Oświadczenie Mesuta Özila

Oświadczenie Mesuta Özila 21.10.2020, 15:07, Mateusz Kubacki 73 komentarzy

Mesut Özil oficjalnie nie został zgłoszony do rozgrywek Premier League. To powoduje, że 32-latek na boisku z armatką na piersi pojawi się najwcześniej w styczniu, gdyż wtedy można będzie robić zmiany w kadrze. Sam piłkarz postanowił zabrać głos w tej sprawie, wydając oświadczenie na swoich portalach społecznościowych, które umieszczamy poniżej.

- Bardzo ciężko jest mi napisać cokolwiek do fanów Arsenalu, dla których grałem przez ostatnie kilka lat. Jestem bardzo rozczarowany faktem, że nie zostałem w tym sezonie zgłoszony do rozgrywek Premier League. Podpisując nowy kontrakt z klubem w 2018 roku, potwierdziłem swoją lojalność i wierność do klubu, który kocham. Przykro mi, że nie zostało to odwzajemnione. Widzę, że ciężko o lojalność w obecnych czasach. Cały czas starałem się myśleć pozytywnie i z tygodnia na tydzień wierzyłem, że będę miał szansę na powrót do składu. Dlatego przez długi czas milczałem. Przed przerwą spowodowaną koronawirusem, byłem naprawdę szczęśliwy z rozwoju drużyny pod wodzą Mikela Artety. Byliśmy na dobrej drodze, a moje występy były całkiem niezłe.

- Wtedy wszystko się zmieniło i nie otrzymałem możliwości ponownego grania dla Arsenalu. Co jeszcze mógłbym powiedzieć? Londyn dalej jest moim domem, wciąż mam wielu przyjaciół w drużynie i czuję silną więź z kibicami. Nieważne, co się stanie, będę walczył o swoją szansę i nie pozwolę, by mój ósmy sezon w Arsenalu skończył się w taki sposób. Obiecuję, że ta decyzja nie zmieni nic w moim nastawieniu. Nadal będę trenował najlepiej, jak potrafię i gdzie tylko będzie to możliwe, będę głośno protestował przeciwko nieludzkości i niesprawiedliwości.

Mesut Özil autor: Mateusz Kubacki źrodło: Facebook
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
deirethowy komentarzy: 122.10.2020, 12:09

Pominę temat Ozila bo nie mam pojęcia o co tak na prawdę chodzi. Natomiast gdy widzę komentarze pod różnymi postami, że Arsenal gra padake, że nie ma wyników, że Arteta jest słaby i nie widać perspektyw na przyszłość to zastanawiam się czy te osoby były zahibernowane przez ostatnie lata? Arsenal nie ma kadry na Top4, Arsenal nie ma kadry na wygrywanie z Liverpoolem czy City. Ja rozumiem, że można ulec hurraoptymizmowi, który trwał po przyjściu Artety natomiast przypomnę jeden z pierwszych filmików z treningów po objęciu sterów przez Hiszpana. Chłopaki ćwiczyli podania do najbliższego kolegi. Arteta zaczął od podstaw, od mentalności. Otwarcie mówi, że nie bijemy się o mistrzostwo, a niektórzy chyba o tym zapomnieli. Nie zapominajmy, że Arteta też ma świadomość tego że wdrażanie jego procesu musi być pewnego rodzaju kompromisem ze względu na braki kadrowe. W moim przekonaniu pierwszy etap jego planu to była praca u podstaw i uważam, że mu się to udało. Kolejnym będzie kompletowanie kadry i tak na prawdę ten etap jest dopiero wdrażany. Potrzeba jeszcze 2-3 okienek by odpowiedni zawodnicy znaleźli się w kadrze na Emirates. Dopiero potem będzie mógł wdrożyć swoją formacje, swoje schematy i pomysł na grę bo będzie wiedział, że ma zawodników o pożądanej charakterystyce. Uważam, że jest to bardzo zasadne postępowanie. Przegraliśmy z Liverpoolem i City, tylko czy mimo miłości do klubu ktoś będący realistą spodziewał się innego wyniku? Chyba tylko w kategorii niespodzianki. Mecze, które musieliśmy wygrać w tym sezonie wygraliśmy i to jest pozytyw. Pozdrawiam :)

MarioG komentarzy: 95222.10.2020, 09:45

@Supertramp21: żal ci Oezila, lenia patentowanego?

