Oceny Kanonierzy.com: Wigan vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com: Wigan vs Arsenal 29.12.2010, 23:56, Eryk Delinger 151 komentarzy

Po raz kolejny prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszych redaktorów - Szymona Ortyla i Eryka Delingera. Tym razem, ocenili oni pojedynek Arsenalu z Wigan Athletic.

Łukasz Fabiański: 6.0 - Poprawny występ. Nie był zbyt często sprawdzany, a w pojedynku z Watsonem nie miał szans. W końcówce meczu doskonale zachował się w sytuacji „jeden na jednego”.

Emmanuel Eboue: 7.0 - Zaprezentował się bardzo dobrze, zwłaszcza jak na kogoś nieprzystosowanego do gry na lewej stronie obrony. Dawał z siebie wszystko. Nadspodziewanie dobrze radził sobie w defensywie.

Laurent Koscielny: 3.5 - Taktycznie prezentował się solidnie i naprawdę dobrze czytał grę. Niestety fizycznie nie był w stanie podołać Rodalledze. Ponadto został wykorzystany jako rekwizyt w doskonałej sztuce aktorskiej N’Zogbii, która tak bardzo spodobała się arbitrowi, iż nagrodził skrzydłowego Wigan rzutem karnym.

Sebastien Squillaci: 2.5 - Jeden z najlepszych zawodników Wigan tego wieczoru. Wspaniale stwarzał kolegom w niebieskich trykotach przestrzeń do gry. Pod koniec meczu uderzeniem głową pokonał Fabiańskiego i zdobył wyrównującego gola, a chwilę później heroicznie zablokował strzał Bendtnera, który dałby prowadzenie gościom.

Bacary Sagna: 7.0 - Spisał się świetnie, tym bardziej, że musiał pracować za dwóch. Nie tylko doskonale wywiązywał się z roli prawego obrońcy, ale także niezwykle skutecznie asekurował kolegę obok.

Denilson: 4.0 - Że kto? A tak, był taki jeden. Kilka razy przypadkiem dostał nawet pod nogi piłkę. Zawodnicy Wigan myśleli chyba, że to jakiś zbłąkany chłopiec do podawania futbolówek, bo zupełnie ignorowali jego obecność. Obudził się dopiero w ostatnich minutach, kiedy zanotował jeden czy dwa udane odbiory.

Abou Diaby: 4.0 - Jedynym dokonaniem Francuza w dzisiejszym meczu było odpuszczenie N'Zogbii, który wywalczył potem rzut karny. Chwilę później pomocnik Kanonierów opuścił boisko.

Tomas Rosicky: 6.5 - Tomas bardzo się starał, z poświęceniem biegał do każdej piłki, jednak niewiele mu wychodziło. Inna sprawa, iż nie można za wiele pokazać, jeśli napastnicy nie umieją przyjąć piłki.

Andriej Arszawin: 7.0 - Skrzydłowy Kanonierów długo nie mógł się odnaleźć na stadionie Wigan, jednak w kluczowych momentach zabłysnął - popisał się cudownym golem oraz świetną asystą przy bramce Bendtnera.

Marouane Chamakh: 3.0 - Marokańczyk nie zaprezentował po prostu NIC! Z żadnej strony nie przypominał świetnego napastnika, który w pierwszej części sezonu strzelał gola za golem. Nie potrafił również podzielić obowiązków z Nicklasem Bendtnerem.

Nicklas Bendtner: 7.0 - Młody Duńczyk również nie rozegrał dobrego spotkania, jednak zaliczył asystę oraz strzelił bramkę. Gdyby nie interwencja pewnego francuskiego stopera, wpisałby się na listę strzelców po raz drugi.

Jack Wilshere: 6.5 - Po jego wejściu Kanonierzy odżyli i rzucili się do ataku, jednak sam Anglik był bardzo niedokładny i często wdawał się w niepotrzebne dryblingi. Należy jednak przyznać, iż grę aktorską opanował niemal do perfekcji.

Samir Nasri: 6.5 - Zagrał zaledwie 9 minut, jednak w tym czasie oddał 2 strzały na bramkę, 2 razy groźnie dośrodkował i wywalczył 2 rzuty wolne, czego reszta zawodników Arsenalu nie zdołała dokonać przez minut 90.

Theo Walcott - Również rozegrał niespełna 10 minut. Zaprezentował zaledwie jeden groźny rajd, po którym był faulowany w polu karnym przeciwnika, jednak sędzia rzutu karnego nie podyktował.

