Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI

Pewnie wygrany sparing. Arsenal 4-0 Malezja XI 13.07.2011, 15:55, Sebastian Czarnecki 1277 komentarzy

Dokładnie o 14:45 czasu polskiego rozpoczęło się pierwsze przedsezonowe spotkanie w wykonaniu Kanonierów. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Arsene'a Wengera została reprezentacja Malezji, która podjęła The Gunners na stadionie w Kuala Lumpur. Mecz zakończył się wygraną gości w stosunku 4:0, jednak spotkanie nie stało na najwyższym poziomie.

Do tego spotkania Kanonierzy przystąpili w następującym składzie: Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Gibbs, Wilshere, Song, Ramsey, Walcott, Chamakh, Miyaichi.

W pierwszej części spotkania obejrzeliśmy jednak bardzo przeciętne widowisko. Co prawda drużynie z północnego Londynu udało się dwukrotnie trafić do siatki rywala, ale na pewno styl gry obu drużyn nikogo nie powalił na kolana.

Pierwsza bramka dla gości padła już w piątej minucie spotkania. 60 sekund wcześniej sfaulowany w polu karnym Malezyjczyków został Jack Wilshere.

Rzut karny na bramkę zamienił Aaron Ramsey.

Dwie minuty później Kanonierzy stanęli przed kolejną okazją do strzelenia gola. Świetne podanie od Wilshere'a otrzymał Theo Walcott, jednak ten niecelnym lobem posłał piłkę nad poprzeczką.

Kolejne minuty były nijaką grą z obu stron. Kanonierzy próbowali grać kombinacyjnie, wymieniali między sobą sporo podań, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Od czasu do czasu z kontrami wychodzili gospodarze, jednak defensywa Arsenalu była całkiem nieźle dysponowana. Na pochwałę na pewno zasłużyła postawa debiutującego z armatką na piersi Carla Jenkinsona.

W 24. minucie spotkania Malezyjczycy dość nieoczekiwanie mogli zdobyć bramkę. Jeden z zawodników gospodarzy mógł pokusić się o bramkę z 30 metrów, jednak Wojtek Szczęsny nie dał się zaskoczyć i z trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 38. minucie Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Śliczne podanie od Aarona Ramseya bez większego kłopotu wykorzystał Theo Walcott, który sprytnym lobem zaskoczył golkipera rywali.

Po 45 minutach spotkania główny arbiter zakończył pierwszą połowę meczu. Gra obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia, a z naprawdę złej strony prezentował się dotychczas Marouane Chamakh. Na plus jednak należy ocenić postawę debiutujących Ryo Miyaichiego i Carla Jenkinsona, a także Jacka Wilshere'a i Aarona Ramseya.

Po piętnastominutowej przerwie rozpoczęła się druga część spotkania. Kanonierzy przeprowadzili aż osiem zmian, pozostawiając na murawie jedynie Miyaichiego, Jenkinsona i Ramseya. Na boisku pojawili się jednak: Mannone, Traore, Squillaci, Djourou, Denilson, Frimpong, Vela i Rosicky.

W 52. minucie świetnym przeglądem pola popisał się Carlos Vela, który świetnie zagrał na dobieg do Aarona Ramseya. Walijczyk jednak nie sprostał wyzwaniu, jakim było umieszczenie piłki w siatce, i strzelił nad poprzeczką.

Siedem minut później goście zdobywają trzecią bramkę. Carlos Vela umieścił piłkę w siatce w swoim ulubionym stylu, czyli przelobowując bezradnego golkipera.

Minutę później Vela stanął przed szansą na drugą bramkę. Tym razem jednak Meksykanin nie wykorzystał świetnego dośrodkowania od Jenkinsona, bowiem jego strzał głową bez problemu zatrzymał golkiper Malezyjczyków.

W 70. minucie Carlos Vela kolejny raz zmarnował dogodną sytuację. Meksykanin sprawnie położył bramkarza, pobawił się piłką, a następnie trafił prosto pod nogi obrońcy, który zajmował miejsce na linii bramkowej.

Pięć minut później kibice zgromadzeni w Kuala Lumpur natychmiast się przebudzili i gromkimi brawami powitali na boisku Andrieja Arszawina, Robina van Persiego, Samira Nasriego i Bacary'ego Sagnę. Z boiska zeszli natomiast Ryo Miyaichi, Denilson, Aaron Ramsey i Carl Jenkinson.

W 81. minucie Robin van Persie przedarł się w pole karne Malezji, a następnie przerzucił piłkę na drugie skrzydło, gdzie czekał Carlos Vela. Meksykanin wyłożył piłkę Tomasowi Rosickiemu, który strzałem z pierwszej piłki chciał postraszyć kibiców zgromadzonych na trybunach.

W ostatniej minucie meczu Kanonierzy pokusili się o jeszcze jedno trafienie. Dośrodkowanie Arszawina strzałem głową wykończył Tomas Rosicky, ustalając wynik spotkania.

Pinguite komentarzy: 1502016.07.2011, 13:24

madderns -> Wstydź się. Nazwiska poprawnie nie umiesz napisać. Wstyd dla kibica Arsenalu.

Przyzwyczajcie sie juz do niego :P
To bedzie nasz czwarty SO. Nowego nie bedzie...
Chyba ze ktorys zlapie powazna kontuzje to moze wtedy cos kupimy.

