Oficjalnie: Folarin Balogun z nowym kontraktem

Oficjalnie: Folarin Balogun z nowym kontraktem 26.04.2021, 15:11, Jakub Całka 559 komentarzy

Po długiej sadze związanej z kontraktem Folarina Baloguna Anglik zdecydował się podpisać nową umowę z Kanonierami, o czym poinformował dziś klub za pośrednictwem swojej oficjalnej witryny.

19-latek, który parafował pierwszy profesjonalny kontrakt w 2017 roku, a przebywa w akademii Hale End od 9. roku życia, poczynił w tym sezonie duży progres. Zaliczył debiut w dorosłej drużynie Arsenalu oraz strzelił tam swoje pierwsze dwie bramki. Anglik zagrał w tej kampanii 6 razy i trafił do siatki w wyjazdowych meczach z Molde oraz Dundalk.

Urodzony w Nowym Jorku napastnik, który reprezentował młodzieżową reprezentację zarówno Anglii, jak i Stanów Zjednoczonych, zalicza także dobry sezon w drużynie U-21, w której zdobył 8 bramek w 18 spotkaniach.

Oto, co do powiedzenia po tym ruchu mieli Mikel Arteta oraz Edu:

-To świetna informacja, że Flo zostaje z nami. Posiada wielki talent, co już udowodnił swoimi jakościowymi występami w pierwszej drużynie. Nie możemy się doczekać pracy z nim w najbliższych latach - powiedział Edu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju Folarina w tym sezonie. Pokazywał swoje duże umiejętności podczas treningów. Jesteśmy także zachwyceni tym, jak łatwo zaaklimatyzował się w składzie pierwszej drużyny. Jego występy oraz już zdobyte dwa gole są świetnym znakiem na przyszłość, ale ciężka praca zaczyna się dopiero teraz. Będziemy wspierać Flo i cieszy nas możliwość współpracy przez najbliższe 4 lata - miał do dodania Mikel Arteta.

Wszyscy w klubie gratulują Folarinowi nowego kontraktu i nie mogą się doczekać dalszego sprawowania pieczy nad jego rozwojem.

Folarin BalogunKontrakty autor: Jakub Całka źrodło: Arsenal.com
Bukayoforever komentarzy: 353617.05.2021, 18:03

j
t

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.04.2021, 20:24

@daniken napisał: "Kibice wciąż czekają aż barista i edu przeproszą publicznie za ten stary, brazylijski odpad z czelsi"

90% opinii kibiców Arsenalu w Polsce i zagranicznych było pozytywnych wobec ściągnięcia za darmo Williana. Pewnie jakbym poszukał wśród twoich komentarzy to też bym taką opinię znalazł z lata. Skończcie z tą hipokryzją.

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 128.04.2021, 20:02

@zdyp: Ja też. Chciałbym go u nas, ale może nie jest taki super koks, bo w Ajaxie jest dużo trenerów. 50/50

Chakaa komentarzy: 191228.04.2021, 20:02

@TlicTlac: Nie, każda zmiana do 30sec, z tym że w 68 zrobiliśmy podwójną i Fulham pojedynczą, 30 sec jak narazie, Laca leżał 2 min, Nkhetiah wszedl to mamy 3min jak narazie, potem dwie pojedyncze zmiany fulham - minuta. Łącznie 4 min, 7 to jakaś paranoja xD

Theo44 komentarzy: 425928.04.2021, 19:59

Silva, Foden, Mahrez w ataku. I jak tu nie kochac Pepa;-)

daniken komentarzy: 349428.04.2021, 19:58

Rynkos7 komentarzy: 674628.04.2021, 19:53

@XandeR:
I widać dlaczego Willian gra jak gra. Sorry, ale moje zdanie jest takie, że albo zajmujesz się jednym (graniem w piłkę), albo tym drugim. W życiu ciężko pogodzić kilka rzeczy, kilka profesji. Zazwyczaj jak starasz się pogodzić kilka zajęć to żadnego z nich nie wykonujesz na 100%. Powinien skupić się na graniu w piłkę póki jeszcze w nią gra i dopiero po emeryturze zająć się zawodem agenta.
No ale być może dla niego gra w Arsenalu to już jest emeryturka ;)

alexis1908 komentarzy: 360328.04.2021, 19:48

@Barney: Allegri to chyba w tym momencie jedyna i najlepsza opcja na rynku wątpię w powrót do Juve sądzę że dadza jeszcze rok Pirlo. I Mikela nie ma co jeszcze skreślać może uratować sezon wygrywając LE.

songoku95 komentarzy: 2348628.04.2021, 19:45

JEST KTOŚ Z GDAŃSKA??

