Po kolejne cenne trzy punkty: Fulham na The Emirates

Po kolejne cenne trzy punkty: Fulham na The Emirates 26.11.2011, 02:01, Patryk Gruszczyński 970 komentarzy

Już dziś o godzinie 18.30 Arsenal będzie podejmował Fulham. Kanonierzy pokonując w środę Borussię zapewnili sobie awans do 1/8 Ligi Mistrzów, więc teraz priorytetem będzie poprawianie swojej pozycji w Premier League.

Będący ostatnimi czasy w świetnej dyspozycji podopieczni Arsena Wengera, wygrywając dzisiejszy mecz odniosą szóste zwycięstwo z rzędu na angielskich boiskach. Ostatni raz taka seria miała miejsce 20 miesięcy temu, wtedy to w marcu 2010 roku Kanonierzy pokonali West Ham. Statystyki spotkań pomiędzy obiema drużynami przekonują, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu jest bardzo prawdopodobne. The Cottagers grali na stadionie Arsenalu 25 razy i nigdy nie wygrali, a aż 22 razy schodzili z boiska pokonani. Obecnie także nie znajdują się w najlepszej dyspozycji – ich bilans ostatnich pięciu meczów to 3 przegrane, zwycięstwo i remis.

Na konferencji przed środową potyczką w Lidze Mistrzów, menedżer Borussii Jurgen Klopp mówił o tym, że nie ma obsesji na punkcie Robina van Persie. My kibice natomiast mamy, i mamy do tego pełne prawo, ponieważ od odejścia Henry'ego do Barcelony nie mogliśmy się doczekać, aż snajper z armatą na piersi będzie zdobywał bramkę w niemal każdym meczu, przechylając szalę zwycięstwa, kiedy drużynie nie idzie jak należy. Holender w tym roku kalendarzowym biorąc po uwagę rozgrywki zarówno klubowe, jak i mecze reprezentacji zdobył 44 bramki w 50 meczach, co daje średnią 0,88 na mecz. Dzięki temu bilansowi wyprzedza Leo Messiego, a przegrywa tylko z Cristiano Ronaldo, który w 55 spotkaniach zdobył 53 gole. Liczymy więc na to, że po dzisiejszym spotkaniu van Persie umocni się w klasyfikacji króla strzelców Premier League i zbliży się do wyczynu Shearera z 1995 roku.

Obaj menedżerowie ze względu na kontuzje nie będą mogli skorzystać z usług kilku piłkarzy. Kontuzjowani gracze Arsenalu to Sagna, Jenkinson, Gibbs, Wilshere, Miyaichi, a w sobotę wyjaśni się czy zdolny do gry będzie Rosicky. Na pierwszy ligowy mecz w tym sezonie w lidze może liczyć Diaby, jednak jeżeli zagra, to prawdopodobnie tak jak w LM, wejdzie z ławki rezerwowych. Martin Jol natomiast na mecz nie będzie mógł zabrać takich piłkarzy jak: Sidwell, Grygera, Sa oraz Kelly.

Przewidywany skład: Szczęsny; Kościelny, Mertesacker, Vermaelen, Santos; Song, Arteta, Ramsey; Walcott, van Persie, Gervinho

Typ Kanonierzy.com: 2:0

FulhamPremier League autor: Patryk Gruszczyński źrodło: własne
Shinev komentarzy: 11405 newsów: 126.11.2011, 19:26

Ja W TYM MECZU widziałem kilka sprintów Andrieja. Oglądacie Walcotta i myślicie że każdy tak zapiernicza..Arsha też jest szybki ale bez przesady...

Theo44 komentarzy: 426326.11.2011, 19:26

Chlopaki wyszli z zalozenia, ze mecz sam sie wygra. slabiutki pressing(praktycznie zaden Aarona), slabe wychodzenie na pozycje. Wlasciwie poza Theo trudno kogokolwiek wyroznic za gre w ataku. Przydalby sie ktos na rozruszenie...moze Benayoun? krotko mowiac jezeli nie zagramy aktywniej w pressingu i nie bedziemy biegac szybciej do kontr to marno to widze.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.11.2011, 19:26

jacy kibice... szkoda takich
niestrzelelilismy bramy w jednej polwoce i juz naskakuja na naszych chlopakow ... ;/

