Oficjalnie: Sven Mislintat odchodzi z Arsenalu

Oficjalnie: Sven Mislintat odchodzi z Arsenalu 21.01.2019, 14:23, Michał Liszkowski 1519 komentarzy

W ostatnim miesiącu angielska prasa sporo rozpisywała się na temat konfliktu pomiędzy szefem działu rekrutacji Svenem Mislintatem a dyrektorem do spraw futbolu Raulem Sanllehim. Dziś oficjalna strona Arsenalu poinformowała, że Niemiec 8 lutego bieżącego roku zakończy swoją współpracę z klubem. Oto, co miał do powiedzenia sam zainteresowany:

- Praca w tak wielkim klubie jak Arsenal, który jest w trakcie przemian, była niesamowitym doświadczeniem. Jestem podekscytowany tym, co przyniesie przyszłość klubu, a także nie mogę doczekać się nowych wyzwań w mojej karierze.

Mislintat trafił do Arsenalu w grudniu 2017 roku. Był on odpowiedzialny m. in. za transfery Pierre-Emericka Aubameyanga, Henricha Mchitariana, Matteo Guendouziego, Lucasa Torreiry czy Konstantinosa Mawropanosa.

Sven Mislintat autor: Michał Liszkowski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
michalal komentarzy: 1040924.01.2019, 16:58

Szczerze to chyba wole go niz Suareza za 25 mln.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9224.01.2019, 16:58

Breaking | PSG have concluded an agreement with Zenit St Petersburg worth €47m for Leandro Paredes - the Argentine will sign a 4.5 year contract imminently, according to L’Équipe.

RIVALDO700 komentarzy: 3467024.01.2019, 16:54

Nkunku czyli juz 10 zawodnik ktory wg mediow ma trafic do Afc w zime. Fajnie. Ciekawe kto jutro bedzie nr 11. Czekam.

MVTI komentarzy: 1907 newsów: 57324.01.2019, 16:53

Dosłownie przed chwilą padła informacja o tym, że Arsenal jest zainteresowany usługami Chrstophera Nkunku. Postanowiłem, w miarę możliwości, przyjrzeć się jego grze i sprawdzić, jak radzi sobie na francuskich boiskach.

Przede wszystkim, 21-latek świetnie operuje piłką - widać, że jest to aspekt, który stoi u niego na bardzo wysokim poziomie - jakiekolwiek przyspieszenie akcji z futbolówką przy nodze, czy próba ominięcia danego rywala nie stanowi dla niego żadnego problemu. Nkunku zdecydowanie się wyróżnia, jeśli chodzi o te dwa czynniki. Ciężko mu odebrać futbolówkę, a jego motoryka pozwala na umiejętnie uciekanie przed oponentami, którzy próbują go zatrzymać.

Problem pojawia się, gdy Francuz znajduje się w środku pola (równie często schodzi na skrzydło, gdy jest tam potrzebny) i powinien zagrać prostopadłą lub nieszablonową piłkę do swojego kolegi z zespołu. Nie spodziewajcie się po Christopherze takiej magii, jak przy niektórych podaniach Özila. 21-latek, co oczywiste, potrafi dobrze dograć, ale tylko wtedy, gdy nawet my - jako widzowie - widzimy jak na tacy, gdzie powinien posłać futbolówkę. To zdecydowany minus u Nkunku, ponieważ zazwyczaj gra wszerz lub podaje do najbliższego kolegi, w ogóle nie zwracając uwagi na aspekt kreatywności.

Chrstopher rzadko dochodzi do sytuacji strzeleckich, ale gdy ma możliwość zdobycia gola, zazwyczaj ją wykorzystuje. Nie wyróżnia się fenomenalnym strzałem, ale potrafi odpowiednio zaaplikować piłkę do siatki rywali - jednakże tylko wtedy, gdy ma klarowną okazję i więcej miejsca. W innym wypadku się gubi lub, jak wcześniej wspomniałem, posyła podanie do swojego kolegi z zespołu, na czym spowalnia cała akcja.

Młody Francuz nie boi się także powracać do defensywy, by odebrać piłkę przeciwnikowi. W aktualnej kampanii robił to wiele razy i agresywnie naciskał na rywali, gdy ci starali się przełożyć zagrożenie pod jego bramkę. Zdecydowanym minusem Nkunku podczas takich starć jest siła, która nie stoi na odpowiednim poziomie. 175 centymetrów wzrostu i 68 kilogramów to nie warunki, którymi pochwalić się może piłkarz o niesamowitej tężyźnie fizycznej. Niektóre pojedynki są przez niego przegrywane, ponieważ ten czynnik nie pozwala mu na to, by z we wszystkich sytuacji wyjść obronną ręką.

