Podsumowanie 17. kolejki Premier League

Podsumowanie 17. kolejki Premier League 17.12.2012, 22:58, Kamil 6 komentarzy

Za nami 17. kolejka Premier League. Przed kilkoma minutami zakończył się pojedynek Arsenalu z Reading. Kanonierzy po niesamowitym meczy ograli gospodarzy 5-2. pragniemy przedstawi państwu pozostałe wyniki, które padły w sobotnich i niedzielnych spotkaniach.

Liverpool 1-3 Aston Villa

The Reds kolejny raz zawiedli swoich kibiców. Tym razem z Anfield Road komplet punktów powędrował do Birmingham. Aston Villa rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie i odniosła zasłużone zwycięstwo. Liverpool w tabeli jest na 12. miejscu, Aston Villa jest na 14.

29' [0 - 1] Benteke

40' [0 - 2] Weimann

51' [0 - 3] Benteke

87' [1 - 3] Gerrard

Manchester United 3-1 Sunderland

Lider tabeli podejmował na Old Trafford Sunderland. Zgodnie z przewidywaniami Man Utd odnieśli pewne zwycięstwo. Czerwone Diabły wydają się na tą chwilę zdecydowanym faworytem do tytułu. Manchester United w tabeli jest na 1. miejscu, Sunderland jest na 16.

16' [1:0] Van Persie

19' [2:0] Cleverley

59' [3:0] Rooney

72' [3:1] Campbell

Norwich 2-1 Wigan

Na Carrow Road zespół Norwich podejmował Wigan. Kanarki grają ostatnio kapitalnie i jak najbardziej zasłużenie pokonali Wigan. Dzięki temu zwycięstwu gracze Norwich awansowali na 8. miejsce w tabeli, Wigan jest na 18. pozycji.

15' [1 - 0] Pilkington

51' [1 - 1] Maloney

64' [2 - 1] Hoolahan

Queens Park Rangers 2-1 Fulham

Zespół QPR odniósł wreszcie upragnione zwycięstwo. Na Loftus Road gospodarze niespodziewanie pokonali po niezłym meczu Fulham. Bohaterem meczu został okrzyknięty Adel Taarabt. Po 17. meczach, QPR jest 19. w tabeli, Fulham jest na 13. pozycji.

52' [1 - 0] Taarabt

69' [2 - 0] Taarabt

88' [2 - 1] Petric

Stoke 1-1 Everton

Stoke jest niespodziewanie zespołem, który ma najlepszą obronę w lidze. W sobotę mur na Britannia Stadium chciał zniszczyć Everton i misja się nie udała. Goście z Liverpoolu zremisowali tylko z Stoke. Po 17. meczach, Stoke jest 9. w tabeli, Everton jest na 5. pozycji.

36' [0 - 1] Shawcross (sam.)

52' [1 - 1] Jones

Newcastle 1-3 Manchester City

Na St. James Park niewątpliwie odbył się mecz kolejki. Mistrzowie Anglii wygrali choć nie bez kłopotów ze Srokami 3-1. City po porażce w derbach Manchesteru wrócili na zwycięskie tory. Newcastle w tabeli jest na 15. miejscu, Mac City jest na 2.

10' [0 - 1] Aguero

39' [0 - 2] Garcia

51' [1 - 2] Demba Ba

78' [1 - 3] Toure Yaya

West Bromwich Albion 0-0 West Ham

WBA - rewelacja sezonu był faworytem meczu z West Hamem. Piłkarze nie rozpieścili jednak swoich kibiców i bezbramkowo zremisowali na The Hawthorns. Po tej kolejce - West Bromwich Albion jest na 7. miejscu w tabeli, West Ham jest na 11. pozycji.

Tottenham 1-0 Swansea

Na White Hart Lane zespół Tottenhamu podejmował Swansea. Koguty odniosły zasłużone zwycięstwo i wygrali z Łabędziami 1-0. Bohatermem meczu został Jan Vertonghen, który dołączył do Spurs przed obecnym sezonem. Swansea w tabeli jest na 10. miejscu, Tottenham jest na 4.

75' [1 - 0] Vertonghen

Mecz Chelsea - Southampton został przełożony z powodu udziału Chelsea w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Podsumowanie autor: Kamil źrodło: Własne
DodoGUNNER komentarzy: 19120.12.2012, 12:33

facebook.com/photo.php?fbid=517653708253553&set=a.435802133105378.105991.161970690488525&type=1&theater

Ordzik komentarzy: 81118.12.2012, 16:06

@Lukiner
nie podniecajcie sie tak, przegrają np z West Ham i zaś będziecie płakali że mozemy o LE grać,Wenger Out , max 4miejsce itp...

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125118.12.2012, 15:22

Przy sprzyjających nam wynikach w następnej kolejce (przy naszym zwycięstwie) możemy wyjść na 3 miejsce w tabeli. Nie stoimy tak źle, w zasadzie tylko United uciekło.

Lukiner komentarzy: 194918.12.2012, 14:52

No, jeśli Chelsea przegra z Świętymi, to tylko 2 pkt do 3. miejsca! Jest walka, gonim gonim, podium jest w zasięgu ręki.

Kanonierro komentarzy: 150317.12.2012, 23:12

Nie ma co idziemy do przody 5 miejsce lepiej brzmi i wygląda.

mitmichael komentarzy: 4924317.12.2012, 23:02

Piekna byłaby to kolejka gdyby Swansea postarało sie tak jak w meczu z Nami i nie przegrało z Tottenhamem. Mielibysmy z Nimi po 27 punktow i 4 miejsce z lepszym bilanesem bramkowym. No trudno sie mowi