Mizzou komentarzy: 605326.11.2011, 19:25

@Shinev
No tak Walcott gra mega fatalnie, oprócz kilku wyśmienitych podań, dobrej gry w defensywie, i jednej genialnej akcji

Kozak0700 komentarzy: 92026.11.2011, 19:25

niestety ale mecz jest nudny a to glownie dlatego ze nasi nic specjalnego nie graja pierwsze 10 minut dobre a pozniej tempo opadlo ;/ dla mnie arshavin powinien zejsc, fakt nie gra padaki ale tez nic do gry nie wnosi i powinien wejsc gervinho a potem diaby za artete jak ten bd tak grac, podoba mi sie ramsey poza strzalami

adaminho77 komentarzy: 332526.11.2011, 19:25

Pierwsza połowa dosyć wyrównana. Od jakiegoś czasu dominowaliśmy, ale Fulham też potrafiło stworzyć groźne sytuacje. Jak chociażby wtedy gdy świetnie interweniował Szczęsny bodajże po strzale Zamory (lub Dembele). Ramsey gra dosyć średniawo i widać, że Arszawin nie jest w optymalnej formie. Świetne zawody za to rozgrywa Walcott. W drugiej połowie może coś wpadnie po jego wrzutce, bo już parę razy nieźle dośrodkował. Moim zdaniem tak w 60-70 minucie na podmęczonego rywala powinien wejść Gervinho za Arszawina i to powinno zrobić różnicę. No chyba, że strzelimy coś zaraz po przerwie. ;)

GO GO GUNNERS!!!

Lavekall komentarzy: 43226.11.2011, 19:25

chciałbym zobaczyć Diaby'ego na boisku, tylko nie bardzo wiem za kogo mógłby wejść :D

karlo komentarzy: 906926.11.2011, 19:25

I znowu nerwówka.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.11.2011, 19:24

Na razie najlepiej to gra Song i Walcott. :)Ale i tak MOTM będzie RvP bo zaraz trafi 2 brameczki :)))

mitmichael komentarzy: 4924326.11.2011, 19:24

Przerzucac sie na nowy temat głowny

kanonierzy.com/shownews_id-23448.shtml

Mizzou komentarzy: 605326.11.2011, 19:24

Diaby, Gervinho, Yossi IN!

uszko komentarzy: 84226.11.2011, 19:24

Wg. mnie Gervinho powinien wejść.Wiem, że jest w słabszej formie, ale on się rusza po boisku.Arszawin bez piłki gra wręcz fatalnie.Stoi i czeka aż dostanie piłkę.A akcji z piłką za dużo nie miał.Gervinho byłby lepszy.A wiecie w ogóle czemu nie gra Kosa tylko DJ?Bo przy sytuacji Dembele to on zostawił go niekrytego.

Ramsey

Walcott wcale nie gra tak dobrze jak tu piszecie, miał kilka wejść, poza tym niewidoczny.

Giermesik komentarzy: 61626.11.2011, 19:23

On nie umie biegać. Nie pamiętam kiedy on ostatnio sprintował xD. A FUlham jak wyprowadza akcje to tylko prawą stroną bo na lewej Walcott dobry Pressing a Arsha siły nie ma xD

FanekAFC komentarzy: 511226.11.2011, 19:23

Benayoun za Artete może ?

Arsenal1994 komentarzy: 749726.11.2011, 19:23

Wara od Arshy! Wcale nie gra tak źle, w ogóle na skrzydłach bardzo dobrze wyglądamy, tylko ten środek... a chodzi mi o Artete. Niech on coś sam ruszy w ofensywie, bo rola łącznika w takim zespole jak Arsenal to zdecydowanie za mało! Albo gość się ogarnie, albo dawać Diaby'ego.

Tak czułem, że będzie to cholernie ciężki mecz. Szkoda, że na początku nic nie wpadło. Byłoby znacznie łatwiej.

mskafc komentarzy: 579626.11.2011, 19:23

Ramsi

orly ?

malyglod komentarzy: 648926.11.2011, 19:22

Można by napisać boring boring Arsenal. Myślę, że poziom meczu bierze się z naszego zmęczenia, stąd oddanie inicjatywy rywalowi, nasza niedokładność i spóźnione interwencje. W 30 min Song już się opiera o własne nogi. Trzeba rotować składem, może Yosi za kogoś w środku pola. No i opierniczyć Arshawina bo w tej formie jest na najlepszej drodze na trybuny.