Arsene Wenger: 1.0 - Wenger po raz kolejny pokazał, iż nie jest taktycznym geniuszem. Desygnowanie do gry przemęczonego i będącego bez formy Chamakha, oraz nieudolnego Squillaciego udowadnia, iż bardziej niż aktualną formą zawodników Francuz kieruje się swoimi urojeniami oraz chęcią pokazania wszystkim, iż jest nieomylny, a transfery dokonane przez niego w lecie są w 100% trafione. Drugą rzeczą, której Wenger nie potrafi opanować przez niemal 20 lat trenerskiej przygody jest umiejętność przeprowadzania odpowiednich zmian w odpowiednim czasie. W dzisiejszym meczu na boisku pojawili się Nasri, Walcott i Wilshere. Niestety, dwaj pierwsi dostali zaledwie 8 minut na pokazanie swoich umiejętności, a ostatni mimo, iż wszedł na boisko z ławki rezerwowych, z niewiadomych przyczyn wrócił na nią przed końcem spotkania.

Oceny autor: Eryk Delinger źrodło: własne
poprzednia123 następna
Rafloz komentarzy: 13830.12.2010, 01:02

Tak naprawdę to gdzie był Łukasz przy drugiej bramce? Wydaje mi się że powinien to wybić

Piłka leciała płasko i Squillaci ją wbił z drugiej strony jakby jej nie tkną to wbiłby ją zawodnik Wigan ;/
Prawda taka że dzisiaj obaj obrońcy zwalili nam mecz jeden sfaulował w polu karnym drugi wbił bramkę :( (I nie mówcie że nie było faulu bo sędzia miał prawo podyktować jedenastkę ;/)

Ogólnie grany był dzisiaj piach i to trzeba przyznać kto normalny wrzuca nagle cały rezerwowy skład? Wenger nota zasłużona może nauczy się robić zmiany w ~60-70 minucie by przypieczętować zwycięstwo

zuczek1987 komentarzy: 640330.12.2010, 01:02

nasz SS przeplata dobre spotkania z tragicznymi nie wiem co o nim myślec

lokspiotr komentarzy: 4930.12.2010, 00:59

rozwlaj mnie zawsze te wasze oceny

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.12.2010, 00:44

Vpr

Muszę przyznać, że posługiwanie się polskim językiem opanowałeś niemal do perfekcji.

JacoTheGunner komentarzy: 7930.12.2010, 00:43

Najlepsza nota dla Arsena ale chyba słuszna :/ ,wiadomo ze niektórzy zawodnicy musieli odpocząć ale za dużo zmian w składzie , niestety zagrał Squillaci i od razu wiadomo jak się skończyło :( , Nasri powinien wejść trochę wcześniej bo to w obecnej formie nasz najlepszy zawodnik .Szkoda bardzo punktów bo mecz zdecydowanie do wygrania ...

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3530.12.2010, 00:38

Topek - jeden mądry chociaż.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:38

kłócę*

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:35

Z reszta co ja sie z toba kluce jak to Eryk wystawial ocene Denilsonowie (ja osobiscie zgadzam sie z nia w 100%). No i ja podanie do przeciwnika albo podanie koledze ta, ze tez w zaden sposob nie potrafi przyjac pilki w przeciwienstwie do ciebie uwzam za strate

maras11 komentarzy: 63030.12.2010, 00:35

Ale trzeba przyznać, że Squillaci stoczył ładny pojedynek z piłkarzem Wigan, żeby strzelić gola :D No i ładnie się złożył do strzału głową

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.12.2010, 00:33

Jak ja lubię te oceny, prawie zawsze się zgadzają z moimi. Dziś niemalże perfekcja, szczególnie ostatnia ocena. Co do piłkarzy - obniżyłbym jedynie notę Beniowi o 0.5, ale i tak zagrał dobre spotkanie - ze swoich kłód chociaż robił użytek, w przeciwieństwie do Chamakha. Ewentualnie pomyślałbym jeszcze o 1 punkciku w górę dla Abou i 1 w dół dla Eboue.

Topek komentarzy: 13965 newsów: 12630.12.2010, 00:33

Z Eboue dobry żart. Stronę miał nie swoją, ale to nie przeszkadza we wracaniu po ofensywnych wejściach. Na lewej stronie było wielkie dziursko, przez które szły wszystkie akcje Wigan. Denilson za nisko, choć rzadko to w jego przypadku piszę. Całkiem nieźle defensywnie, szczególnie w drugiej połowie.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3530.12.2010, 00:23

11 strat, haha to ci dopiero dobre. Chyba print screen zrobię i na Mistrzów wrzucę albo na demoty.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:19

Erzet - Boże przebacz mu bo nie wie co pisze. Denilson miał też 11 strat, + takie podania jak to do Sagny, przy którym stało 3 przeciwników a Denilson nie patrząc podawał do niego. No i jak już pisałęm wyracał się przy każdym nawet najmniejszym kontakcie. Dużo lepiej od niego w defensywie grał Jack, który przecież nie jest DP

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 00:18

Rosa powinien co najmniej 8 dostać .. to że nie strzelił i nie zaliczył asysty .. miał inne zadania.. z których się dobrze wywiązywał ..ale nie będę przekonywał innych do swojej racji .. wasz wybór..

