Podział punktów na Turf Moor, Burnley 1-1 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 1-1 Arsenal 16.12.2009, 20:56, Rafal Mazur 173 komentarzy

Podczas gdy wielu z nas pochłoniętych jest przygotowaniami przedświątecznymi, piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii się nie oszczędzają. Dziś odbyła się kontynuacja 17. kolejki Premier League, w której mogliśmy zobaczyć najbardziej wyczekiwany przez nas pojedynek - Arsenalu z Burnley.

Po przywitaniu się kapitanów obu ekip, angielski sędzia - Mike Dean rozpoczął dzisiejsze zawody.

Już na samym początku mieliśmy świetną okazję ze strony Arsenalu. Dobrą akcję przeprowadził Cesc Fabregas, jednak do próby strzału nie doszło. Po chwili odwet gospodarzy. Po dobrze wykonanym rzucie wolnym interweniował Vermaelen, lecz kompletnie nie zrozumiał się z Almunią, który na nasze szczęście uratował całą sytuację.

Z czasem rysowała się widoczna przewaga londyńczyków, co przejawiało się w lepszej organizacji w środku pola oraz dłuższym posiadaniu piłki.

W 7. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie. Aktywny od początku spotkania Fabregas popisał się dobrym dryblingiem w okolicach pola karnego, po czym zdecydował się na strzał z bliskiej odległości. Jensen bez szans!

W chwilach późniejszych nastąpił okres dobrej gry Burnley. Gospodarze stwarzali zagrożenie dla zespołu przyjezdnych i przy tym perfekcyjnie się bronili.

W 27. minucie zamieszanie w polu karnym gości. Thomas Vermaelen nieudanie wybijał piłkę spod nóg Bikey'a, co zakończyło się fatalnie w skutkach. Sędzia wskazał na 11. metr, a znakomitej okazji nie mógł zmarnować Alexander, który pewnie wykorzystał jedenastkę. 1-1!

Przed zakończeniem pierwszej części spotkania, boisko z niewiadomych przyczyn opuścił Cesc Fabregas. Jego miejsce zajął Aaron Ramsey.

W 45. minucie Thomas Vermaelen świetnie odnalazł się w polu karnym Burnley, ale jego strzał głową został obroniony przez Jensena.

Do końca pierwszych 45 minut nic już nie uległo zmianie. My zaś czekamy na kontynuacje meczu, z nadzieję, iż gra podopiecznych Wengera zmieni się na lepsze.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu drużyn powrócili, aby rozegrać decydującą, drugą częśc meczu.

Od początku, gra Kanonierów wyraźnie się nie kleiła i odbiegała od ideału, gdyż brakowało sytuacji podbramkowych. Londyńczycy nie radzili sobie także z agresywną grą Burnley, co wiązało się z nakładaniem dużego pressingu.

Niestety, postawa naszych ulubieńców wyglądała coraz gorzej. W 61. minucie meczu Chris Eagles minął kilku graczy The Gunners, po czym znalazł się w polu karnym gości, lecz jego uderzenie pozostawia wiele do życzenia.

Kilka chwil potem murawę opuścił rozgrywający słabe zawody, Theo Walcott. Anglika zastąpił Eduardo da Silva.

W 68. minucie kolejny atak Burnley. Tym razem skrzydłem popędził Eagles, który odegrał futbolówkę do środka. Tam znalazł się Ferguson, który dopełnił tylko formalności. Na nieszczęście gospodarzy, sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Spotkanie z minuty na minutę stawało się bardzo nerwowe, tudzież nasuwała się jedna refleksja. Mianowicie w Arsenalu brakowało kogoś, kto bez problemu operowałby piłką w środku pola.

Mimo wielu starań ze strony przyjezdnych, wyglądało na to, że jednak spotkanie zakończy się podziałem punktów. Po doliczeniu dodatkowych 180 sekund, sędzia zakończył dzisiejsze, nudne i bezbarwne zawody. Tak więc podział punktów na Turf Moor!

fAbReGaS116 komentarzy: 18616.12.2009, 21:19

almunia wybije w koncu normalnie ta pilke ??

fabregas1987 komentarzy: 2582416.12.2009, 21:18

co jest z Fabregasem???

wronka17 komentarzy: 82816.12.2009, 21:16

no nudny mecz jak nie wiem go go Gunners

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.12.2009, 21:16

i co z tego ze stracili bramke skoro my tez remisujemy? Oni są blizej zwycięstwa niz my

niski93 komentarzy: 581616.12.2009, 21:13

Dobra walić tą kopanine. Ide spać. Nara...

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 816.12.2009, 21:13

wschowiak komentarzy: 159716.12.2009, 21:11

Kanonierka15 < --- dzięki marzycielko ..uspokoiłaś Mnie ...

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 516.12.2009, 21:10

Wschowiak, Gooner --> Przed meczem miał skurcz uda i teraz miał znowu. Musimy się wziąć i strzelić chociaż tego 1 gola.

wschowiak komentarzy: 159716.12.2009, 21:10

chelsea straciła bramkę :D:D..1:1...

Zawader komentarzy: 135916.12.2009, 21:10

chelsea 1;1

fAbReGaS116 komentarzy: 18616.12.2009, 21:10

niski co ty gadasz ze nas przewazaja ?? Mamy duzo wystuacji tylko nie potrafimy ich wykorzystac ;/

Remek komentarzy: 103216.12.2009, 21:10

dlaczego kapitan zszedł, ktoś ma pojęcie ?

zabson komentarzy: 17316.12.2009, 21:09

Ma ktoś jakiś link??

niski93 komentarzy: 581616.12.2009, 21:06

Walcott do zmiany kompletna beznadzieja. Właśnie udawadniamy, że nie jesteśmy warci nawet drugiego miejsca. Beniaminek przeważa w każdym aspekcie gry...

gooner80 komentarzy: 129316.12.2009, 21:04

Co się dzieje z Fabregasem? Nawet porażka byłaby niczym w porównaniu do wyłączonego z gry na kilka-kilkanaście meczów Cesciem!

wschowiak komentarzy: 159716.12.2009, 21:04

najbardziej Mnie zastanawia co z Cesciem ??? ..

wronka17 komentarzy: 82816.12.2009, 21:01

Wenger zrobi rozpierduche w szatni i 3pkt beda :)

fabregas1987 komentarzy: 2582416.12.2009, 21:01