Thierry_Henry komentarzy: 19326.11.2011, 19:22

da ktoś jakis darmowy link do meczu??

PiterS komentarzy: 4526.11.2011, 19:21

Ramsey miał kilka ciekawych podań. Szkoda tylko, że zmarnował jedną/dwie sytuacje :p

Mizzou komentarzy: 605326.11.2011, 19:21

@mskafc
ja już dawno znałem na to odpowiedź

Agher komentarzy: 278426.11.2011, 19:21

no i panowie! tyle rzutów rożnych i bez bramki? ok, coraz lepiej BRONIMY stałe fragmenty, ale moze warto by było też poćwiczyc wykonywanie rożnych?

Giermesik komentarzy: 61626.11.2011, 19:21

Po co nam Hazard skoro jest Arshavin!!!!!!!!!!!!!!

Lavekall komentarzy: 43226.11.2011, 19:21

@Giermesik
"Arshavin nie dotykaj piłki prosze. Patrz jak to robią profesjonaliści
Tylko on nie wie co to jest bieganie
Tak panie WEnger wprowadź jeszcze Squilaciego to będą dwójkowe akcje z Arshavinem a i do tego Chamakh to już w trójkącie będzie klepa szła xD
Różnica między tym a innymi meczami jest taka, że w tym jest Arshavin
PO co nam arshavin jezu w 10 nigdy sie nie uda wygrac
Arshavin przeciez nic nie umie od biegania zaczynając
Arshavin umie szybko biegac? :)"

jesteś ciut monotematyczny. W dodatku jedziesz po Arshy jakby grał niewiadomo jaką padakę...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 126.11.2011, 19:21

Ja *******e, jak zwykle stereotypy. Zaraz wbije jakiś frajer że Ramsey gra słabo, mimo że się poprawił już z miesiąc temu, albo ktoś kto zjedzie Denilsona, zapominając że nie gra. Siedze na tej stronie już z przyzwyczajenia, bo naprawdę jest tu niewiele ogarniętych kibiców.

mitmichael komentarzy: 4924326.11.2011, 19:21

Ja pierdziele niech ich tam Wenger skopie po dupskach. Mam nadzieje, ze 2 połowa sie odmieni i zatrzniemy strzelac gole jak w LM z BVB. Jak mozna przycisnac w pierwszych minutach i tak odpuscic w kolejnych :/ Za duzo wolnego pola zostawiamy przeciwnikom

lukasz845 komentarzy: 455426.11.2011, 19:21

mieliśmy niezłe okazje, ale je zmarnowaliśmy :( szkoda mogło być 2,3:0

Theo44 komentarzy: 426326.11.2011, 19:20

no to Theo mamy z glowy...

executer1 komentarzy: 261926.11.2011, 19:20

Za wolno gramy,zbyt czytelnie.Arshavin z pilka gra dzisiaj dobrze,ale bez pilki no coz tragedia.Widac,ze brakuje my pewnosci siebie i wiary i jesli w drugiej nie poprawi tego to zmiana

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16826.11.2011, 19:20

Już myślałem, że będzie debiutancki gol.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.11.2011, 19:20

Strasznie na stojąco gramy. Trzeba się obudzić, środowy mecz nie jest usprawiedliwieniem.

Traitor komentarzy: 10307 newsów: 2426.11.2011, 19:20

arshavin dobrze, a jak zmiany wenger zrobi to w 70+ minucie

fabregas1987 komentarzy: 2581526.11.2011, 19:20

znowu ta nieskutecznosc ...
Ramsey nie umie w brakme z 10 metrow trafic, ale mam nadzieje, ze Arsenal da sobie rade i 3 pkt. zostana na Emirates :D

Ramsi komentarzy: 312926.11.2011, 19:20

Nudny mecz brak goli
Wyróżnienie: rvp, walcott, song, verma

speedman komentarzy: 37426.11.2011, 19:20

uuu mam opóźnienie z 40 sekundowe..

mskafc komentarzy: 579626.11.2011, 19:20

Wszyscy juz znaja odpowiedz, dlaczego Arshavin siedzi na lawce?...

Barney komentarzy: 2094026.11.2011, 19:19

nie jest za ciekawie oby Wenger miał dobry plan.

beliar komentarzy: 163926.11.2011, 19:18

ja licze od 46 minuty na Diabiego za Arshavina bo dzisiaj potrzeba właśnie takiego co się przepchnie