mitmichael komentarzy: 4909422.10.2020, 09:26

Nieludzkie i niesprawiedliwe jest to jak grałes, zero zaangazowania, przechodzenie obok meczu, to ze kolejny trener nie daje mu szansy chyba o czyms swiadczy. Teraz nagle po tych zwolnieniach ostatnich wychodzi na kozła ofiarnego a ludzie niezwiazani z klubem sa po jego stronie. Sam jest sobie winien takiej sytuacji, jak tak na prawde kocha ten klub powinien sie zgodzic na odejscie ale po co skoro tu za nic dostaje 350tys funtow tygodniowo, kto by chciał zrezygnowac z takich udogodnien

Gallas komentarzy: 3222.10.2020, 08:15

Sam sobie winny, trzeba było nie robić fot z erdoganem

ds95 komentarzy: 14822.10.2020, 06:48

@arsenal159: nie bo Auba chociaż gra , jest zaangażowany . Może się zaciął ostatnio ale sam fakt ze kolejni trenerzy cię odrzucają to mówi samo za siebie

Dubhead komentarzy: 200 newsów: 622.10.2020, 05:38

pozdro dla tych którzy wolą madrze milczeć niż głupio gadać

MartiniKS komentarzy: 42822.10.2020, 03:10

@MarcinMotyl: W dodatku kiedy do nas przychodził był najlepszym asystentem Realu i powiedzmy współautorem bramek Ronaldo, który po odejściu Ozila do Arsenalu był po prostu wściekły, co sam zresztą powiedział.

"Każdy na tej stronie mało się nie zesrał(za przeproszeniem) jak mesut przychodził do klubu" i podobnie było gdy podpisał ten nowy, bajeczny kontrakt.
Słusznie piszesz " co się dziwić, że chce wydoić kasę do końca" , bo tylko głupiec by z takich kwot zrezygnował. Tu nie chodzi o jego obronę czy też atak na niego, tylko o to, że przecież klub doskonale wiedział jakie to są kwoty, nie wliczono zarobków w ilość spotkań, bramek, asyst tylko zagwarantowano mu taką pensję tygodniowo, więc po prostu bierze to co legalnie uzyskał. Wiadomo że Ciebie czy mnie jako wiernych kibiców taka sytuacja irytuje, bo wiadomo że klub powinien te funty przeznaczyć na cokolwiek pożyteczniejszego niż utrzymywanie zawodnika z którego i tak nie ma żadnych korzyści gdyż szans na grę nie dostaje, ale odpowiedzialni za umowę sami są sobie winni. Zresztą jak można nie zabezpieczając się na taką ewentualność z którą właśnie mamy do czynienia, dać komuś miesięczną wypłatę w wysokości której np. przeciętny pracownik fizyczny w Polsce nie zarobi przez całe swoje życie.
Tak w ogóle to trudno mi w to uwierzyć, że nagle zapomniał jak się gra i co tak właściwie się stało, że został całkowicie odizolowany od pierwszej drużyny i doszło do tego konfliktu. Pomimo to i tak jakoś wewnętrznie go nawet lubię gdy przypominam sobie te asysty gdy był pod tym względem najlepszy w Premier League albo takie gole jak ten a'la Maradona z Ludogorcem dający awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Zresztą nie słyszałem żeby ubliżał kibicom, trenerowi czy wykazywał jakąś pogardę do klubu w którym jeszcze gra ( którego jest zawodnikiem? :)) a co wielu niby oddanych Arsenalowi piłkarzy robiło jak pojawił się problem.
Szkoda że taki przykry ma koniec kariery w AFC ale skoro Arteta tak zadecydował, to najwidoczniej miał ku temu konkretne powody i szacun za to (jak i za wszystko zresztą) że nie patrzył przez pryzmat finansowy, tylko gostek mu nie spasował z jakichś powodów więc nie gra. Koniec kropka.

