Oceny piłkarzy po meczu z Atletico

Oceny piłkarzy po meczu z Atletico 01.08.2009, 22:36, Patryk Bielski 40 komentarzy

Angielski serwis internetowy Goal.com ocenił piłkarzy Arsenalu i Atletico po dzisiejszym meczu w ramach Emirates Cup, który po dramatycznej końcówce zakończył się zwycięstwem Kanonierów 2-1. Bohaterem meczu został Andriej Arszawin, który w przeciągu trzech minut zdobył dwa gole dla swojego zespołu.

Vito Manonne - 6: Całkiem nieźle radził sobie między słupkami, jednak był niepewny przy stałych fragmentach gry.

Bacary Sagna - 7: Silny punkt defensywny. Kilkakrotnie świetnie dograł długą piłkę - między innymi do Ramsey'a i van Persiego w pierwszej połowie.

Johan Djourou - 6: Wspaniale radził sobie w pojedynku z Aguero i Forlanem, jednak nie był bez winy przy utracie bramki.

William Gallas - 5,5: Nie mógł odnaleźć się na boisku. Współwinowajca bramki strzelonej przez Pacheco.

Armand Traore - 6: Silny w defensywie, nie bał się także atakować. Po podaniu Tomasa Rosicky'ego zmusił Asenjo do interwencji.

Tomas Rosicky - 7: Był widoczny na murawie i otrzymał ciepłe powitanie od fanów. Znalazł drogę do siatki, jednak znajdował się na pozycji spalonej.

Aarom Ramsey - 6: Miewał przebłyski, mógł zdobyć bramkę, jednak w świetnej sytuacji trafił prosto w Asenjo.

Denilson - 6: Kompletny środkowy pomocnik. Nie pokazał niczego nadzwyczajnego, jednak zrobił to co do niego należało.

Emmanuel Eboue - 6,5: Gracze Atletico mieli spore problemy z jego rajdami. Wywalczył kilka stałych fragmentów gry. Tuż przed przerwą mógł i powinien pokonać Asenjo, jednak bramkarz hiszpańskiego zespołu okazał się lepszy.

Robin van Persie - 6,5: W pierwszej części gry miał szansę na zdobycie bramki z woleja, jednak nie trafił czysto w piłkę. Był również bliski strzelenia gola piętą. Miał kilka okazji do strzałów z rzutów wolnych, jednak wszystkie zakończyły się fiaskiem.

Nicklas Bendtner - 6: Niewidoczny w pierwszej połowie, choć momentami próbował włączyć się do gry. Miał szansę tuż po rozpoczęciu drugiej połowy i choć dobrze przyjął piłkę, to następnie posłał ją daleko od bramki.

Ławka rezerwowych:

Gael Clichy - 6,5: Otrzymał szansę w drugiej połowie i nie zawiódł. Jak zwykle solidnie wypełnił swoje obowiązki.

Jack Wilshere - 8: Imponujące 45 minut nastolatka. Kreował szanse strzeleckie swoim kolegom bez opamiętania, między innymi Sagna, Bendtner i Ramsey otrzymali świetnie podania od młodego Anglika. Dobrze utrzymywał się przy piłce i doskonale czuł grę.

Fran Merida - 6,5: Sprawiał problemy rywalom swoją szybkością. Widoczny w kilku sytuacjach podbramkowych.

Cesc Fabregas - 7: Po dobrym minięciu rywala i podaniu kapitana Arsenalu pierwszą bramkę zdobył Arszawin.

Eduardo da Silva - 6,5: Miał swój udział przy pierwszej bramce Arsenalu.

Andriej Arszawin - 8: Bez wątpienia bohater meczu. Zdobył dwie bramki z dwóch trudnych sytuacji, które zamienił w dziecinnie proste.

Atletico Madryt autor: Patryk Bielski źrodło: Goal.com
Arsenalius komentarzy: 151703.08.2009, 07:12

Gallas najsłabasza ocena wśród obrońców. Potrzebny nowy obrońca.

crisadus komentarzy: 850702.08.2009, 22:16

Cieszy występ Wilshere. Powinien dostawać coraz więcej szans na grę.

Nashein komentarzy: 13602.08.2009, 14:02

Nie ma co Wilshere ma pomysł na grę. Jest świetny ;)

Edu914 komentarzy: 122702.08.2009, 11:46

Arshavin, Fabregas(troche), Wilsher, Sagna- Najlepsi zawodnicy na Bosiku:)

Danielo_Gunners komentarzy: 264302.08.2009, 11:03

Arshavin co za szczęście że nie żałowaliśmy kasy na niego..

Kondzior12 komentarzy: 490002.08.2009, 10:51

Arshavin co zaczał strzelać.
Tak trzymaj!! :P :D

Dareek komentarzy: 10202.08.2009, 09:46

jak sie Arshavin rozstrzela to bez konkurencji Ronaldo moze mierzyć w króla strzelcow

deymon komentarzy: 5102.08.2009, 09:34

Ale nie zapominajmy o tym że Andrzejek będzie grał w LM!! Z tego się najbardziej ciesze :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.08.2009, 08:11

Dosyć rezerwowy skład :D dlatego wygrana cieszy jeszcze bardziej.

Air4Life komentarzy: 48902.08.2009, 07:44

Arshavin mnie poprostu rozwala :D to jest prawdziwy walczak ktorego Arsenal potrzebowal

Sitok1989 komentarzy: 19602.08.2009, 07:08

Dla mnie Djourou powinien dostać 7. Nie popełniał żadnych błędów po których mogło być zagrożenie ze strony Atletico(no może z jeden;p) A przy utracie bramki chyba winny nie by,ł bo to był błąd Gallasa jak dla mnie. Reszta sprawiedliwa:) Mam tylko nadzieję, ze AW przejrzy na oczy i wywali Mannone bo popełnia on takie błedy, że aż się płakać chce.

