Ostatni mecz sezonu! Arsenal vs Everton

Ostatni mecz sezonu! Arsenal vs Everton 17.05.2024, 11:22, Dominik Kwacz 2200 komentarzy

Choć wtorkowa wygrana Manchesteru City znacznie przybliżyła ekipę Guardioli do mistrzostwa, do rozegrania wciąż pozostaje ostatnia kolejka spotkań. Kolejka wyjątkowa, bo rozgrywana symultanicznie na dziesięciu stadionach. W erze Premier League nie zdarzyło się jeszcze, żeby prowadząca drużyna wypuściła z rąk mistrzostwo w ostatniej rundzie, co nie znaczy, że zdarzyć się nie może. Arsenal traci do liderów dwa punkty i wciąż ma szansę na tytuł. Gdy Obywatele będą się mierzyć w Manchesterze z West Hamem, Kanonierzy podejmą na własnym stadionie Everton.

Nie czarujmy się, by Arsenal został mistrzem, potrzeba piłkarskiego cudu. Citizens nie zwykli się potykać, szczególnie na własnym stadionie. Jednak już sam fakt, że podchodzimy do ostatniej kolejki z szansą na tytuł, jest sporym sukcesem. Artecie udało się udowodnić, że poprzedni sezon nie był przypadkiem i na The Emirates udało się zbudować drużynę, która potrafi wygrać z każdym i stale będzie deptać po piętach hegemonom. I chociaż szanse, by uczcić dwudziestolecie sukcesu Niezwyciężonych, podnosząc trofeum, są nikłe (Opta oblicza je w tym momencie na 18%), nastroje kibiców są zgoła odmienne niż przed rokiem.

Choć Everton przegrał ostatnie dwa mecze na Emirates różnicą bramek 10:1, podopieczni Seana Dyche’a przyjadą do Londynu w dobrych nastrojach, są bowiem w świetnej formie. Przegrali tylko jedno z ośmiu ostatnich spotkań i tym samym zapewnili sobie utrzymanie. Imponująco prezentują się szczególnie w obronie, tracąc zaledwie jednego gola w pięciu ostatnich spotkaniach.

Sytuacja kadrowa Arsenalu pozostaje bez zmian. Jedynym znakiem zapytania jest występ Jurriena Timbera. W ekipie gości zabraknie Alliego, Mykolenko i Pattersona.

Jeśli przed ostatnią kolejką szansę na mistrzostwo Anglii mają dwie ekipy, Premier League wysyła dwa identyczne trofea i dwa zestawy medali, by w zależności od ostatecznych wyników nowy mistrz odebrał trofeum tuż po ostatnim gwizdku. Jedno z nich w niedzielę znajdzie się w północnym Londynie, jednak nawet zwycięstwo z The Toffees nie zagwarantuje Kanonierom, by tam zostało. Wszyscy na Emirates będą więc z nadzieją zerkać w telefony, licząc na Bowena, Warda-Prowse’a czy Kudusa. Na trybunach pojawi się również drużyna The Invincibles, w tym Arsene Wenger. Czy po dwudziestu latach od ich wyczynu będziemy świadkami cudu? Przekonamy się już w niedzielę. COYG!

minio7 komentarzy: 300719.05.2024, 18:05

No i pięknie, gość który wyzywał tu na czacie i żebrał o linki dostał bana. Pierwsze zwycięstwo odnotowane, jeszcze tylko Arsenal i to będzie udana niedziela ^^

Smazony komentarzy: 78719.05.2024, 18:05

@Castillo: Heh, przypomnijmy Newcastle które wtedy bodajże spadło.. Pamiętam jak odswiezalem wynik wtedy myśląc że to pewne 3 pkt dla Totkow a tu taki szok xD Naprawdę piękne uczucie wtedy było

