Podsumowanie 6. kolejki Premier League

Podsumowanie 6. kolejki Premier League 02.10.2014, 21:42, Michał Korżak 6 komentarzy

Za nami 6. kolejka Premier League, w której Arsenal zremisował w derbach północnego Londynu z Tottenhamem 1:1. Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych spotkań, rozegranych w ramach minionej kolejki.

Liverpool 1-1 Everton

Każde derby są traktowane w sposób szczególny. Zawodnicy dają z siebie wszystko i walczą o każdą piłkę. Nie inaczej było w tym przypadku, jednak widać było, że żadna z drużyn nie jest u szczytu swojej formy. Liverpool wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Stevena Gerrarda z rzutu wolnego, jednak fantastyczny strzał Jagielki w doliczonym czasie gry dał gościom wyrównanie. Podział punktów w derbach Liverpoolu na Anfield. Liverpool jest na 14. miejscu, a Everton zajmuje 15.

65' [1-0] Gerrard

90+2' [1-1] Jagielka

Chelsea 3-0 Aston Villa

Lider Premier League - Chelsea - bez większych kłopotów pokonał na własnym stadionie Aston Villę. Londyńczycy przez cały mecz kontrolowali przebieg gry i goście nie mieli nic do powiedzenia. Chelsea zajmuje 1. miejsce, a Aston Villa 6.

7' [1-0] Oscar

59' [2-0] Costa

79' [3-0] Willian

Crystal Palace 2-0 Leicester City

Dobry przykład na to, że przewaga w posiadaniu piłki nie zapewnia zwycięstwa. Gospodarze polegając na kontrach i stałych fragmentach gry zapewnili sobie 3 punkty. Crystal Palace zajmuje 9. miejsce, podczas gdy Leicester City 12.

51' [1-0] Campbell

54' [2-0] Jedinak

Hull 2-4 Manchester City

Mistrzowie Anglii bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie, strzelając 2 gole w pierwszych minutach. Nowy nabytek Manchesteru - Eliaquim Mangala - przywrócił jednak nadzieję gospodarzom. Najpierw strzelając bramkę samobójczą, a potem prokurując rzut karny. Wszystko się jednak powinno skończyć dla niego szczęśliwie, ponieważ jego kolegom z ofensywy udało się uratować wynik spotkania. Hull jest na 16. miejscu, a Manchester City zajmuje 3. pozycję.

7' [0-1] Aguero

11' [0-2] Dzeko

21' [1-2] Mangala (sam.)

32' [2-2] Hernandez

68' [2-3] Dzeko

87' [2-4] Lampard

Manchester United 2-1 West Ham

Mimo przewagi liczebnej przez znaczną część spotkania, dobrze radzący sobie w tym sezonie West Ham nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dwie szybko strzelone bramki przez Manchester United pogrążyły zespół Sama Allardyce'a. West Ham zajmuje 13. miejsce, a Manchester United 7.

5' [1-0] Rooney

22' [2-0] van Persie

37' [2-1] Sakho

Southampton 2-1 Queens Park Rangers

Festiwal pięknych bramek, każda następna ładniejsza od poprzedniej. Dużo sytuacji po obu stronach i przy odrobinie więcej szczęścia moglibyśmy obejrzeć większą ilość bramek. Southampton zajmuje 2. miejsce, a Queens Park Rangers jest na 18. pozycji.

54' [1-0] Bertrand

66' [1-1] Austin

68' [2-1] Pelle

Sunderland 0-0 Swansea

Po dobrym rozpoczęciu sezonu, podopieczni Garry'ego Monka osłabli i zdobyli zaledwie 1 punkt w ostatnich 3 kolejkach. Kolejny nieudany mecz łabędzi. Mimo końcówki spotkania w przewadze jednego zawodnika, gospodarze nie potrafili pokonać Łukasza Fabiańskiego. Sunderland zajmuje 17. pozycję w tabeli, a Swansea jest na 5. miejscu.

West Brom 4-0 Burnley

Ogromna przewaga gospodarzy została wynagrodzona w postaci 3 punktów. Drużyna z The Hawthorns pewnie pokonała najsłabszy zespół Premier League w tym sezonie - beniaminka z Burnley. West Brom zajmuje 10. miejsce, a Burnley plasuje się na 20. pozycji.

30' [1-0] Dawson

45+1' [2-0] Berahino

56' [3-0] Berahino

90' [4-0] Dorrans

Stoke 1-0 Newcastle

Czarna seria Srok trwa. Po 6 kolejkach drużyna Newcastle nie ma na swoim koncie ani jednego zwycięstwa. Mimo swoich okazji w meczu ze Stoke, drużyna Alana Pardewa nie potrafiła zdobyć nawet jednego punktu. Stoke znajduje się na 11. miejscu, a Newcastle na 19. pozycji.

15' [1-0] Crouch

PodsumowaniePremier League autor: Michał Korżak źrodło: Własne
Paniu76 komentarzy: 1246403.10.2014, 21:42

Szkoda, że w derbach zabrakło emocji.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.10.2014, 14:31

Bardzo mnie rozczarowała ta kolejka.. Dwa mecze derbowe i praktycznie 0 emocji, szkoda :)

kowalski komentarzy: 269702.10.2014, 07:20