Pięciogwiazdkowy występ: Arsenal 5:0 MLS All-Stars

Pięciogwiazdkowy występ: Arsenal 5:0 MLS All-Stars 20.07.2023, 10:38, Mateusz Rosłoń 1635 komentarzy

Dzisiejszej nocy Arsenal rozegrał w Waszyngtonie spotkanie z drużyną MLS All-Stars. Kanonierzy kontrolowali całe spotkanie i strzelili gwiazdom amerykańskiej ligi pięć goli, a przy tym zachowali czyste konto. To najwyższa różnica bramek w meczu z MLS All-Stars od 2000 r. Warto również zaznaczyć, że swoje debiuty z armatką na piersi zaliczyli Declan Rice i Jurrien Timber, a swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu zdobył inny nowy nabytek, Kai Havertz.

Tak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Ramsdale (Hein 46'); White (Trusty 80'), Saliba (Timber 65'), Gabriel (Tomiyasu 65'), Kiwior (Tierney 65'); Jorginho (Rice 65'), Trossard (Martinelli 56'), Vieira (Marquinhos 65'); Saka (Havertz 46'), Nketiah (Odegaard 46'), Jesus (Balogun 65')

MLS All-Stars: Burki (Miller 34', Petrović 69'); Hollingshead (Gallagher 46'), Glesnes (Miazga 46'), Zimmerman (Parker 46'), Barreal (Tolkin 46'); Riqui Puig (Gil 33', Giakoumakis 69'), Martinez (A. Morris 34', J.Morris 69'), Mukhtar (Almada 33', Choiniere 69'); Bouanga (Espinoza 33', Herrera 68'); Benteke (Ferreira 33', Kamara 69'); Acosta (Zalarayan 46')

Mecz poprzedził pokaz fajerwerków i pirotechniki, odśpiewanie hymnu USA i przelot myśliwców, ale to bramki dla Arsenalu okazały się główną atrakcją. Trafiali kolejno Gabriel Jesus i Leandro Trossard - obaj po pięknych strzałach z dystansu, Jorginho z rzutu karnego po zagraniu ręką przez obrońcę amerykańskiej drużyny, Gabriel Martinelli po rajdzie poprzedzonym genialnym długim podaniem Martina Odegaarda oraz Kai Havertz, który - jak się okazało - potrafi jednak uderzać z woleja. Wszystkie gole można obejrzeć w poniższym skrócie spotkania:

MLS All-StarsPre-sezon autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne, Arsenal.com
WindKai komentarzy: 88723.07.2023, 00:08

Timber jeszcze nie do końca ogarnia rolę Zinchenki tylko z prawej strony, nie bierze aż takiej odpowiedzialności za rozegranie, co Ukrainiec, widać też, że Ode został cofnięty i to nie on zaczyna pressing razem z Nketiahem, tylko Havertz, a Niemiec ewidentnie z tym sobie jeszcze nie radzi, do tego chowa się przed piłką i kryje na alibi na czym traci Martin, który nie odpowiada aż tak bardzo za rozegranie, tylko musi być zdyscyplinowany i trzymać pozycje.

Oby Kai szybko się ogarnął, bo on po prostu MUSI albo być znacznie bardziej pod grą i w ofensywie o niebo lepiej zakładać pressing, albo zacząć grać porządnie w odbiorze i nie odpuszczać krycia pozwalając tym samym Odegaardowi grać wyżej.

Widać, że pewne elementy ewidentnie dopiero ćwiczymy i jeszcze zgrywamy, a United wyszło bardzo zmotywowane na ten mecz, więc nie ma co wieszać psów na naszych zawodnikach i wieszczyć słabego sezonu, ale na tę chwilę mamy bardzo dużo do poprawy i nasze nowe nabytki muszą się zmobilizować, chociaż Declan gra naprawdę bardzo dobrze.

kamo99111 komentarzy: 693423.07.2023, 00:08

Niektórzy tak tu płaczą jakby to był mecz w środku sezonu, a przegrana miała nam zakończyć walkę o mistrza :-D dajmy się trochę popodniecac devilpage bo w sezonie zostanie in tylko płacz.. widać jak na dłoni, że nasi po prostu grają dziś sparing i widać trudy przygotowań. W zasadzie od 20 minuty to gramy na stojaka.

