O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal

O jednego piłkarza za mało, Tottenham 2-2 Arsenal 05.03.2016, 14:55, Sebastian Czarnecki 2318 komentarzy

To były bardzo trudne i niezwykle istotne derby dla obu zespołów. Każdy nie tyle chciał, co po prostu musiał wygrać ten mecz, by wciąż liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Remis co prawda zastopował obie drużyny, jednak na pewno nie wykluczył z dalszej walki, choć umożliwił liderowi z Leicesteru powiększenie swojej przewagi.

Arsenal wyglądał w tym meczu naprawdę nieźle. Choć teoretycznie przez dłuższy czas był zespołem gorszym od Tottenhamu, to tak naprawdę Koguty nie zrobiły wcześniej niczego, by wygrać to spotkanie. Dopiero czerwona kartka Coquelina pozwoliła podopiecznym Pochettino nabrać wiatru w żagle i wyprowadzić dwa zabójcze ciosy. Zawiodła jednak psychika gospodarzy, którzy myśleli, że grający w dziesiątkę Kanonierzy nie będą już w stanie podnieść się z kolan, a tymczasem walczyli do samego końca, zdołali wyrównać, a w końcówce nawet mogli wyjść na prowadzenie. Zabrakło niewiele, a może jednak bardzo dużo, bo aż jednego zawodnika. Gdyby nie głupie zachowanie Coquelina, słabo grający Tottenham wcale nie musiałby strzelić tych dwóch bramek.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs - Coquelin, Elneny (75. Giroud) - Ramsey, Özil (90. Campbell), Alexis - Welbeck (85. Flamini)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dembele (82. Son), Dier - Lamela (67. Mason), Eriksen, Alli - Kane

Koguty od pierwszych minut starały się narzucić swoje tempo gry. Częściej utrzymywały się przy piłce i starały się stworzyć zagrożenie. Arsenal wyjątkowo dobrze się bronił i nie pozwalał przeciwnikowi na za wiele. Harry Kane został zmuszony do strzelania z każdej pozycji, w czym brakowało zarówno pomysłu, jak i precyzji. Albo nie trafiał w bramkę, albo dobrze interweniował Ospina.

Dopiero w 13. minucie Kanonierzy stworzyli pierwsze zagrożenie. Bardzo aktywny Welbeck, który starał się mocno naciskać na obrońców, w końcu doszedł do strzału, jednak został on zablokowany przez obrońcę.

W kolejnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Tottenham utrzymywał inicjatywę po swojej stronie, jednak nie miał żadnego pomysłu na to, jak posługiwać się futbolówką. Akcje nie były do końca przemyślane, a życia na pewno nie ułatwiała im dobrze ustawiona defensywa Arsenalu.

W 26. minucie Koguty stworzyły sobie naprawdę dobrą sytuację. Lamela oddał dobry strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Ospina.

Festiwal kartek w ciągu kolejnych trzech minut. W tak krótkim okresie sędzia aż trzy razy pokazywał zawodnikom żółty kartonik. Ukarani zostali Bellerin, Lamela i Coquelin.

W 33. minucie ciekawą interwencją popisał się Hugo Lloris, któy głową wybił piłkę z własnego pola karnego, żeby ubiec Welbecka przed oddaniem strzału.

W 39. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dobra akcja zakończyła się dograniem Bellerina do Ramseya, a Walijczyk umieścił piłkę w siatce pięknym zagraniem piętą, stojąc tyłem do bramki. 1-0!

Trzy minuty później mogło być 2-0. Dobry strzał głową oddał Danny Welbeck, ale Hugo Lloris poradził sobie z interwencją.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Arsenal prowadzi 1-0.

Drugą część spotkania Koguty zaczęły od szturmu. W 50. minucie na strzał zdecydował się Kyle Walker, ale nie stanowił on żadnego wyzwania dla dobrze spisującego się Ospiny.

W 55. minucie Arsenal został zmuszony do grania w dziesiątkę. Francis Coquelin został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką za kolejny bezmyślny faul na Harrym Kane'ie.

Tottenham uwierzył w swoje zwycięstwo. Zaledwie dwie minuty później Harry Kane groźnym strzałem zmusił Ospinę do ofiarnej interwencji, która uratowała zespół przed straconą bramką. Jak pokazała technologia goal-line, milimetry dzieliły gospodarzy od strzelenia gola.