MarcinMotyl komentarzy: 158822.10.2020, 01:25

kilka sezonów temu, każdy na tej stronie mało się nie zesrał(za przeproszeniem) jak mesut przychodził do klubu, a i on pokazał, że w piłkę grac potrafił, a sytuacji kreował jak mało który pomocnik w europie/na świecie... coś jednak poszło nie w tą stronę i tak naprawdę chu... wie o co tam chodzi... to, że poleciał z formą, że był/jest cieniem tego gościa który przychodził do Arsenalu to jedno i co do tego nie ma wątpliwości, ale jednak ktoś mu ten kontrakt zaoferował, taką a nie inną tygodniówkę, te wszystkie bonusy, to co się dziwić, że chce wydoić kasę do końca, skoro ktoś się na to zgodził, podpisując się pod tym. Nie bronie go bo też mnie wkur... że mógłby zwolnić te pieniążki na kogoś innego itd, ale w ogóle się chłopu nie dziwie, a to że jadą po sobie nawzajem,w sensie ozil vs zarząd, zarząd vs ozil itd to tylko i wyłącznie gierki, zeby z całej sytuacji wyjść z twarzą i być poszkodowanym w tym całym cyrku

Forever4 komentarzy: 152622.10.2020, 01:17

@losnumeros: Po drugie przyczytaj oświadczenie Artety z dzisiaj w sprawie Ozila. Może to Ci trochę pomoże. :) Jasno napisał, że zadecydowały względy piłkarskie!

Forever4 komentarzy: 152622.10.2020, 01:15

@losnumeros: Chłopie ty nie rozumiesz hierarchi organizacji. Młody jesteś więc Ci wytłumacze. Słuchaj wyobraź sobie, że pracujesz w dosyć dużej firmie, może nie corpo, ale takiej co zatrudnia powiedzmy tysiąc osób. Niech to będzie bank dla przykładu. Powiedzmy, że masz stanowisko lidera czyli jesteś najwyższy stanowiskiem w zespole sprzedażowym, ale masz nad sobą kierownika. Kierownik nadzoruje twoją pracę, widzicie są codziennie, kierownik wchodzi z Tobą w różne relacje, jest twoim przełożonym. Relacje raz są pozytywne raz negatywne - konflikt, jak to w pracy. Jak w każdym banku jest zarząd lub rada nadzorcza i oni wprowadzają różnego rodzaju decyzje/zmiany. Jedną z nich jest to, żeby na okres 3-4 m-cy w pandemii obniżyć wszystkim wynagrodzenie o 20% żeby uniknąć zwolnień. Tobie się to nie podoba żalisz się kierownikowi, który też nie ma za wiele do powiedzenia w tej kwestii, myślisz że zarząd obchodzi to, że Tobie się to nie podoba? Obchodzą ich twoja roszczenia? Pójdziesz do zarządu dochodzić swoich racji? No właśnie.

Tak samo Ozil jest tylko piłkarzem i coś mu się pomyliło, że może stawiać jakieś wymagania zarządowi i oczekiwać, że ten będzie się przed nim tłumaczył. Albo się zgadzasz na propozycje osób, które rządzą w klubie albo nie. Ozil nie jest tutaj od decydowania czy dyskutowania tylko od grania w piłkę. Miał prawo się nie zgodzić bo kontrakt go chroni i tak postąpił. Koniec kropka.

@losnumeros napisał: "Hipokryto, to jeśli jest konflikt na linii trener-zawodnik. To dlaczego nie może być konfliktu na linii zawodnik-zarzad? XD." Mośku, czytaj ze zrozumieniem. Gdzie ja napisałem, że nie może być takiego konfliktu?
@Forever4 napisał: "nie trafia do mnie argument, że coś "nie gra na linii zawodnik - zarząd". To tak jakbyś powiedział, że w korporacji, w której pracujesz i jesteś powiedzmy pracownikiem średniego szczebla i byś się żalił, że nie gra coś na lini ty-zarząd."

Rozumiesz różnice czy mam Ci to bardziej narysować? Zanim kogoś obrazisz to następnym razem przeczytaj dwa razy.

losnumeros komentarzy: 500621.10.2020, 23:41

@Forever4@Forever4: Hipokryto, to jeśli jest konflikt na linii trener-zawodnik. To dlaczego nie może być konfliktu na linii zawodnik-zarzad? XD. Zarząd ma więcej do powiedzenia niż trener i jak nasz tak pisać to możemy spotkać się sam na sam. Ozil bleee, ale zarząd które podejmuje złe decyzje i trener który gra defensywie jest cacy xd.

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 23:19

@losnumeros napisał: "To dla mnie nie działa cos takiego jak konflikt na linii trener-zawodnik."

Hahah, a to niby dlaczego? To jest akurat dosyć powszechny konflikt. Trener - zawodnik to relaca bezpośredniego przełożonego z pracownikiem. Kumasz na czym polega hierarchia w organizacji czy nie bardzo? :D Niby masz 25 lat więc chyba już gdzieś pracowałeś?