Ech0z komentarzy: 1043123.07.2023, 00:08

Przegrałem kilka stówek przez ten mecz a nie marudzę tak jak wy. A ocenianie zawodnika w lipcu to juz w ogóle idiotyzm

3rdpitch komentarzy: 458123.07.2023, 00:08

@Piotrek95: Przecież żartowałem z tym Kiwiorem. On zrobił kilka dni temu taki sam błąd tylko z ogórami z MLS którzy tego nie wykorzystali

XandeR komentarzy: 972723.07.2023, 00:08

aha warto tez zauwazyc fatalna forme Ramsdale. Pierwsza bramka w ogole nie powinna pasc, wykopy w trybuny, ogar aaron kuwa

SoulStorm komentarzy: 747023.07.2023, 00:07

@sonic: Jeszcze drugie 45 minut dobranocki w wykonaniu Arsenalu

GreKa komentarzy: 342223.07.2023, 00:07

@SoulStorm napisał: "Jesteśmy dziadami po prostu"
Leków zabrakło? Człowieku wrzuc na luz bo do Maja nie dociągniesz

Adamarsenal1 komentarzy: 322123.07.2023, 00:06

Pamiętajcie muły już dziś będą świętować mistrzostwo, a my spokojnie w maju ;)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976223.07.2023, 00:06

@3rdpitch napisał: "Chyba oficjalnie można już stwierdzić ze Kiwior > Gabriel XD"

Technicznie to wiadomo, lata świetlne ich dzielą, ale Gabriel to walczak, popełnił błąd więc jestem pewien że się zepnie na drugą połowę

Natomiast to co mówiłem wielokrotnie, jakbyś się udało zamienić Gabriela na dobrego technicznie obrońcę to byłoby super

Najlepsze jest jednak to że Gabriel swoimi zaangażowaniem tak bardzo nadrabia braki techniczne, że można mu je wybaczyć, dla części kibiców zresztą jest lepszym (co jest oczywiście absurdalne) obrońca od Saliby

Mam nadzieję że Arteta im powie w przerwie że jednak żaden mecz, nawet towarzyski bez zaangażowania i biegania nie ma sensu, nie w dzisiejszych czasach

XandeR komentarzy: 972723.07.2023, 00:06

Ale bym duet Havertz Vieira obejrzal w drugiej polowie xD laczna liczba kontaktow z pilka max 2.

sonic komentarzy: 67223.07.2023, 00:05

@SoulStorm: Idz już spać , po dobranocce.

kamo99111 komentarzy: 693423.07.2023, 00:05

He he Ale Gabriel powinien Wybicia trenować- to fakt. Pamiętam, że w lidze też kilka razy tak puścił piłę...

GreKa komentarzy: 342223.07.2023, 00:05

Teraz patrzę powtórkę na 2-0, ale Gabi urwał...ale to było dobre

SoulStorm komentarzy: 747023.07.2023, 00:04

Jesteśmy dziadami po prostu

3rdpitch komentarzy: 458123.07.2023, 00:04

Ja mówiłem ze tym okienkiem nie wzmocniliśmy w ogóle pierwszej 11 tylko trochę glebie składu

Rice = Partey
Havertz < Xhaka
Timber = White

sonic komentarzy: 67223.07.2023, 00:04

Dobra dobra przestańcie przeżywać , ważne żeby we wrześniu z nimi wygrać.

Koroniarz komentarzy: 1024223.07.2023, 00:03

Spokojnie City tez się zawsze wolno rozpędza :)

XandeR komentarzy: 972723.07.2023, 00:03

Mam nadzieje ze w sezonie bedziemy grali z Rice na pozycji Xhaki i reszta bez zmian, bo Havertz to poziom Vieiry albo i gorzej, dziwne bo to nie murzyn co nie ogarnia myslenia jak Pepe, a i tak w ogole nie lapie taktyki.

Elastico07 komentarzy: 1256823.07.2023, 00:03

@kamo99111 napisał: "Ale wy się podniecacie :-D to tylko sparing... widać od razu, że mają dużo w nogach oraz, że Arteta testuje pewne kwestie. Oczywiście bramki stracone zasłużenie po błędach. Ale gdyby to byl normalny mecz to raczej by nawet nie doszło do tych sytuacji :-p"
Przecież w normalnych meczach też traci się bramki po babolach i nie mówię tego tylko o Arsenalu

M4RJANO komentarzy: 69923.07.2023, 00:02

Tybura wychodzi może on osłodzi nowy dzionek

Gofer999 komentarzy: 1473823.07.2023, 00:02

Już widzę usprawiedliwienia i wymówki. A to dopiero sparing. :D

Freo98 komentarzy: 648523.07.2023, 00:02

@kamo99111: mówisz jakbyś nie widział naszej obrony w akcji XD My akurat lubimy sobie utrudniać takimi blędami

Elastico07 komentarzy: 1256823.07.2023, 00:01

Havertz prezentuje taki sam poziom zaangażowania co w tym challengu co patalach na 14 sytuacji 1 na 1 nie strzelił żadnej