XandeR komentarzy: 990819.05.2024, 18:04

Dobra pierdziele te multiligi ogladam City

patryksz komentarzy: 366319.05.2024, 18:04

@minio7: a City przypadkiem raz nie wygrało ligi w ostatniej kolejce? Póki piłka w grze, a kto nie wierzy ten z niebieskich

mistrzu973 komentarzy: 17819.05.2024, 18:03

@3rdpitch: chyba jako kibic który wtargnął na murawę

Patriko komentarzy: 540619.05.2024, 18:03

@3rdpitch napisał: "City - West Ham się skonczy 2-2
Wtedy wchodzi Elneny na 5 minut żeby się pożegnać i wali samobója dla Evertonu na 2-2"

Ta, przewrotką jak Kudus.

sonic komentarzy: 76619.05.2024, 18:02

Panowie piękne emocje przeżyłem w tym sezonie ostatni raz tak miałem 2006 jak Arsenal grał finał .

enrique komentarzy: 2001619.05.2024, 18:02

@minio7 napisał: "ja wiem że szanse na tytuł mamy realnie bardzo małe i jeszcze mniejsze po tej połowie, ale kibicuje się do ostatniego gwizdka a nie do drugiej minuty kiedy padła pierwsza dla City, ale ok, jeśli nie wygramy majstra w tym roku to do rozpoczęcia kolejnego sezonu nie użyje słowa "płacz" i jego pochodnych ;)"
O tym to pogadamy sobie na spokojnie za kilka dni, jak już emocje opadną.

Garfield_pl komentarzy: 3091219.05.2024, 18:02

I szczerze mówiąc taki Timber dziś mógłby zrobić różnice , ale nie wiadomo jak tam z formą

WSP komentarzy: 185319.05.2024, 18:02

@damianARSENAL: nieźle się zapowiada ta Chelsea mimo wszystko

Garfield_pl komentarzy: 3091219.05.2024, 18:01

Powiem wam, że jedyny zawód bym miał, gdyby City się wywaliło a my nie wygramy, tfu tfu tfu

3rdpitch komentarzy: 468819.05.2024, 18:01

City - West Ham się skonczy 2-2

damianARSENAL komentarzy: 870319.05.2024, 18:01

@darek250s: to byłoby w naszym stylu

Bartek_ komentarzy: 39319.05.2024, 18:01

Pamiętajcie Panowie, że można nic. Że nie trzeba ani być wierzącym do końca ani płaczkiem-realistą. Można po prostu żyć i jeść to codzienne sianko

darek250s komentarzy: 10749 newsów: 519.05.2024, 18:01

Najgorzej jak city zremisuje i Arsenal też xd

Topek komentarzy: 13993 newsów: 12619.05.2024, 18:00

Nie gramy źle, ale ta murarka Evertonu jest uciążliwa. Myślę że wpakujemy cos jeszcze

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 319.05.2024, 18:00

@Theov47: No przecież jest. Miejsca na stadionie są siedzące :D.

Ranczomen komentarzy: 1246219.05.2024, 18:00

***** proszę.

minio7 komentarzy: 300719.05.2024, 18:00

@enrique: ja wiem że szanse na tytuł mamy realnie bardzo małe i jeszcze mniejsze po tej połowie, ale kibicuje się do ostatniego gwizdka a nie do drugiej minuty kiedy padła pierwsza dla City, ale ok, jeśli nie wygramy majstra w tym roku to do rozpoczęcia kolejnego sezonu nie użyje słowa "płacz" i jego pochodnych ;)

Garfield_pl komentarzy: 3091219.05.2024, 17:59

@Fabri4 napisał: "City w życiu nie odpuści już zwycięstwa, wiadomo można miec nadzieje ale nie tym razem"
Panie, ale jesteśmy kibicami, till the end, nieważne jak się skończy, możemy być dumni z tego sezonu mimo ewentualnie braku trofeum

Bartek_ komentarzy: 39319.05.2024, 17:59

Po meczu Arsenal - Everton czekam na mecz enrique - minio7

Theov47 komentarzy: 108119.05.2024, 17:59

Za to pokazywanie 2:2 na trybunach to powinno być normalnie krzesło

krzykus1990 komentarzy: 539419.05.2024, 17:59

No ale powiem, że myślałem że już po 1 połowie bedzie pozamiatana a tutaj teoretycznie wchodzimy na 2 połowę dalej walcząc o majstra .