Gunner18AFC komentarzy: 254121.10.2020, 22:36

@Forever4: nie wspominałem nic o grze Xhaki. Rzadko go krytykuje (nie wiem czy w ogóle cos złego pisałem na jego temat). Wspominając o Granicie miałem na myśli sytuację z opaską. Tylko tyle. Rozumiem jednocześnie, że Xhaka jest bardziej przydatny niż Ozil. Nie chciałem go z nim zestawić.

clash123 komentarzy: 150721.10.2020, 22:12

Poza tym jeśli trenuje z pierwszym zespołem, tak kocha klub i otoczenie , to niech na treningach dzieli się z młodymi swoim doświadczeniem, uczy ich fachu piłkarskiego , wspiera ( tylko niech nie uczy sportowych ambicji , tego już w nim nie ma)

pedro61 komentarzy: 219921.10.2020, 22:10

Do końca kontraktu Ozila pozostało 37 tygodnówek po 350.000 funtów( na szcęście brutto,prawie polowa pójdzie na podatki płacone w UK). Razem to prawie 13.000.000 funtów. Oby z tej lekcji wyciągnięto sensowne wnioski.

clash123 komentarzy: 150721.10.2020, 22:09

Najbardziej nie rozumiem wszystkich tych, którzy żałują , że Mesut nie pogra w lidze Europy . Patrząc na grupę , jaka wylosowaliśmy , to idealna szansa dla młodych graczy , z którymi klub wiąże przyszłość . Szansa na nabranie doświadczenia i ogrywanie się w meczach i stawkę . Tą grupę to i bez Ozila, nawet w najwyższej formie. Po co ma blokować miejsce i brać dodatkowe pieniądze za występy , jeśli jego najdalej za 10 miesięcy w tym klubie nie będzie .

WojO komentarzy: 225221.10.2020, 21:51

Nie chciał iść na kompromis w sprawie swoich zarobków, nie jest w najwyższej formie, nie gra, więc decyzja w pełni uzasadniona. Z drugiej strony paranoją jest, aby piłkarz, który kasuje taką tygodniówkę był w klubie bezrobotny, ale niestety z tym nic nie zrobimy. Nie dali byśmy mu hajsu przy przedłużaniu umowy, tyto byłoby jak z rvp i całą resztą. Pech chciał, że razem z podwyżką przyszedł spadek formy jego i całej druzyny.

losnumeros komentarzy: 500621.10.2020, 21:14

@enrique: Może zmienić wszystko. Ozil w przeciwieństwie do reszty naszych ŚP/ŚPO ma większe pojęcie o podaniu do przodu niż wszyscy nasi ofensywni gracze. Tego się nie zapomina na takim poziomie. Ozil zawsze był leniwy w taktyce nawet jak do nas przychodził, ale wtedy wam to nie przeszkadzało.

losnumeros komentarzy: 500621.10.2020, 21:11

@Forever4: To dla mnie nie działa cos takiego jak konflikt na linii trener-zawodnik. Działa to w dwie strony. A ci sami dziennikarze pisali, że Ozil stara się na treningach xd. Każda ze stron ma pośrodku rację i to nie sam zawodnik jest winien obecnej sytuacji.

Supertramp21 komentarzy: 32821.10.2020, 20:59

Ale kurczę coś w tym jest że Arsenal nie potrafi współpracować z największymi swoimi gwiazdami popatrzcie tylko na te przykłady.
Nasri- dymy Adebayor - dymy Fabregas -dymy
Van Persi-dymy
Kościelny dymy Sanchez dymy Szczęsny też nie odszedł w najlepszej atmosferze teraz Ozil...

arsenal159 komentarzy: 16249 newsów: 29721.10.2020, 20:44

@ds95 napisał: "Lojalność to jedno. Sam cieszyłem michę jak przedłużył bo wtedy zaczynał się robić syf. Ale za taki kontrakt klub od niego oczekiwał ze będzie liderem wypruwającym flaki za zespół . A on dał dupy po całości"
Zaraz pewnie bedziesz to samo pisał o Aubie :)

arsenal159 komentarzy: 16249 newsów: 29721.10.2020, 20:43

@illpadrino napisał: "@anolis:

Ale Ty wiesz ziomek, że on nie pisał o nieludzkości w Arsenalu...?"

