O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

mist

Ten. Spojrzalem sklad Rennes, a on na skrzydle, szok. Nie wiedzialem, ze z Lyonu odszedl xd

maciekbe komentarzy: 1245806.03.2016, 17:19

ja to bym chciał najbardziej Ancelottiego. Ale i tak jestem zdania, że Wenger wypełni u nas kontrakt. Nikt go nie zwolni ani latem, ani tym bardziej teraz w samej końcówce sezonu. I dobrze.

Fanatic komentarzy: 599206.03.2016, 17:18

Cr7 wczoraj 4 gole to i Messi musi odpowiedzieć, mial suarez walczc o picziczi a sie okaże znowu Cr vs Messi heehe

Dominik11 komentarzy: 2025006.03.2016, 17:15

Dannis Bergkamp jest faworytem u bukmacherów do zastąpienia Arsene Wengera jeśli ten by wyleciał po meczu z Hull w fa cup

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 17:10

mic_now,
mogłoby się tak wydawać, jednak z innej perspektywy można zauważyć kontakt.

mic_now komentarzy: 218906.03.2016, 17:02

Czy mi się wydaję czy Benteke zrobił nura roku?

Catalonczyk komentarzy: 519906.03.2016, 16:57

Chromowanie? pierwsze słyszę :v

maciekbe komentarzy: 1245806.03.2016, 16:56

to są tylko takie rude naloty, które schodzą po chwili heblowania ściereczką. W lakier jeszcze nie wlazło.

No nic, zacznie się sezon to będę częściej mył i woskował. Teraz to mi pieniędzy szkoda, jeden kurs przez miasto i Golfina cała brudna :>

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 16:56

Przytula komentuje United. To można oglądać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 16:55

maciekbe,
chromowanie albo farba antykorozyjna.

Catalonczyk komentarzy: 519906.03.2016, 16:54

Takie "szpreje" nic nie dajo.

Jeżeli rdza już zaczyna wychodzić to kiepsko, ognisko korozji trzeba wyczyścić, zakonserwować żeby sie nie rozprzestrzeniało.

Lechia- Jaga 4-1

Ashburton komentarzy: 452906.03.2016, 16:49

maciekbe

Podobno są jakieś specjalne szpreje żeby się to nie rozprzestrzeniało.

maciekbe komentarzy: 1245806.03.2016, 16:42

co zrobić jak na aucie pojawiają się pierwsze ogniska rdzy? Starłem szmatką, styknie? :D

Joachim Lew? Czy Lew Jaszyn?

Nie no, czasem przypadkiem zobaczę, ale żeby samemu włączyć to nie. Widziałem np. mecz z Sevillą i tego wolnego.

maciekbe komentarzy: 1245806.03.2016, 16:35

@Czeczenia jaha, zgodzę się.

Gównoburza na tt a karnego słusznie Marriner pydyktował

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.03.2016, 16:34

Czeczenia
Zaluj; D Dzis Lew posyla pily lepsze niz Ozil.

Czeczenia komentarzy: 1249906.03.2016, 16:33

FabsFAN

Oglądam dwa razy do roku. Jak z Arsenalem grają.

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2016, 16:33

40

pumeks komentarzy: 2080806.03.2016, 16:33

Za trafiony dokładny wynik w typerze ile jest punktów?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.03.2016, 16:33

Wlaczcie sobie Barce. Messi gra dzis kosmos.

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2016, 16:30

Poprawka, az 3 wyniki trafiłem w typerze + 10 czyli razem 130 punktow i został ostatni mecz :D poza LFC jeszcze 4-0 City i 1-0 Swansea

Czeczenia komentarzy: 1249906.03.2016, 16:30

Mógł dać, mógł nie dać. Nie dał. Dla mnie bez kontrowersji.

Sympatyczny komentarzy: 170706.03.2016, 16:27

zahaczył kolanem o stopę

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2016, 16:26

A jednak tym drugim kolanem jadac po murawie go dotknał ale miałem wrazenie, ze Benteke i tak rzucił sie wczesniej

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.03.2016, 16:26

Karny był. Delaney zahaczył kolanem o stopę Benteke.

K4n0ni3R komentarzy: 97006.03.2016, 16:26

Kolanem tracił go w stopę teraz było to widać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 16:24

marimoshi,
prawda, ale za to wymeczaliśmy 2-1 z ogórkami, teraz odwrotnie trochę.

mitmichael komentarzy: 4924306.03.2016, 16:23

Kolanem go nawet nie dotknał, jak dla mnie nie ma karnego ale dzieki temu wynikowi kolejne 40 punktow w typerze w tej kolejce wpadło :D

kelob komentarzy: 86206.03.2016, 16:23