Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient

Pewne zwycięstwo Kanonierów, Arsenal 5-0 Leyton Orient 02.03.2011, 21:42, Rafal Mazur 1350 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru do północnego Londynu, na Emirates Stadium przybyła drużyna Leyton Orient, na co dzień występująca na boiskach League One, aby rozegrać rewanżowe spotkanie w ramach V rundy FA Cup. Po upływie 90 minut Kanonierzy pewnie wygrali z przeciwnikiem 5-0, a Nicklas Bendtner zaliczył hat-tricka.

Zobacz wszystkie bramki z tego pojedynku

Przypomnijmy, że w pierwszej potyczce na stadionie gości padł remis 1-1, a w VI rundzie na zwycięzce dzisiejszego meczu czeka już Manchester United. Natomiast przed środowym pojedynkiem londyńczycy musieli niezwykle zmobilizować się i wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby pokazać swoją siłę mentalną i psychiczną po przegranym finale Carling Cup.

Pierwsza jedenastka, którą desygnował Arsene Wenger na mecz z Leyton mogła nieco zaskoczyć. Francuski szkoleniowiec zupełnie zmienił wyjściowy skład w porównaniu do poprzednich spotkań, gdyż na boisko od pierwszych minut wybiegli tacy gracze, jak Conor Henderson i Ignasi Miquel. Ponadto na murawie pojawili się Marouane Chamakh i Nicklas Bendtner. Oczywiście skład skompletowała niezwykle silna ławka rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 Lee Mason rozpoczął gwizdkiem spotkanie, po czym Kanonierzy ruszyli do ataku.

Już w 8. minucie, po okresie wzmożonego ataku Kanonierów, rozwiązał się worek z bramkami. W środku pola dobrą akcję przeprowadził Henderson, który zgrał futbolówkę do Rosicky'ego. Czech pewnie wbiegł w pole karne, po czym zgrał piłkę do nadbiegającego Chamakha, który strzałem po ziemi wpakował ją do siatki. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy gol Marokańczyka od listopada. 1-0!

Po zdobyciu bramki podopieczni Wengera wydawali się kontrolować przebieg gry, mimo że przeciwnik miał kilka swoich szans na doprowadzenie do remisu. Jednak to Arsenal był lepiej zorganizowany w obronie, nie pozwalając na wiele Leyton Orient. Warto również odnotować, że coraz lepiej wyglądał postawa Chamakha, który rozgrywał całkiem dobre zawody.

W 29. minucie było już 2-0. Piłkę na lewym skrzydle holował Abou Diaby, który przez dłuższą chwilę na zmianę wymieniał podania z Hendersonem. Po zagraniu futbolówki przez Francuza do Gibbsa, który nabiegał z lewej strony, Anglik zdecydował się na wrzutkę. W polu karnym czekał już Nicklas Bendtner. Duńczyk znakomitym uderzeniem głową pokonał Jamiego Jonesa.

3 minuty przed zakończeniem pierwszej części gry, Bendtner dołożył drugą bramkę. Wpierw Tomas Rosicky wykorzystał niefrasobliwość obrońców gości, zabierając futbolówkę Forbesowi. Czech odegrał do Bendtnera, który po krótkim dryblingu bez wahania uderzył na bramkę Jonesa, trafiając idealnie w lewy róg bramki. 3-0

Do końca pierwszej połowy nic ciekawego nie miało już miejsca, a Kanonierzy schodzili do szatni z dużą przewagą bramkową, ale także psychiczną.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili na murawę, by rozegrać drugie, decydujące o losach spotkania, 45 minut.

Po raz kolejny sytuacja się powtórzyła. Mianowicie, londyńczycy przejęli całkowitą kontrolę na spotkaniem, cały czas będąc w posiadaniu piłki. W 50. minucie świetną dwójkową akcją popisali się Chamakh z Diabym, który po wyjściu na czystą pozycję zmarnował stuprocentową okazję.

W 59. minucie Nicklas Bendtner skompletował hat-tricka. Po fenomenalnym rajdzie Kierana Gibbsa, Anglik został brzydko sfaulowany przez jednego z obrońców gości. Sędzia nie wahał się z podyktowaniem karnego. Do piłki podszedł więc Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy i zdobył gola.

Po chwili strzelec trzech bramek opuścił boisko, a na jego miejscu pojawił się znakomity Jack Wilshere. Dodatkowo na murawie pojawili się Samir Nasri i Gael Clichy, którzy zastąpili Diaby'ego i Rosicky'ego, który musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, której doznał po starciu z jednym z graczy Leyton.

15 minut przed zakończeniem gry ekipa The Gunners dołożyła piątą bramkę. Tym razem z prawego skrzydła dośrodkowywał Emmanuel Eboue, a piłka dość szczęśliwie minęła wszystkich graczy, trafiając pod nogi Gaela Clichy. Francuz bez zastanowienia kropnął w lewy róg bramki i tym samym zdobył swoją drugą bramkę w barwach Arsenalu.