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 19:38

Willian on if he retires from football: “I want to become an agent. I am preparing myself for that profession, I’ve already started work on that.

“I want to go into that because I love football and I want to stay in the sport, I want to do a job in that area, but I don’t want to become a manager or a coach. I want to be slightly more outside, but still involved in football.”

Widac że już emerytura 120%

lordpat komentarzy: 336528.04.2021, 19:18

Jeśli faktycznie Ek jest fanem, to nadmuchanie balonu o nazwie „Przejęcie Arsenalu” jest dla niego sytuacją win-win-win.

1. Potencjał finansowy i sportowy Arsenalu jest ogromny. Wartość tego klubu będzie tylko rosnąć (podobnie, jak innych angielskich klubów).

2. Promuje swoją firmę - każda stacja w Anglii i nie tylko trąbi o tym, że właściciel Spotify chce przejąć Arsenal.

3. Nakłada dodatkową presję na rodzinę Kroenke, więc w przypadku dalszych niepowodzeń gniew kibiców będzie się tylko nasilał. Możliwość wystąpienia takiego scenariusza może przekonać Stana do dodatkowych inwestycji na rzecz klubu.

sickstick komentarzy: 275928.04.2021, 18:55

Danielek już na dzień dobry potwierdza że DNA Arsenalu ma we krwi, tzn ogłasza że złoży ofertę, mimo ze sam wie że nie ma szans żeby została ona przyjęta :D

zdyp komentarzy: 452828.04.2021, 18:31

slyszeli ze 10haga przymierzaja do tott'?
jak on tam trafi to sie troszke wq**

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 17:49

@Pietraszko: tym razem trzymam stronę @TlicTlac, Fulhamy dużo zrobili żeby sędzia miał pofstawy przeciagać mecz

zdyp komentarzy: 452828.04.2021, 17:40

dajta juz spokoj z tym danielkiem, mowi ze zzlozy oferte? no i spoko zlozy. a jankes ja odrzuci i mozna sie rozejsc i delektowac nast.meczem z ncu w lidze ;pp

Piotrek95 komentarzy: 947328.04.2021, 17:18

Jeśli Kroenke po zapewnieniach że nie sprzeda Arsenalu sprzedałby go po kilkunastu dniach byłoby to pięknym i smutnym jednocześnie podsumowaniem rządów tego człowieka

Barney komentarzy: 2084828.04.2021, 17:18

Allegri może wrócić do Juve Kurde wywalić Artete i brać go

Piotrek95 komentarzy: 947328.04.2021, 17:17

Ej w dzisiejszym wywiadzie mówi że zabezpieczył środki na przejęcie Arsenalu i wkrótce przedstawi bardzo atrakcyjną ofertę.

Rowerinho komentarzy: 225228.04.2021, 16:53

Widzę że ktoś przytacza jak wideo weryfikacja nam daje po 4 literach w tym sezonie. Jest źle i to bardzo. Pamiętamy potężny "karny" Luiza? Śmiech na sali.

VAR w tym sezonie jest wybitnie przeciwko nam, oczywiście i bez tego powinniśmy grać znacznie lepiej, równiej i skuteczniej, tyle że tylko w ostatnich 2 meczach kosztowało nas to kilka pkt. W przeciągu całego sezonu spokojnie moglibyśmy być 9-10 pkt do przodu, i choć to kiepskie wytłumaczenie naszej pozycji w tabeli, daje pewne wyobrażenie jak bardzo nie mamy szczęścia i gdzie moglibyśmy być gdyby gwizdali nam takie rzeczy jak MU.

Jak nie idzie, to nie idzie. Jeszcze przyjdą lepsze dni. Oby w czwartek do przodu.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.04.2021, 16:51

@TlicTlac: czyli standardowy mecz. Widziałem mecze, gdzie było więcej przerw spowodowanych urazami, mnóstwo goli i sędzia doliczał 4-5 minut.

