Pierwsze derby Londynu: Arsenal vs Chelsea

Pierwsze derby Londynu: Arsenal vs Chelsea 23.09.2016, 18:03, Sebastian Czarnecki 1129 komentarzy

Po pucharowych wojażach w końcu wraca futbol w największym wydaniu. I to dosłownie, bo w 6. kolejce Premier League dojdzie do wielkiego szlagieru na Emirates Stadium. Arsenal podejmie u siebie Chelsea w derbach Londynu i stanie przed okazją odskoczenia rywalowi na trzy punkty. Jedno jest pewne - nie oczekujmy pięknego spotkania, bo nikt tu nie zamierza brać jeńców. Liczy się tylko zwycięstwo.

Kanonierzy nie najlepiej rozpoczęli ligowe rozgrywki i po dwóch kolejkach na ich koncie znajdował się tylko jeden punkt. Londyńczycy nie tylko nie punktowali, ale też ich styl pozostawiał wiele do życzenia. Podopieczni Arsene'a Wengera w końcu są bliżsi optymalnej formy niż przed miesiącem, ale jednak to wciąż nie jest ten sam Arsenal, który zachwycał na początku poprzedniego sezonu. Co jednak trzeba przyznać - zespół w końcu zaczął punktować i strzelać bramki, a to jest przecież najważniejsze.

Odwrotna sytuacja nastąpiła w szeregach Chelsea, która po trzech zwycięstwach zanotowała remis ze Swansea, a także porażkę na własnym stadionie z Liverpoolem. Podopieczni Antonio Contego zdołali wrócić na zwycięską ścieżkę, a w 3. rundzie Pucharu Ligi ograli mistrza Anglii z Leicesteru 4:2. Co prawda dopiero po dogrywce, ale jednak udało im się awansować do kolejnej rundy. Były selekcjoner włoskiej reprezentacji wciąż szuka optymalnego ustawienia, jednak w środku pola preferuje ostrożną grę z Maticiem obok Kantego zamiast klasycznego rozgrywającego. Conte w końcówkach spotkań sprawdzał także opcję z dwoma napastnikami, która nieraz skutkowała przeciwko zmęczonym rywalom, jednak ten wariant jest mało prawdopodobny od pierwszych minut na Emirates Stadium.

Obie drużyny rozegrały między sobą 187 spotkań, jednak Arsene Wenger ani razu nie zmierzył się z zespołem prowadzonym przez Antonio Contego. Choć historia spotkań pomiędzy Arsenalem a Chelsea jest na korzyść ekipy z czerwonej części Londynu, ostatnie lata to wyraźna dominacja The Blues. Mimo że Arsenalowi udało się pokonać Chelsea w zeszłorocznym meczu o Tarczę Wspólnoty, to jednak ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli nad nią w 2011 roku, kiedy wygrali 5-3 na Stamford Bridge.

Sytuacja kadrowa w obu zespołach jest w miarę stabilna. Do zdrowia w ekipie Kanonierów wrócili już Ramsey, Giroud i Gabriel, jednak mało prawdopodobne jest, że którykolwiek z nich znajdzie miejsce w wyjściowej jedenastce. Poza kadrą wciąż pozostają Welbeck, Mertesacker i Jenkinson. W zespole Chelsea bez większych problemów - wciąż długoterminowy uraz leczy Zouma, z kolei do zdrowia powoli wraca John Terry, który w meczu z Arsenalem prawdopodobnie ustąpi jeszcze miejsce Gary'emu Cahillowi.

Podsumowując, zapowiada się niezwykle wymagające spotkanie, w którym nie należy oczekiwać wielkiego widowiska. Spotkania pomiędzy tymi ekipami od dawna przypominają bardziej wojnę drapieżników i polowanie na błędy rywala, aniżeli piękną, składną i kombinacyjną grę. To będzie prawdziwa wojna nerwów i lepszy okaże się ten, kto lepiej przygotuje się do tego spotkania pod względem mentalnym. W meczach na tym poziomie umiejętności czysto piłkarskie często nie wystarczają - do sukcesu potrzebne jest też zachowanie chłodnej głowy.

Rozgrywki: 6. kolejka Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data: Sobota, 24 września 2016 roku, godzina 18:30 czasu polskiego

Przewidywane składy:

Arsenal: Čech - Bellerin, Koscielny, Mustafi, Monreal - Xhaka, Cazorla - Walcott, Özil, Sanchez - Perez

Chelsea: Courtois - Ivanović, Cahill, Luiz, Azpilicueta - Matić, Kante - Willian, Oscar, Hazard - Costa

Typ Kanonierzy.com: 0-0

Chelsea FCPremier LeagueZapowiedź autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52424.09.2016, 19:26

Mam nadzieję,że się tym nie zadowolimy i dalej będziemy atakować rywala.

pumeks komentarzy: 2080824.09.2016, 19:25

Jednak cuda się zdarzają ;)
Przynajmniej w 1 połowie.