Podsumowując - 21-latek to zdecydowanie diament, który trzeba jeszcze oszlifować. Ma on zadatki na klasowego piłkarza, ale na ten moment potrzebuje regularnej gry, by stale rozwijać swoje umiejętności. Odpowiedni sztab trenerski powinien wskazać mu jego błędy i poprowadzić do zostania lepszym zawodnikiem. Nie widzę jednakże problemu w tym, by zrobił to Unai Emery razem ze spółką.

Chlopek komentarzy: 1960 newsów: 124.01.2019, 16:50

Christopher Nkunku jedna z bardziej błyszących osób gdy graliśmy przeciwko PSG w przedsezonie.

Redzik komentarzy: 15390 newsów: 9224.01.2019, 16:44

Breaking | Arsenal are in talks to sign PSG in Christopher Nkunku on loan with an option to buy, deal will depend on Paris incomings, according to L’Équipe.

Nkunku | Has been used as a utility player at PSG, but sees himself as an out-and-out central midfielder. Undoubted talent, but his inconsistent playing time over the last 2.5 years makes it impossible to confidently suggest he has world class potential.

Jacek1s komentarzy: 550124.01.2019, 16:43

Wenger pójdzie do ManU

OleGunnarSolskjaer (zawieszony) komentarzy: 724.01.2019, 16:30

Kanonierzy, zycze Wam dobrego meczu, jednak informuje, moja seria sie jutro nie zakonczy. Pozdrawiam

Jack_Herrer komentarzy: 4207 newsów: 19224.01.2019, 16:26

Tomek ma racje, zagęściło się bardzo.

"ARSENAL are closing in on the signing of Christopher Nkunku, according to multiple reports in France."

TlicTlac komentarzy: 353624.01.2019, 16:22

@DoomSlayer:

Mógłby pójść do LaLigi - takiej Valencii, już ma nawet paru piłkarzy, którzy go znają,
pooglądałby sobie piłkarzy z "haj kolity".

RIVALDO700 komentarzy: 3467024.01.2019, 16:15

Włoscy dziennikarze poprosili Amauriego o skomentowanie transferu Piątka. - Wolę Arkadiusza Milika od Piątka. Podoba mi się to, jak gra, jakie stawia sobie cele - powiedział były zawodnik między innymi Juventusu Turyn.- Piątek też strzela bramki. Napastnik Milanu może stać się świetnym graczem w przyszłości - dodał.

To uczucie gdy gwiazdy ligi włoskiej teraz będą debatować czy lepszy Milik czy Piątek.

michalal komentarzy: 1040924.01.2019, 16:11

@tomek_13:

Kojarzę, ale gry zbytnio nie widzialem.

Fabri4 komentarzy: 8827 newsów: 5024.01.2019, 16:10

@TlicTlac: zdjęcie Wengera z dzisiaj

https://pliki.meczyki.pl/big/258/5b11306656980.jpg

Fabri4 komentarzy: 8827 newsów: 5024.01.2019, 16:09

@DoomSlayer: Też bym się nie obraził, zwłaszcza że to dobry wynik dla Interu :D

TlicTlac komentarzy: 353624.01.2019, 16:08

A co się dzieje z Wengerem?

Miał w styczniu ogłosić swoją przyszłość?

tomek_13 komentarzy: 242924.01.2019, 16:08

Arsenal chce wypożyczyć Nkunku z PSG z opcją wykupu po sezonie

Fabri4 komentarzy: 8827 newsów: 5024.01.2019, 16:05

Krzysiu Piątek z Napoli pewnie pierwszy skład, ale to będzie meczycho - Milik vs Piątek :)

RIVALDO700 komentarzy: 3467024.01.2019, 15:47

https://pbs.twimg.com/media/DxrqG6kWkAAlE8_.jpg

Myślicie ze Piątek dogada się z tym gościem? :)

miki40i4 komentarzy: 4324.01.2019, 15:34

Moze Rwanda? :)

miki40i4 komentarzy: 4324.01.2019, 15:32

Lol...
Z nudow czytam archiwalne wpisy ma k.com z poczatkow dzialalnosci serwisu:

Wenger: Moja przyszłośc leży w Afryce
29.09.2006, 10:47

Arsene Wenger poowiedział ostatnio, że po skończeniu trenowania zaspołu Kanonierów będzie trenował młode dzieci w Afryce.

Wenger, który będzie obchodził 10 - lecie pracy w Arsenalu, powiedział że kiedy dni jego pracy w klubie dobiegną końca wyjedzie.