Asiek69 komentarzy: 236616.07.2011, 13:09

oho SS żeby większe emocje były

Filek komentarzy: 10616.07.2011, 13:06

Skład na dzisiejszy mecz ciekawy, tylko SS mi tam nie pasuje ;/

Joker_224 komentarzy: 517516.07.2011, 13:04

thegunninghawk.com/2011/07/16/hangzhou-greentown-vs-arsenal-watch-it-live-streaming-links/
na niedaleką przyszłość, kilka transmisji w internecie :)

sowizz komentarzy: 378 newsów: 516.07.2011, 13:01

@KondzioElite, szkoda tylko, że Vela na skrzydle, moim zdaniem on powinien partnerować Robinowi w ataku czy to jako SS czy CF, problem w tym, że to by wymagało zmiany formacji, a na to się nie zanosi.

Topek komentarzy: 13913 newsów: 12616.07.2011, 13:00

Raczej standardowe 4-3-3

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 216.07.2011, 12:59

Z tego składu wychodzi, że jest to ustawienie 4-4-2. Ciekawe jak im pójdzie w takim składzie.

KondzioElite komentarzy: 618716.07.2011, 12:57

@sowizz
Podoba mi się.

sowizz komentarzy: 378 newsów: 516.07.2011, 12:55

Skład na dziś: Mannone, Sagna, Squillaci, Djourou, Traore, Rosicky, Frimpong, Nasri, Vela, van Persie, Arshavin

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3016.07.2011, 12:54

@badyl
Dlatego geniuszu napisałem "z tego co pamiętam". Sam nie będę mógł oglądać tego meczu, więc i specjalnie się nie interesowałem tym gdzie, co i jak.

badyl254 komentarzy: 264116.07.2011, 12:52

Charles - ten mecz nie jest za darmo...

You must be either a member, an existing Arsenal TV Online subscriber or have a day pass to watch the game. You can still become a member or buy a day pass now and this will give you instant access to our coverage. Simply click the links on the homepage to buy a day pass or become a member.

@KondzioElite
Nie będzie można. Za to z tego co pamiętam Arsenal Player transmituje mecz za darmo z głównej.

SamirRosicky komentarzy: 285316.07.2011, 12:26

Arsenal_1886 ->
A, no chyba, że tak.

KondzioElite komentarzy: 618716.07.2011, 12:23

Witajcie z rana! :D

Wiecie może, czy mecz z Hangzhou będzie można zobaczyć na Cyfrze? Jeśli tak to na jakim kanale?
Bo właśnie przeglądałem listę kanałów i kompletnie się pogubiłem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:21

SamirRosicky > Livesports.pl się pomyliło ,bo mają ustawione ,że nasz mecz jest o 14.30 .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:20

Charlie Adam zdobył pierwszego gola dla LFC z rzutu karnego . Brawo :P

SamirRosicky > Spoko .

SamirRosicky komentarzy: 285316.07.2011, 12:19

Ja pierdziele, mieliście kiedyś geografie? Sa tkzw. strefy czasowe. W Anglii jest godzina wcześniej niz u nas, więc na stronie angielskiej (Arsenal.com) jest 12:30, a na polskiej (livesport.pl) 13:30... myślałem, że to jasne.

situation komentarzy: 9216.07.2011, 12:19

Głowna strona mówi ze o 13:30 naszego czasu :)

SamirRosicky komentarzy: 285316.07.2011, 12:18

Nie rób tego tylko dla mnie, tylko dla siebie i dla pozostałych. Czasem spojrzenie na tytuł wystarczy, aby stwierdzić, że to bullshit.

damian199656 komentarzy: 762616.07.2011, 12:17

crisfootball41-> arsenal.com jest mało wiarygodną stroną, więc wierzymy livesport

XwilshereX komentarzy: 59416.07.2011, 12:16

arsenal.com/news/news-archive/training-in-china-picture-special

zdjęcia z treningu w Chinach.

crisfootball41 komentarzy: 87416.07.2011, 12:16

Na Arsenal.com jest 12:30 (czyli 13:30). Komu wierzycie, Arsenal.com czy livesport.pl?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:16

SamirRosicky > A Hleb strzelił gola :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:15

dzik86 > Odsyłam ciebie na Arsenal.com :P

SamirRosicky komentarzy: 285316.07.2011, 12:15

Charles ->
Brejking nius: Mecz jest o 13:30. A Wenger został trenerem dekady.

dzik86 komentarzy: 45316.07.2011, 12:14

jedne źródła mowia ze o 13.30 , a drugie ze 14,30 ;d

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:14

SamirRosicky > Specjalnie dla ciebie będę przed każdym dodaniem linka , najpierw się
zastanowię :P

crisfootball41 komentarzy: 87416.07.2011, 12:14

Charles
Teraz nie znajdą, ale w trakcie meczu na pewno. :-)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3016.07.2011, 12:13

Ale sracie, o matko ;D Hahahahahahaah ;D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.07.2011, 12:13

Charles > Nie patrz na livesports.pl lub inne stronki :P Sami se zobaczcie -
arsenal.com/the-match/fixtures-reports

Natomiast od 13.15 będzie studio ,a potem 13.30 mecz - arsenal.com/news/news-archive/hangzhou-greentown-v-arsenal-live-on-player

Filek komentarzy: 10616.07.2011, 12:12

Charles -> to już dziś było omawiane, mecz jest o 13:30 czasu polskiego, sprawdź na oficjalnej stronie Arsenalu ( 12:30 UK )

SamirRosicky komentarzy: 285316.07.2011, 12:12

Tak się składa, że pisanie o sprawach nie związanych z Arsenalem jest dozwolone, bo nie mamy forum ;] Uważasz, że wszystkie plotki związane z Arsenalem to nie są pierdoły? Tyle linków które podajesz jest związane z kupnem piłkarzy, których w ogóle nigdy nie będzie w sferze zainteresowań Arsenalu, że mógłbyś już wydedukować iż do nas nie przyjdą...Po prostu postaraj się czasem w swojej głowie posegregować te plotki na 'possible' i 'impossible'.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3016.07.2011, 12:12