TlicTlac komentarzy: 600928.04.2021, 16:31

@Pietraszko:

jeszcze Areola był opatrywany przecież, bo biedak sobie coś zrobił z jakąś minutę czy dwie.

TlicTlac komentarzy: 600928.04.2021, 16:30

Zmiany x5 (2x Arsenal, 3x Fulham), bramka, kontuzja Lacazette od 68 do 70 minuty, opóźnianie gry Areoli, ja tu widzę co najmniej 6 minut.

gabrys80COYG komentarzy: 43628.04.2021, 16:28

a co jeśli akcja z kupnem Arsenalu przez właściciela spotify to tylko akcja martingowa. Gościu chyba w wieku 25 lat nie miał co robić z kasą miał drogie samochody i kupował drinki nieznajomym. Próba kupna Arsenalu, znienawidzony właściciel, miliony fanów Arsenalu kupuje Premium chcąc pomóc kupić Arsenal, kroenke nie sprzedaje, Szwed się wycofuje, a abonamenty zostają xD

aguero10 komentarzy: 854528.04.2021, 16:21

Ten Szwed naprawdę chce kupić AFC xd
Niestety Kowboj nie odda dojnej krowy .

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.04.2021, 16:17

@mallen: Ale populizm gość mówi. Ciekawe ile naiwniaków to łyknie?

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 128.04.2021, 16:15

@mallen: Na razie widać bicie marketingowej piany. Jego wizerunek i spotify na tym zyska i kibice będą naciskać.

mallen komentarzy: 2123928.04.2021, 16:12

Jestem kibicem Arsenalu od kiedy miałem osiem lat. Arsenal to mój zespół, kocham jego historię, zawodników i kibiców. Dostrzegłem niesamowitą okazję nakierowania klubu z powrotem na drogę, dzięki której wróci na szczyt. Jestem bardzo poważny. Zabezpieczyłem sobie na ten cel odpowiednie środki finansowe.
Chcę zdobyć zaufanie kibiców, chcę ponownie połączyć klub z jego kibicami. Chcę wnieść do tego klubu coś, co uważam za niezwykle atrakcyjną ofertę i mam nadzieję, że zostanę wysłuchany.
Nie spodziewam się, że przejęcie klubu nastąpi z dnia na dzień, jestem przygotowany i świadomy tego, że może to być długa droga. Wszystko, co mogę zrobić to przygotowanie bardzo przemyślanej oferty i przedstawienie im jej z nadzieją, że mnie wysłuchają.

/ Daniel Ek

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.04.2021, 16:11

Skoro mówimy o błędach sędziego w meczach Arsenalu, to czemu nie rozmawiamy o tym, że w meczu z Fulham sędzia doliczył 7 minut gdzie przerw było maksymalnie na 4 minuty? Bramka w 97 minucie Nketiaha mogła kosztować Fulham utrzymanie. Czemu o tym nie rozmawiamy?

Mzil komentarzy: 16228.04.2021, 16:06

Sędziowie źli, VAR zły, pogoda zła, boisko złe, najważniejsze że problemem nie jest to że gramy słabo, uffff.

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 16:03

Mogliby juz zrobic porzadne przepisy, rozroznic zagranie reka od dotkniecia reka, klarownosc spalonych trzeba poprawic, wymusic wglad do analiz VAR

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 15:57

@Naburator napisał: "a reka po zagraniu Pepe chyba w meczu z Burnley? Tez 100% karny"
Tam były nawet 2 ręki w ciągu 5 sekund :)

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 15:45

@sickstick napisał: "Druga to oczywiście nasz ostatni mecz z Everton, w którym anulowano nam karnego po tym jak źle wyrysowano linie spalonego - linia rzekomo wyznaczająca pozycję Pepe została narysowana dobre 10 cm przed ostatnim punktem zawodnika (którym w dodatku był łokieć)."
Tu powinny być ujęcia z obu stron i średnia wyciągnięta

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 15:44

@XandeR napisał: "Jutro Auba 2 bramki po malarii, pewniaczek."
Miejmy nadzieje, jak nie zagramy lepiej niż średnia z ostatnich 5 występów to będzie lipa

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 15:35

@chicken1990 napisał: "Liczysz Gabiego czy Folarina jako 4? Bo w drugim przypadku to znaczy, że Balogun wyjdzie w podstawie :)"
Oby, ale więcej minut bez gola (na boisku ma Auba na pewno) Liczyłem Gabiego jednak

Naburator komentarzy: 278428.04.2021, 15:25

@sickstick: a reka po zagraniu Pepe chyba w meczu z Burnley? Tez 100% karny

sickstick komentarzy: 275928.04.2021, 15:22

Jeśli chodzi o VAR, to zauważyłem 2 rażące błędy na niekorzyść Arsenalu, wynikające ewidentnie z niekompetencji lub nieuczciwości sędziów VARowych.