Czemu nie? - zapytał w piątek Być może jeszcze bardziej się rozwinę. Mówią, że człowiek może się jeszcze wiele nauczyć na starość. Mógłbym zaczą ćwiczyć dzieci w Afryce, które nie mają szansy się rozwinąć

marcin04c komentarzy: 237824.01.2019, 15:28

łysy z Piątkiem na zdjęciu.

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 324.01.2019, 15:24

@WilSHARE
Burger się przy mnie chowa.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.01.2019, 15:21

@Kanonier204: Ty to wiem
kolejny Strasburger

Kanonier204 komentarzy: 40588 newsów: 324.01.2019, 15:20

@WilSHARE
Jestem za :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.01.2019, 15:19

Zainicjowałbym dawno przyznawanie nagrody za najwięcej plusów w trakcie roku, ale przestałby to być portal piłkarski.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.01.2019, 15:13

Serio takie gówno tyle plusów?
Muszę być chyba mniej kreatywny jednak..

Leehu komentarzy: 1035424.01.2019, 14:56

@Argudo: Mistrzostwo Londynu. :P

Argudo komentarzy: 10867 newsów: 624.01.2019, 14:55

Karol: Jakie trofea może zdobyć angielski klub?
Kane: Yyy... Lama?

Sobieski14 komentarzy: 518724.01.2019, 14:52

@Diam51: Dobre, cyknij jeszcze z Wengerem, tez miał piękne klasyki np. jakość, nigdy o nim nie słyszałem itd

sWinny komentarzy: 429824.01.2019, 14:47

@Diam51: przy pisaniu tego chyba spociles się jak pedofil w disneylandzie

michalal komentarzy: 1040924.01.2019, 14:43

@Diam51:

Długo myślałeś nad tym?

pumeks komentarzy: 2077224.01.2019, 14:42

Zaha pasuje do szybkiej gry BVB. To byłby dobry transfer.
Jednak Zaha bardziej pasuje do Premierleague ;)

michalal komentarzy: 1040924.01.2019, 14:40

@Alonso:

Doucoure tez może się odbijać cała wiosnę,

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.01.2019, 14:40

Głosie*

pumeks komentarzy: 2077224.01.2019, 14:40

Weźcie tego Mislintata już zdejmijcie, bo mnie drażni.....

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.01.2019, 14:39

Witamy w dzisiejszym odcinku Familiady.
Dziś zmierzą się ze sobą ekipy Arsenalu i Tottenhamu.
Karol S: Zapraszam głowy zespołów, czyli Unaia Emery'ego i Mauro Pochettino!
Karol S: Odpowiedzi jest pięć. Pytanie brzmi następująco: Jakich... *Unai wciska guzik*
Unai: To jest pytanie do klubu, ja skupiam się tylko na następnym spotkaniu.
Karol S: Wspaniale! To najwyżej punktowana odpowiedź. Arsenal jest przy głowie. Teraz czas na Granita Xhakę, ale może najpierw przeczytam treść pytania: Jakich odpowiedzi najczęściej udziela na konferencji prasowej Unai Emery?
Xhaka: Dobry wieczór.
Karol S: Znakomicie! Miejsce numer dwa!
Ozil: Wciska kit, że jestem kontuzjowany, a tak naprawdę nie gram, bo się nie lubimy.
Karol S: Świetnie! Pozycja numer trzy!
Iwobi: Najpierw chciałbym powiedzieć, że Unaia na trzeźwo to się w ogóle nie da słuchać, więc jakby co, to dzwońcie do mnie... Powiem, że oszukuje ludzi, że kogoś kupi, a tak naprawdę klub nic nie robi.
Karol S: Cudownie! Pozycja numer cztery!
Bellerin: Hmm... Może mówi, że pracujemy nad grą obronną, żeby nie było przypału? Bo w sumie pracujemy, ale z obecną obroną to i tak do niczego to nie prowadzi.
Karol S: Znakomicie! Komplet odpowiedzi i komplet punktów!

Alonso komentarzy: 1237524.01.2019, 14:11

Watford już sobie zapewniło utrzymanie i teraz jak co sezon na wiosne będą punktować jak spadkowicz bo im się grać nie będzie chciało to po co im Doucoure.