W 60. minucie stało się nieuniknione. Dośrodkowanie z rzutu rożnego przedłużył Erik Lamela, który zdołał urwać się obrońcy, a Toby Alderweireld w końcu zmusił Ospinę do kapitulacji strzałem z półwoleja.

Remis nie wystarczał Kogutom w walce o mistrzostwo, toteż od razu po wyrównującej bramce starali się strzelić kolejną.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 62. minucie Harry Kane przepięknym strzałem z ostrego kąta podkręcił piłkę w taki sposób, że ta idealnie wpadła do bramki przy długim słupku. Fenomenalne uderzenie, Ospina bez żadnych szans.

Pochettino wiedział, że w tym momencie meczu musi zabić go w środku pola, gdzie Arsenal miał ubytek. W miejsce Erika Lameli na boisku pojawił się Ryan Mason.

Mimo gry w osłabieniu, Kanonierzy wcale się nie poddawali i próbowali zdobyć wyrównującą bramkę. W końcu po zawodnikach widać było wolę walki i zaangażowanie. W 75. minucie Arsene Wenger zdecydował się na wpuszczenie Girouda za Elneny'ego, poświęcając kolejnego pomocnika. Francuz nie miał niczego do stracenia.

W 76. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania! Hector Bellerin znalazł się na prawej stronie i celnym podaniem obsłużył Alexisa Sancheza, który po ręce Llorisa umieścił piłkę w siatce. 2-2!

Ostatnie zmiany w Tottenhamie. Za Rose'a pojawił się Davies, z kolei miejsce Dembele zajął bardziej ofensywny Son. Arsene Wenger z kolei poświęcił Welbecka i posłał do boju Flaminiego, aby uzupełnić lukę powstałą w środku pola.

Koguty dwukrotnie próbowały zaskoczyć Ospinę mocnymi strzałami, ale Kolumbijczyk nie musiał specjalnie się wysilać, ponieważ piłki leciały prosto w niego. Należy jednak pochwalić dobre ustawienie się w bramce.

Bramkę dla Tottenhamu mógł zdobyć... Gabriel Paulista, który niefortunnym wybiciem mógł zaskoczyć Davida Ospinę. Na szczęście piłka wylądowała na, a nie w bramce.

W 87. minucie Arsenal otrzymał rzut wolny z bardzo groźnej pozycji. Kiedy wydawało się, że to Özil będzie próbował znaleźć w polu karnym wyższych zawodników, Alexis Sanchez nieoczekiwanie huknął na bramkę. Piłka posłana w samo okienko sprawiła Llorisowi wiele problemów, piękna interwencja Francuza.

Przed doliczonym czasem Wenger wpuścił Campbella za Mesuta Özila.

Arsenal mógł w ostatnich minutach wygrać ten mecz! W akcji sam na sam z Llorisem znalazł się fantastycznie uruchomiony Aaron Ramsey, jednak Kevin Wimmer w ostatniej chwili zdążył ze wślizgiem, ofiarnie ratując drużyną przed stratą gola.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, w hitowym meczu kolejki padł remis 2-2.

North London DerbyRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 21:05

mistiqueAFC,
pominąć tego meczu nie pominiesz i się do niego zasiądzie, a z drugiej strony cholera wie jakie mieć nastawienie do tego meczu i jakie w ogóle będą mieli piłkarze.

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 21:05

Lyon 1-0 !!

Kondziu10 komentarzy: 89106.03.2016, 21:05

Czyli już w jednym aspekcie Simeone jest lepszy. Już nie wspomnę o tym, że zaszczepił by w naszych grajkach pasję, której im tak brakuje. Obok Kloppa to właśnie Diego jest trenerem, który najbardziej żyje meczem

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 21:03

Wenger nie potrafi murować.

Kondziu10 komentarzy: 89106.03.2016, 21:01

Wkurza mnie to utożsamianie Simeone z murarką. Oni wygrali mistrza Hiszpanii i to całkiem niedawno, serio myślicie że Atletico się muruje w meczu przeciwko Realowi Betis czy Rayo Vallecano?

Simeone muruje tak samo jak Wenger, wystarczy spojrzeć na nasze mecze z Bayernem, Barcelona czy City.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 21:01

Jak po grzyba?Trzeba przecież wygrać z Barca 1-0 żeby historia heroicznej walki o 1/4 trwała dalej.O top4 juz wojna trwa to teraz powtórka z rozrywki z LM

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 20:56

Ten drugi mecz z Barcą na grzyba potrzebny.

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 20:56

Gunners007

Jak już nie będzie Wengera to będzie pół sukcesu. Nawet jak ktoś się nie sprawdzi to wtedy przyjdzie kto inny, ale przynajmniej każdy będzie spokojny że drużyny nie prowadzi już Wenger. Nie może być gorzej niż jest teraz. Bielsa akurat świetnie motywuje, nawet na samych treningach. A taktyka to chyba jego największy atut akurat.

gunners007 komentarzy: 954306.03.2016, 20:54

Skład na Hull jest znany i nic nowego Wenger nie wymyśli (zaraz kolejny mecz w FA Cup więc jesteśmy zmuszeni dać odpocząć najlepszym) niż to:

afc4life,
jeśli to komentarz pod artykułem z konferencji prasowej z udziałem Wengera to jest i tak jednym z milszych.

DontCry komentarzy: 760806.03.2016, 20:52

Sparku

stream2watch.co/sports/soccer/olympique-lyon-vs-ea-guingamp-live-stream-march-06

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.03.2016, 20:51

- My nie jesteśmy zdenerwowani. Wykonaliśmy swoje zadanie, a było nim utrzymanie w lidze - podkreślił Ranieri cytowany przez serwis eurosport.co.uk.

Jak to brzmi :D

afc4life komentarzy: 478306.03.2016, 20:50

Ups nie tu.

gunners007 komentarzy: 954306.03.2016, 20:50

@Hubertus888
To dlaczego chcemy, aby Wenger odszedł? A no dlatego, że On również trochę tych lat już ma na karku i nie nadąża za nowoczesną piłką, rozwojem taktyki czy nie jest wstanie już tak skutecznie motywować graczy. Ktoś młodszy się nam bardziej nada, aby walczyć z Guardiolami, Mourinhiami czy Kloppami w przyszłym sezonie.
Bielsa jest niewiadomą, czemu przez tyle lat nie objął jakiegoś naprawdę silnego klubu, musiał być jakiś powód, a my nie chcemy ryzykować.

Wierni po porazce, dumni po remisie.

Sparku komentarzy: 340206.03.2016, 20:49

Moglby mi ktos pomoc i wrzucic link do mecz Lyonu?

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 20:48

Jestem ciekaw jaki skład wystawi Wenger na Hull. Jak odpadniemy to będzie dramat jakiś.

Novazzy komentarzy: 351006.03.2016, 20:46

Co to za kibic co nie wierzył ze wygrają ;...;

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.03.2016, 20:46

I nadal ktoś wierzy w odejście Mertesackera? Przecież to temat wałkowany od.. jego przyjścia.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.03.2016, 20:39

Nadal ktos tu wierzy w Benzeme? Przeciez on bedzie do smirci w Realu, bo ma tasmy na Pereza.

macc komentarzy: 472806.03.2016, 20:38

Frajer z tego kibica lisów. ja gdybym dzisiaj miał wolne 10tys, to od strzału bym stawiał na zwyciestwo lisów po obecnym kursie 2,20.

KochamArsenal88 komentarzy: 100306.03.2016, 20:32

Jak dla mnie po sezonie powinni odejść Walcott, Arteta(zostawić go jako trenera), Flamini, Rosicky i Mertesacker.
Jeżeli chodzi o transfery powinniśmy ich wykonać 4-5.
Konieczność kupienie zdolnego ale już bardzo dobrze grającego CB, kolejność nie przypadkowa : Varane, Stones, Marquinios, Laporte, Howedes, Pepe, Umtiti.
Następnie zakup DM kto będzie świetna alternatywa dla Coqa, albo stworzy z nim duet nie do przejścia, tutaj też kolejność nie przypadkowa Xhaka, Krychowiak lub Kante.
Kreatywny skrzydłowy Mahrez, Isco, Reus, Payet, Fekir.
Napastnik: Lukaku, Benzema, Lacazette, Higuain.
Jeżeli trafili by do nas gracze na te pozycje Wenger mógłby nam sprawić jeszcze jakaś niespodziankę, może pojawiła by się jakaś ciekawa opcja na rynku która można by wykorzystac

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 20:32

Gunners007

A Wenger to ile ma? :) Bielsa to najlepszy z najbardziej realnych transferow dla nas.

Kredens komentarzy: 369806.03.2016, 20:20

Zgadzam się z Hubertusem, też chciałbym jak coś Bielse, na drugim miejscu chyba jest Kuman, ale narazie jak dla mnie jeszcze Wenger moze zostać. Ma małego plusika po ostatnim meczu za to, że Joel w jego hierarchi awansował przed Theo ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.03.2016, 20:19

transfery.info/86365,wytypowal-ze-leicester-zdobedzie-mistrzostwo-anglii-zaklad-zamknal-juz-teraz

Zazdro :D

gunners007 komentarzy: 954306.03.2016, 20:17

O tym nowym kontrakcie nie wiedziałem.
Bielsa byłby ok, jego kluby zawsze grały dobrze, tylko że nigdy nie prowadził ekipy z najwyższej półki, a ma już 60 lat, byłoby to lekkie ryzyko.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 20:17

Lays

Przeczytałem pierwsze zdanie twojego komentarza i tak myślę.Giroud, Theo, Ox?

Hahaha

lays komentarzy: 3987106.03.2016, 20:17

Znaczy tak.

City czekalo niby tyle, a zdobylo mistrza, jeszcze w trudnej BPL :) Arsenal nie zdobedzie prawdopodobnie w takiej żenadzie.

AlexVanPersie komentarzy: 806406.03.2016, 20:15

mistiquAFC

Powasznie? No przecież wiem, to ze Klopik jest w Live też zauważyłem.

Chodzi o zasadę, że nie jest łatwo zdobyć dooobrego trenera. MC czekało 3 lata na Pepa, Live 10 lat na Klopsa a Real nie może zdobyć nikogo sensownego.

Ale ja nie gram w FMa to może taki trochę niekumaty jestem jak to się załatwia te sprawy w klubach, nie to co wy, dla których dzień bez transferu to dzień stracony.

Thornister komentarzy: 7506.03.2016, 20:14

Nie do końca prawda. Borussia ze słabszymi drużynami klepie, tylko przy silniejszych drużynach gra typowo z kontry, tak jak wczoraj z Bayernem. Borussia w tym sezonie to drużyna podobna do Bayernu Guardioli, Tuchel to jego fan i dużo taktycznych nowinek są właśnie takie w stylu Pepa, ale też bez przesady, mają w sobie cały czas trochę tego Kloppowego stylu z zeszłych sezonów. Ogólnie, w przyszłym roku, jeżeli nie poucieka więcej osób i dobrze się wzmocnią to mogą być niesamowitą maszyną.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 20:13

Lays

Wenger tez ma klasę... :D tylko czasem reki nie poda rywalowi jak jest obrażony na caly swiat po przegranej

lays komentarzy: 3987106.03.2016, 20:12

Wgl Euro niebawem, a nasi gracze ofensywni świetna forma ostatnio...

Lewy, Grosik,Milik. Oby kontuzje trzymaly sie od nich z daleka!

Oby Blaszczyk sie ogarnal.

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 20:12

Gunners007

Valverde podpisał nowy kontrakt tydzień temu jakoś. Szkoda.

Mój typ to Bielsa. On by wszystkich poustawiał. Gość się nie pierdzieli. Martino był jego uczniem a teraz prowadzi Argentyne. W OM co mecz kibice skandują nazwisko Bielsy.

lays komentarzy: 3987106.03.2016, 20:11

mist

Ja Loewa bardzo lubie. GOsc moze nie ma takiego mega, mega zmyslu taktycznego, ale preferuje ofensywny futbol, a do tego stawia zawsze na swoim. Jest do tego inteligentny i ma klase, a uwielbiam ludzi z klasa jak Ancelotti.

Do tego jest Niemcem, kolonia pilkarzy w Niemczech aktualnie chyba najlepsza na swiecie.

Świat według ciebie jest taki prosty.