Rynkos7 komentarzy: 688130.12.2010, 00:18

Hah, szacunek za wystawienie oceny Wengerowi. Oczywiście trafnej ; )

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3530.12.2010, 00:17

Arsen258 - bo się opierdalał i udawał obrażoną księżniczkę? Nie wykazywał ochoty do gry? 6 to maksymalna ocena dla niego, bramka naprawdę była świetna, ale nie może przysłonić 82 minut tego co robił, a właściwie czego nie robił Arshavin.

Denilson akurat dzisiaj był bardzo dokładny, miał ok. 90% skuteczność podań, przechwytów bodajże 6 czy 7, w defie dawał ostro, utrzymywał nas przy piłce i uspokajał grę, więc nie mów, że grał słabo. Co do tych powrotów, no prawda, tutaj kamyczek do jego ogródka, za N'Zogbią w drugiej połowie też się nie wrócił.

A do tej sytuacji co ty mówisz, Diaby też mógł go powstrzymywać wcześniej.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:17

skarabeusz - eee bo rosa miał mieć 6,5 zaraz poprawię :P

A co do nasriego to tak jak napisałęm w ocenie, przez te 10 minut na boisku zrobiłi więcej, niż cała nasza obrona w 90

skarabeusz komentarzy: 22530.12.2010, 00:15

Arsen258 -> nie rozumiem dlaczego Nasri jest oceniony wyżej od Rosy? Też nie miał ani asysty ani bramki.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:14

Jest bez formy bo Wenger go zajechał wystawiając go w 20 kolejnych spotkaniach na pełne 90 min.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:13

A co do Rosy, to skoro Arszawin za asystę i bramkę dostaje 7, to Rosicky za dużo dokładnych podań ale jednak bez bramki i asysty 7 dostać nie mógł

ThisIsOurSeason komentarzy: 234730.12.2010, 00:12

Benio nie miał asysty.
Rosa za nisko
Chamakh za wysoko moim zdaniem.

A tak poza tym ile ten Chamakh może być podmęczony on poprostu jest kompletnie bez formy.

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 00:12

Vpr --> aha...to Rose daruje..ale Eboue z tego co Mi "normalni" kibice pisali ..bo pierwszych 40 minut nie widziałem to za dobrze nie grał/ dużo błędów..ale masz rację ..w końcu to jego dopiero drugi raz jak gra na lewej stronie ..

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97930.12.2010, 00:12

Erzer - Arszawin zdobył cudnego gola i zaliczył asystę więc dlaczego nie 7?

Eboue grał na nie swojej stronie obrony i grał na pół z Sagną za naszych stoperów a szczególnie za Squilla.

A co do Denilsona, to on dzisiaj przewracał się przy każdym kontakcie z rywalem, w dodatku jest współwinowajcą pierwszej bramki dla Wigan, bo powiedz mi czemu To OPŚ Diaby goni napastnika Wigan, który wbiega w pole karne a nie DP Denilson?

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3530.12.2010, 00:10

Aaaa i najlepszy kwiatek, Rosicky 6. Naprawdę, to już prima aprilis?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 00:09

concrete13 > Rosa to nie ja :P A Eboue się należy, bo nie grał na swojej stronie, a jak na jego "umiejętności" obronne było super :P

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3530.12.2010, 00:09

Bez jaj, jaki zmęczony Chamakh? Facet grał raptem 20 minut [albo i nie] z Chelsea, a ostatni mecz, który zagrał cały [nie licząc dzisiejszego] był 13 grudnia!

Arshavin 7, Eboue 7? Denilson 4? Polecam jeszcze raz obejrzeć mecz...