Ranczomen komentarzy: 1096524.01.2019, 14:04

Wątpię, żeby Watford chciał wypożyczyć Doucoure.

hot995 komentarzy: 5955 newsów: 524.01.2019, 13:55

@Catalonczyk:

Owszem, ale nie byłem zdziwiony. Kilka dni temu, kiedy o tym rozmawialiśmy, pisałem, że poczekam na zakończenie tej sagi, bo w footballu nie takie sytuacje się odwracały. Frenkie był już jedną nogą w Paryżu, bo wybrał PSG, ale w ostatnim tygodniu Bartomeu poleciał na spotkanie z nim i poszedł vabank dając mu pensję nie z tej ziemi. Może to wydawać się dziwne, ale Barcelona pokonała ten "zły klub z Paryża szastający pieniędzmi" nawet na polu finansowym. To był nokaut. Niemal podwojenie pensji. Mówi się trudno. Za taką cenę, to może i dobrze, że nie trafił, bo byłaby to przesada.

P.S. Z Neymarem może jeszcze nie będzie tak źle. Nadzieje nadal pozostaje. Podobno trzeba czekać 10 dni na ostateczną diagnozę.

Kondi komentarzy: 96424.01.2019, 13:46

Jak czytam komentarze to odnosze wrazenie, ze niektorzy nie czytaja nawet newsow, a wchodza tu tylko zeby ponarzekac i popisac brednie

FabsFAN komentarzy: 23570 newsów: 324.01.2019, 13:45

Leonardo strasznie zadowolony z Piatka:D Czuje, ze Krzychu dobije do 30 goli w tym sezonie:D No dobra, mam nadzieje

Sobieski14 komentarzy: 518724.01.2019, 13:45

@WilSHARE: Srodek pola Decoure - Torreira brzmi bardzo fajnie. Wymiana Xhaka - Decoure też.
Niestety pozostanie to raczej w sferze marzeń

macc komentarzy: 471524.01.2019, 13:35

@Taki:

Arsenal też stać, tylko, że mamy januszów w zarządzie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.01.2019, 13:33

Doucoure niczym się nie wyróżnia?
Z trudem serca napisać trzeba, że jest najlepszym piłkarzem w obecnej kampanii po Deeneyu i Holebasie. Tak naprawdę brakuje drugiego obok Francuza, który potrafiłby dobrze rozegrać piłkę. Will Hughes robi miłe rzeczy z piłką dla oka, ale raz na 10 meczów. Capoue miał swoje 5 minut w zeszłym sezonie. Szwed, Ken Sema to ciekawy transfer. Może im się odwdzięczyć na boisku w przyszłości. Jednak to skrzydłowy.

Wcale się nie dziwię zainteresowaniem Doucoure przez PSG. Silny, zwrotny, agresywny w odbiorze, pożyteczny z przodu. Dobrze operuje piłką w środku pola.

MarkOvermars komentarzy: 748124.01.2019, 13:30

*mielibysmy

MarkOvermars komentarzy: 748124.01.2019, 13:29

Dobrze ze Gazidis odszedł bo mieliśmy atak Laca- Piątek

Sobieski14 komentarzy: 518724.01.2019, 13:24

Powinien mówić po Polsku, we Wloszech tlumacza pewnie nie trudno znaleźć. Wtedy powiedzialby więcej niż ajm hir tu skor gols... Moze i troszke wstyd ale chlop dotychczasowe życie poswiecil pilce, a nie nauce. Nie każdy ma smykalke do języków, ważne że na boisku sobie radzi.
Trzymam kciuki żeby na boisku się czuł swobodnie

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.01.2019, 13:22

Niby czwartek, a znów Piątek.

Taki komentarzy: 111924.01.2019, 13:20

@macc napisał: "https://pliki.meczyki.pl/original/280/5c49a10cc7e79.png"
Patrzę na tabelę i nie akceptuję tłumaczenia, że BVB stać na takiego Zahę a Arsenalu nie stać.

kamilo_oo komentarzy: 2354124.01.2019, 13:20

@JanikK:

No wiadomo, że do Wojtka Pawłowskiego to mu daleko

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38275686
2. Manchester United382111674
3. Liverpool38209969
4. Chelsea381910967
5. Leicester382061266
6. West Ham381981165
7. Tottenham381881262
8. Arsenal381871361
9. Leeds381851559
10. Everton381781359
11. Aston Villa381671555
12. Newcastle381291745
13. Wolves381291745
14. Crystal Palace381281844
15. Southampton381271943
16. Brighton389141541
17. Burnley381091939
18. Fulham385132028
19. West Brom385112226
20. Sheffield Utd38722923
Fuksiarz.pl
ZawodnikBramkiAsysty
H. Kane2314
Mohamed Salah225
Bruno Fernandes1812
Son Heung-Min1710
P. Bamford167
D. Calvert-Lewin160
O. Watkins145
J. Vardy139
İ. Gündoğan132
A. Lacazette132
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8.14
Gracz maja wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
7.96
Gracz maja wybór użytkowników Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl