorki za podwójną wiadomośc :) net muli jak cholera, myślałem że ta zbłędem się nie wyśle :)

FORMA komentarzy: 320.03.2011, 21:19

na początek Witam wszystkich Fanów.
o tym ostatnim meczu powiem krótko - DRAMAT - zwłaszcza za postawę Denilsona, czy Almunii!! jak oni mogą grać w takiej drużynie?? Szczęście że nie przegraliśmy. Carson zagrał dobry mecz, a bramkarzyk Boltonu, podarował pięknego gola dla MU:)
Nie chcę zwalniać Wengera, bo taka jest prawda, że wykonuje tam ciężką robotę. Co sezon jest w czołówce najlepszych, przy minimalnych wydatkach na transfery, no ale trzeba spłacać stadion :) Martwi mnie tylko, że jeżeli nie będzie w stanie wydawać większych stawek na zatrzymanie czołowych piłkarzy, to niestety będą odchodzić, ale z drugiej strony, jak da konkretną podwyżkę kilku, to reszta też będzie chciała-no tak to już będzie wyglądać :(

Norbi1661 komentarzy: 68320.03.2011, 21:19

Szukamy drużyny 3 osobowej do treningów haxballa. Pisac na gg- 9950862

FORMA komentarzy: 320.03.2011, 21:18

o tym ostatnim meczu powiem krótko - DRAMAT - zwłaszcza za postawę Denilsona, czy Almunii!! jak oni mogą grać w takiej drużynie?? Szczęście że nie przegraliśmy. Carson zagrał dobry mecz, a bramkarzyk Fulham, podarował pięknego gola dla MU:)

David92 komentarzy: 640020.03.2011, 21:17

I właśnie takich piłkarzy z charakterem nam potrzeba, prawdziwy Angol z jajami rośnie :D

AlexVanPersie komentarzy: 806420.03.2011, 21:15

Niezłe

"He was looking at my Spurs hat and there was real hate in his eyes."

Oto jak rodzą się legendy i ikony klubu:)

Założę się, że na meczu z Tottem będzie już gotowa piosenka o Jacku i kapeluszu.

Kaziu09 komentarzy: 325320.03.2011, 21:04

Ta wszyscy co twierdzą, że trzeba zwolnić Arsena niech się porządnie nad sobą zastanowią :/

ncba komentarzy: 55520.03.2011, 20:51

uk.eurosport.yahoo.com/20032011/58/premier-league-wilshere-spat-spurs-fan-cabbie.html

Jack niech lepiej nie pije, a jeśli już to niech robi to w domu.

Aaarsenal komentarzy: 305720.03.2011, 20:51

To chyba oczywiste Vandal.Chyba wiesz jakie są konsekwencje tracenia bramek ?