Arsenal nareszcie gra ostrym pressingiem.

ILoveArsenal komentarzy: 27524.09.2016, 19:25

Dzisiaj ****si słabo, Arsenal dobrze, ale znam Arsenal od lat i wiem, że potrafią taki wynik roztrwonić, więc liczę na parcie dalej do 70 minuty, a potem Wenger pewnie Jebnie Gibbsa za Iwobiego, holdinga za ozila i potem sraczka czy dowieziemy wynik.
Pamiętam mecz w którym Wenger zrobił pod koniec meczu skład z 7 defensorami i to omało się nie skończyło remisem, bo w ostatniej sekundzie przeciwnik strzelił w słupek.
Jeśli się Wenger nie ogarnie i to dobrze rozegra to myślę, że taki ładny wynik możemy dowieść do końca.
Wiadome, ****si to ****si, klub w TOPie więc mogą się odbudować.
Dlatego radzę AFC aby nie osiedli na laurach bo to nic nie pomoże.

Kredens komentarzy: 369824.09.2016, 19:24

Żeby nie skończyło się jak z Newcastle. Mi ciągle będzie przypomina się ten mecz, nawet jak bedziemy 6:0 wygrywać po pierwszej połowie

Yahoooo komentarzy: 103924.09.2016, 19:24

Garry Cahil nasz cichy bohater xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.09.2016, 19:24

Kurde a ja przed meczem pisałem, że przegramy walkę w środku pola.

Ale palnąłem gafe :)

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 524.09.2016, 19:24

mowilem zeby poczekac na mecz a nie, moj komentarz z dzisiaj ze rozjedziemy ich jak ruski czolg malucha byl trafny, oby tak dalej!

14DamianAFC komentarzy: 91024.09.2016, 19:23

Witam. Czy ktoś poratuje linkiem?

Adu (zawieszony) komentarzy: 549824.09.2016, 19:23

Przepraszam za moje jeczenie lrzed meczem, bije sie w piers, jestem leszcz.

matikanonier komentarzy: 206424.09.2016, 19:22

Para Kosa - Mustafi też super. Jak długo czekaliśmy na dwóch takich stoperów? Za długo. Ale lepiej późno niż wcale.

Kredens komentarzy: 369824.09.2016, 19:22

Mnie tam Walcott nie przekonuje dalej, niby tez gea dobrze, ale w kilku prostych sytuacjach pokazał sie ze swojej "świetnej" strony

Jsatrzab komentarzy: 22624.09.2016, 19:22

Szkoda tylko Coqa bo widać że z Xhaka-Cazorlą ten środek pola się trochę sypie, a Chelsea coraz mocniej napiera. Conte ich zjebie w szatni i mogą coś po przerwie strzelić...

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492524.09.2016, 19:22

Frustracja Costy rośnie, drużyna wysoko przegrywa a sędzia nic dla niego nie gwiżdże. Co jeśli Diego nie wytrzyma i odgryzie komuś ucho?

Leehu komentarzy: 1049624.09.2016, 19:21

Nom Francisa szkoda ciągle czekam na jego bramkę i obawiam się że mogę sobie jeszcze poczekać.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.09.2016, 19:21

Chlopaki wracam z roboty, patrze na wynik i nie wiem co powiedziec. Jak przez kilka lat nie potrafili strzelic Chelsea bramki tak teraz w ciagu 45 minut strzelaja 3?

Juz dzielic sie tu ze mna streamem!

thegunners101 komentarzy: 247724.09.2016, 19:21

Co to za potwór dziś na Emirates? To Arsenal! Futbol totalny w 1. połowie. Chelsea się boi atakować, co za obrazek. Jeszcze im trójeczkę w drugiej połowie, a jak. Come on you Gunners!

Sympatyczny komentarzy: 170724.09.2016, 19:21

jak pod grunwaldem

Kowal96 komentarzy: 1758924.09.2016, 19:21

Gofer999

Też się zawsze zastanawiam, co do punktu pierwszego. Może ten mecz trochę zmieni nastawienie.

pumeks komentarzy: 2080824.09.2016, 19:21

Mustafi chyba pamięta jeszcze z ligi hiszpańskiej jak się pilnuje Coste

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.09.2016, 19:20

Śmiem twierdzić, że to najlepsza pierwsza połowa Arsenalu, jaką widziałem. Dzisiaj nikt nie zawodzi.