Kaziu09 komentarzy: 325330.12.2010, 00:08

Wenger niech wpadnie na to, że jak się wymienia cały skład to to nie będzie to samo, poza tym zmiany powinien przeprowadzić zaraz po przerwie a nie zwlekać do nie wiadomo której minuty ! Bez sensu znowu gubimy punkty w bardzo głupi sposób. To spotkanie z Chelsea miało nas niesamowicie podbudować !

kanonier11 komentarzy: 37030.12.2010, 00:08

nom... w kilku przypadkach oceny sie nie zgadzaja i nie sa wprost proporcjonalne do pracy wykonanej w meczu... jesli mamy oceniac to oceniajmy za zadanie jakie kto miał wykonac i gre... a nie wg naszych upodoban... bo ten zawodnik z reguły gra dobre mecze i go lubie to dam mu 8 czy tez 7 a za tym nie przepadam to dam mu 6 czy tez inna...
bo niestety tak to u niektorych wyglada

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 00:08

Vpr -- jesteś pewien tak wysokiej oceny Eboue i tak niskiej Rosy ?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 00:07

crisfootball41 > jeśli od pisanych pod wpływem emocji opinii ludzi, którym zależy wolisz czytać suche, sztampowe notki i przydzielane z urzędu oceny, zapraszam na skysports.com.

Skill komentarzy: 9430.12.2010, 00:07

al od pierwszych minut w ms chamkha

sory ale tak jakos mi sie kliklo;d

HankMoody komentarzy: 2230.12.2010, 00:07

Arsene nie tylko postanowił zagrać składem, który ze sobą gra raz w miesiącu w CC, ale chyba jeszcze dogadał się z sędzią, żeby utrudnił nam warunki, bo przecież jesteśmy tacy dojrzali już no i wygraliśmy z Chelsea.

Oceny oczywiście odpowiednie. Żałuję tego meczu jak cholera, ale można było się spodziewać, że w tak nieprzewidywalnej lidze może paść taki wynik. Szkoda, ze nie myśli o tym Wenger.
Nawet dziadki smerfy z konieczności grając wciąz tą samą jedenastką w końcu się przełamali i następne mecze też zagrają, a my po dwutygodniowej przerwie gramy jeden mecz pełnym składem i połowa z niego musi wielce odpoczywać w meczu kolejnym.

nasz filar defenstwny nie zablokowal strzal tylko scignal pilke z buta benia i tyle nie przesadzajcie juz ze by padl gol na 100%

ale po co sebola nasz boss wystawil zamiast dj to nie wiem
po za tym czemu walcot nie gr

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.12.2010, 00:05

Piłkarza Wigan oceniałem ja... Chociaż wolałbym nie mieć kolejnej okazji do pisania czegoś takiego.

crisfootball41 komentarzy: 87430.12.2010, 00:05

Napiszcie te oceny duzo pozniej jak juz ochloniecie, bo napisane pod wplywem emocji beznadziejnie to wyglada. ;-)

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 00:04

a Rosa ? - 8 !

kanonier11 komentarzy: 37030.12.2010, 00:03

z lekka za słaba ocena Denilsona natomiast Bendtner oceniony za wysoko...

concrete13 komentarzy: 869830.12.2010, 00:03

Eboue - 7 a Rosa 6 - darujcie sobie oceny 2-3 :) mało obiektywnie dziś .. ..jedynie zgadzam się z oceną ..po raz pierwszy dla Bossa..

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 330.12.2010, 00:03

na moim przeraźliwie tnącym kanale na sopcaście widziałem, że squillaci zdjął piłkę głowa z nogi Benia, ale żeby " heroicznie blokować uderzenie". Krytykujmy kiedy mamy krytykować, a nie naginajmy faktów w kierunku do tezy.

Szogun komentarzy: 28847 newsów: 330.12.2010, 00:02

Jak dla mnie perfekcyjne to co sam bym powiedział.

Asiek69 komentarzy: 236630.12.2010, 00:02

hahaha dobre dobre co poniektóre ;P ocena Squill - mistrzostwo xD

Wenger za wysoko

Tomo_2 komentarzy: 92830.12.2010, 00:02

Kościelny napewno zagrał lepiej niż na 3.5 - nie przesadzajmy znowu. Tak nawiasem to wydaje mi się, że on ma dość bo kurde gra w sumie w każdym meczu. Dlatego dziwię się, że Wenger nie wpuścił za niego DJ. Tak apropo Wengera - pomeczowa wypowiedź pojawia się na arsenal.com tak?

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1530.12.2010, 00:01

Za ocenę Squillaciego wielkie brawa. Trafniej chyba nie można. To samo tyczy się Wengera.

go_go_gunners komentarzy: 591 newsów: 330.12.2010, 00:01

Zupełnie nie zgadzam się z oceną Rosy, dla mnie gracz meczu, słuszna uwaga ze zmianami, na 10 min można wprowadzać kolejnego target mana, a nie kreatorów gry.

grzyb komentarzy: 14730.12.2010, 00:00