To powiedz mi dlaczego Simeone, Carlo, Loew, Pep nie pracują w MU, Chelsea, MC tylko jakieś Mourinia, Hiddinki, Pellegrinia, LVGale i inne Brendany?

gunners007 komentarzy: 954306.03.2016, 20:06

Billic to numer jeden. Jednak chciałbym jeszcze u nas Ernesto Valverde. Pamiętam jak do Valencii kiedyś na krótko przyszedł to odwalił niesamowitą robotę. Przez te pół roku była chyba najlepsza Valencia od długiego czasu i do teraz lepszej nie było, ale odszedł do Bilbao i też sobie radzi nieźle, sklepał Barce 4-0, także i z tymi wielkimi potrafiłby powalczyć no i pasuje do naszego stylu.
Loew jest nie pewny bo nie trenował jeszcze w klubie, a w reprze Niemiec wystawia gotowca z Bayernu, dorzuci jeszcze kilku z Dortmundu i oni są zgrani to muszą grać dobrze.
Simeone nie pasuje do nas. Arsenal, który muruje i liczy tylko na SFG, ciężko mi sobie to wyobrazić. Pozatym to nie odejdzie z Atletico.

Dobrą opcją mógłby być Conte, albo Allegri wtedy przeszlibyśmy na 3-5-2 z Sanchezem na ataku w parze z Żwirem/Welbzem/Theo. Piłkarze do tej formacji już są, tylko poza środkowymi obrońcami.

lays komentarzy: 3987106.03.2016, 20:02

Chociaz ja zdania nie zmienie.

Uwazam, ze mamy bardzo dobrych zawodnikow, ale spora ich czesc nie pokazuje w pelni swojego potencjalu, albo inaczej. Brakuje tu dyscypliny i kazdy gra jakby gral na podworku.

Brakuje mi tu goscia, ktory wzialby ten zespol pod swoje rece i konkretnie, szczerze ustawial ich taktycznie. Bilic, czy Guardiola osoby bardzo konkretne... Wenger to jest taki ojciec. Zawsze wezmie pilkarzy pod siebie, nigdy nie da na nich zwalic winy, powie tylko, o slabej mentalnsoci druzyny ewentualnie i slabej jakosci. Po takich meczach jak z Tottenhamem nagle hwali caly zespol, a gralismy przecietnie, ale taktyki jak nei bylo tak nie ma. Ten sam styl od lat. Moze ten styl by sie udawał, ale gdybysmy mieli lepszych pilkarzy... takiego Suareza z przodu, a nie Giroud .

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 20:02

Lays

Ja to bardziej Bilic bo gościa uwielbiam za charakter jeszcze z czasów gdy byl selekcjonerem Chorwatów

1.Bilic
2.Simeone
3.Loew

Mój ranking, ale z każdego z nich bym byl zadowolony.Loew podobno ma ochotę spróbować pracy w klubie po Euro, Simeone viezudo wyciągnięcia, ale możliwy, a Slaven by tutaj przyszedł z uśmiechem na twarzy.I Payeta ze sobą zabrał :D

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 20:00

W ogóle ktoś zauważył że Borussia gra szybkim atakiem i większość goli Auba zdobywa właśnie po takiej kontrze? My klepiemy do śmierci, nikt nie wie jak by to było z nim.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 19:58

Maciek

Nie było w tym nic zabawnego.Niektórzy mieli nosa do Lukaku :P ja do dzisiaj nie rozumiem czemu Wenger nie chcial go z Chelsea wyciągnąć jak go stamtąd wyrzucali

Hubertus888 komentarzy: 367406.03.2016, 19:57

Z trenerami jak z pilkarzami. Póki Wenger nie odejdzie nikogo tu nie będzie. Nawet jeśli czemu taki Simeone ma chcieć odchodzić z Atletico na rzecz Arsenalu?

Bilic z West Hamem traci 3 pkt do nas. Ja bym nie chciał przejść do Arsenalu nie widziałbym sensu...

lays komentarzy: 3987106.03.2016, 19:57

mist

Ty też Loew tak jak ja?

Bilic i Loew to tez moje zestawienie. Marzy mi sie Ancelotti, ale bez szans.

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2016, 19:56

Lays

Tylko po co Mahrez bedzie miał zmieniać drużynę mistrza Anglii na drużynę tułającą się okolicach 4 miejsca? :D

AlexVanPersie komentarzy: 806406.03.2016, 19:55