Spotkanie zbliżało się do końca, a londyńczycy nadal nie zwalniali z tempa. Podopieczni Wengera ciągle starali się atakować i stwarzać groźne sytuacje w okolicach pola karnego gości. Dopiero w doliczonym czasie gry londyńczycy pozwolili sobie na chwilę rozluźnienia, co zaowocowało lekką przewagą Leyton.

Po doliczeniu 4 minut do regulaminowego czasu gry, arbiter zakończył spotkanie. Trzeba przyznać, że Kanonierzy zaprezentowali się dziś z bardzo dobrej strony, kontrolując przebieg gry od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cieszy dobra postawa Bendtnera, który skompletował hat-tricka, a także powrót do formy Chamakha, który to także zaliczył udany występ. Z całkiem pozytywnej strony pokazali się młodzi Kanonierzy - Miquel i Henderson. Teraz to The Gunners czeka wyjazd na Old Trafford w ramach ćwierćfinału tychże rozgrywek.

Kapitan Arsenalu wysoce zainteresowany spotkaniem:

Leyton Orient autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
michalcio135 komentarzy: 18607.03.2011, 20:00

brawo arsenal piękna gra i grad goli obyście tak nas zadowalali do końca tego sezonu

@Griz
Nie poszedłem, czekałem aż coś powiesz, nie powiedziałeś, więc idę spać, pało!

@Patyk
Ja tak miałem, z tym, że ja musiałem nadrabiać cały materiał z chemii i biologii na poziom rozszerzony i zdarzało się, że w roku maturalnym w tygodniu spałem 2-3 godziny. Dlatego rok przerwy był dla mnie najlepszy, wszystko zależy od natężenia.

Co do drugiej części, owszem, tak mi się wydaje!

Powodzenia ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 02:05

Tak w ogóle widzieliście jak "Stary baunsuje"? Ten filmik orze mi czerep za każdym razem jak go widzę O_o

youtube.com/watch?v=DUoZt2cnuGE

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 02:05

Patyk-----> Charles ma racje. Ja zamierzam sobie zrobić rok przerwy, ale "bezczynnego siedzenia" nie planuję. Albo będę pracował sezonowo (lato- ratownik nad jeziorem, zima- instruktor narciarski z tym, że na to drugie musiałbym najpierw kursy zrobić :P ), albo jeśli się uda polecę do Anglii;)

Dominika93 komentarzy: 293705.03.2011, 02:04

przymierzyłam, jak się podoba ?? ;p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 02:03

Charlie: mówisz? No nic, zobaczymy za kilka miesięcy jak wszystko się potoczy. Chyba będę się zbierał. Nabimbałem dziś chyba z tryliard postów, i sen mnie powoli atakuje.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 02:01

how: mam kilka pomysłów, ale co chwila się rozmyślam z jednego aby zaraz ponownie do niego wrócić ^^ Tak w ogóle to nie chce mi się na ten temat gadać. Porozmawiamy w maju :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 02:00

@Patyk
Nie chodzi o "bezczynne siedzenie", ale akurat rok przerwy to jest najlepsze co można sobie zrobić po maturze. I żadne pieprzenie magistrów, Rodziców czy innych "pedagogów" i specjalistów od siedmiu boleści mnie nie przekona, że jest inaczej.

Niemniej, jeśli planujesz studiowanie to przynajmniej na pierwszym roku zapomnij o pracy - musisz najpierw go przejść. Masz ten plus, że mieszkasz w stolicy, więc nie masz takiego obowiązku, a na "własne potrzeby" będziesz miał czas jeszcze zarobić ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.03.2011, 01:59

@Cudi
Na pewno jeden z kowbojów znalazł w tej grocie jakiś przeogromny... stalaktyt, czy coś. Z pewnością było na co popatrzeć. Piękna, romantyczna scena.

Tak w ogóle, to co zamierzasz studiować?

@Charlie
... dzisiaj?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:57

Charlie: raczej nie będę siedział rok bezczynnie. Jednak na 100% nic nie powiem. Jestem jednak za opcją studiowania i może pracowania jednocześnie. Tylko zależy też jaki rodzaj studiów to będzie.

Wiadomo :D Ale nie gejowskiego nicku, hahahahahaha :D

A wiesz już co chcesz robić po maturze? Rok przerwy? Studia? Praca?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:53

how: pozwolisz, że odpowiem za kolegę Charliego? Tak więc, Charlie płakał jak bóbr w momencie kiedy spoceni kowboje na szczycie Brobek Małntajna wyprowadzili swoje pytongi na spacer do groty nestle.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:50

Dominika: dla mnie to nie problem, więc jak chcesz to nie ma problemu ;) Tylko napisz mniej więcej czego mam szukać :p

Charlie: haters gonna hate.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.03.2011, 01:50

@Charlie
Spoko, to wracamy do dyskusji o Brokeback? Która scena najbardziej cię wzruszyła?

@Cudi
To by wyjaśniało, skąd to urocze zdjęcie znalazło się na moim dysku. Strasznie mnie urzekło, teraz się go nie pozbędę. Oprawiłbym to sobie w ramkę, czy coś...

