Pierwszy hattrick w karierze Saki

Pierwszy hattrick w karierze Saki 20.06.2023, 11:41, Dominik Kwacz 7 komentarzy

We wczorajszym meczu eliminacji Euro 2024 przeciwko Macedonii Północnej Bukayo Saka zdobył pierwszy hattrick w karierze, a reprezentacja Anglii zwyciężyła aż 7:0.

Bukayo pierwszą z bramek zdobył w 38 minucie meczu, podwyższając wynik na 2:0 po podaniu w pole karne od Kyla Walkera. Dwa kolejne trafienia padły już po rozpoczęciu drugiej połowy, najpierw po cudownym uderzeniu lewą nogą ze skraju pola karnego, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu od Kane'a.

Selekcjoner reprezentacji Anglii, Gareth Southgate zapytany, czy Saka może w przyszłości stać się topowym piłkarzem, odpowiedział wprost:

Saka już nim jest. Przebił się do składu Kanonierów w czasach, kiedy mieli problemy i był przewodnią postacią w zespole. Teraz drużyna prezentuje się o wiele lepiej, a on wciąż jest jednym z wyrózniających się graczy. To mówi wszystko. To wyjątkowy piłkarz.

Skrzydłowy otrzymał za swój występ nagrodę Man of The Match. To dziesiąta taka nagroda w 28 występie dla Anglików.

skrót spotkania

Bukayo SakaGareth SouthgateReprezentacja Anglii autor: Dominik Kwacz źrodło: Guardian
notopyk komentarzy: 345621.06.2023, 13:22

Pierwszy i nie ostatni :) teraz już pójdzie z górki :D

jumanji komentarzy: 105221.06.2023, 13:19

Brawa dla Saki. Oby tak dalej w karierze reprezentacyjnej no i oczywiście klubowej.

kuzguwu komentarzy: 538620.06.2023, 18:07

Starboy

fabregas1987 komentarzy: 2579320.06.2023, 13:12

co za bramka ta z woleja :o podanie TAA stadiony świata, opanowanie Saki i bomba! palce lizać

tomaszszef komentarzy: 150320.06.2023, 12:17

Prawda jest taka ze jezeli Afc nie zacznie zdobywac pucharow Saka za 2 lata bedzie gral w City czy Realu. Naprawde talent mega i caly czas sie rozwija .

PvL komentarzy: 184920.06.2023, 11:45