XDD w punkt. Skąd on może o tym wiedzieć, pisze takie głupoty, żeby pisać :D

radzio_TRN komentarzy: 2449 newsów: 1321.10.2020, 20:36

Dobra, pal już wroty pajacu, nudne są te jego ciągłe płacze i oświadczenia. Chciał za wszelką cenę udowodnić jaki jest kozak i nietykalny, robił ferment wewnątrz klubu i pomimo, że wiedział, że nie będzie grał, to celowo został, żeby zgarnąć sowitą premię. Doi klub jak się da, panoszy się, bo to przecież 'POTĘŻNY MESUT OZIL Z REALU', a jeszcze stado głupków mu przyklaskuje.

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 19:56

@Gunner18AFC napisał: "Mógłby nam sie przydać. Każdy może dostać druga szanse - pokazał to przykład Xhaki."

Wiesz czym się różni Xhaka od Ozila? Xhaka to żołnierz, który będzie jak robot wykonywał polecenia trenera. Zobacz sobie filmiki na YT wyjaśniające jak Xhaka doskonale rozumie poruszanie się w systemie 3-4-3, które nie należy do najłatwiejszych. Jak asekuruje obronę, podwaja krycie i stosuje wymienność pozycji z LŚO i LO. Nie każdy potrafi docenić grę cofniętego pomocnika. Przykład Hendersona, który został wybrany piłkarzem mistrzowskiego sezonu w LFC, a tutaj na forum jest wyśmiewany.

Ozil? Taktyka i Ozil w jednym zdaniu to praktycznie oksymoron. Arteta w pierwszej kolejności ocenia zaangażowanie i stopień realizacji jego wytycznych. Ozil tak naprawdę może grać tylko w ustawieniu 4-2-3-1 i przez 90% meczu być bezużytecznym na boisku z nadzieją, że w tych 10% czasu gry zaliczy kluczowe podanie.

Niestety, ale Turkowi odjechał ostatni pociąg, którym była gra na poważnym poziomie. Świat się zmienił, a Turek nie nadążył...

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 19:45

@Gunner18AFC: Rozumiem twoją argumentację, ale mi chodziło o to, że nie gramy i prawdopodobnie nie będziemy grać z pozycją nr 10, nawet w 4-3-3. Ozil gra na pozycji, której my nie potrzebujemy.

Możemy dyskutować czy Ozil jest lepszy piłkarsko od Ceballosa czy Pepe i ta dyskusja może trwać do rana. Jednak fakt jest taki, że nawet jeżeli zgodzę się z Tobą że Ceballos jest gorszy piłkarsko od Ozila, to w obecnej sytuacji to hiszpan daje nam więcej i jest bardziej użyteczny. Największą bolączką Ozila nie jest tak naprawdę jego "wojenka" z zarządem bo jakby był dla nas kimś tak znaczącym jak obecnie Auba (mimo słabego startu w jego wykonaniu) to by wiele rzeczy mogło mu przejść płazem, ale problemem jest jego nieumiejętność dostosowania się do innej taktyki. Pod względem taktycznym, fizycznym i grą w odbiorze, jestem w stanie pokusić się o stwierdzenie, że Ozil jest po prostu najsłabszy w zespole, a taki Ceballos notuje dużo odbiorów i do tego potrafi rozegrać. Nie osłabia swojego zespołu jak ten nie ma piłki. Ozil niestety w pressingu i w obronie nie pomoga... Piłka się zmieniła, intensywność wzrosła, liczy się wysoki pressing i dyscyplina taktyczna. Ciężko mi jest znależć topowy zespół w Europie, który gra taką typową "chimeryczną" 10tka, wolnym elektronem w składzie. Ozil pozstał mentalnie gdzieś w 2012-2016r. Nie wiem czy nie chce się dostosować czy po prostu nie jest w stanie. To nie przypadek, że Emery już go wysyłał na trybuny.

Po trzecie jak mamy pewność, że on odchodzi i to w takich okolicznościach to jego motywacja i zapał są bardzo wątpliwe. Wolę żeby te minuty dostawał Willock, którego fanem nie jestem lub ESR jak wróci. Może to nie są piłkarze, którzy będą stanowić o przyszłości klubu, ale mogą zostać "zmonetyzowani" w najbliższym czasie co ma dla nas kolosalne znaczenie.

Gunner18AFC komentarzy: 254121.10.2020, 18:56

@Forever4: nie mamy żadnej 10. Mamy innych pomocników których można zestawić w różny sposób. Jeśli na siłę szukamy piłkarzy do porównania to Cebula jest gorszy niz Ozil.

