Podsumowanie drugiego dnia MŚ w Brazylii

Podsumowanie drugiego dnia MŚ w Brazylii 14.06.2014, 14:24, Patryk Bielski 13 komentarzy

Drugi dzień Mistrzostw Świata w Brazylii był prawdziwym świętem dla każdego kibica piłki kopanej. W pierwszym meczu, mimo usilnych starań sędziego i nieuznania dwóch prawidłowych bramek, Meksyk w końcu dopiął swego i zdobył gola na wagę trzech punktów przeciwko Kamerunowi. Bohaterem spotkania został Oribe Peralta, który w 61. minucie umieścił piłkę w siatce.

Oczy całego świata skierowane były jednak na spektakl na Arena Fonte Nova, gdzie obecny mistrz świata - Hiszpania - mierzyła się z Holandią. Miał być to swoisty rewanż za finał sprzed czterech lat i jak się okazało, był takowym w pełnym tego słowa znaczeniu. Pomarańczowi rozgromili rywala 5-1, mimo początkowego trafienia Hiszpanów po rzucie karnym, który na bramkę zamienił Xabi Alonso.

W ostatnim z trzech spotkań Chile podejmowało Australię. Od początku spotkania La Roja byli stroną dominującą, co udowodnili szybkimi dwoma trafieniami, w 12. i 14. minucie. Mimo odpowiedzi Tima Cahila z 35. minuty i przebudzenia Australii, to faworyzowane Chile przypieczętowały wynik meczu i wywiozły z Arena Pantanal ważne trzy oczka.

Wyniki wczorajszym spotkań MŚ:

Meksyk - Kamerun 1:0 (0:0)

Bramka: Peralta 61'

Hiszpania - Holandia 1:5 (1:1)

Bramki: Alonso 27' (karny) - Van Persie 44' 72', Robben 53' 80', De Vrij 65'.

Chile - Australia 3:1 (2:1)

Bramki: Sanchez 12', Valdivia 14', Beausejour 90' - Tim Cahill 35'

Mistrzostwa Świata 2014 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
malina110xd komentarzy: 92614.06.2014, 23:17

Pozostaje czekąc na to co pokaże Giroud, jako nasz napastnik klasy światowej.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52414.06.2014, 18:35

Podobał mi się mecz Chile-Australia.

mitmichael komentarzy: 4924314.06.2014, 17:57

Holandia wczoraj zmiazdzyła system kto by sie spodziewał, ze tak zleja Hiszpanow.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.06.2014, 17:20

Ta była już naprawdę dobra*

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.06.2014, 17:18

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała Hiszpania. Choć jeśli chodzi o karnego, kontakt był, ale Costa specjalnie zostawił nogę. Jedenastka jak dla mnie naciągana. Zresztą nie tylko wtedy Costa przegiął, tak jak np. w starciu z Indim. Dla Holendrów bodźcem do działania była, kapitalna skądinąd, bramka RvP jeszcze przed przerwą (Blind idealne mu dograł, podobnie później przy pierwszej bramce Robbena), co dało im kopa na drugą połowę. Ta była już była naprawdę dobra w ich wykonaniu, gdzie wpakowali Hiszpanom kolejne cztery gole. Choć należy odnotować, że przy golu de Vrija na 3:1 było dużo kontrowersji, bo van Persie faulował Casillasa. Później Iker się sypnął, bo przy drugim golu RvP popełnił wielki błąd. Na koniec Robben po raz drugi ośmieszył obronę Hiszpanii, ale szczególnie efektowny był jego sprint. Szybko "połknął" Ramosa, chociaż miał dalej do piłki.

Co do meczu Chile z Australią, przez pierwsze ok. 20 minut rzeczywiście Chile miało znaczną przewagę. Australia miała niezorganizowaną obronę, co dwa razy wykorzystał zespół z Ameryki Płd. Później obraz meczu się zmienił, Australia do końca walczyła o korzystny wynik, po tym jak Cahill strzelił kontaktową bramkę. Niestety zamiast wyrównania na sam koniec Beausejour strzelił na 3:1 i było po meczu. Osobiście szkoda mi drużyny Postecoglou.

Verminator97 komentarzy: 1490014.06.2014, 17:03

Mecz Hiszpania vs Holandia był niesamowity. To co zagrała Holandia to nie mam pytań. Duet RvP&Robben po prostu miazga. Gol na 1-1 Van Persiego i bramka na 1-5 Robbena to było coś pięknego. Właśnie dzięki takim bramkom kochamy piłkę nożną. Holendrzy z taką grą mogą porządnie namieszać. Aż strach pomyśleć co Van Gaal zrobi z United.

Paniu76 komentarzy: 1246414.06.2014, 16:23

Niestety, ale muszę przyznać. Gol zdrajcy fenomenalny.

Korss komentarzy: 234214.06.2014, 16:15

Piękny gol RVP, szkoda, że cunt.

Ashburton komentarzy: 452114.06.2014, 15:44

Gol perszinga był fenomenalny, Robben, idealny mecz.

niszczy komentarzy: 5414.06.2014, 14:38

Chile grało przez pierwsze 20 minut, a potem to już Australia przeważała, według mnie conajmniej remis powinien być, bo tak grające Chile z Holandią czy taką Hiszpanią nie ma szans.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 114.06.2014, 14:35

W pierwszym meczu znowu sędziowie grał główne skrzypce - na szczęście Meksyk wygrał. Holendrzy przejechali się po Hiszpanii jak po... dopowiedźcie sobie sami. Ostatniego meczu nie oglądałem, ale mam Sancheza w drużynie na Wygraj Mundial więc na +

Dominik11 komentarzy: 2020714.06.2014, 14:34

to co zagrała Holandia było super ale Hiszpania z taką grą to oni nie będą mistrzami

AmIgo123 komentarzy: 36214.06.2014, 14:33

Powiem wam ze chcialbym widziec Janmaata w barwach Arsenalu.Gral bardzo dobrze i De Jonga tez bym z checia widzial u nas,zagral bardzo dobry mecz,tylko ten wiek ale Janmaata bardzo bym chcial