Pierwszy to sytuacja w karnym na Sace w meczu z Leeds. Saka był faulowany w polu karnym, co potwierdziła powtórka którą zobaczyliśmy w telewizji. Sędzia podszedł do monitorka, a na nim... nie pokazano mu tej potworki na której widać faul, a jedynie 2 inne ujęcia, na których niewiele widać. Zdezorientowany sędzia anulował karnego. Na szczęście tamten mecz i tak wysoko wygraliśmy.

Te 2 sytuacje były skandaliczne i nie miały prawa wydarzyć się w zawodowym futbolu. Miejmy nadzieję że FA analizuje swoje błędy i do takich sytuacji więcej nie dojdzie.

Garfield_pl komentarzy: 2776228.04.2021, 15:15

Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette, Kieran Tierney, David Luiz & Folarin Balogun were all in Arsenal first-team training at London Colney today. [Arsenal on Instagram] #afc

duzy469 komentarzy: 76628.04.2021, 15:10

panowie , podobno dzis Daniel Ek mial sie wypowiedzieć co do wczorajszego oświadczenia rodziny Kreonke , cos wiadomo?

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 15:07

W przyszlym roku proponuje wymiane, do nas Pirlo a Arteta do Juve :D

chicken1990 komentarzy: 120628.04.2021, 14:57

@bizooon: Liczysz Gabiego czy Folarina jako 4? Bo w drugim przypadku to znaczy, że Balogun wyjdzie w podstawie :)

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.04.2021, 14:56

@veron napisał: "Arsenal’s net VAR score is -7 which is the worst in the league (decisions overturned in our favour minus against us). This is the shit Mikel is dealing with.

gramy padakę ale taka prawda, że byśmy byli w grze o top 4 gdyby nie sędziowanie na naszą niekorzyść"

Co? To wina sędziego, że Var nie uznał gola bo piłkarz Arsenalu był na spalonym? Oczywiście taki spalony milimetrowy to detal, któremu ciężko zapobiec, ale ktoś mądry kiedyś powiedział, że to detale liczą się w piłce. Arsenal sam gra na swoją niekorzyść, a nie sędziowie.

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 14:55

Jutro Auba 2 bramki po malarii, pewniaczek.

bizooon komentarzy: 687028.04.2021, 14:33

@PietrasM napisał: "Jeśli Nkietiah zagra w pierwszym to już możemy się żegnać z LE."
Są 4 napastnicy dostępni więc zgodnie z algorytmem Artety zostanie wylosowany ten który ma najdłuższy stan minut bez gola, bo przecież w końcu się przełamie

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 14:33

Zabawne ze kiedy tez juz bylismy z Villarealem w polfinale, wtedy Lehman obronil karnego i dal nam upragniony final, a reszte zna kazdy ;/

Dziadyga komentarzy: 824428.04.2021, 14:26

@bizooon napisał: "Jakoś pub z dużym ogrodem gdzie bedzie można obejrzeć jak człowiek?"

Najpierw to trzeba wejsc do finału :D i...do pubu.

veron komentarzy: 459228.04.2021, 13:56

VAR jest w LE w fazie pucharowej, ostatnio nam gola anulowali przecież Smith-Rowe'a. Tylko nie rozumiem czemu nie pokazują w trakcie analizy VAR co tak naprawde analizują, jakiś idiotyzm UEFY kolejny

PietrasM komentarzy: 249428.04.2021, 13:51

@mar12301: @Piotrek95:

Czyli w miarę mocna drużyna. Arsenal będzie w stanie utrzymać posiadanie piłki, ale nie będzie nic z tego wynikało. Pewnie frajersko straci bramkę po błędzie Ceballosa. Chyba, że to Villarreal, będzie tym razem frajerem.

Jeśli Nkietiah zagra w pierwszym to już możemy się żegnać z LE.

XandeR komentarzy: 965328.04.2021, 13:44