Nie zrozum mnie źle, nie uważam, że Ozil powinien grać mimo wszystko. Uważam, że odsuwanie to siłą od składu było złą decyzja, umiejętnościiami nie przewyższa go żaden z naszych pomocników. Mógłby nam sie przydać. Każdy może dostać druga szanse - pokazał to przykład Xhaki.

To jest moja opinia mając wiedząc to co wiemy ogólnie wszyscy. Nikt z nas nie wie jak się prezentują piłkarze na treningach. Możemy się jedynie domyślać i na tej podstawie wyciągać wnioski i formułować opinie.

ds95 komentarzy: 14821.10.2020, 18:46

Lojalność to jedno. Sam cieszyłem michę jak przedłużył bo wtedy zaczynał się robić syf. Ale za taki kontrakt klub od niego oczekiwał ze będzie liderem wypruwającym flaki za zespół . A on dał dupy po całości , pare razy coś mu się udało kopnąć i tyle. Zero zaangażowania chęci czym tylko zarażał resztę. Lubiłem gościa bo talenciak wielki , ale przez cały ten nowy kontrakt się opierdalal i miał wszystko w dupie. Wychujal klub na kasę i teraz będzie pluł na Arsenal. Z przykrością ale mesut wypierdalaj w podskokach

polishbrigadesx komentarzy: 913421.10.2020, 18:46

Więcej było grać na kompie i mieć wyjebane na treningi, te wymyślane kontuzję daj sobie siana i odejdź z tego klubu w końcu.

enrique komentarzy: 839521.10.2020, 18:40

@losnumeros: Ok, powiedz mi jakie w tym momencie ma to znaczenie jaki jest powód ? Nawet jeśli rację macie WY czy mamy MY - co to ostatecznie zmieni ? NIC.
Koleś jest odsunięty od rozgrywek i na 100% nigdy już nie założy koszulki Arsenalu. Jego PR-owe zagrania bardzo źle wpływają na to jak klub jest postrzegany a obawiam się że zanim w końcu jego kontrakt wygaśnie to będzie tylko gorzej. W tym momencie co się dla Ciebie liczy - interes klubu któremu kibicujesz czy Ozila który już w tym klubie jest skreślony ?

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 18:39

@Gunner18AFC napisał: "Prawda jest taka, że oceniany jest przez pryzmat swoich zarobków a tak nie tego jak się prezentuje na boisku. Jest wielu gorszych piłkarzy w składzie."

Która z naszych "10" jest słabsza od Ozila? Jak już porównujesz to porównuj piłkarzy na jego pozycji.

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 18:36

@losnumeros: Jestem naczelnym hejterem Ozila i nie trafia do mnie argument, że coś "nie gra na linii zawodnik - zarząd". To tak jakbyś powiedział, że w korporacji, w której pracujesz i jesteś powiedzmy pracownikiem średniego szczebla i byś się żalił, że nie gra coś na lini ty-zarząd. Przecież to kuriozalna sytuacja, żeby piłkarz stawiał jakieś swoje warunki klubowi. Żaden człowiek w klubie nie może być ważniejszy niż sam klub. Bądźmy poważni. ManU ostatnio ogłosił, że przez pandemię jest ok 70 mln funtów w plecy, Real ponad 100 mln, ale Ozil ma prawo żądąć żeby zarząd w zębach mu przedstawiał raporty i prosił o jego łaskę, a on się wtedy może zastanowi. Śmigiełko się odkręciło na całego. Może zarząd w ogóle powinien ustalać budżet za zgodą Turka? Dopuścić go do wszystkich informacji finansowych?

Dziennikarze też pisali, że Mesut miał dwa miesiące od Artety żeby przekonać go do siebie i co? Tak właśnie ternował i tak do siebie przekonał trenera, że ten nawet nie zgłosił go do LE.

Jakby dla Ozila liczyła się gra i ambicja sportowa to by go już tutaj dawno nie było. Bądźmy szczerzy, tego nie da się podważyć.

Gunner18AFC komentarzy: 254121.10.2020, 18:26

Prawda jest taka, że oceniany jest przez pryzmat swoich zarobków a tak nie tego jak się prezentuje na boisku. Jest wielu gorszych piłkarzy w składzie.

losnumeros komentarzy: 500621.10.2020, 18:26

@enrique: Tak samo jak do hejetrów Ozila, nie trafiają argumenty, że coś tu nie gra na linii zawodnik-zarząd, a wy cały czas piszcie, że leci na kasę i nie trenuje. Sami dziennikarze pisali, że Mesut trenuje cały czas.