Cesc_Fan komentarzy: 452401.08.2009, 23:55

Dobry meczyk to był z naszej strony :P
PS. Jutro meczyk można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport Extra o 17.15 z Rangersami :)

mexx komentarzy: 238 newsów: 7301.08.2009, 23:51

Arszawin to naprawdę klasa światowa już ;) Wenger wiedział, że będzie znakomity ;p

a Wilshere...strach pomyśleć co będzie za 3, 4, 5 lat! A później? To będzie największa gwiazda angielskiego futbolu od dawna, wierzę, że pobije Beckhama, Owena, Gerrarda i spółkę ;)

madjer komentarzy: 553401.08.2009, 23:49

Brawo Wilshere

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2009, 23:37

zuczek1987 : obiecanki cacanki :D tak samo jest z politykami, wiele nam obiecują a nie wiele z tego robią potem ;P
pozdrawiam.

napkin komentarzy: 75801.08.2009, 23:33

właśnie zlookałem mecz - wilsheare mnie rozwalił na drobne!! 17 lat i zobaczcie jaki ma przegląd pola!! Jak on czuje gre skubany!! Nooo myślę, że szykuję się mega gwiazda z młodziaka. Ramsey też zajebiście zagrał...19 lat...nic dodać nic ująć - magia u młodziaków. Sam mecz zajebisty!!

Arsenal1994 komentarzy: 749701.08.2009, 23:11

karuzel ---> mam to samo co do Bendtnera.
Widać ze chłopak sie stara i troche poprawił swoją gre ale za cholere nie mogę sie do niego przekonać! Duńczyk musi na prawde rozegrać pare świetnych meczy żebym mógł np. powiedzieć " O tak! Ten chłopak na prawde ma wielki talent i zasługuje na co raz częstszą gre".

Mam nadzieje ze już w tym sezonie Nicklas pokaże na co go na prawde stać, no bo jak nie teraz to kiedy? ;) później to tak moge być do niego zniechęcony że nawet jak bedzie strzelał Hat Ricki to mnie nie przekona :D

Karuzel komentarzy: 35201.08.2009, 23:07

Myśle, że przy optymalnym składzie gdzie gra Cesc, Arszawin, Robin, Song, Nasri + obrona bez Silvestra i sanderosa Arsenal stac na pokonanie kazdej druzyny. Lecz ich zmiennicy niesty sa albo za słabi albo takie perełki jak ramsey i wilshere są jeszcze zbyt nieopierzeni i poprostu za młodzi.

zuczek1987 komentarzy: 640301.08.2009, 23:04

a mi sie meczyk podobał szkoda tylko że kibice nie dopisali :/ czekamy na 2 transfery tak jak nam Wenger obiecał :)

Karuzel komentarzy: 35201.08.2009, 23:00

Tak czytam o tych poczatkowych sceptykach Arszawina i się zastanawiam czy tylko ja sie cieszyłem po tym jak go ogladałem na mistrzostwach europy że przychodzi do Arsenalu???

Arsenal1994 komentarzy: 749701.08.2009, 22:58

Tom ---> zgadzam się w 100%. Tylko moim zdaniem Arshavina można dawać na napad tylko jeśli bedzie krucho ze składem. Niestety jego "parametry" nie pozwalają my zbytnio na gre w samym ataku. Więcej pożytku z Andrieja jest na pomocy. No chyba że mamy zamiar grać systemem 4-3-3 to wtedy "Szawe" można dać na skrzydłowego napastnika

Karuzel komentarzy: 35201.08.2009, 22:58

Obserwuję i gryzę się w język, zaciskam pięści ale nie mogę! Bendtner przyprawia mnie o ból głowy. Wierze (jak Wenger zresztą;) że ten chłopak ma talent, no przyjmuje te piłki niezle, głową tez jakos tam pracuje, ale ma tak słaby przegląd pola, porusza sie jak sterowiec - kolejny słaby mecz w jego wydaniu jak dl amnie 4,5 - najgorzej sie zawiodłem.

Arszawin oczywiście zasłuzona 8. Poprosił ładnie o piłke od Cesca, dostał, strzelił. A ta bramka z wślizgu, to juz czary:) -nie mogłem sie zawieść.

Strzeluch komentarzy: 153001.08.2009, 22:49

niskie te oceny cos, dla Arshy 9.5 :D

Olimpijczyk komentarzy: 109001.08.2009, 22:49

Dobry mecz , sprawiedliwe oceny

Tom komentarzy: 25301.08.2009, 22:49

Ktoś kiedyś napisał, (już nie pamiętam gdzie to czytałem) że Arszwin będzie pierwszym piłkarzem Arsenalu który zdobędzie tytuł najlepszego piłkarza globu. Ze śmiechem na ustach czytałem tą wypowiedź, (było to kilka dni po tym jak został zakontraktowany) teraz patrzę na sprawę inaczej. 'Andrzej' potrafi zrobić coś z niczego, w pojedynkę potrafi uratować mecz. Umie się ustawić i dostawić nogę, a do tego jest szaleńczo precyzyjny, dobrze wyszkolony technicznie i bardzo szybki. Jeśli Wenger w tym sezonie będzie ustawiał Arszawina jako nominalnego napadziora to może on ciągnąć drużynę w ataku tak jak kiedyś Henry.

Z optymizmem patrzę na sezon, który już niebawem się rozpocznie. Myślę, że wszystko się może zdarzyć, że te młokosy wreszcie przyniosą kokosy :)

Arsenal1994 komentarzy: 749701.08.2009, 22:47