Arsenal2004 komentarzy: 413419.05.2024, 17:58

@KrisPL: no multiliga jest bardzo fajna dzisiaj. Na TV mam mecz włączony a na laptopie multilige

Bartek_ komentarzy: 39319.05.2024, 17:58

@Castillo: W dodatku hattrick Giroud i pożegnalna bramka Artety. I to z tak chodliwym tu na forum ostatnio klubem jak.. dum duum duuum...

ASTON VILLA

enrique komentarzy: 2001619.05.2024, 17:57

@minio7 napisał: "Wszystkich płaczków w razie wygrania tytułu uprasza się o nie świętowanie i nie celebrowanie go skoro w godzinie próby wykazali się brakiem wiary"
Spoko, ale pod warunkiem że jeśli będzie odwrotnie, przestaniesz jechać realnie podchodzących do sprawy kibiców od płaczków.

Arsenal2004 komentarzy: 413419.05.2024, 17:57

@XandeR: ja też miałem zawał jak ich zobaczyłem i się z bratem rozczarowaliśmy xd

KrisPL komentarzy: 32419.05.2024, 17:57

To jest najlepsza liga świata, uwielbiam te emocje, chodzi nie tylko o nasz mecz, dawno nie było tak ciekawej końcówki.

Castillo komentarzy: 221019.05.2024, 17:57

Przypomniał mi się 2016 jak trybuny się cieszyły, bo Newcastle grające w 10 strzelało co chwilę bramki Tottenhamowi co nam dawało wicemistrzostwo

Szogun komentarzy: 29538 newsów: 319.05.2024, 17:57

Everton ostatnio gra bardzo dobrze. Nasi mogą tylko wygrać. Nie ważne jak.Reszta od nich nie zależy.

XandeR komentarzy: 990819.05.2024, 17:56

trepy na trybunach Emirates pokazywali 2:2, myslalem ze WHU cos zrobilo dobrego. Gamonie

SoulStorm komentarzy: 754219.05.2024, 17:55

@Bartek_: Ktoś napisał że posadzenie Kiwiora kosztowało nas utraty mistrzostwa więc jako talizman in

Bartek_ komentarzy: 39319.05.2024, 17:54

@arsenallord: Nie zapominajmy, że on wciąż ma dopiero 22 lata.

Furgunn komentarzy: 961519.05.2024, 17:54

Dobra szybka odpowiedz na straconego gola. Oby w drugą połowę weszli pewniej.

thegunners101 komentarzy: 249919.05.2024, 17:54

I tak gwiazdy w pierwszej połowie się dla nas ułożyły - City gra futbol totalny, natomiast oni tam z pięciu setek nie trafili. My natomiast gramy bezzębnie i remis to jest w sumie sprawiedliwy wynik. A biorąc pod uwagę przebieg meczu - szczęśliwy.

sickstick komentarzy: 295919.05.2024, 17:53

Pewnie nikogo to w tym momencie nie interesuje, ale nasz młody Mika Biereth jest o krok od zrobienia "Harry Kane vibe" i przewalenia pewnego mistrzostwa Austrii poprzez 4 remisy w 4 ostatnich kolejkach.

minio7 komentarzy: 300719.05.2024, 17:53

Piłka w grze!

SoulStorm komentarzy: 754219.05.2024, 17:53

Arteta tam w szatni rozrusza chłopaków w 2 połowie wyjdziemy z ultra ofensywnym nastawieniem ;)

Bartek_ komentarzy: 39319.05.2024, 17:52

Bodajże dwa dni temu pisałem, że zdaję sobie sprawę, że szansa na mistrzostwo jest minimalna, ale jako kibic mam prawo trzymać kciuki za West Ham i żyć cichą nadzieją. Fajnie, że dalej jest ona choć minimalnie podtrzymywana na drugą połowę.

Manchester City - Arsenal 22.09.2024 - godzina 17:30