Dominik11 komentarzy: 1739021.10.2020, 18:07

Moje występy były całkiem niezłe. To chyba tylko ty i twoi fani to widzieli.

Dominik11 komentarzy: 1739021.10.2020, 18:06

Mam nadzieje że jak najszybciej przeczytamy że Ozil odchodzi z Arsenalu, i rozwiązał kontrakt z klubem.

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 17:55

@D14 napisał: "Niemiec podobno bardzo dużo mówił w szatni o tym, że miał rację nie zgadzając się na cięcia pensji, bo i tak nastąpiły zwolnienia. Nie spodobało się to "górze"."

To dlaczego Emery też go sadzał na ławie i na trybunach? Dlaczego Adidas zerwał z nim współpracę? Dlaczego Loew pożegnał go z kadrą?

Mesut jest tak naprawdę zawsze poszkodowany, a to przecież dobry chłopak, który udziela się charytatywnie... taaa....

Po drugie jak wiedział, że "podpadł górze" i jest skreślony to dlaczego nie uniósł się honorem, nie pokazał im środkowego palca i nie odszedł np. do Tottenhamu? Aaaa zapomniałem, że przecież nie miał oferty od żadnego klubu na poziomie. To też pewnie zmowa topowych klubów. Biedny Ozil z każdej strony spiskowcy utrudniają mu życie.

Na pewno też na jego pozostanie w klubie nie miał wpływu zapis o bonusie lojalnościowym wynoszącym 8 mln. funtów jeżeli wejdzie w ostatni rok kontraktu. Na pewno też nie miało wpływu na to, że w styczniu może podpisać kontrakt z nowym klubem i zgarnąć bonus za free transfer wynoszący pewnie z 10mln. Na sto procent to nie to.

Frajerzy to Ci, którzy zgodzili się solidarnie obniżyć swoje pensje w kryzysowej sytuacji. Jedyny prawdziwy Mesut im pokazał kto tu rządzi i że to piłkarze powinni być ponad klubem, a nie na odwrót. Zarząd ma zębach mu przynieść raporty finansowe i prosić wielkiego Turka o łaskę.

Ehh... szkoda gadać...

jacekcz komentarzy: 7821.10.2020, 17:55

Ludzie, trzeba przestać się ekscytować. Mesut jasno pokazał, że nie zależy mu na graniu tylko na kontrakcie. Z pewnością dostawał od dłuższego czasu jasne informacje, że nie jest w klubie potrzebny. Inic z tym nie zrobił, tylko twardo utrzymywał, że wypełni kontrakt. Klub nie mógł z tym nic zrobić, ale to że ma kontrakt nie oznacza że musi grać. Więc skoro nie będzie grał to po co go zgłaszać. Sam się prosił o tą sytuację, miał czas szukać sobie klubu tak jak to zrobił Miki czy Alexis. On wolał zostać wiedzączże nie będzie grał. A te oświadczenia to niezły marketing, jak widać jeszcze dużo osób się nabiera

D14 komentarzy: 366521.10.2020, 17:37

Miguel Delaney [Independent]: Na sytuację w której znalazł się Özil składa się wiele czynników, ale z tego co mi wiadomo, jednym z nich jest fakt, że Niemiec podobno bardzo dużo mówił w szatni o tym, że miał rację nie zgadzając się na cięcia pensji, bo i tak nastąpiły zwolnienia. Nie spodobało się to "górze".

Mesut leń, Arteta go nie wpuszcza przez aspekt sportowy, taaa....

xGun komentarzy: 44921.10.2020, 17:34

WY...

clash123 komentarzy: 150721.10.2020, 17:30

@PrzeArs: z takimi zespołami spokojnie możemy wygrywać bez Ozila , a przy okazji, po pierwsze ogrywać młodych piłkarzy , po drugie , nie musimy płacić Ozilowi żadnych premii czy dodatków związanych z jego występami . Także kompletnie bez sensu puszczać go na mecze z teoretycznie słabszymi zespołami

zdyp komentarzy: 201221.10.2020, 17:17

dear ozil,
enough!

Arixon komentarzy: 12021.10.2020, 17:13

Według mnie, dopóki nie poznamy kulisów, nie mamy prawa oceniać tej sytuacji, a to, że jest jakaś historia za cała sytuacją wydaje się oczywiste.

illpadrino komentarzy: 9559 newsów: 321.10.2020, 16:58

@anolis:

Ale Ty wiesz ziomek, że on nie pisał o nieludzkości w Arsenalu...?