@Gunner_995
A How przejmuje się tym tak samo, jak globalnym ociepleniem i turniejami szachowymi obywateli Tadżykistanu.

how---> tak młodo, nie uważasz ? ;p

Cudi---> jak Ci się kiedyś będzie chciało ;)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 01:48

Hah, u mnie pół klasy zdaje geografię, bo podobno od wielu lat matura z geo jest najłatwiejsza:P

Gunner_995 komentarzy: 655005.03.2011, 01:47

Charles----> Może być i Wojtek :D Stawiam, że przejdzie cały Sunderland i zasadzi bramkarzowi ole :D

How---> Onuoha ma kontuzję ;)

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:45

Charlie: Wiedza o społeczeństwie.

Dominika: jak chcesz to mogę poszukać dla Ciebie czegoś. Może nie będzie lepszy od mojego, ale drugi kolejności :D

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 01:45

@Patyk
Mógłbyś się trochę bardziej rozpisać ;P Nie obrażaj się za to, że masz gejowski nick ;D

@how
Life is brutal and full of zasadzkas and many kopas w dupas na każdy krokas!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:44

how: piękny avatar. Kiedyś wrzucałem te piękne zdjęcie w pełnym rozmiarze.

Dominika93 komentarzy: 293705.03.2011, 01:44

Cudi---> ja muszę sobie jakiś znaleźć, bo ten co mam znudził mi się już ;p

Griz---> Ciebie się nie boję akurat ;p

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 01:43

@Griz
Nie o to chodzi... jakoś nie mam w dalszym ciągu, po dwóch miesiącach na myślenie czy poruszanie tego tematu, nie mówiąc już o rozmowie, także wiesz...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 705.03.2011, 01:43

@Dominika93
Mnie osobiście urzeka twój avek, ten Ridge strasznie przystojnie na nim wygląda. Tak na sportowo.

@Charlie
Z tym Brokeback Mountain to na poważnie? Mogłeś wcześniej powiedzieć, na pewno zostaniesz zaakceptowany takim, jakim jesteś. Jesteśmy z tobą.

@Gunner_995
Stawiam na jakiegoś Bardsleya albo Onuohę.

A jeżeli chodzi o kogoś "po kim się tego nie spodziewamy" z Arsenalu, to może pewien marokański supersnajper uraczy nas jakąś podniebną akrobacją albo huknie w okienko z 30 metrów?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:42

Charlie: WOS.

Griz: nie strasz, zaraz sam dostaniesz bananem, hihihi.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 01:42

@Gunner_995
Nie Gael, Wojtek!

@Patyk
Może rozszerzonym? :) Nie wiem! A co w ogóle poza matmą, polskim i językiem zdajesz?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 01:40

Dominika-----> jeśli chcesz, możemy inaczej załatwić sprawę... bananowo :D

Gunner_995 komentarzy: 655005.03.2011, 01:39

Wieta co wam powiem ? Dręczy mnie takie przeczucie, że jutro strzeli bramkę ktoś, po kim mało się tego spodziewamy ;) Np. Gael :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:39

Charlie: a na jakim poziomie mam zdawać? Jak jest niższy niż podstawowym to za późno bo deklaracja poszła... Ta, mam korki więc luz.

Dominika: z reguły nie szukam specjalnie avka. Po prostu mam gigabajty różnych internetowych memów, jakichś śmiesznych fotek czy innego syfu na kompie. Jak trafię na coś fajnego to robię avek albo już wstawiam jak nie trzeba się bawić ;]

Dominika93 komentarzy: 293705.03.2011, 01:36

Cudi---> co ostatnio widzę, to Ty masz nowy avek ;) więc sie zastanawiam ;p
chce Ci się tak tego szukać ?

Griz---> z Tobą nie rozmawiam, nie widzisz ? ;p

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 01:36

@Patyk
Hmmm mój kumpel jest geniuszem w matmie ;P jaki poziom zdajesz?

I nigdy w życiu nie oglądałem tego czegoś, śmierdzi kupą ten film!

A masz jakieś zajęcia dodatkowe? Korki?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 01:35

Charlie------> Nie, bo będę płakał! :D No dobra, skoro ten temat drażni Twoje serducho to zostawimy go w spokoju.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:35

Testy DNA? O fuck... Chyba przyznam się od razu bo i tak się dowiecie... nie, nie mogę!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9805.03.2011, 01:34

how: niczego się nie obawiam za wyjątkiem matematyki, ale koperta już prawie pełna - będzie dobrze.

Charlie: sam jesteś gejowski. Oglądasz Brokbeck (czy jak to się tam karwa pisze) co noc i robisz fapfap.

Nie ma co, wznoszę poziom rozmowy na niesamowicie wysoki.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27305.03.2011, 01:33

how-----> o wilku (wilczycy?) mowa :D testy DNA jak najbardziej, tylko musimy trochę poczekać, bo Łyżwiński i Lepper nadal miejsce blokują:|

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3005.03.2011, 01:31