Dosłownie sekundy przed akcją, po której padł gol Ozila, rozmyślałem o tym, że Mesut póki co niewidoczny. Dalej twierdzę, że mógł dać z siebie więcej, ale to nie krytykuję, bo to wciąż przyzwoity występ.

Najlepsi jak dla mnie Theo, Alexis, Iwobi i Bellerin.

SowinhoO komentarzy: 100824.09.2016, 19:20

Jeżeli skończymy mecz na zero z tyłu, to wszystkim dam po meczu oceny 10 w głosowaniu

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2224.09.2016, 19:20

Gramy dzisiaj jak z nut. Mustafi z Koscielnym grają mecz-marzenie. Iwobi kapitalny. Walcott, Sanchez, Ozil wcale nie są gorsi. Wielka szkoda Coqa, oby nic poważnego.

Kowal96 komentarzy: 1758924.09.2016, 19:19

Ciekawe jak wyjedziemy w drugiej połowie. Czy gramy na jeszcze wyższy wynik, czy obrona częstochowy.

Leehu komentarzy: 1049624.09.2016, 19:19

O taki Arsenal walczyłem. xD

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12624.09.2016, 19:19

Ostro gnojenie dzisiejszego wieczoru!

Walcott chyba odnalazł Jezusa, bo jest wszędzie. Trio z przodu daje radę, sprawę ułatwia partactwo defensorów CFC, ale nie narzekamy.

Tylko tego Coqa szkoda, bo też zaczął z przytupem.

Hubertus888 komentarzy: 367424.09.2016, 19:19

Najlepsze 45 minut od meczu z Manchesterem United 3-0. Bardzo podobny mecz gdzie jest dobry pressing i szybka gra + zaangażowanie Walcotta.

Pytanie za 100pkt - dlaczego nie można tak co kolejkę?

maciek146c komentarzy: 45924.09.2016, 19:19

Jeszcze 3 i będę ukontentowany :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2016, 19:19

spójrzcie na to, ile dał nowy obrońca
nie ma jakichś dziwnych akcji z czołówką. Mertesacker często nie nadążał, a Gabrielowi brak obycia z mocnymi zzespołami. Mustafi rozgrywa swój premierowy sezon w BPL i gra po prostu świetnie. Koscielny, Mustafi, Monreal i Bellerin w tym meczu zjadają całą ofensywę Chelsea, a i w ataku gra się lepiej, bo nie trzeba non stop myśleć o stracie i ewentualnym szybkim powrocie

Mihex komentarzy: 2360424.09.2016, 19:19

Patrzę i nie wierzę w to co widzę. Łapy się trzęsą, pisać nie mogę. Ale szkoda Coquelina :CC

Gofer999 komentarzy: 1466324.09.2016, 19:19

1. Dlaczego nie gramy z takim zaangażowaniem w każdym spotkaniu?
2. Mam nadzieję że Coq raz na zawsze zamknął imprecisa i skończą się jego komentarze odnośnie tego zawodnika. Wyjaśnił dlaczego gra w pierwszym składzie.
3. Theo ma tak grać do końca sezonu.
4. Pierwsza połowa = Wengerball.

ELViS95 komentarzy: 70824.09.2016, 19:19

dawno nie oglądałem tak dobrego i walecznego aresnalu. przypominają mi sie stare dobre czasy kibicowania. pięknie

ZielonyLisc komentarzy: 2027924.09.2016, 19:19

Po przerwie dobicie na 4:0 i spokojnie bawimy się do końca.

matikanonier komentarzy: 206424.09.2016, 19:19

Przypomina się mecz z MU sprzed roku. Coś pięknego!

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.09.2016, 19:19

Mesut Özil has been directly involved in 27 Premier League goals since 2015/16, more than any other Arsenal player (8G, 19A). [@Squawka]

wnw46 komentarzy: 182224.09.2016, 19:18

5:0 marzenie juz nigdy nie blusy nie beda piewrdzielic

helzing komentarzy: 327324.09.2016, 19:18

nie wierze, Pany trzymajcie tak dalej!!!
kurde szkoda Coqua, widać pasje dla tego klubu w jego seruc, schodził z łzami w oczach :/

Calypso komentarzy: 133924.09.2016, 19:18

Tak trzymać! W drugiej połowie jeszcze 3 bramki i pozbawiamy fanów Chelsea ich jedynego argumentu w dyskusjach :D