3rdpitch komentarzy: 458123.07.2023, 00:01

Chyba oficjalnie można już stwierdzić ze Kiwior > Gabriel XD

Rynkos7 komentarzy: 690923.07.2023, 00:01

Liczę na Baloguna w 2 połowie.

kamo99111 komentarzy: 693423.07.2023, 00:00

majormati komentarzy: 192323.07.2023, 00:00

@EZ_22: o czym Ty gadasz? Nikt nie spina dupy tylko Ty, generalnie jest bardziej polew z błędów niż tyrada, no niektórym tylko prąd odcina bo już Havertza pakują na trybuny.

grzegorz1211 komentarzy: 1031223.07.2023, 00:00

Patrząc na środek Rice Havertz, już tęsknię za środkiem Partey Xhaka

M4RJANO komentarzy: 69923.07.2023, 00:00

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.07.2023, 00:00

To nie kwestia tego że united jest silne tylko Arsenal jest fatalny i na wiele im pozwala

SoulStorm komentarzy: 747023.07.2023, 00:00

@thide: MUTV > Canal+ Sport

XandeR komentarzy: 972722.07.2023, 23:59

Najgorsze ze juz nie mamy nikogo w skladzie z pilkarska zloscia, bedzie ciezko o cmoebacki jak z zeszlego sezonu, bez lidera na boisku po stracie glupich bramek jak dzis trudno sie pozbierac.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976222.07.2023, 23:59

@GunnersFan9 napisał: "Oni grają w połowie rezerwami, my prawie optymalnym składem. Gramy jak ostatnie kaleki."

oni bez 3 podstawowych zawodników, my też bez 3 podstawowych zawodników więc tak średnio ci wyszedł ten komentarz

Freo98 komentarzy: 648522.07.2023, 23:59

Myślałem że tylko wam się odkleja, ale jak zobaczylem wlasnie na devil page komentarz że tylko City im się w lidze może postawić to jednak cięzko ich będzie pobić XD

3rdpitch komentarzy: 458122.07.2023, 23:59

Havertz jak tak dalej pójdzie to będzie chyba tylko na główkę wchodził w 70 minucie XD

zdyp komentarzy: 458622.07.2023, 23:59

panooooowie spokojnie! jak to mawia nasz CEO arsenalczempjon; TO DOSWIADCZENIE ZAPROCENTUJE NA PRZYSZLOSC! ;dd

mel75 komentarzy: 71122.07.2023, 23:59

United wygląda jakby szykowało formę na ten sparing xD ale nie ma się co śmiać. Gabriel Mustafi tragiczny błąd , ogólnie nic się nie klei. Porównując to z zeszłorocznymi przygotowaniami jesteśmy na razie w lesie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.07.2023, 23:59

Aha, już się skończyły bramki sprzed 25 lat xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.07.2023, 23:58

Ciekawe wypełnienie przerwy w transmisji, fajnie że puszczają coś takiego

majormati komentarzy: 192322.07.2023, 23:58

To jest sparing i przygotowanie do sezonu, widać to w ciężkich nogach, nawet Martinelli siadł z czasem.

Elastico07 komentarzy: 1256822.07.2023, 23:58

Niezrozumiały był dla mnie transfer havertza ale takiego gowno to się nie spodziewałem.Jemu nawet nie zależy żeby się dobrze przedstawić.Widac odrazu brak charakteru

Adamarsenal1 komentarzy: 322122.07.2023, 23:58

Tak dla przypomnienia, to jest sparing, sprawdzanie zawodników i ustawień, szkoda wyniku, ale jest jeszcze druga połowa i ważniejsze mecze przyjdą xd

Rynkos7 komentarzy: 690922.07.2023, 23:58

Po większości widać, że jeszcze nie ma tego zaangażowania, ogrania meczowego i raczej sobie truchtają niż biegają, ale Harvetz wyglada jak dziecko we mgle. Jakby kompletnie nie wiedział jak się ustawiać, grać itd.

XandeR komentarzy: 972722.07.2023, 23:58

xhaka wruuuc

EZ_22 komentarzy: 124922.07.2023, 23:57

@Piotrek95: nienawidzę podwójnych standardów, bo gdybyśmy wygrywało, to balonik byłby pompowany przez te osoby.

marimoshi komentarzy: 473022.07.2023, 23:57

Stary dobry Arsenal. Nie wykorzystać sytuacji, a potem wylewy w obronie.
United zasłużenie prowadzi po 1 połowie. Najważniejsze, aby nie skończyć z kontuzją po tym meczu

Placio komentarzy: 256322.07.2023, 23:57

Żałosna pierwsza połowa. Mam nadzieję, że Arteta ich pobudzi bo niestety nie ma na co patrzeć