Sandbead komentarzy: 273021.10.2020, 16:53

@kuade napisał: "a to jeszcze niedawno był najlepszy zawodnik Arsenalu."
Niedawno czyli jakieś 2,5 roku temu (a i wtedy Alexis był przed nim)

Forever4 komentarzy: 152621.10.2020, 16:49

Jose Mourinho i Real Madrid oddali go bez większego żalu, Joachim Lowe miał go dość i wyleciał z repry, Unai Emery miał go dość, Adidas zerwał z nim współpracę, Mikel Arteta ma go dość, Arsenal chce się go pozbyć. Ktoś tu jeszcze wierzy, że Mesucik jest poszkodowany i to na niego się uwzięli?

Nie mogę na niego patrzeć, przysięgam. Odwraca kota ogonem, robi z siebie męczennika, a tak naprawdę żaden szanujący się sportowiec nie pozwoliłby się tak traktować i by odszedł. Będzie pisał głupoty o nieludzkim traktowaniu, każdy kto potrafi dodać 2+2 wie, że tu chodzi tylko o hajs. Ten człowiek nie ma ani honoru, ani tym bardziej ambicji sportowych. Został bo wiedział, że dostanie bonus lojalnościowy w postaci 8mln. funtów! i do tego tygodniówka przez rok na najwyższym poziomie w klubie. W styczniu podpisze kontrakt z jakimś klubem z Kataru lub innej Arabii i zgarnie kolejne 10 mln bonusu za sam podpis. Facet jest znienawidzony w swoim kraju, teraz i w Londynie, a w Europie jest skończony. Żaden szanujący się klub nie podpisze z nim kontraktu. Zostały mu tylko peryferia poważnej piłki. Dla kasy w piękny sposób zniszczył sobie koniec kariery.

Niech ta telenowela z nim już się skończy, a on niech idzie w zapomnienie. Wszyscy będą go pamiętać jako jedną wielką porażkę, a nie legendę klubu. Brawo Mesut! Mam nadzieję, że było warto się sprzedać.

PrzeArs komentarzy: 213721.10.2020, 16:44

Liga ligą ale w lidze Europy sam by nam mecze wygrywał z takim dundalk czy Rapidem. Zupełnie nie zrozumiała decyzja o jego odsunięciu.

DyktatorArsene komentarzy: 108121.10.2020, 16:41

Mesut ty ruro.

bmo komentarzy: 32521.10.2020, 16:39

"....będę trenował najlepiej, jak potrafię i gdzie tylko będzie to możliwe, będę głośno protestował przeciwko nieludzkości i niesprawiedliwości."

Brzmi to jak jakieś fanaberie wygłaszane przez terrofeministki. Nieludzkość- czy ten chłop wie jaką wagę ma te słowo? Nieludzkie to było traktowanie ludzi w obozie w Auschwitz a nie odsunięcie od gry zadufanego w sobie piłkarza, od którego wymaga się poświęcenia i profesjonalizmu.

Pozdrawiam

Arkos komentarzy: 13621.10.2020, 16:38

Ozil normalnie trenuje z resztą drużyny widać to na filmikach z treningu, wczoraj normalnie trenował z innymi

Gryzek komentarzy: 328521.10.2020, 16:27

We've got Ozil...
Mesut Ozil...
I just don't think you understand.
He's Arsene Wegner's man,
He's better than Zidane,
We've got Mesut Ozil....

#YaGunners
:D

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Leicester860218
2. Tottenham852117
3. Liverpool852117
4. Southampton851216
5. Chelsea843115
6. Aston Villa750215
7. Everton841313
8. Crystal Palace841313
9. Wolves841313
10. Manchester City733112
11. Arsenal840412
12. West Ham832311
13. Newcastle832311
14. Manchester United731310
15. Leeds831410
16. Brighton81346
17. Fulham81164
18. West Brom80353
19. Burnley70252
20. Sheffield Utd80171
ZawodnikBramkiAsysty
Son Heung-Min82
D. Calvert-Lewin80
J. Vardy71
Mohamed Salah70
H. Kane68
P. Bamford61
C. Wilson61
D. Ings52
W. Zaha51
J. Grealish44
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz października wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
6.69
Gracz października wybór użytkowników Bukayo Saka
Bukayo Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl